Punkty kotwiczące: systemy, urządzenia i punkty kotwiczące do prac na wysokości

Punkty kotwiczące są używane do mocowania lub łączenia sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości do konkretnej konstrukcji. Punkt kotwiczący musi gwarantować odpowiednią wytrzymałość, aby powstrzymać upadek. Do każdej struktury, branży, instalacji oraz pracy na wysokości są różne typy punktów kotwiczących. 3M™ ułatwi zapewnienie zgodności z normami i przepisami (EN 795 i EN 353) oraz wybranie typu punktu kotwiczącego, który najlepiej pasuje do potrzeb Twoich pracowników. Skontaktuj się z nami, by uzyskać poradę bez żadnych zobowiązań.

3M™ od dziesięcioleci oferuje innowacyjną technologię zapewniającą wszechstronne, zróżnicowane i niezawodne stałe oraz przenośne punkty kotwiczące: strukturalne punkty kotwiczące, śruby kotwiczące do betonu lub fundamentów, do konstrukcji metalowych, dachów, punkty kotwiczące do belek, stalowe, metalowe i przedłużające punkty kotwiczące, klamry kotwiczące, płyty, liny kotwiczące, linki bezpieczeństwa, punkty kotwiczące z przeciwwagą i próżniowe systemy kotwiczące, trójnogi, żurawiki i dużo więcej!

Jakiego rodzaju punktów kotwiczących potrzebują Twoi pracownicy?

Jakiego rodzaju punktów kotwiczących należy użyć?

Skorzystaj z naszej fachowej porady.

Jakiego rodzaju punktów kotwiczących

Skorzystaj z naszej fachowej porady.

Zapytaj eksperta

Wszystkie nasze punkty kotwiczące mają certyfikaty EN 795 lub EN 353. Twoi pracownicy mogą bezpiecznie pracować, wiedząc, że każdy punkt kotwiczący został poddany rygorystycznym testom zgodnym z normami CE

3M™ od 70 lat obsługuje tysiące klientów z całego świata. Pomagamy ograniczać ryzyko związane z pracą na wysokości, zapewnić zgodność z przepisami i zapewniamy bezpieczeństwo i komfort pracownikom w najróżniejszych sektorach i branżach. Z nami bezpiecznie stawisz czoła każdemu wyzwaniu!

Typy punktów kotwiczących

Różne typy punktów kotwiczących do różnych potrzeb

Do każdej pracy, struktury i branży wymagane są różne typy punktów kotwiczących. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pracownikom konieczne jest odpowiednie dobranie zakotwiczenia. Wszystkie punkty kotwiczące muszą zapewniać bezpieczny punkt zaczepienia niezależnie od tego, czy jest przymocowane do konstrukcji stalowej, betonowej, do ściany lub na dachu. Punkty kotwiczące muszą wytrzymywać napięcia systemu ochrony przed upadkiem z wysokości. Poznaj główne rodzaje punktów kotwiczących:

Punkty kotwiczące stałe
Punkty kotwiczące stałe

STAŁE I STRUKTURALNE PUNKTY KOTWICZĄCE – normy i przepisy EN 795-A


Punkty kotwiczące stałe i strukturalne są przeznaczone do przymocowania do struktury na stałe. Ten typ zakotwiczenia pozwala na zaczepienie sprzętu zabezpieczającego przed upadkiem w budynkach, na strukturach lub w miejscach, do których często się wchodzi. Nadają się do większości prac na wysokości.


Stałe punkty występują najczęściej i są najłatwiejsze w obsłudze: są instalowane w jednym miejscu i ograniczają zasięg prac. Mogą być instalowane na powierzchniach poziomych, pionowych i pochyłych, np. na dachach, ścianach, kolumnach, turbinach wiatrowych, tamach hydraulicznych, mostach, wysoko położonych miejscach wymagających regularnych inspekcji itp. Punkty kotwiczące strukturalne lub stałe nie muszą obecnie mieć oznakowania CE, ponieważ nie są uznawane za ŚOI


3M™ ma w ofercie strukturalne punkty kotwiczące, których potrzebujesz! Stałe punkty kotwiczące do belek żelaznych lub stalowych, punkty kotwiczące do metalowych konstrukcji, filarów betonowych, płyty kotwiczące do fundamentów, cegieł, drewna itd.


Więcej informacji na temat stałych punktów kotwiczących >

Punkty kotwiczące tymczasowe
Punkty kotwiczące tymczasowe

PUNKTY KOTWICZĄCE TYMCZASOWE I PRZENOŚNE – normy i przepisy EN 795-B


Nie każda infrastruktura wymaga lub umożliwia instalację stałych punktów kotwiczących. W niektórych sytuacjach lepsze są tymczasowe i przenośne systemy kotwiczące np. w obszarach wymagających okresowych inspekcji.


