SZKOLENIA Z ZAKRESU BEZPIECZEŃSTWA i HIGIENY PRACY
WYBIERZ SZKOLENIE BHP ORAZ POBIERZ MATERIAŁY EDUKACYJNE

Wykorzystujemy całą naszą wiedzę, aby zidentyfikować zagrożenia, zrozumieć potrzeby i opracowywać sesje szkoleniowe, publikacje i innowacyjne rozwiązania w zakresie środków ochrony indywidualnej (ŚOI), które poprawiają warunki pracy i poziom akceptacji ŚOI, a także zwiększają efektywność pracy.

Oferujemy szkolenia na poziomach podstawowym i zaawansowanym ze szczególnym uwzględnieniem praktycznych przykładów do wykorzystania w zakładach pracy. Rozpocznij naukę już teraz!


Rodzaje szkoleń BHP

Szkolenia obejmują doradztwo zarówno dla pracodawców, jak i dla pracowników. 3M dysponuje profesjonalnym i wysoko wykwalifikowanym zespołem specjalistów, którzy zapewniają wysokiej jakości szkolenia w stacjonarnych i mobilnych centrach szkoleniowych, a także w Twojej placówce.

Szkolenia zwiększają świadomość użytkowników ŚOI i podnoszą standardy bezpieczeństwa w zakładzie pracy, ponieważ wiedza to bezpieczeństwo. Oferujemy szereg bezpłatnych szkoleń i opcji dokształcania. W przypadku szkoleń odpłatnych otrzymasz indywidualną wycenę w zależności od zakresu i rodzaju szkolenia.

 • Zdjęcie przedstawiające laptop z wyświetlanymi kursami szkoleniowymi
  Szkolenia online w zakresie bezpieczeństwa

  Zaktualizuj własną wiedzę i poznaj wszystkie najnowsze fakty, praktyczne wskazówki i więcej od wiodących ekspertów 3M z Twojej branży.

  Uzyskaj dostęp do specjalistycznej wiedzy branżowej za pośrednictwem naszych webinariów (na żywo/na żądanie)

 • Zdjęcie przedstawiające instruktora szkolenia specjalistycznego demonstrującego ŚOI
  Centra szkoleniowe 3M i demonstracje na miejscu

  Bezpośrednie certyfikowane szkolenie w akredytowanych ośrodkach pod okiem doświadczonych instruktorów. Seminaria demonstracyjne i uświadamiające w Twoim zakładzie, siedzibie firmy 3M lub w innej lokalizacji.

 • Zdjęcie przedstawiające pracownika noszącego szelki bezpieczeństwa
  Pobierz broszurę szkoleniową z zakresu bezpieczeństwa

  Pobierz nasze bezpłatne broszury szkoleniowe i inne narzędzia, które pomogą Ci utrzymać produktywność i bezpieczeństwo w miejscu pracy!

  Niezbędne zasoby dla specjalistów BHP


 • Które szkolenie ŚOI jest najlepsze dla Ciebie?

  W 3M wierzymy, że edukacja jest kluczem do ochrony. Nasz program szkoleniowy ŚOI jest dostosowywany do odbiorcy i zaprojektowany, aby zapewnić Twojej organizacji wsparcie produktowe i edukacyjne. Szkolenie może być prowadzone w wielu różnych formatach, od zajęć w klasie i praktycznej demonstracji (w Twoim zakładzie, centrum szkoleniowym 3M lub innym miejscu) po edukację online i webinaria.

 • Masz trudności ze znalezieniem czasu na odwiedzanie targów i uczestnictwo w szkoleniach? Skorzystaj z naszej fachowej porady.

  Możemy zapewnić szkolenie na miejscu, z wizytą jednego z naszych specjalistycznych pojazdów, który porusza się po całym kraju, lub wesprzeć Cię naszą koncepcją SafeTea Break, czyli dokumentami szkoleniowymi do pobrania, które zapewniają kierownikom ds. bezpieczeństwa narzędzia potrzebne do nauczania pracowników o kwestiach zdrowia i bezpieczeństwa oraz o znaczeniu używania ŚOI.


