3M Dyski ścierne

91 Produkty

$doc.localizations.viewProducts (91)

91 Produkty

Dyski fibrowe

Dyski fibrowe

Dyski lamelkowe

Dyski lamelkowe

Dyski na foli

Dyski na foli

Dyski papierowe

Dyski papierowe

Dyski siatkowe

Dyski siatkowe

Dyski włókninowe

Dyski włókninowe

Dyski z płótna ściernego

Dyski z płótna ściernego

Dyski z systemem mocowania "quick change"

Dyski z systemem mocowania "quick change"

Tarcze piankowe

Tarcze piankowe

Kategorie produktów

Zastosowania

Marki

Dysk fibrowy 3M™ Cubitron™ II 982CX Pro Dysk papierowy 3M Xtract™ 236U Dysk lamelkowy 3M™ Cubitron™ II 967A Krążek na podłożu foliowym 3M™ Trizact™ Finesse-it™ 466LA Elastyczne krążki ścierne na gąbce 3M™ Hookit™ Dysk na foliowym podłożu 3M Xtract™ 360L 3M™ Scotch-Brite™ Dysk do usuwania powłoki Roloc™ CR-DR, 50 mm Dyski ścierne 3M™ Trizact™ Hookit™ 443SA 3M™ Hookit™ Dysk na podłożu papierowym 245 Scotch-Brite™ Dysk do delikatnego szlifowania i ujednolicania GB-DH Dysk ścierny 3M™ Hookit™ 325U Dysk Scotch-Brite™ Clean & Strip XT Pro Dysk Scotch-Brite™ Clean & Strip XT Pro Extra Cut Dysk na podkładzie z płótna 3M™ Cubitron™ II Roloc™ 984F 3M™ Trizact™ 466LA dysk do obróbki wykończeniowej 31,7mm P3000 3M™ Hookit™ Dysk na podkładzie foliowym 375L, 150 mm, P800, 15 otworów Dysk z płótna 3M™ Cubitron™II Hookit™ 947A Dysk 3M™ Cubitron™ II Hookit™ 950U Dysk Scotch-Brite™ Roloc™ Clean and Strip XT Pro Extra Cut Dysk ścierny 3M™ Hookit™ 255P 3M™ Wetordry™ Finesse-it™ dyski mikrościerne w rolce 401Q, 35mm P1200, 1000 dysków na rolce, 4 rolki w opakowaniu Dysk ścierny na podłożu foliowym 3M™ Cubitron™ II Hookit™ 775L Dysk ścierny na podkładzie foliowym 3M™ Hookit™ 260L Dysk ścierny do szlifowania powłoki bezbarwnej 3M™ Trizact™ Hookit™ 471LA
Next

Dyski ścierne 3M: dyski ścierne, szlifierskie i tarcze tnące

3M oferuje kompletną gamę dysków szlifierskich, ściernych i tarczy tnących do użytku w szerokim zakresie zastosowań, w tym do usuwania materiału, ujednolicania, wykańczania i polerowania. Połączenie kilku minerałów, systemów żywic i podkładów skutkuje szeroką gamą produktów zaprojektowanych w celu spełnienia wymagań pracy z większością rodzajów drewna, metalu, kompozytów, żelkotów i podłoży malowanych lub materiałów trudnych do szlifowania.

 • informacje o dysku scotch-brite
  Zwiększ trwałość i produktywność

  Dyski ścierne 3M zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej trwałości. Wiele z nich zawiera nasze rewolucyjne precyzyjnie kształtowane ziarno, które działa jak narzędzie skrawające, które obrabia powierzchnię jak frez. Szlifuje szybciej i z mniejszym tarciem, minimalizując nagrzewanie się obrabianego elementu i wytrzymując wielokrotnie dłużej niż konwencjonalne ziarno. Trwała konstrukcja naszych materiałów ściernych pomaga skrócić czas pracy, co poprawia wydajność i zwiększa bezpieczeństwo.

 • 3m cubitron 982cx pro – zastosowanie
  Zmniejsz drgania przenoszone na ramię pracownika

  Zespół wibracyjny (ang. Hand-arm vibration syndrome, HAVS) to uraz zawodowy, który jest spowodowany ciągłym narażeniem na wibracje emitowane przez ręczne narzędzia lub maszyny, takie jak szlifierki, szlifierki tarczowe, szlifierki mimośrodowe itp. Długotrwałe narażenie na wibracje przenoszone z narzędzi na ciało może spowodować uszkodzenie naczyń krwionośnych, nerwów i ścięgien palców, dłoni oraz nadgarstka. Urazy związane z wibracjami mogą spowodować obniżoną wrażliwość, siłę i zręczność.

