Aparaty z doprowadzeniem powietrza 3M™ Scott™

Autonomiczny aparat powietrzny i maski oddechowe z wymuszonym ciśnieniem (PD-SAR) z ucieczkowym autonomicznym aparatem powietrznym (eSCBA) są używane w wielu rodzajach operacji lub w sytuacjach awaryjnych. Ponieważ powietrze jest dostarczane użytkownikowi, a zestaw zawiera autonomiczny aparat powietrzny eSCBA, można ich używać, gdy zanieczyszczenia atmosferyczne są nieznane lub ich stężenia są potencjalnie niestabilne.

pracownik w aparacie z doprowadzeniem powietrza wspinający się po drabinie z koszem zabezpieczającym

Sprzęt jutra dostępny już dziś.

Strażak w całym swoim sprzęcie spoglądający w bok

Szukasz rozwiązań dla straży pożarnej?

3M™ Scott Fire & Safety produkuje szeroką gamę autonomicznych aparatów powietrznych i innego powiązanego sprzętu przeciwpożarowego, sprzętu do ochrony dróg oddechowych i akcesoriów komunikacyjnych.

Zobacz nasz sprzęt do gaszenia pożarów

Zastosowania

Wybór odpowiedniego aparatu z doprowadzeniem powietrza dopasowanego do wykonywanego zadania

 • Przestrzeń zamknięta
  Przestrzeń zamknięta

  Praca w przestrzeni zamkniętej wymaga starannego rozważenia zarówno znanych, jak i nieznanych zagrożeń. Jeśli możliwe jest wystąpienie zagrożeń atmosferycznych, pracownicy zwykle używają aparatów z doprowadzeniem powietrza z butlą awaryjną, takich jak aparat z doprowadzeniem powietrza 3M™ Scott™ z zaworem przełączającym na butlę awaryjną Flite lub autonomiczny aparat powietrzny do krótkotrwałych prac. Jeśli nie przewiduje się zagrożeń atmosferycznych, należy rozważyć posiadanie aparatu ucieczkowego, takiego jak autonomiczny butlowy aparat ucieczkowy ELSA 3M™ Scott™.

  Zobacz rozwiązania do przestrzeni zamkniętych

 • Reagowanie w sytuacjach awaryjnych i ewakuacja
  Reagowanie w sytuacjach awaryjnych i ewakuacja

  Reagowanie na sytuacje awaryjne często wiąże się z nieprzewidywalnymi wyzwaniami. Niezależnie od tego, czy chodzi o ewakuację, czy gaszenie zewnętrznych pożarów strukturalnych, przygotuj się, wybierając autonomiczny aparat powietrzny, który jest zaprojektowany do danej sytuacji. Rozważ autonomiczny aparat powietrzny, np. z gamy 3M™ Scott™ ProPak, aby chronić zespół ratowniczy.

  Zobacz rozwiązania awaryjne i ratownicze

 • Ucieczka i zgodność
  Ucieczka i zgodność

  Jest mało prawdopodobne, aby autonomiczny aparat powietrzny do ewakuacji z niebezpiecznego środowiska był używany regularnie. Rozważ systemy autonomicznych aparatów powietrznych, które są łatwe w użyciu, mają odpowiedni czas działania butli dopasowany do czasu ewakuacji i są zoptymalizowane tak, aby zawierały tylko te funkcje, których potrzebujesz. Wyłącznie do ewakuacji można rozważyć użycie urządzeń ewakuacyjnych, takich jak autonomiczne butlowe aparaty ucieczkowe lub ratunkowo-ucieczkowe.

  Zobacz rozwiązania ucieczkowe

  Zobacz aparaty powietrzne używane do ucieczki do zapewnienia zgodności

 • Czyszczenie butli
  Czyszczenie butli

  Istnieje kilka niebezpiecznych prac, które powodują zabrudzenia. Do takich zastosowań pożądany jest środek do ochrony dróg oddechowych, który można łatwo wyczyścić. Rozważ dwie opcje – aparat Flite COV z doprowadzeniem powietrza i zaworem przełączającym na butlę ucieczkową lub nasz autonomiczny aparat powietrzny Propak-i z ze złączem doprowadzającym powietrze. Systemy te mają minimalną wyściółkę, dzięki czemu łatwiej jest je wyczyścić niż systemy w pełni wyściełane.