Zdjęcie przedstawiające eksperta firmy 3M ds. szkoleń w zakresie bezpieczeństwa

Które szkolenie najbardziej Ci odpowiada?

Szkolenie może być prowadzone w wielu różnych formatach, w tym jako webinaria online i inne zasoby cyfrowe, lekcje w klasach i praktyczne demonstracje w Twoim zakładzie, centrum szkoleniowym 3M lub w innej lokalizacji.

SKORZYSTAJ Z NASZEJ FACHOWEJ PORADY

Witamy w naszej bazie danych bezpłatnych webinariów 3M dotyczących bezpieczeństwa (w przyszłości na żywo lub na żądanie) oraz publikacji do pobrania

Pełna lista naszych webinariów i publikacji dotyczących bezpieczeństwa pracy

Zaktualizuj własną wiedzę i poznaj wszystkie najnowsze fakty, praktyczne wskazówki i więcej od wiodących ekspertów 3M z Twojej branży. Jeśli żaden z nadchodzących webinariów Cię nie zainteresował, zapraszamy do zapoznania się z listą webinariów, które już się odbyły, oraz z naszymi publikacjami. Dostęp do nich jest darmowy i obejmują one szeroki zakres zagadnień związanych z ochroną indywidualną i bezpieczeństwem w miejscu pracy, zapewniając wskazówki i instrukcje, które mogą pomóc pracownikom.

Kategoria:
Sort by:
Filtry zaawansowane
Filtry zaawansowane
 1. Zarządzanie programami bezpieczeństwa,Wyświetl wszystko,Nadchodzące Webinaria
 2. Nadchodzące webinaria,Webinaria na żądanie,Artykuły,Wyświetl wszystko
 3. Nadchodzące webinaria,Webinaria na żądanie,Artykuły,Wyświetl wszystko
 4. Nadchodzące webinaria,Webinaria na żądanie,Artykuły,Wyświetl wszystko
 5. Nadchodzące webinaria,Webinaria na żądanie,Artykuły,Wyświetl wszystko
 6. Nadchodzące webinaria, Webinaria na żądanie, Artykuły, Wyświetl wszystko
 7. Nadchodzące webinaria, Webinaria na żądanie, Artykuły, Wyświetl wszystko
 8. Nadchodzące webinaria, Webinaria na żądanie, Artykuły, Wyświetl wszystko
 9. Nadchodzące webinaria, Webinaria na żądanie, Artykuły, Wyświetl wszystko
 10. Nadchodzące webinaria, Webinaria na żądanie, Artykuły, Wyświetl wszystko
 11. Nadchodzące webinaria, Webinaria na żądanie, Artykuły, Wyświetl wszystko
 12. Nadchodzące webinaria, Webinaria na żądanie, Artykuły, Wyświetl wszystko
 13. Nadchodzące webinaria, Webinaria na żądanie, Artykuły, Wyświetl wszystko
 • Aktualizacje przepisów – norma EN 352:2020 Ochronniki słuchu

  03/16/2023 11:00 16 marca 2023, 11.00
  Obejrzyj teraz

  Czy wiesz, że norma EN 352 została niedawno poddana procesowi okresowej weryfikacji? Mamy nadzieję, że dołączysz do nas, aby otrzymać te ważne informacje i dowiedzieć się, jakie to ma znaczenie w Twoim przypadku.

  December 1, 1901 Zarządzanie programami bezpieczeństwa Zarządzanie programami bezpieczeństwa,Wyświetl wszystko,Nadchodzące Webinaria Aktualizacje przepisów – norma EN 352:2020 Ochronniki słuchu
 • Rozwiązania zabezpieczające przed upadkiem z wysokości w branży obróbki metali

  10/25/2022 11:00 25 października 2022, 11.00
  Obejrzyj teraz

  Eksperci 3M zapoznają Państwa z wybranymi zagrożeniami, najlepszymi praktykami i przedstawią sugerowane rozwiązania w zakresie środków ochrony indywidualnej stosowanych przy pracy na wysokości w przemyśle metalurgicznym i obróbki metali.

  December 1, 1901 Ochrona przed upadkiem z wysokości Nadchodzące webinaria,Webinaria na żądanie,Artykuły,Wyświetl wszystko Rozwiązania zabezpieczające przed upadkiem z wysokości w branży obróbki metali Rozwiązania zabezpieczające przed upadkiem z wysokości w branży obróbki metali
 • Malowanie natryskowe i proszkowe

  03/22/2022 11:00 22 marca 2022 - 11.00
  Obejrzyj teraz

  W tym szkoleniu online zapoznamy się z zagrożeniami podczas malowania i nakładania powłok, znaczeniem komfortu i łatwości użytkowania oraz jak innowacja sprosta wymaganiom użytkowników, aby rozwiązać niektóre z typowych problemów związanych z istniejącymi zagrożeniami dla pracowników

  December 1, 1901 Stosowanie środków ochrony indywidualnej Nadchodzące webinaria,Webinaria na żądanie,Artykuły,Wyświetl wszystko Malowanie natryskowe i proszkowe Malowanie natryskowe i proszkowe
 • Spawanie - zagrożenia i środki BHP nowej generacji

  03/22/2022 11:00 22 marca 2022 - 11.00
  Obejrzyj teraz

  Pod czas webinarium zbadamy zagrożenia związane ze spawaniem, omówimy znaczenie wygody i łatwości użytkowania oraz sposób, w jaki innowacje spełniają wymagania użytkowników, aby rozwiązać niektóre z typowych problemów związanych z zagrożeniami dla spawaczy

  December 1, 1901 Stosowanie środków ochrony indywidualnej Nadchodzące webinaria,Webinaria na żądanie,Artykuły,Wyświetl wszystko Spawanie - zagrożenia i środki BHP nowej generacji Spawanie - zagrożenia i środki BHP nowej generacji
 • Głuchota zawodowa: jak zapobiegać utracie słuchu spowodowanej hałasem w miejscu pracy

  03/22/2022 11:00 22 marca 2022 - 11.00
  Obejrzyj teraz

  Głuchota zawodowa jest stanem, który zwykle wynika z długotrwałego narażenia na szkodliwe poziomy hałasu. Dobra wiadomość jest taka, że zarówno ubytkom słuchu związanym z rekreacją jak i pracą można całkowicie zapobiec.

  December 1, 1901 Zarządzanie programami bezpieczeństwa Nadchodzące webinaria,Webinaria na żądanie,Artykuły,Wyświetl wszystko Głuchota zawodowa: jak zapobiegać utracie słuchu spowodowanej hałasem w miejscu pracy
 • Jak wdrożyć program ochrony dróg oddechowych w Twoim miejscu pracy

  02/15/2022 11:00 15 lutego 2022 o godz. 11:00
  Obejrzyj teraz

  To webinarium firmy 3M na temat Programu ochrony układu oddechowego obejmuje kluczowe zagadnienia i zagrożenia, jeśli chodzi o bezpieczeństwo pracowników w miejscu pracy.

  December 1, 1901 Zarządzanie programami bezpieczeństwa Nadchodzące webinaria, Webinaria na żądanie, Artykuły, Wyświetl wszystko Jak wdrożyć program ochrony dróg oddechowych w Twoim miejscu pracy
 • Webinarium na temat ochrony słuchu i testów dopasowania

  03/11/1999 10:00 11 marca 2021 r. - 10:00
  Obejrzyj teraz

  Przedstawiamy nasze szkolenie 3M z zakresu ochrony słuchu i doboru ochronników słuchu oraz testów dopasowania. Przyjdź i dołącz do naszych ekspertów na naszym webinarium.

  December 1, 1901 Stosowanie środków ochrony indywidualnej Nadchodzące webinaria, Webinaria na żądanie, Artykuły, Wyświetl wszystko Webinarium na temat ochrony słuchu i testów dopasowania
 • Webinarium na temat ochrony przed upadkiem i sposobów ochrony swoich pracowników

  03/11/1999 10:00 11 marca 2021 r. - 10:00
  Obejrzyj teraz

  Nasze webinarium szkoleniowe z zakresu ochrony przed upadkiem poprowadzi Cię przez proces tworzenia planu ochrony przed upadkiem, aby chronić pracowników pracujących na wysokości.

  December 1, 1901 Ochrona przed upadkiem z wysokości, Zarządzanie programami bezpieczeństwa Nadchodzące webinaria, Webinaria na żądanie, Artykuły, Wyświetl wszystko Webinarium na temat ochrony przed upadkiem i sposobów ochrony swoich pracowników
 • Jak czyścić i konserwować ochrony układu oddechowego i ochrony spawacza?

  09/22/2021 10:00 22 września 2021 r., godz. 10:00 (GMT)
  Obejrzyj teraz

  W tym webinarium 3M omówione zostaną kluczowe cechy produktów w zakresie konserwacji i czyszczenia ochron układu oddechowego i ochron spawacza. Tu dowiesz się więcej.

  December 1, 1901 Ochrona dróg oddechowych Nadchodzące webinaria, Webinaria na żądanie, Artykuły, Wyświetl wszystko Jak czyścić i konserwować ochrony układu oddechowego i ochrony spawacza?
 • Testy dopasowania ŚOI

  Pobierz publikację

  Dzięki naszej publikacji dotyczącej testowania dopasowania ŚOI zapewnisz skuteczność swojego sprzętu ochrony oczu, słuchu i układu oddechowego.

  December 1, 1901 Stosowanie środków ochrony indywidualnej Nadchodzące webinaria, Webinaria na żądanie, Artykuły, Wyświetl wszystko Testy dopasowania ŚOI
 • Jak wdrożyć skuteczny program testów dopasowania i w jaki sposób nim zarządzać?

  Pobierz publikację

  Dowiedz się, jak wdrożyć i zarządzać skutecznym programem testowania dopasowania maski oddechowej, i poznaj kilka metod testowania dopasowania. Pobierz tutaj.

  December 1, 1901 Zarządzanie programami bezpieczeństwa Nadchodzące webinaria, Webinaria na żądanie, Artykuły, Wyświetl wszystko Jak wdrożyć skuteczny program testów dopasowania i w jaki sposób nim zarządzać?
 • Ocena ryzyka ŚOI – hierarchia środków zaradczych

  Pobierz publikację

  W niniejszej publikacji dotyczącej kolejność działań redukujących ryzyko zawodowe oceny ryzyka w zakresie środków ochrony osobistej przedstawiono sposoby ochrony pracowników i zapewnienia skutecznego wdrażania środków ochrony osobistej. Pobierz tutaj.

  December 1, 1901 Zarządzanie programami bezpieczeństwa Nadchodzące webinaria, Webinaria na żądanie, Artykuły, Wyświetl wszystko Ocena ryzyka ŚOI – hierarchia środków zaradczych
 • Program Środki ochrony indywidualnej (ŚOI)

  Pobierz publikację

  Nasza publikacja na temat programu środków ochrony indywidualnej (ŚOI) może pomóc w opracowaniu skutecznego doboru i stosowania środków ochrony osobistej.

  December 1, 1901 Zarządzanie programami bezpieczeństwa Nadchodzące webinaria, Webinaria na żądanie, Artykuły, Wyświetl wszystko Program Środki ochrony indywidualnej (ŚOI)
ZAŁADUJ WIĘCEJ WEBINARIÓW I PUBLIKACJI

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Nasze sekcje z często zadawanymi pytaniami (FAQ) mogą pomóc odpowiedzieć na niektóre często zadawane pytania dotyczące szkolenia w zakresie bezpieczeństwa.

 • Zapewnienie, że wszyscy pracownicy przechodzą szkolenie BHP, może pomóc w ograniczeniu wypadków i urazów w miejscu pracy. Wszystkie osoby zaangażowane w program ŚOI muszą zostać odpowiednio przeszkolone. Materiały, treści, metody i częstotliwość szkoleń powinny być dopasowane do charakteru zagrożeń oraz używanych ŚOI.


  Polityka angażowania pracowników i regularne szkolenia przypominające dla wszystkich użytkowników ŚOI i osób z przypisanymi rolami w programie ŚOI pomagają zachować wiedzę i umiejętności wymagane do odniesienia sukcesu. Szkolenia powinny zawierać zarówno części teoretyczne, jak i ćwiczenia praktyczne.