Tymczasowe prace wymagają tymczasowych poziomych systemów chroniących przed upadkiem z wysokości, które są lekkie, łatwe w użyciu i mogą być przenoszone z miejsca na miejsca. Punkty kotwiczące tymczasowe i przenośne wymagają oznakowania CE i są uznawane za ŚOI.


3M™ ma w ofercie punkty kotwiczące tymczasowe i przenośne do każdego rodzaju prac i zastosowań! Do framug drzwiowych, otworów okiennych, struktur cylindrycznych, konstrukcji metalowych… Przenośnymi punktami kotwiczącymi mogą być: żurawiki, podciśnieniowe punkty kotwiczące, tymczasowe systemy asekuracyjne, zaciski pętli (liny, materiały tekstylne), punkty kotwiczące do belek stalowych, elementów betonowych itp.


Więcej informacji na temat tymczasowych i przenośnych punktów kotwiczących >

Poziome systemy asekuracyjne
Poziome systemy asekuracyjne

  POZIOME SYSTEMY ASEKURACYJNE – normy i przepisy EN 795- B, C i D


 • Poziome systemy asekuracyjne pozwalają pracownikowi poruszać się po określonej powierzchni poziomej, zapewniając większy przestrzeń roboczy i większą mobilność. Linki kotwiczące spełniają dwie główne cechy: ograniczenie (uniemożliwiają pracownikowi zbliżenie się nie niebezpiecznego obszaru) oraz ochrona przed upadkiem z wysokości (zapobiegają upadkowi w razie wypadku). Poziome systemy asekuracyjne nie wymagają oznakowania CE, ponieważ nie są uznawane za ŚOI.
  • Elastyczna linka bezpieczeństwa (EN 795-C): wykonana z metalowego kabla, liny lub włókien syntetycznych.
  • Sztywna linka bezpieczeństwa (EN 795-D): wykonana z metalowej, stalowej lub aluminiowej szyny.
  • Tymczasowy system asekuracyjny (EN 795-B): tymczasowe i przenośne linki bezpieczeństwa. Na przykład 3M™ DBI-SALA® Mobi-Lok Podciśnieniowe punkty kotwiczące.

 • 3M™ ma w ofercie poziome systemy asekuracyjne do każdego rodzaju prac i zastosowań! Te systemy są niezbędne do każdego rodzaju prac na wysokości: na dachach magazynów przemysłowych, budynków mieszkalnych, podczas czyszczenia, konserwacji składów kolejowych, na rampach wyładowczych, podczas inspekcji samolotów itp.

 • Więcej informacji o poziomych systemach asekuracyjnych >
Pionowe systemy asekuracyjne
Pionowe systemy asekuracyjne

PIONOWE SYSTEMY ASEKURACYJNE – normy i przepisy EN 353-1 I EN 353-2


Punkty kotwiczące pionowych linek bezpieczeństwa muszą być zgodne z przepisami EN 353. Pozwalają one pracownikowi poruszać się w górę i w dół na całej długości systemu zamiast odłączać się od jednego punktu kotwiczącego i szukać kolejnego: na drabinach, turbinach wiatrowych, pylonach oświetleniowych, zbiornikach, wieżach komunikacyjnych itp. Zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości z prowadnicą mogą mieć postać elastycznej lub sztywnej liny kotwiczącej:


 • Zakotwiczenie elastyczne (EN 353-2): stalowe kable, liny lub włókna syntetyczne.
 • Zakotwiczenie sztywne (EN 353-1): lina lub szyna. Są one przeznaczone do stałego przymocowania do struktury, tak aby ruchy boczne były ograniczone.

Pracownik musi być bezpieczny, ale musi również móc wygodnie wejść. Systemy 3M™ są zaprojektowane z myślą o łatwej obsłudze i szybkim automatycznym łączeniu, by poprawić wydajność pracownika.


Więcej informacji o pionowych systemach asekuracyjnych >

Trójnogi i żurawiki
Trójnogi i żurawiki

TRÓJNOGI I ŻURAWIKI – normy i przepisy EN 795-B


Każda praca na wysokości jest inna, a niekiedy wymaga specjalnego zakotwiczenia, by pracownicy byli bezpieczni. 3M™ oferuje kompletne systemy ratownicze i ewakuacyjne do przestrzeni zamkniętych lub trudno dostępnych, takich jak studnie, reaktory, zbiorniki, szalupy itd.


Poznaj naszą pełną ofertę trójnogów i żurawików umożliwiających ewakuację i ratownictwo w przestrzeniach zamkniętych. Bezpieczne, przenośne i lekkie rozwiązania które są jednocześnie łatwe w obsłudze i wytrzymałe – by zapewnić całkowite bezpieczeństwo i ochronę podczas akcji ewakuacyjnych/ratunkowych.


Nasze specjalne punkty kotwiczące zostały poddane rygorystycznym testom i są zgodne z normami CE. 3M™ ma w ofercie systemy kotwiczące do przestrzeni zamkniętych, których potrzebujesz!


