Spawanie paneli samochodowych

Wymiana paneli stalowych

Precyzyjne rozłączenie uszkodzonych paneli za pomocą pasów ściernych 3M™ Cubitron™ II w celu uzyskania unikalnego połączenia prostoty i szybkości.

Trzymaj się obszaru szlifowania tak precyzyjnie, jak to możliwe, aby uniknąć niepożądanego uszkodzenia cienkich arkuszy.

Zmniejszona grubość blachy wymaga bardziej precyzyjnych metod naprawy. Wzrasta niebezpieczeństwo przeszlifowania z powodu zbyt grubej ziarnistości materiału ściernego. Panele stalowe są trudne do wymiany — rozwiercanie miejsc łączenia staje się prawdziwym wyzwaniem w przypadku stali o wysokiej wytrzymałości.

 • Odcięty stalowy panel samochodu

  Zastosowanie innowacyjnych pasów ściernych 3M™ Cubitron™ II to oszczędność co najmniej jednego etapu pracy w porównaniu z powszechnie stosowanymi metodami wiercenia — czyszczenie i rozwiercanie odbywa się w jednym prostym kroku bez ryzyka osłabienia materiału, typowego przy nieprecyzyjnych operacjach wiercenia.

Produkty do usuwania uszkodzonego panelu stalowego

Odkryj naszą gamę produktów do usuwania uszkodzonych paneli, aby wykonywać naprawy o wysokiej jakości w swoim warsztacie.


Jak usunąć i wymienić uszkodzony panel stalowy

Przewodnik krok po kroku dotyczący usuwania i wymiany uszkodzonego panelu samochodowego


Wskazówki techniczne dotyczące cięcia i wymiany stalowych paneli samochodowych

Informacje na temat specyficznych trudności związanych z odcinaniem uszkodzonych paneli i ich wymiany, w tym krótkie wskazówki dotyczące zapobiegania typowym problemom, takim jak…

 • Wyzwania:
  Producenci OEM używają stali o wysokiej wytrzymałości, co sprawia, że usuwanie spoin punktowych podczas wymiany paneli jest trudniejsze i bardziej czasochłonne. Jakie jest najlepsze rozwiązanie?


  Porada techniczna:
  Pasy ścierne to szybki i skuteczny sposób usuwania spawów, nawet na trudnych podłożach. Używanie pasów ściernych zamiast wiercenia lub cięcia punktowego zwykle dostarcza technikom wydajniejszej, łatwiejszej do kontrolowania metody pracy, powodującej mniejsze zmęczenie materiału, jednocześnie pomagając zmniejszyć uszkodzenia paneli głównych. Wąski profil pasa ściernego ułatwia również usuwanie trudno dostępnych spawów. Firma 3M zaleca używanie pasów ściernych 3M™ Cubitron™ II, dostępnych w gradacjach 36+, 60+ i 80+. 3M oferuje również szlifierki pasowe 3M™ do naprawy karoserii.

 • Wyzwania:
  Stale specjalne producentów OEM są wrażliwe na naprężenia termiczne i przenikanie ciepła. Może to prowadzić do niebezpieczeństwa przeszlifowania i wytworzenia zbyt dużych powierzchni naprawy.


  Porada techniczna:
  Należy zachować ostrożność, aby ograniczyć ilość szlifowania wykonywanego na przyległych obszarach pod względem faktycznej grubości podłoża OEM oraz w ramach przygotowań do kolejnych zabiegów naprawczych. Firma 3M zaleca używanie dysku z włókna 3M™ Cubitron™ II Roloc™ 786C, 80+ do szybkiego usuwania, mniejszego przenikania ciepła i dokładniejszego wykończenia powierzchni. 3M oferuje również szlifierkę pistoletową 3M™ do naprawy karoserii.

 • Wyzwania:
  Pilarka pneumatyczna i przecinarka wibracyjna nie mogą wykonać cięcia zgrubnego w rozsądnym czasie, ponieważ te popularne narzędzia nie nadają się do oddzielania kilku warstw nowoczesnych stali o wysokiej i ultrawysokiej wytrzymałości.


  Porada techniczna:
  Wykonaj linię cięcia końcowego w obszarze nakładania się wstępnie przyciętego panelu głównego i wymiennego. Ta metoda zapewnia idealną wielkość szczeliny do wypełnienia cyną do lutowania MIG i doskonałą przyczepność cyny do podłoża. Firma 3M zaleca używanie tarcz do cięcia 3M™ Cubitron™ II dostępnych w rozmiarach ø 75 mm, ø 100 mm w celu uzyskania precyzyjnego i prostego cięcia. 3M oferuje również tarcze do cięcia 3M™ do naprawy karoserii.


Gradientowy fioletowy baner z osadzoną białą ikoną telefonu komórkowego, tabletu i monitora

Oglądaj webinaria w dowolnym miejscu i czasie

Dołącz do centrum webinariów o naprawach blacharsko-lakierniczych firmy 3M i posłuchaj naszych ekspertów:

 • Nowe normy branżowe, nowe produkty i technologie
 • Zaktualizowane standardowe procedury operacyjne naprawy samochodów
 • Nowe rozwiązania do branży napraw blacharsko-lakierniczych
PRZEJDŹ TERAZ DO CENTRUM WEBINARIÓW

Dowiedz się więcej od 3M

Zapytaj eksperta napraw blacharsko-lakierniczych

Informacje podane przez Państwa posłużą do udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania drogą elektroniczną lub telefonicznie, przez przedstawiciela 3M lub przez jednego z naszych partnerów biznesowych, któremu udostępniliśmy Państwa dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności 3M.