1. Polska
 2. Bezpieczeństwo i Ochrona
 3. Dział Bezpieczeństwa Pracy
 4. Ekspert rozwiązań do pracy na wysokości i sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości

Ekspert rozwiązań do pracy na wysokości i sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości

Ekspert w produkcji zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości

Szukasz ochrony dla swoich pracowników przed ryzykiem upadku podczas prac na wysokości? 3M zapewnia wszechstronne rozwiązania chroniące przed upadkiem z wysokości w tym: środki ochrony indywidualnej (ŚOI), systemy zabezpieczenia przed upadkiem, szkolenia z zakresu prac na wysokości, dopasowane do potrzeb Twojej branży, a także doradztwo, wsparcie techniczne w obszarze projektowania inżynieryjnego, montażu, inspekcji, prac konserwacyjnych i dużo więcej!

 

 

Przedstaw nam swój projekt bez żadnych zobowiązań! Zapewniamy innowacyjne rozwiązania technologiczne od ponad 70 lat; pomagamy tysiącom klientów na całym świecie ograniczać ryzyko związane z pracą na wysokości. Naszym celem jest ochrona i bezpieczeństwo Twoich pracowników.

 

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM EKSPERTEM TERAZ

 

Praca na wysokości i ochrona przed upadkiem z wysokości

Poznaj naszą nową serię szelek bezpieczeństwa

Dowiedz się więcej

Rozwiązania do pracy na wysokości i ochrony przed upadkiem z wysokości

Pierwszy element, który należy wziąć pod uwagę, mówiąc o ochronie przed upadkiem z wysokości, musi być ograniczanie ryzyka upadku przez podejmowanie zbiorowych środków ochronnych. Jednak w wielu sytuacjach środki tego typu są niewystarczające, albo ze względu na sposób ich stosowania, albo z powodu charakterystyki środowiska.

3M produkuje szeroki zakres godnych zaufania ŚOI i urządzeń do ochrony przed upadkiem z wysokości. Naszym celem jest zapewnienie Ci rozwiązania o możliwie najszerszym zastosowaniu. Pomożemy Ci zabezpieczyć pracowników przed upadkiem z wysokości.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną poradę. Oferujemy pomoc w zakresie identyfikacji ryzyka, zgodności z przepisami oraz projektowaniu i doborze ŚOI odpowiednio dostosowanych do Twoich potrzeb. Ponieważ każdy rodzaj prac na wysokości może wymagać innego typu szkolenia, oferujemy również szkolenia dla Twoich pracowników. Naszym celem jest przekraczanie Twoich oczekiwań.

Zapytaj eksperta o systemy zabezpieczenia przed upadkiem 1
Skontaktuj się z ekspertem

Eksperci z dziedziny pracy na wysokości i ochrony przed upadkiem z wysokości.

SKONTAKTUJ SIĘ Z EKSPERTEM

Czy Twoja instalacja jest bezpieczna do pracy na wysokości?

Praca na wysokości to praca w miejscu, w którym istnieje potencjalne ryzyko upadku, a w konsekwencji poważnego urazu: np. praca na dachach, turbinach wiatrowych, pylonach, rusztowaniach, platformach wiertniczych, drabinach, placach budowy, w ośrodkach logistycznych lub środkach transportu…

Ta definicja musi również uwzględniać prace wykonywane na głębokości lub w przestrzeni zamkniętej: odpływy, tunele, kopalnie, studnie, wykopy itp.

Czy wiesz, jakie są skutki upadku z wysokości?
Ocena ryzyka celem zapewnienia pracownikom bezpieczeństwa ma kluczowe znaczenie zwłaszcza w przypadku prac wiążących się z ryzykiem upadku z różnych wysokości. Prawo zobowiązuje wszystkie firmy do zapewnienia zgodności z bardzo surowymi przepisami w zakresie ochrony przed upadkiem z wysokości.

Ocena ryzyka i propozycja rozwiązań.

3M wie, jak trudno jest wykonać szczegółową i aktualną ocenę uwzględniającą wszystkie zagrożenia związane z upadkiem z wysokości. Pomożemy Ci zapewnić odpowiednią ochronę Twoim pracownikom.

Powiedz nam, z jakimi wyzwaniami masz trudności, a my doradzimy Ci w zakresie przepisów i najlepszych rozwiązań do Twojego projektu bądź sektora.

Ekspert 3M skontaktuje się z Tobą.
Pomożemy Ci rozwiać wszelkie wątpliwości i ocenić obszary ryzyka w Twojej lokalizacji.


