Ochrona słuchu i rozwiązania komunikacyjne PELTOR™

Uwielbiamy słyszeć wiele różnych dźwięków, ale każdy z nas ma tylko jeden zmysł słuchu. Powtarzające się narażenie na głośne dźwięki powyżej 85 dB (A) może spowodować trwałą utratę słuchu i szumy uszne. Dlatego musimy go chronić. 3M zapewnia rozwiązania ochrony słuchu dla różnych osób i zastosowań, z różnymi nausznikami i wkładkami przeciwhałasowymi, ale także z szeroką gamą rozwiązań komunikacyjnych 3M™ PELTOR, aby umożliwić skuteczną komunikację i zwiększyć efektywność pracy.

Pracownicy turbiny wiatrowej noszący nauszniki przeciwhałasowe do ochrony słuchu i inne ŚOI.
Słuch masz tylko jeden. Chroń go.

Służymy pomocą. Sprawimy, że Twój program ochrony słuchu będzie skuteczny.

Pobierz zestaw materiałów „Słuch na całe życie”
Pracownik turbiny wiatrowej noszący ochronniki słuchu 3M i inne ŚOI

Jakiego rodzaju ochrony słuchu potrzebujesz?

Znajdź swoje rozwiązanie do ochrony słuchu

Co wziąć pod uwagę przy wyborze środków ochrony słuchu

 • Każde otoczenie jest inne. Każde miejsce pracy jest inne. Każda osoba jest inna. Dlatego wdrożenie programu ochrony słuchu może stanowić wyzwanie. Niezależnie od tego, czy wprowadzasz program ochrony słuchu po raz pierwszy, czy chcesz ulepszyć już istniejący, firma 3M służy pomocą.

  Pomożemy Ci osiągnąć cele związane z ochroną słuchu.

 • Czy wiesz, jaki poziom ochrony zapewniają Twoim pracownikom ochronniki słuchu? Sprzęt do ochrony słuchu to ŚOI kategorii  III, podobnie jak ochrona dróg oddechowych. Jeśli prowadzisz testy dopasowania ochrony dróg oddechowych, dobrą praktyką będzie również sprawdzenie dopasowania ochrony słuchu.

  Dowiedz się więcej o tym, jak możemy pomóc w dopasowaniu ochrony słuchu

 • Pracownik w hełmie i nausznikach patrzący w dal
  Słyszenie przestrzenne

  Identyfikacja zagrożeń to pierwszy krok w doborze odpowiednich środków ochrony słuchu. Ale czy bierzesz pod uwagę również ewentualną potrzebę słyszenia np. alarmów, pojazdów przy jednoczesnej ochronie przed głośnym hałasem? 3M oferuje ochronę słuchu z technologią regulowanego tłumienia, która w razie potrzeby blokuje potencjalnie szkodliwy hałas i umożliwia normalne słyszenie otoczenia.

  Polecane produkty:

  Nauszniki 3M™ PELTOR™ ProTac III (PDF, 453 KB)

  3M™ PELTOR™ EEP-100 Wkładki przeciwhałasowe

 • Pracownik na turbinie wiatrowej noszący aktywną ochronę słuchu i hełm ochronny
  Efektywność pracy i komunikacja na odległość

  Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest możliwość komunikowania się na odległość w głośnym otoczeniu. Warto zapoznać się z tym przykładem, który pokazuje, jak nauszniki z komunikacją 3M™ PELTOR™ LiteCom poprawiły efektywność pracy o 380 minut tygodniowo — wzrost efektywności z 71% do ponad 86%. *

  Dowiedz się więcej o wydajności pracowników podczas noszenia ochronników słuchu (PDF, 2,92 MB)

  * Victoria Joäng, Albin Sadiković, 2014, Radiokommunikationens inverkan på produktiviteten inom anläggningsprojekt, Tryck av Media-Tryck, Lund

  Zamów próbki demonstracyjne


Czy wiesz, czym różnią się pasywne ochronniki słuchu od elektronicznych?

Pasywne ochronniki słuchu pomagają zredukować hałas, mechanicznie blokując fale dźwiękowe i są idealne w sytuacjach, w których występuje ciągły poziom hałasu. Elektroniczne ochronniki słuchu korzystają z inteligentnej technologii, aby pomóc pracownikom słyszeć i/lub komunikować się z innymi w hałasie.

 • Wkładki przeciwhałasowe 3M™ zapewniają użytkownikom doskonałe połączenie komfortu i ochrony słuchu. Występują w różnych rodzajach i stylach: jednorazowe piankowe, Push-to-Fit, wielokrotnego użytku, na pałąku i elektroniczne wkładki przeciwhałasowe.

 • Dostępne w wersjach nagłownej, nakarkowej i nahełmowej, nauszniki przeciwhałasowe są dostępne w różnych stylach i oferują różne poziomy tłumienia.

 • Te elektroniczne ochronniki słuchu umożliwiają pewną komunikację w hałasie, zwiększając produktywność, zmniejszając liczbę błędów i poprawiając koordynację pracy.


Pomarańczowe tło we wzory
Skontaktuj się z nami

Nasz zespół ds. ochrony słuchu ma wieloletnie doświadczenie i służy pomocą.

ZADAJ NAM PYTANIE
żółta siatka z rysunkiem wkładki przeciwhałasowej
Wypróbuj rozwiązanie 3M do ochrony słuchu!
Zamów próbkę