Więcej informacji o trójnogach i żurawikach >

Punkty kotwiczące z przeciwwagą
Punkty kotwiczące z przeciwwagą

PUNKTY KOTWICZĄCE Z PRZECIWWAGĄ EN 795-E – PODCIŚNIENIOWE PUNKTY KOTWICZĄCE EN 795-B

 • Punkty kotwiczące z przeciwwagą lub tzw. „balastem” (EN 795-E) można szybko zainstalować i łatwo przenieść. Są one używane na powierzchniach poziomych, takich jak tarasy i płaskie dachy. Mechanizm składa się z szeregu odważników umieszczonych na płaskiej powierzchni, do której przyczepiony jest pracownik, aby mógł poruszać się dookoła całej powierzchni w sposób bezpieczny.

  Punkt kotwiczący z przeciwwagą musi być w odległości większej niż 2,5 m od krawędzi lub miejsca, w którym występuje ryzyko upadku z wysokości. Powierzchnia, na której jest używana nie może odbiegać od poziomu więcej niż 5° i nie może być używana w przypadku występowania lub ryzyka występowania mrozu.

  Podciśnieniowe punkty kotwiczące (EN 795-B) umożliwiają zakotwiczenie do niemal gładkiej i nieporowatej powierzchni. Ten system jest szeroko używany do prac konwersacyjnych zarówno w lotnictwie, jak i kolejnictwie. Na przykład podczas remontów samolotów lub pociągów, malowania zbiorników na wodę i itd.

  Ten typ punktu kotwiczącego nie uszkadza powierzchni i jest rozwiązaniem tymczasowym na konkretnych powierzchniach. Punkty kotwiczące nie muszą być trwale przymocowane i zapewniają wszechstronne i bezpieczne mocowanie do systemów chroniących przed upadkiem z wysokości. 3M™ ma w ofercie rozwiązania, których potrzebujesz!

  Więcej informacji na temat punktów kotwiczących z przeciwwagą i podciśnieniowych punktów kotwiczących >
Struktury Flexiguard™
Struktury Flexiguard™

STRUKTURY FLEXIGUARD™ – normy i przepisy 795-B


Systemy dostępu Flexiguard™ są alternatywnym rozwiązaniem do stałych linek bezpieczeństwa nad głową. Są one powszechnie używane wokół dużych maszyn, takich jak samoloty, pociągi, ciężarówki i ciężkie materiały przemysłowe itp.


Oprócz tego inżynierowie 3M™ tworzą również mocowania niestandardowe dopasowane do konkretnych potrzeb.


Te systemy są mobilne i łatwe w montażu. Pracownik jest podłączony do struktury Flexiguard i w razie upadku jest podwieszony, co ogranicza ewentualność urazu. 3M™ ma w ofercie systemy kotwiczące, których potrzebujesz!


Więcej informacji o strukturach Flexiguard™ >


Skontaktuj się z ekspertem

Za dużo typów mocowań?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji

SKONTAKTUJ SIĘ Z EKSPERTEM

Jak zapewniać zgodność z normą EN795?

 • Wszystkie nasze systemy kotwiczące mają certyfikat zgodności z normą EN 795 i są zgodne z normami branżowymi lub je przewyższają.

  Norma EN795:2012 nakazuje, że punkt kotwiczący musi zapewniać wytrzymałość co najmniej 12 kN w kierunku, w którym wywierana będzie siła w razie upadku.

  Punkty kotwiczące muszą być również rozmieszczone zgodnie z minimalnymi wymaganiami bezpieczeństwa. Muszą znajdować się na odpowiedniej wysokości, tak aby nie doszło do kontaktu pracownika z podłożem w razie upadku.

  Specyfikacja techniczna TS16415 obowiązuje w przypadku punktów kotwiczących typu A, C i D, w zależności od liczby użytkowników.

 • Nie należy zaczepiać linek do punktów kotwiczących, których
  certyfikaty lub pochodzenie są nieznane. Zapytaj nas!

  Na wielu placach budowy i na instalacjach infrastrukturalnych znajdują się haki, płyty, śruby lub metalowe punkty kotwiczące. Jeśli jednak nie mają one określonych oznaczeń CE, roku produkcji, okresu eksploatacji, daty inspekcji, certyfikatu itp. mogą być niebezpieczne i nie trzeba zainstalować je ponownie.


Wszechstronna pomoc techniczna na każdym etapie realizacji projektu

Nasza szeroka oferta niezawodnych punktów kotwiczących i systemów ochrony przed upadkiem z wysokości jest również objęta spójnym systemem pomocy technicznej


Punkty kotwiczące główne:

MASZ PYTANIA NA TEMAT PUNKTÓW KOTWICZĄCYCH? ZAPYTAJ NAS!

Norma EN 795 określa wiele różnych rodzajów punktów kotwiczących. Poznaj te najczęściej używane!

Wszystkie systemy kotwiczące mają certyfikat zgodności z normą EN 795 i są zgodne z normami branżowymi. Są wykonane z trwałych i odpornych na korozję materiałów. Należy jednak pamiętać, że przed przystąpieniem do spawania, montażu lub instalacji punktów kotwiczących mających zapobiegać przed upadkiem pracownika z wysokości, należy skonsultować się z inżynierem.