  Zobacz autonomiczny aparat powietrzny 3M™ Scott™ ProPak-i

  Zobacz aparat z doprowadzeniem powietrza 3M™ Scott™ Flite COV z zaworem przełączającym na butlę awaryjną

 • Działania związane z odpadami niebezpiecznymi
  Działania związane z odpadami niebezpiecznymi

  Ochrona dróg oddechowych podczas noszenia kombinezonu hermetycznego (ochrona na poziomie A) wymaga maksymalnej pojemności powietrza i wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Za kluczowy można uznać autonomiczny aparat powietrzny z największą dostępną ilością powietrza, na przykład aparat Propak f butlą powietrzną wystarczającą na 60-minut.  W przypadku dłuższych prac należy rozważyć wybór aparatu z doprowadzeniem powietrza, który automatycznie przełączy się na butlę awaryjną, gdy dopływ powietrza zostanie zakłócony, na przykład system z zaworem przełączającym na butlę awaryjną Flite. 3M™ Scott™ oferuje również rozwiązania komunikacyjne dla wszystkich autonomicznych aparatów powietrznych i systemów z doprowadzeniem powietrza, jeśli użytkownik nosi kombinezon w pełni hermetyczny (poziom A) lub kombinezon chroniący przed substancjami chemicznymi (poziom B).

  Zobacz autonomiczny aparat powietrzny 3M™ Scott™ ProPak-f

  Zobacz aparat z doprowadzeniem powietrza 3M™ Scott™ Flite COV z zaworem przełączającym na butlę awaryjną

 • Rekultywacja środowiska
  Rekultywacja środowiska

  Prace związane z rekultywacją środowiska wymagają dokładnej oceny ryzyka w celu uwzględnienia wszystkich potencjalnych zagrożeń. Zastosowania, w których należy zastosować rygorystyczny nadzór medyczny, mogą obejmować pracę z azbestem, metalami ciężkimi, czynnikami uczulającymi drogi oddechowe, promieniowaniem jonizującym i niektórymi materiałami biologicznymi. Rozważ wykorzystanie aparatu powietrznego z liniowym doprowadzeniem powietrza 3M™ Scott™ RAS wyposażonego w funkcję łatwego czyszczenia i opcjonalną maską lub aparat powietrzny z liniowym doprowadzeniem powietrza do azbestu 3M™ Scott™ RAS Asbestos przeznaczony specjalnie do usuwania azbestu.

  Zobacz aparat powietrzny z liniowym doprowadzeniem powietrza 3M™ Scott™ RAS

  Zobacz aparat powietrzny z liniowym doprowadzeniem powietrza do azbestu 3M™ Scott™ RAS Asbestos


Zapoznaj się z wariantami aparatów z doprowadzeniem powietrza

Wybór odpowiedniego aparatu do środowiska pracy zależy w dużym stopniu od zastosowania, czasu użytkowania i zagrożeń, jakie możesz napotkać. Aparaty z doprowadzeniem powietrza 3M™ Scott™ mają możliwość przebudowy na inne wersje.

 • Systemy te mogą być używane do pracy w lub ewakuacji z miejsc z zagrożeniami, w tym stwarzającymi bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia. Autonomiczny aparat powietrzny można szybko założyć, co zapewnia użytkownikowi wysoki poziom ochrony dróg oddechowych i swobodę dużej mobilności podczas reakcji na zagrożenie.

  Elementy:

  • noszak
  • butla
  • maska
 • Często pracownicy muszą wykonywać zadania w atmosferze stwarzającej bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia, ciasnej przestrzeni lub przez dłuższy czas. W wielu przypadkach autonomiczny aparat powietrzny nie jest praktycznym rozwiązaniem ze względu na ograniczony czas działania i rozmiar, ponieważ użytkownik nosi butlę. Aparat z doprowadzonym powietrzem jest idealnym rozwiązaniem tego problemu, zwłaszcza gdy oferuje możliwość ewakuacji.

  Elementy:

  • zestaw taśm nagłowia
  • butla
  • maska
 • Kiedy pracownicy znajdują się w przestrzeni, która może stać się niebezpieczna, przepisy często wymagają zaopatrzenia ich w aparaty ucieczkowe, które są łatwe w użyciu i zapewniają wystarczającą ilość powietrza, aby umożliwić pracownikom ewakuację w bezpieczne miejsce.

  Elementy:

  • aparat ucieczkowy z zintegrowaną butlą powietrzną, wężem i kapturem
baner dotyczący pomarańczowej siatki

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym zespołem

Nasz zespół ds. ochrony dróg oddechowych ma wieloletnie doświadczenie i służy pomocą.

ZADAJ NAM PYTANIE

Polecane produkty


Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz?