Przemysł spożywczy

Przemysł i spożywczy

Niewielka inwestycja w środki ochrony indywidualnej dla pracowników branży spożywczej może przełożyć się na duże oszczędności w późniejszym czasie.

Środki ochrony indywidualnej dla zakładów produkcyjnych sektora spożywczego.

W firmach produkcyjnych sektora spożywczego występuje wiele procesów i aplikacji, które mogą powodować zagrożenie dla zdrowia pracowników. Do czynności takich zaliczamy ważenie, dozowanie, mieszanie, cięcie, czyszczenie i transport na terenie zakładu oraz pracę w magazynie. Ważne jest, by pracownicy mieli zapewnioną odpowiednią ochronę przed takimi niebezpieczeństwami, dlatego też 3M stworzyło skuteczne produkty ochrony indywidualnej dla tego sektora.

 


FILMY


Środki ochrony indywidualnej dedykowane dla przemysłu spożywczego

 • Ochrona słuchu

  Ochrona słuchu

  Wiodące nowoczesne środki ochrony słuchu

  Większość procesów stosowanych w branży spożywczej emituje niebezpieczny poziom hałasu o natężeniu 85dB(A)-95dB(A). Typowe przykłady środowisk pracy, gdzie występuje hałas to piekarnie, mleczarnie i zakłady produkujące słodycze. W młynach, zakładach produkujących napoje oraz w branży mięsnej poziom hałasu może sięgać 100dB(A). 3M oferuje szeroką gamę produktów zaprojektowanych specjalnie dla branży spożywczej, m.in. wkładki przeciwhałasowe, ochronniki słuchu i zestawy komunikacyjne, które chronią przed niebezpiecznym natężeniem hałasu.

  By lepiej zrozumieć indywidualne potrzeby pracowników w zakresie ochrony słuchu należy skorzystać z systemu walidacji 3M™ E-A-Rfit™ .

  Zobacz produkty do ochrony słuchu


 • Ochrona wzroku

  Ochrona wzroku

  3M oferuje produkty ochrony wzroku, które doskonale sprawdzają się w branży spożywczej. Ze względu na potencjalne zagrożenia występujące w środowisku pracy, należy zapewnić odpowiednią ochronę wzroku. Podczas konserwacji maszyn w powietrzu często unoszą się odpadki lub cząstki. Prosimy zapoznać się z dostępnymi produktami 3M, które zapewniają skuteczną ochronę przed tego typu zagrożeniami.

  Zobacz produkty do ochrony wzroku


 • Ochrona dróg oddechowych

  Ochrona dróg oddechowych

  Częste narażenie na pył z mąki, przypraw lub kawy może narazić pracowników z branży spożywczej na choroby dróg oddechowych, jak astma, która powoduje wiele niedogodności, a w niektórych przypadkach może nawet stanowić zagrożenie życia. Pracownicy zatrudnieni przy mieleniu, przesiewaniu lub ważeniu składników są szczególnie narażeni na choroby dróg oddechowych.

  Od ponad 30 lat 3M opracowuje wysokiej jakości jednorazowe półmaski filtrujące, które zapewniają niezawodną ochronę przed pyłami.

  Zobacz produkty do ochrony dróg oddechowych


 • Odzież ochronna

  Odzież ochronna

  3M oferuje szeroką gamę jednorazowych kombinezonów ochronnych, które dopełniają gamę środków ochrony dróg oddechowych, słuchu, głowy i wzroku, zapewniając kompleksową ochronę użytkownikom pracującym w zakładach produkcyjnych w branży spożywczej.

  3M dysponuje różnymi rodzajami wysokiej jakości odzieży ochronnej, fartuchów laboratoryjnych i akcesoriów, zarówno przepuszczającymi powietrze, jak też laminowanymi i chroniącymi przed rozbryzgami i natryskiem. Nasze produkty są trwałe, niezawodne i zapewniają komfort, dzięki czemu gwarantują skuteczną ochronę pracowników przed potencjalnymi zagrożeniami oraz chronią przed przenoszeniem zanieczyszczeń.

  Zobacz odzież ochronną