Wskazówki techniczne z zakresu pracy na wysokości: ABC ochrony przed upadkiem z wysokości

Wybór odpowiedniego sprzętu ma zasadnicze znaczenie w kontekście bezpieczeństwa pracownika, zwłaszcza w pracy na wysokości. Typowy osobisty system asekuracyjny chroniący przed upadkiem z wysokości (PFAS) składa się z trzech komponentów nazywanych często „ABC ochrony przed upadkiem z wysokości”.: A – zakotwiczenie (ang. Anchorage), B – szelki bezpieczeństwa (ang. Body support) oraz C – łączniki (ang. Connectors).

Nie możemy jednak zapominać o innym koniecznym elemencie każdego zintegrowanego programu ochrony przed upadkiem: ratownictwie i transporcie pracownika w sytuacji, w której doszło do upadku z wysokości.

 • Punkty kotwiczące są używane do mocowania lub łączenia sprzętu zabezpieczającego przed upadkiem do konkretnej konstrukcji. Systemy punktów kotwiczących mogą obejmować: punkty kotwiczące, urządzenia kotwiczące oraz elementy stałe i strukturalne…

 • Szelki zapewniają punkt łączący pracownika z osobistym systemem chroniącym przed upadkiem z wysokości. W razie upadku szelki rozkładają występujące siły na uda, miednicę, klatkę piersiową i ramiona…

 • Elementy łączące takie jak linki z amortyzatorem lub urządzenia samohamowne z otworami łączą szelki pracownika z punktem kotwiczącym

 • Urządzenia do opuszczania i ewakuacji służą do podnoszenia lub opuszczania pracownika, który doznał upadku, a także do zapewnienia dostępu i ewakuacji z przestrzeni zamkniętej…

 • Linki bezpieczeństwa pełnią dwie zasadnicze funkcje: pozwalają pracownikowi bezpiecznie dotrzeć do miejsc, w których występuje ryzyko upadku z wysokości (ograniczenie) lub zatrzymują pracownika w razie upadku…

 • Akcesoria i sprzęt chroniący przed upadkiem narzędzi z wysokości poprawia bezpieczeństwo w miejscu pracy i zmniejsza ryzyko wypadków powodowanych przez spadające obiekty…

Ochrona przed upadkiem podczas prac na wysokości

Szukasz ochrony dla swoich pracowników przed ryzykiem upadku podczas prac na wysokości?

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów w zakresie ochrony podczas prac na wysokości

Szukasz ochrony dla swoich pracowników przed ryzykiem upadku podczas prac na wysokości?

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów w zakresie ochrony podczas prac na wysokości

Zapytaj eksperta

Działamy w Twojej branży od dziesięcioleci

Nasz zespół inżynierów oferuje pomoc w opracowaniu kompleksowego planu ochrony przed ryzykiem upadku podczas prac na wysokości, opuszczania i ewakuacji:


Codziennie projektujemy, oceniamy i kontrolujemy instalacje w branżach: energetyki wiatrowej, budownictwa, górnictwa, przemysłu paliwowo-gazowego, przemysłu chemicznego, laboratoriów lub dużych firm farmaceutycznych, transportu i centrów logistycznych, telekomunikacji, systemów dachowych, konserwacji instalacji przemysłowych, konserwacji budynków i fasad, elektryczności, sektorze użyteczności publicznej itd.
Przedstaw nam swój problem, aby uzyskać bezpłatną poradę od naszych techników.

 • Systemy zabezpieczające do pracy na wysokości podczas stawiania i konserwacji turbin wiatrowych.
  Energetyka wiatrowa

  Aby sprostać potrzebom w zakresie bezpieczeństwa w tej rozwijającej się branży, stworzyliśmy specjalne systemy zabezpieczające dla sektora energii wiatrowej, budownictwa i konserwacji turbin wiatrowych, w tym sprzęt do ratownictwa i ewakuacji.

  Na przykład specjalne szelki 3M™ DBI-SALA® ExoFit NEX™ i linki bezpieczeństwa 3M™ DBI-SALA® EZ Stop™, a także systemy ratownicze i ewakuacyjne, takie jak urządzenie do opuszczania i ewakuacji 3M™ DBI-SALA® Rollgliss™ R550.

 • Ochrona przed upadkiem podczas prac na wysokości w branży transportowej przy ładowaniu wagonów i serwisowaniu pojazdów ciężarowych
  Transport

  Mamy w ofercie dziesiątki specjalnych produktów od systemów poziomych DBI-SALA® do ładowania wagonów po niestandardowe rozwiązania dostępu 3M™ DBI-SALA® FlexiGuard™ do serwisowania pojazdów ciężarowych.

