Rozwiązania z zakresu ochrony słuchu

Rozwiązania z zakresu ochrony słuchu

 Ochrona. Weryfikacja

Ochrona słuchu

 Lider w obszarze ochrony słuchu i testów dopasowania- 3M dostarcza łatwe w użyciu i wszechstronne rozwiązania z zakresu ochrony słuchu.


Katalog produktów ochrony słuchu


Filmy


Zagadnienia w obszarze ochrony słuchu

 • sound waves icon
  Identyfikacja
  Pierwszym krokiem jest pomiar hałasu na stanowisku pracy. Kiedy są określone poziomy hałasu, możliwe jest podjęcie odpowiednich działań ograniczających narażenie na hałas. 
 • Ochrona słuchu
  Ochrona

  3M dostarcza szeroką gamę innowacyjnych środków ochrony słuchu, ułatwiając wybór odpowiedniego rozwiązania do danego typu pracy. Różne rodzaje i rozmiary wkładek przeciwhałasowych oraz ochronników słuchu pomagają pracownikom wybrać odpowiedni wariant dla siebie i zapewnić właściwy poziom ochrony do danej aplikacji. Nasze innowacyjne produkty są wygodne, trwałe i pomagają osiągać cele programu ochrony słuchu w miejscu pracy.

  Wybierz rozwiązanie ochronne

 • Ikona symbolizująca weryfikację
  Weryfikacja

  Włączenie testów dopasowania środków ochrony słuchu w Twój program szkoleniowy przyniesie korzyści wszystkim pracownikom; tym nowo zatrudnionym i tym narażonym na wysokie ryzyko. System weryfikacji ochrony słuchu 3M™ E-A-Rfit™ ułatwia dopasowanie odpowiedniej ochrony, przeszkolenie i zmotywowanie pracowników, jak również ocenę i długoterminowe zarządzanie programem ochrony słuchu.

  Przejdź do selektora produktów do ochrony słuchu


Baner - Program Ochrony Słuchu

Zintegrowany Program Ochrony Słuchu

Zapoznaj się z Programem Ochrony Słuchu

Baner - ochrona słuchu

Znajdź odpowiednią ochronę słuchu

Nie jesteś pewien jakiej ochrony potrzebujesz?

Pomożemy Ci.

Wypróbuj

Materiały dodatkowe

 • Dlaczego warto chronić słuch?
  40 milionów pracowników jest narażonych na pracę w hałasie, a 13 milionów z nich cierpi z powodu ubytków słuchu pomimo przepisów obowiązujących w przemyśle *. Możesz zwiększyć skuteczność swojego programu ochrony słuchu, wdrażając spersonalizowane i kompleksowe podejście do ochrony słuchu. Pierwszym krokiem do znalezienia rozwiązania, które pomoże wprowadzić realne zmiany jest zrozumienie niebezpieczeństw, przepisów i dostępnych środków ochrony słuchu. * Źródło: Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy
 • Kluczową rolę odgrywają testy dopasowania, dlatego też należy mieć pewność, że uzyskane wyniki są niezawodne. System weryfikacji ochrony słuchu 3M™ E-A-Rfit™ Dual-Ear mierzy skuteczność wkładki przeciwhałasowej wewnątrz ucha, dostarczając dokładnych ilościowych wyników. Ponieważ istnieje możliwość jednoczesnego testowania obu uszu, będziesz miał więcej czasu na przeszkolenie pracowników w zakresie znaczenia dopasowania i przestrzegania przepisów.

  • Dopasowanie

   Dopilnuj, by pracownicy chronili słuch

  • Test

   Podłącz do mikrofonów i rozpocznij test dźwięku głośnika

  • Oceń

   Używaj PAR do personalizacji sprzętu do ochrony słuchu

 • Najczęściej zgłaszany problem zdrowotny w pracy wg danych z Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy to utrata słuchu spowodowana przez hałas. Jest to najczęściej zgłaszany problem medyczny występujący w zakładach pracy w Unii Europejskiej. Jedna trzecia pracowników z Unii Europejskiej jest potencjalnie narażona na ryzyko utraty słuchu. Wg EU OSHA jedna trzecia pracowników w Europie jestnarażonana potencjalnie niebezpieczne natężenie hałasu
 • Zarówno w domu, jak i w pracy ważne jest, by zrozumieć, które dźwięki mogą spowodować utratę słuchu i kiedy wymagana jest ochrony słuchu.

  Główne wyzwania w procesie implementacji Programu Ochrony Słuchu: każde środowisko pracy jest inne, a pracownicy mogą być narażeni na różne poziomy hałasu podczas dnia pracy w różnych obszarach na terenie tego samego zakładu.

  Czynnik ludzki: każdy z nas jest inny. Nie ma uniwersalnego systemu ochrony słuchu, dopasowanego do potrzeb każdego pracownika. Kluczem do zapewnienia optymalnej ochrony jest zagwarantowanie jak najlepszego dopasowania. Komunikacja między pracownikami: tam, gdzie pracownicy muszą się ze sobą porozumiewać lub słyszeć sygnały ostrzegawcze, należy zapewnić im odpowiedni do tego system ochrony słuchu