Punkty kotwiczące do betonu
Punkty kotwiczące do betonu

PUNKTY KOTWICZĄCE DO BETONU


Przenośne i stałe punkty kotwiczące, punkty kotwiczące z rozszerzeniami zaciskowymi lub możliwością przemieszczenia, śruby do betonu itp.


Punkty kotwiczące do belek stalowych
Punkty kotwiczące do belek stalowych

PUNKTY KOTWICZĄCE DO BELEK STALOWYCH


Nasze punkty kotwiczące do belek stalowych są lekkie i łatwe i instalacji. Mogą być używane w konfiguracji poziomej lub pionowej.


 • Znajdź punkt kotwiczący do belek żelaznych lub stalowych, którego potrzebujesz: przenośne i stałe punkty kotwiczące do dwuteowników i innych konstrukcji stalowych itd.


  1. 3M™ DBI-SALA® Stały punkt kotwiczący
  Montaż do konstrukcji belki w dowolnej orientacji w ciągu sekund…


  2. 3M™ DBI-SALA® Glyder™ System kotwiczący z dwoma uchwytami przesuwnymi
  Zapewnia pełną mobilność poziomą na belkach dwuteowych, mocowanie nad głową lub na wysokości stóp…


  3. 3M™ DBI-SALA® System kotwiczący z wózkiem do dwuteowników
  Montaż w ciągu kilku sekund, obrotowy klamra typu D-ring…

Punkty kotwiczące do ścian, sufitów i podłóg
Punkty kotwiczące do ścian, sufitów i podłóg

PUNKTY KOTWICZĄCE DO ŚCIAN, SUFITÓW I PODŁÓG


Dyskretne punkty kotwiczące ze stali nierdzewnej mocowane do podłóg, ścian i sufitów. Przydatne punkty kotwiczące. Przycisk szybkiego zwalniania zapewnia maksymalne bezpieczeństwo dzięki naciśnięciu urządzenia…


 • 1. 3M™ DBI-SALA® Ścienny zapadkowy punkt kotwiczący
  Składa się z sworznia ustalającego, łącznika, klucza imbusowego M6 oraz pokrywy...


  2. 3M™ Protecta® Stała płyta kotwicząca
  Stały punkt kotwiczenia ze stali nierdzewnej do systemów zabezpieczających przed upadkiem z wysokości podłączanych do odpowiedniej konstrukcji…

Punkty kotwiczące do drzwi i okien
Punkty kotwiczące do drzwi i okien

PUNKTY KOTWICZĄCE DO DRZWI I OKIEN


Nieinwazyjna konstrukcja zakotwiczenia zapewnia, że konstrukcja nie zostanie uszkodzona.


 • Punkt kotwiczący tego typu mocowany jest między pionowymi elementami drzwi lub okien. Szybka i łatwa instalacja za pomocą wbudowanego przycisku regulującego. Nie są potrzebne specjalne narzędzia ani wiertła.


  1. 3M™ DBI-SALA® Punkt kotwiczący do ościeżnic drzwi i okien
  Lekka i przenośna konstrukcja, regulacja szerokości w zakresie od 55 cm do 130 cm

Adaptery pasków lub połączeń
Adaptery pasków lub połączeń

ADAPTERY PASKÓW LUB POŁĄCZEŃ


Niezwykle wszechstronne punkty kotwiczące zapewniające szybkie i bezpieczne mocowanie.


 • Dostępnych jest kilka rodzajów materiału: poliester, siatka z włókna Kevlar®, lina metalowa i liczne opcje dopasowane do wymagań konkretnego projektu…


  1. 3M™ DBI-SALA® Protecta® Zawiesie z taśmy poliestrowej
  Pierścienie ze stali nierdzewnej, niektóre modele są wyposażone w urządzenie blokujące.

Zdalny system kotwiczący
Zdalny system kotwiczący

ZDALNY SYSTEM KOTWICZĄCY


Łącznik drążka teleskopowego umożliwia zamocowanie linki bezpieczeństwa na wysokości do 8 m powyżej użytkownika. Umożliwia to pracownikowi bezpieczne dotarcie na szczyt słupa…Poziome systemy asekuracyjne. Normy EN 795 typu C i D

Zapytaj eksperta

Przenośne (EN 795-B) | Elastyczne (EN 795-C) | Sztywne (EN 795-D) Normy i przepisy

Poziome systemy asekuracyjne są systemami kotwiczącymi, które pozwalają pracownikowi poruszać się w płaszczyźnie poziomej. Są one dostosowane zarówno do systemów ograniczających, jak i chroniących przed upadkiem. Przed zainstalowaniem poziomego systemu asekuracyjnego należy skonsultować się z inżynierem i upewnić się, że system jest odpowiednio zaprojektowany i obliczony.