  Zaprojektowaliśmy opatentowany system zabezpieczający przed upadkiem z wysokości 3M™ DBI-SALA® Mobi-Lok™ Niezależny system podciśnieniowych punktów kotwiczących dla pracowników branży lotniczej.

 • EPIS do pracy na wysokości w przemyśle paliwowo-gazowym
  Przemysł paliwowo-gazowy

  Jako pierwsi opatentowaliśmy „zwijane” linki bezpieczeństwa w latach 40, „uszczelnione zwijane” linki bezpieczeństwa specjalnie do zastosowań w przemyśle paliwowo-gazowym oraz produkty testowane w temperaturach do -40°C zgodnie z normą szczelności IP69k.

  Oprócz tego opracowaliśmy specjalistyczny sprzęt i szkolenia dla szerokiej gamy urządzeń ewakuacyjnych.

 • Bezpieczeństwo pracy na wysokości w sektorach usług komunalnych i telekomunikacji
  Usługi komunalne i telekomunikacja

  Aktywnie modernizujemy sprzęt specjalnie z myślą o tych branżach, np. systemy linek bezpieczeństwa do prac na powierzchniach pionowych 3M™ DBI-SALA® Lad-Saf™ i 3M™ Protecta® Cabloc™.

  Nasze produkty dla branży spawalniczej i do pracy w wysokich temperaturach są wykonane z włókien Kevlar®/Nomex® zapewniających użytkownikom spokój i bezpieczeństwo. Oprócz tego oferujemy liczne innowacyjne systemy i zestawy do opuszczania i ewakuacji, niezbędne w każdej akcji ratunkowej…

 • Praca na wysokości i ochrona w branży budowlanej
  Budownictwo

  Każdy plac budowy jest wyjątkowy. Dlatego ściśle współpracujemy z budowniczymi, by zapewnić idealnie dopasowane produkty zabezpieczające, takie jak urządzenia samohamowne 3M™ DBI-SALA® Nano-Lok™ Edge – używane w miejscach, gdzie występują niebezpieczne ostre krawędzie i wymagane jest mocowanie na poziomie stóp.

  W odpowiedzi na potrzeby firm stawiających stalowe konstrukcje stworzyliśmy nakładki na ramiona chroniące taśmy naszych najnowszych szelek…

 • Bezpieczna praca na wysokości podczas konserwacji instalacji przemysłowych i w przestrzeniach zamkniętych
  Konserwacja instalacji przemysłowych

  Codziennie tysiące pracowników fabryk i zakładów produkcyjnych na całym świecie zakładają sprzęt ochronny i ruszają do pracy.

  Niezależnie od tego, czy chodzi o obróbkę materiałów, frezowanie, inspekcję czy rutynowe naprawy – sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości 3M™ zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

  Specjalizujemy się w sprzęcie do przestrzeni zamkniętych, urządzeniach samohamownych, pełnych szelkach bezpieczeństwa, linkach bezpieczeństwa, systemach zabezpieczających do drabin itd…

 • Praca na wysokości w górnictwie
  Górnictwo

  Dostarczamy specjalistyczne szelki dostosowane do potrzeb górników np. rozwiązania 3M™ DBI-SALA® FlexiGuard™ chroniące ich podczas konserwacji wielkogabarytowych pojazdów ciężarowych używanych w górnictwie.

  Oprócz tego nasze mocowania dla górnictwa zapewniają pracownikom elastyczność i łatwość obsługi.

 • systemy zabezpieczenia przed upadkiem dla branży chemicznej i farmaceutycznej
  Branża chemiczna i farmaceutyczna

  Do pracy w branżach, w których produkty mogą uszkadzać materiały ochronne, potrzebny jest specjalny sprzęt chroniący pracowników przed wypadnięciem za krawędź lub wpadnięciem do pojemników z chemikaliami niebezpiecznymi dla zdrowia.

  Dlatego 3M™ zapewnia specjalistyczny sprzęt dostosowanych do tych warunków pracy.


Skorzystaj z naszej fachowej porady

 • Informacje podane przez Państwa posłużą do udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania drogą elektroniczną lub telefonicznie, przez przedstawiciela 3M lub przez jednego z naszych partnerów biznesowych, któremu udostępniliśmy Państwa dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności 3M.

 • Wszystkie pola są wymagane, chyba że określono inaczej

 • Rodzaj produktu / produkt będący przedmiotem zainteresowania

  Możesz wybrać więcej niż jeden interesujący produkt

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • Prześlij Prześlij

Dziękujemy.

Twój formularz został pomyślnie przesłany.

Przepraszamy.

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych. Spróbuj ponownie później