Naprawa blacharsko-lakiernicza SMART

Naprawa blacharsko-lakiernicza SMART

 • Naprawa blacharsko-lakiernicza SMART

  Naprawa SMART to połączenie wydajnych kosztowo technik, które można zastosować, jeśli naprawiany obszar jest nie większy niż arkusz formatu A4.

Proces naprawy SMART


Proces napraw SMART krok po kroku


 • Krok 1 — Ocena uszkodzeń i czyszczenie powierzchni

  Krok 1 — Ocena uszkodzeń i czyszczenie powierzchni

  Oceń miejsce, rozmiar uszkodzenia i kolor pod kątem przydatności do naprawy SMART (myśl w małej skali).

   1. Umyj i wyczyść wstępnie cały panel profesjonalnymi ściereczkami do paneli 3M™ 34567 i odpowiednim środkiem czyszczącym.
   2. Poleruj cały panel, używając środka 3M™ Perfect-it III™ Fast Cut Plus Compound 50417 - oraz 3M™ Perfect-it III™ Extra Fine Compound 80349, w przypadku ciemnego koloru — aby przywrócić panelowi świeżo pomalowany wygląd.
  • Ten krok ma kluczowe znaczenie dla uzyskania przyczepności lakieru, szczególnie w strefie cieniowania. Wszelkie oznaki starzenia pogodowego należy całkowicie usunąć
 • Krok 2 — Przygotowanie powierzchni

  Krok 2 — Przygotowanie powierzchni

   1. Wyszlifuj ubytek za pomocą dysku ściernego 3M™ Hookit™ Cubitron II 75 mm - 150+ / 220+. Zawsze zaczynaj od najmniejszej możliwej wielkości gradacji. Pamiętaj! Zastosowanie dysków 75 mm pomaga zminimalizować wielkość obszaru naprawy.

    Jeśli wgniecenie wymaga wypełnienia, nałóż odpowiedni wypełniacz, nałóż puder kontrolny 3M i przeszlifuj za pomocą dysku 3M™ Hookit™ Cubitron II Abrasive 75 mm - 220+.
   2. Wyszlifuj obszar naprawy za pomocą 3M™ Hookit™ Purple P400 - 75 mm
   3. Powiększ obszar jeszcze bardziej, używając dysku 3M™ Trizact™ 75mm, krążek do wykańczania P3000

    Pamiętaj, aby myśleć w małej skali, cały szlifowany obszar nie powinien być większy niż arkusz A4!
 • Krok 3 — Maskowanie

  Krok 3 — Maskowanie

  W zależności od miejsca uszkodzenia dostępnych jest kilka technik maskowania i produktów.

  Upewnij się, że obszar otaczający został okryty, aby zabezpieczyć go przed rozkurzem, ale pozostaw obszar naprawy wystarczająco duży, aby uniknąć tworzenia ostrych linii lakieru, które trzeba będzie później usunąć. Świetnym produktem, który pomoże Ci uzyskać płynne przejścia w obszarze zewnętrznym, jest gładka taśma 3M do odcięć lakieru.

 • Krok 4 — Nakładanie podkładu

  Krok 4 — Nakładanie podkładu

  Podkład należy nakładać zgodnie z zaleceniami producenta lakieru.

  Idealnym produktem do użycia jest 3M Accuspray™ v z Mini PPS™, co pozwala na efektywne wykorzystanie produktu przy minimalnej ilości odpadu. Rozkurz należy ograniczyć do minimum, aby naprawiany obszar był jak najmniejszy.

 • Krok 5 — Szlifowanie podkładu

  Krok 5 — Szlifowanie podkładu

  Przeszlifuj podkład za pomocą dysku ściernego 3M™ Hookit™ Purple P400 / P500 75 mm.

 • Krok 6 — Nakładanie lakieru

  Krok 6 — Nakładanie lakieru

  Lakier należy nakładać zgodnie z zaleceniami producenta. Efektywny sposób nakładania lakieru można osiągnąć, używając systemu aplikacji lakieru 3M. W zależności od wielkości naprawy, zaleca się stosowanie systemu 3M Midi lub Mini PPS™ w celu maksymalnego wykorzystania lakieru i zmniejszenia ilości odpadu.

  Wskazówka: Zgodność z normą dotyczącą LZO oznacza, że najnowocześniejsze zgodne z wymaganiami cieniujące lakiery przejściowe, tzw. Spot Blenders, są teraz aerozolami, które są nakładane na powłokę bezbarwną przed wypalaniem. Oznacza to, że proces cieniowania należy dostosować, aby pasował do zgodnych produktów. Zapoznaj się z zaleceniami producentów lakierów.

 • Krok 7 — Naprawa powłoki lakierowej i wykończenie

  Krok 7 — Naprawa powłoki lakierowej i wykończenie

  Idealnie naprawiony mały obszar nie powinien być polerowany, ponieważ zwykle wymagany aerozol Spot Blender jest nakładany bardzo cienką warstwą, która nie jest odporna na polerowanie. Jeśli jest to nieuniknione, użyj środka polerskiego 3M™ Perfect-it™ Extra Fine Plus z karbowaną gąbką oznaczoną żółtym kolorem. Ustaw maszynę na najniższe możliwe obroty i pracuj bardzo ostrożnie.