Poziome systemy asekuracyjne 3M™ zostały zaprojektowane, by zaoferować pełny zakres rozwiązań i skutecznie rozwiązywać wszelkie zagrożenia związane z praca na wysokości. Dostępnych jest kilka rodzajów poziomych systemów asekuracyjnych: przenośne, stałe, elastyczne, sztywne, podciśnieniowe punkty kotwiczące. 3M™ ma w ofercie sprawdzone rozwiązanie do Twojego projektu i branży!

Stałe systemy asekuracyjne
Stałe linki kotwiczące

STAŁE LINKI KOTWICZĄCE – EN 795-D, EN 795-C


Ten typ systemu jest na stałe przymocowany do struktury. Prowadnica systemu może być elastyczna (lina metalowa z włóknami syntetycznymi) lub sztywna (szyna metalowa ze stali lub aluminium).


Są często używane w miejscach, gdzie prace są wykonywane regularnie. 3M ma różnorodną i niezawodną ofertę stałych systemów asekuracyjnych…


 • 1. 3M™ DBI-SALA® Stały poziomy system asekuracyjny 8 mm: >Stały | Elastyczny
  Bardzo wszechstronny system wykonany ze stali nierdzewnej oraz liny. Może być instalowany na wielu różnych strukturach, ścianach, podłogach, sufitach itd…


  2. 3M™ DBI-SALA® ROOFSAFE™ stały, dachowy system asekuracyjny: Stały|Elastyczny
  Zaprojektowany z myślą o instalacji na dachach, innowacyjny amortyzator SpiraTech™ może wytrzymać test siły rozciągającej do 6 kN, zapewniając integralność konstrukcyjną.


  3. 3M™ DBI-SALA® RoofSafe™ System szyn: Stały | Sztywny
  Sztywny system szynowy z aluminium zapewnia swobodę ruchów bez uchwytów, pod którymi trzeba przechodzić. Estetyczny i praktyczny. Idealny do inspekcji, konserwacji, dostępu do fasad w zawieszeniu, czyszczenia studzienek kanalizacyjnych itd.


  4. UNIRAIL™: Stały | Sztywny
  Idealny do prac budowlanych wymagających dostępu do fasad, inspekcji lub konserwacji elementów wewnętrznych oraz zewnętrznych, a także do prac w zawieszeniu na linach.


  5. 3M™ DBI-SALA® System Glyde-Saf™: Stały | Sztywny
  Modułowy system szynowy z możliwością nieograniczonej rozbudowy, przy czym odległość między kolejnymi punktami mocowania nie może być większa niż 6 m.

Przenośne systemy asekuracyjne
Przenośne linki kotwiczące

PRZENOŚNE LINKI KOTWICZĄCE – EN 795-B, EN 795-C, EN 795-D


Tego typu poziome systemy asekuracyjne są często używane w miejscach, gdzie prace są wykonywane od czasu do czasu.


Tymczasowe prace wymagają tymczasowych systemów, które są lekkie, łatwe w użyciu i mogą być przenoszone z miejsca na miejsca.


3M ma różnorodną i niezawodną ofertę przenośnych systemów asekuracyjnych


 • 1. 3M™ Protecta® PRO-LINE™: Przenośne | Elastyczne
  Przenośne, różnorodne i szybkie w instalacji. Ten system można zainstalować w kilka sekund, bez narzędzi ani sprzętu specjalistycznego. Idealny do zadań konserwacyjnych, prac na moście, prac budowlanych, produkcyjnych itd.


  2. 3M™ DBI-SALA® EZ-LINE™: Przenośny | Elastyczny
  Łatwy do użytku w i bardzo szybki do instalacji, usuwania i składania. Innowacyjna zwijana konstrukcja systemu EZ-Line eliminuje konieczność stosowania dużych i masywnych zwojów liny, które są trudne do ustawiania, przenoszenia i przechowywania.

ELASTYCZNE LINKI KOTWICZĄCE
Elastyczne linki kotwiczące

Urządzenia kotwiczące z giętką prowadnicą – EN 795-C


Elastyczne poziome systemy asekuracyjne mogą być wykonane z liny, stali lub materiałów tekstylnych (włókna syntetyczne). Zależnie od długości systemu asekuracyjnego, konieczne może być zastosowanie pośrednich punktów kotwiczących ograniczających napięcia i odchylenia elastycznego systemu asekuracyjnego w razie upadku z wysokości. 3M™ ma w ofercie punkty kotwiczące z giętką prowadnicą, których potrzebujesz.


 • 1. 3M™ Protecta® PRO-LINE™: Przenośne | Elastyczne
  Przenośne, różnorodne i szybkie w instalacji. Ten system można zainstalować w kilka sekund, bez narzędzi ani sprzętu specjalistycznego. Idealny do zadań konserwacyjnych, prac na moście, prac budowlanych, produkcyjnych itd.