  Szkolenie jest dobre, ale ważne jest również, aby przetestować swoich pracowników, aby upewnić się, że rozumieją ważne pojęcia i/lub mogą wykazać, że wiedzą, jak bezpiecznie wykonywać zadania, ZANIM wyślesz ich do pracy. Nie zapomnij przetestować. Bez tego masz tylko nadzieję, że ludzie się nauczyli.


  W 3M wierzymy, że edukacja jest kluczem do ochrony. Nasz program szkoleniowy ŚOI jest dostosowywany do odbiorcy i zaprojektowany, aby zapewnić Twojej organizacji wsparcie produktowe i edukacyjne. Szkolenie może być prowadzone w wielu różnych formatach, od zajęć w klasie i praktycznej demonstracji (w Twoim zakładzie, centrum szkoleniowym 3M lub innym miejscu) po edukację online i webinaria.

 • Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, jest sprawdzenie miejsca pracy pod kątem zagrożeń. Twoje szkolenie w zakresie bezpieczeństwa nie będzie zbyt dobre, jeśli nie będziesz wiedzieć, przed jakimi zagrożeniami starasz się chronić swoich pracowników. Pomoże w tym dokładna i dobrze udokumentowana ocena ryzyka.


  Jednym ze świetnych modeli, których możesz użyć, jest przestrzeganie tak zwanej hierarchii środków zaradczych. Hierarchia środków zaradczych daje prosty wzór do użycia podczas próby kontrolowania zagrożeń — najpierw spróbuj wyeliminować, następnie zastąpić, potem zastosować środki inżynieryjne, środki kontroli pracy i ŚOI. Należy pamiętać, że środki ochrony indywidualnej są zawsze ostatecznością, a w niektórych przypadkach można używać kombinacji różnych rodzajów środków kontroli (na przykład środków kontroli inżynieryjnej i środków ochrony indywidualnej).


  Krajowe normy bezpieczeństwa stanowią metodę krok po kroku dla instruktorów bezpieczeństwa. Dobrym pomysłem jest również zapoznanie się z wymogami dotyczącymi szkoleń w zakresie bezpieczeństwa, które agencje regulacyjne, takie jak OSHA, umieszczają w miejscu pracy.


  W 3M wierzymy, że edukacja jest kluczem do ochrony. Nasz program szkoleniowy ŚOI jest dostosowywany do odbiorcy i zaprojektowany, aby zapewnić Twojej organizacji wsparcie produktowe i edukacyjne. Szkolenie może być prowadzone w wielu różnych formatach, od zajęć w klasie i praktycznej demonstracji (w Twoim zakładzie, centrum szkoleniowym 3M lub innym miejscu) po edukację online i webinaria.

 • Pracodawcy z siedzibą w Unii Europejskiej (a także w wielu innych krajach) są prawnie zobowiązani do zapewnienia adekwatnego i odpowiedniego przeszkolenia w zakresie wszystkich środków ochrony indywidualnej dostarczanych pracownikom. Ponadto wszystkie osoby zaangażowane w program ŚOI, a nie tylko pracownicy noszący ŚOI, muszą zostać odpowiednio przeszkolone.


  W przypadku wielu środków ochrony indywidualnej działanie lub ochrona zależy zarówno od sposobu ich używania, jak i od antropometrii użytkownika. Oba mogą się znacznie różnić, na przykład świadomość tego, jak używać ŚOI, jak je dopasowywać, sprawdzać, dbać i konserwować, jest ważna.


  Szkolenie na temat tego, jak rozpoznać zagrożenia i dlaczego istnieje potrzeba ochrony, może być nieocenione w zapewnieniu prawidłowego użytkowania i zgodności z użyciem środków ochrony indywidualnej, tj. środków, które są używane i noszone prawidłowo i we wszystkich okresach narażenia.


  Ważne jest, aby pamiętać, że treść, metoda i częstotliwość szkolenia powinny być dopasowane do charakteru zagrożeń, roli osoby w programie ŚOI i złożoności używanych ŚOI.