  Dyski ścierne 3M działają szybciej niż alternatywne, konwencjonalne materiały ścierne. Wybór odpowiedniego produktu ściernego pomaga skrócić czas, przez który operator jest narażony na działanie narzędzi. Wysokowydajne materiały ścierne o dużej szybkości szlifowania umożliwiają pracownikom szybsze wykonywanie zadań przy mniejszym docisku, co pomaga zmniejszyć ryzyko.

 • 3m versaflo – zastosowanie do szlifowania metalu
  Materiały ścierne 3M posiadają certyfikat oSa w zakresie bezpieczeństwa i jakości

  3M jest członkiem-założycielem Organizacji Bezpieczeństwa w Materiałach Ściernych (ang. Organisation for Safety in Abrasives – oSa). Organizacja ta kontroluje producentów materiałów ściernych zgodnie z normami EN, gwarantując najwyższy poziom bezpieczeństwa narzędzi tnących i szlifierskich.

  Wszystkie opracowane przez firmę 3M materiały ścierne posiadają certyfikat oSa, w pełni spełniają normy bezpieczeństwa EN i regularnie przechodzą audyty z certyfikowanym zarządzaniem jakością w całym procesie produkcyjnym. Dlatego dyski są mniej podatne na pękanie podczas pracy, minimalizując ryzyko wypadku.

Szukasz konkretnego wykończenia ściernego? Pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie

Nasi specjaliści mogą zapewnić Ci wszelkie niezbędne wsparcie, aby Twój projekt zakończył się sukcesem. Możemy współpracować z Tobą, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie ścierne dla Twoich wymagań poprzez profesjonalne testy i analizy.

Często zadawane pytania dotyczące dysków 3M do szlifowania i cięcia

 • Wybór odpowiedniego materiału ściernego może być trudny, ponieważ należy wziąć pod uwagę szereg czynników, w tym używany materiał i wykończenie, które chcesz osiągnąć. Na wynik końcowy mogą mieć wpływ takie kwestie, jak zaszlichcanie, szybkość szlifowania i zmęczenie operatora. Najlepszą opcją jest rozmowa z ekspertem 3M, który może wykorzystać swoje doświadczenie i polecić materiał ścierny najbardziej odpowiedni dla danego zastosowania.

 • Firma 3M oferuje pełną gamę dysków ściernych do większości zastosowań, w tym dyski na podkładzie z płótna, gąbki, papieru, dyski fibrowe, na foliowym podłożu, lamelkowe, włókninowe, siatkowe, na spoiwie metalowym i dyski do szybkiej wymiany.

 • Będzie to zależało od rodzaju materiału, z którym pracujesz. Jeśli tniesz metal, najlepszym rozwiązaniem są tarcze tnące. Należy wybrać odpowiednią konstrukcję materiału ściernego, w zależności od wymiarów i rodzaju obrabianego metalu.

  Dyski lamelkowe są najlepszą opcją do szybkiego usuwania materiału i obróbki spawów, umożliwiając szlifowanie, ujednolicanie i wykańczanie przy użyciu jednego produktu. Do usuwania farby najlepszym rozwiązaniem są dyski włókninowe, pomagające usunąć warstwy farby bez uszkadzania podłoża.

 • Dostępność dowolnego dysku ściernego 3M można sprawdzić, korzystając z funkcji „gdzie kupić” znajdującej się po prawej stronie, na stronie produktu. Wystarczy wybrać konkretne parametry dysku ściernego, dostosowanych do Twojego zadania, za pomocą menu rozwijanych i kliknąć łącze, jeśli chcesz dokonać zakupu. Jeśli masz pytania o to, który materiał ścierny kupić, skontaktuj się z ekspertem 3M.

 • Produkty marek materiałów ściernych 3M są wykonane z różnych materiałów i przeznaczone do różnych celów. Dyski Cubitron i Xtract to wysokowydajne, agresywne materiały ścierne, odpowiednie do cięcia i intensywnego szlifowania, podczas gdy dyski Scotch-Brite i Trizact są przeznaczone do czyszczenia i wykańczania powierzchni.