  2. 3M™ DBI-SALA® EZ-LINE™: Przenośny | Elastyczny
  Łatwy do użytku w i bardzo szybki do instalacji, usuwania i składania. Innowacyjna zwijana konstrukcja systemu EZ-Line eliminuje konieczność stosowania dużych i masywnych zwojów liny, które są trudne do ustawiania, przenoszenia i przechowywania.


  3. 3M™ DBI-SALA® Stały poziomy system asekuracyjny 8 mm: Stały | Elastyczny

  Bardzo wszechstronny system wykonany ze stali nierdzewnej oraz liny. Może być instalowany na wielu różnych strukturach, ścianach, podłogach, sufitach itd…


  4. 3M™ DBI-SALA® RoofSafe™ Stały, dachowy system asekuracyjny: Stały | Elastyczny
  Zaprojektowany z myślą o instalacji na dachach, innowacyjny amortyzator SpiraTech™ może wytrzymać test siły rozciągającej do 6 kN, zapewniając integralność konstrukcyjną.

Sztywne linki kotwiczące
Sztywne linki kotwiczące

URZĄDZENIA KOTWICZĄCE ZE SZTYWNĄ PROWADNICĄ – EN 795-D


Wykonane ze stali galwanizowanej lub nierdzewnej i zapewniające większą odporność na korozję i ściernie. Są zalecane, kiedy prace są wykonywane na niewielkiej wysokości lub kiedy z zabezpieczenia korzysta duża liczba użytkowników jednocześnie.


Te punkty kotwiczące mają postać sztywnej i wytrzymałej, metalowej szyny (stalowej bądź aluminiowej), po której porusza się wózek.


 • 1. 3M™ DBI-SALA® RoofSafe™ System szynowy: Stały | Sztywny
  Sztywny system szynowy z aluminium zapewnia swobodę ruchów bez uchwytów, pod którymi trzeba przechodzić. Estetyczny i praktyczny. Idealny do inspekcji, konserwacji, dostępu do fasad w zawieszeniu, czyszczenia studzienek kanalizacyjnych itd.


  2. 3M™ DBI-SALA® UniRail™: Stały | Sztywny
  Idealny do prac budowlanych wymagających dostępu do, inspekcji lub konserwacji elementów wewnętrznych oraz fasad zewnętrznych, a także do prac w zawieszeniu na linach.


  3. GLYDE-SAF™: Stały | Sztywny
  Unikalny modułowy system z zamkniętym systemem śledzenia powietrznego można rozszerzać w sposób nieograniczony, przy czym odległość między kolejnymi puntami mocowania nie może być większa niż 6 m.


Pionowe systemy asekuracyjne. Normy EN 353-1 i EN 353-2

Zapytaj o poradę techników 3M!

Sztywne (EN 353-1) | Elastyczne (EN 353-2)

Każdego dnia pracownicy na całym świecie wchodzą po drabinach na duże wysokości, by wykonać swoją pracę. Systemy zabezpieczeń pionowych 3M™ zapewniają pracownikowi całkowitą ochronę przed upadkiem z wysokości. Są wytrzymałe, praktyczne, wygodne i wszechstronne. Opcjonalne wsporniki, style i konfiguracje są dostępne odpowiednio do niemal wszystkich zastosowań pionowych punktów kotwiczących.

Urządzenia samozaciskowe z giętką prowadnicą
Elastyczna pionowa linka kotwicząca

URZĄDZENIA SAMOZACISKOWE Z GIĘTKĄ PROWADNICĄ – EN 353-2


Lina rdzeniowa. Zwykle są instalowane na masztach telekomunikacyjnych, pionowych konstrukcjach metalowych, istniejących drabinach dostępowych…Nigdy nie powinny być jednak instalowane w pozycji pochylonej.


 • 1. 3M™ Protecta® Cobra™: Przenośne | Elastyczne
  Urządzenie samozaciskowe Cobra jest dostępne w 3 wariantach i różnych długościach odpowiednich do szerokiej gamy zastosowań. Ma automatyczną blokadę, dźwignię do ręcznego pozycjonowania i przegubową krzywkę.

Urządzenia samozaciskowe ze sztywną prowadnicą
Sztywne pionowe linki kotwiczące

URZĄDZENIA SAMOZACISKOWE ZE SZTYWNĄ PROWADNICĄ – EN 353-1


Są zwykle mocowane na stałe. Innymi słowy są przeznaczone do miejsc, w których prace wykonywane są okresowo. W taki sposób, że użytkownik ma łatwy dostęp do nich i mogą być dostępne w razie potrzeby.


 • 1. 3M™ DBI-SALA® LAD-SAF™: Stałe | Sztywne
  Uniwersalne i wytrzymałe. Umożliwia schodzenie i wchodzenie bez użycia rąk i szybko blokuje się na linie w razie upadku.


  2. 3M™ PROTECTA® CABLOC™: Stałe | Sztywne
  Szybkie i łatwe w instalacji. System składający się z liny 8 mm i lekkiego wózka, dostępny w formie zestawu ze wszystkimi niezbędnymi komponentami.