 • Szkolenie w zakresie bezpieczeństwa powinno obejmować elementy teorii ułatwiającej zrozumienie zagrożenia i sposobów działania środków ochrony indywidualnej (ŚOI), a także umiejętność praktycznego sprawdzania i używania sprzętu.


  Użytkownicy powinni zostać przeszkoleni w zakresie prawidłowego korzystania ze środków ochrony indywidualnej (ŚOI), ich prawidłowego dopasowania, noszenia oraz ograniczeń takiego sprzętu. Kierownicy i przełożeni powinni również mieć świadomość, dlaczego używa się ŚOI i jak ich używać we właściwy sposób. Osoby zajmujące się czyszczeniem, konserwacją, naprawą i testowaniem sprzętu oraz jego doborem do użytku również powinny przejść szkolenie.


  Na poziomie podstawowym szkolenie osób noszących ŚOI powinno obejmować:


  Zagrożenia i ryzyka w miejscu pracy, na które zmniejszy się narażenie dzięki ŚOI
  Prawidłowe stosowanie, ograniczenia i zakładanie/zdejmowanie ŚOI
  Procesy lub metody kontroli i utrzymywania ŚOI w dobrym, czystym stanie technicznym


  Istotne jest, aby zarówno pracownicy, jak i menedżerowie rozumieli zagrożenia dla ich zdrowia w miejscu pracy i wiedzieli, jak najlepiej się przed nimi chronić. Dlatego zapewniamy szeroki wybór szkoleń, dostosowanych do różnych branż i indywidualnych potrzeb.


  Dostępny jest również wybór dokumentów do pobrania, w tym narzędzia doboru, przewodniki po testach dopasowania oraz wskazówki dotyczące znaczenia ochrony.

 • Szkolenie konwencjonalne często może być trudne do zorganizowania. Ciężko pracujemy, aby nasze szkolenia i narzędzia były dostępne dla wszystkich, dlatego możemy zaoferować angażujące interaktywne szkolenia na tematy, które są dla Ciebie istotne:


  Zagrożenia w miejscu pracy i skutki zdrowotne
  Branżowe normy i przepisy
  Podejście do ochrony
  Środki ochrony indywidualnej 3M


  Uzyskaj dostęp do naszych zasobów online o dowolnej porze dnia, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat naszej aktualnej oferty środków ochrony indywidualnej w miejscu pracy. Dowiedz się, czego chcesz i gdzie tego chcesz – w odpowiednim dla Ciebie tempie.


  Wierzymy, że wraz z produktem wysokiej jakości ważne jest, aby klient otrzymał również wysokiej jakości usługi. Zapewniamy nie tylko różne rodzaje szkoleń i edukacji, ale także wiele innych narzędzi do pobrania, takich jak narzędzia doboru, przewodniki po testach dopasowania oraz wskazówki dotyczące znaczenia ochrony.


Ciemno- i jasnoniebieskie zdjęcie oddzielające

Wyślij nam wiadomość

Dziękujemy za zainteresowanie firmą 3M. Aby pomóc nam skutecznie zarządzać Twoim zapytaniem i odpowiedzieć na nie, uprzejmie prosimy o podanie niektórych kluczowych informacji, w tym danych kontaktowych. Podane przez Ciebie informacje zostaną wykorzystane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu przez przedstawiciela 3M lub jednego z naszych autoryzowanych partnerów biznesowych, którym możemy udostępnić Twoje dane osobowe zgodnie z polityką prywatności 3M.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Wyślij wiadomość

Dziękujemy za kontakt z 3M

Otrzymaliśmy Państwa wiadomość i obecnie przetwarzamy zapytanie
Jeden z naszych przedstawicieli skontaktuje się z Państwem telefonicznie lub za pomocą wiadomości e-mail


Odwiedź naszą platformę z webinariami na temat klejenia i montażu

Uzyskaj najnowsze informacje, praktyczne wskazówki i wiele więcej od wiodących w branży Ekspertów 3M i poszerz swoją wiedzę. Każde webinarium trwa 45 minut.

Poznaj nasze bezpłatne webinaria na żądanie

An error occurred.