Trójnogi i żurawiki. Norma EN 795 klasy B

Tymczasowe urządzenia kotwiczące do pracy na wysokości i w przestrzeniach zamkniętych

Przestrzeń zamknięta to każde miejsce z ograniczonymi otworami wejściowymi i wyjściowymi oraz niekorzystną naturalną wentylacją. Przestrzenie zamknięte mogą mieć kilka punktów dostępu: wejście z boku, zejście z góry lub konieczność wczołgania się przez punkt wejściowy, dlatego wymagają innych rodzajów punktów kotwiczących i urządzeń do wchodzenia.

3M™ oferuje kompletne systemy ewakuacji/wejścia i ratownicze do przestrzeni zamkniętych, studni, reaktorów, bunkrów, zbiorników, szalup itp. Poznaj nasze tymczasowe punkty kotwiczące do przestrzeni zamkniętych i ograniczonych.

 • Wykonane z lekkich materiałów i przeznaczone do zastosowań we włazach do przestrzeni zamkniętej. Połączenie obrotowe żurawika ułatwia akcje ratunkowe i ma regulację zapewniającą zgodność z ograniczeniami dotyczącymi prześwitu od góry. Podstawę dolną można dopasować do większości standardowych włazów.

 • Zaprojektowany do użycia na górze transformatorów lub innych typach platform, na których występuje ryzyku upadku. Kompaktowa i lekka konstrukcja tylko 17,20 kg. System jest wyposażony w 3 niezależne punkty kotwiczące, obracające się o 360 stopni, zapewniające maksymalną swobodę ruchu 3 pracownikom zabezpieczonym urządzeniami samohamownymi lub linkami bezpieczeństwa o stałej długości.


Systemy kotwiczące Flexiguard™- EN 795-B

Tymczasowe urządzenie kotwiczące do pracy na wysokości

Operatorzy pracujący w centrach logistycznych wiedzą, że dostępność ma kluczowe znacznie. Rozwiązania kotwiczące Flexiguard™ są bardzo wszechstronne. Mogą one być używane wewnątrz i na zewnątrz i zapewniają duży system kotwiczący nad głową. Urządzenia są przeznaczone do użytku przez jednego lub 2 użytkowników i zapewniają operatorom szeroki i bezpieczny obszar roboczy. Te urządzenia kotwiczące można przenosić, aby zabezpieczać różne obszary.

Mamy jednak w ofercie szeroki wybór gotowych urządzeń dopasowanych do większości zastosowań i środowisk pracy. Nasz zespół inżynierów również projektuje, modeluje i produkuje w pełni zindywidualizowane urządzenia kotwiczące. Naszym celem jest przekraczanie Twoich oczekiwań.

 • Punkty kotwiczące chroniące przed upadkiem z wysokości Flexiguard do prac konserwacyjnych
  Szeroki zakres standardowych wzorów

  Gotowe standardowe systemy kotwiczące, takie jak DBI-SALA® Flexiguard™, są przystosowane do większości zastosowań i środowisk pracy

 • Systemy kotwiczenia Flexiguard i przenośne
  System przeciwwagi C-Frame

  Systemu przeciwwagi DBI-SALA® Flexiguard™ C-Frame jest idealnym rozwiązaniem do rozładowywania i konserwacji pojazdów ciężarowych, pozwalając 2 pracownikom bezpiecznie zaczepić się wzdłuż ciężarówki.

 • Przenośny system kotwiczenia przemysłowego Flexiguard
  System A-Frame

  System DBI-SALA® Flexiguard™ A-Frame to optymalne rozwiązanie do ochrony pracowników podczas konserwacji ciężkich pojazdów maszynowych, takich jak samochody ciężarowe, czołgi, autobusy…


Podciśnieniowe punkty kotwiczące i bezwładne masy kotwiczące- EN 795-B i EN 795-E

Tymczasowe urządzenia kotwiczące do pracy na wysokości

Zarówno próżniowe systemy kotwiczące, jaki i bezwładne masy kotwiczące są systemami nieinwazyjmymi, które doskonale sprawdzają sie na niemal każdej gładkiej lub płaskiej powierzchni. Ten typ punktu kotwiczącego nie wymaga mocowania na strukturze, dlatego jest doskonałą opcją mocowania do tarasów, dachów, do centrów logistycznych oraz branży lotniczej itp.

 • 3M™ DBI-SALA® Mobi-Lok™ Podciśnieniowe punkty kotwiczące
  3M™ DBI-SALA® Mobi-Lok™ Podciśnieniowe punkty kotwiczące

  Zapewniają punkty kotwiczące na gładkiej, nieporowatej powierzchni. Łatwe w transporcie i często używane w aeronautyce.


  • Lekka konstrukcja (poniżej 10 kg) zapewniająca łatwy transport
  • Uszczelki gumowe EPDM są odporne na Skydrol i nie niszczą powierzchni
  • Maksymalna waga użytkownika 136 kg
  • Iskrobezpieczna elektronika dla przemysłu lotniczego
  • Zgodność z zewnętrznymi opcjami dostarczania powietrza
  • Wbudowane zawory zwrotne zapewniają bezpieczeństwo podczas przypadkowej utraty powietrza
  • Lekka konstrukcja jest łatwa w konfiguracji i obsłudze
  • Zatwierdzony do stosowania w poziomych systemach asekuracyjnych
 • System kotwiczący
  Bezwładna masa kotwicząca do zastosowań dachowych 3M™ DBI-SALA®

  Bezwładna masa kotwicząca do zastosowania na dachu nie wymaga zamocowania do powierzchni roboczej i zapewnia niezawodny i wszechstronny punkt mocowania systemów chroniących przed upadkiem z wysokości.


  • Podnośnik i łatwa instalacja
  • Wbudowany system amortyzacji drgań 3M™ SpiraTech™ zapewniający dodatkową ochronę
  • Idealny do płaskich powierzchni o maksymalnym kącie nachylenia 5°
  • Zakotwiczenie bez uszkadzania struktury
  • Zapewnia pracownikowi swobodę ruchu – 360°
  • Przenośny i wielokrotnego użytku

   

   


Działamy w Twojej branży od dziesięcioleci.

Zapytaj naszych ekspertów!

Niezależnie od Twoich potrzeb lub branży 3M™ zapewnia punkty kotwiczące pozwalające Twoim pracownikom pracować na wysokości w sposób bezpieczny, komfortowy i wydajny.

 • Eksperci w zakresie punktów kotwiczących i urządzeń kotwiczących
  Budownictwo

  Na większości placów budowy powszechnie używa się urządzeń samohamownych i linek bezpieczeństwa w miejscach, w których występują niebezpieczne ostre krawędzie i wymagane jest połączenie na poziomie stóp.

 • Inspekcja systemów zabezpieczających przed upadkiem z wysokości
  Górnictwo

  W górnictwie najczęściej używane są punkty kotwiczące Flexiguard i do przemysłu ciężkiego.

 • Konsultanci w zakresie prac na wysokościach
  Energetyka wiatrowa

  Po wielu dekadach pracy w tej branży mamy w ofercie specjalne punkty kotwiczące przystosowane do montażu na turbinach wiatrowych.

 • Konsultacje w zakresie ochrony przed upadkiem z wysokości w przemyśle lotniczym
  Transport

  Prace konserwacyjne instalacji transportowych wymagają punktów kotwiczących, które są szczególnie niezawodne i nie przeszkadzają w pracy.

 • Inspekcja instalacji ochrony przed upadkiem z wysokości
  Przemysł paliwowo-gazowy

  Pionowy system asekuracyjny DBI-SALA® Lad-Saf™ jest najpopularniejszym punktem kotwiczącym używanym na platformach wiertniczych, w rafineriach itp.

 • Bezpieczne instalacje chroniące przed upadkiem z wysokości
  Telekomunikacja i usługi komunalne

  Pozwala wejść i prowadzić prace elektryczne na wieżach i masztach z linami pionowymi…

 • Sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości do konserwacji instalacji przemysłowych
  Konserwacja instalacji przemysłowych

  Zapewniamy mobilne i wszechstronne punkty kotwiczące dostosowane do licznych zastosowań w konserwacji instalacji przemysłowych.

 • Inspekcja EPIS w instalacjach ochrony przed upadkiem z wysokości
  Przemysł farmaceutyczny i chemiczny

  Mamy w ofercie punkty kotwiczące do branży farmaceutycznej, np. do prac przy zbiornikach lub reaktorach, umożliwiające dostęp z zachowaniem zgodności z najbardziej restrykcyjnymi konfiguracjami do pracy w przestrzeniach zamkniętych.


Pytania i odpowiedzi na temat punktów kotwiczących

Skontaktuj się z nami!

Jest tyle typów punktów kotwiczących, ile jest potrzeb i sektorów przemysłu. Wszystkie prace, które wiążą się z choćby najmniejszym zagrożeniem upadku z wysokości, wymagają punków kotwiczących. Zależnie od częstotliwości, z jaką pracownicy będą ich używali, trzeba zdecydować się na stałe lub tymczasowe punkty kotwiczące. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać fachową poradę!


Skorzystaj z naszej fachowej porady.

 • Informacje podane przez Państwa posłużą do udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania drogą elektroniczną lub telefonicznie, przez przedstawiciela 3M lub przez jednego z naszych partnerów biznesowych, któremu udostępniliśmy Państwa dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności 3M.

 • Wszystkie pola są wymagane, chyba że określono inaczej

 • Rodzaj produktu / produkt będący przedmiotem zainteresowania

  Możesz wybrać więcej niż jeden interesujący produkt

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • Prześlij Prześlij

Dziękujemy.

Twój formularz został pomyślnie przesłany.

Przepraszamy.

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych. Spróbuj ponownie później