Wyraź siebie z 3M
Gdzie poligrafia łączy się z nauką

Dążysz do perfekcji. Nawiążmy współpracę.

Taśmy montażowe do płyt fotopolimerowych

Spraw, aby każdy wydruk wyglądał najlepiej, jak to możliwe

Precyzja znaczy dla Ciebie dużo. Dbasz o jakość swojej pracy: wykonujesz ją skrupulatnie i dążysz do najlepszych efektów. Wyróżnia Cię to, że Twoje umiejętności to nie tylko wiedza, ale też dokładność wykonania.

Twoje umiejętności i doświadczenie niewątpliwie podpowiadają Ci, że do druku fleksograficznego potrzebujesz rozwiązań do montażu płyt i taśm o jakości zapewniającej optymalność, powtarzalność i produktywność.

Za każdym razem. W każdym aspekcie.


Zapytaj eksperta 3M

Rozwiązania 3M dla poligrafii

Polepsz efekty swojej pracy używając taśm montażowych 3M zapewniających wysoką jakość druku.

Twoja praca opiera się na utrzymaniu odpowiedniej jakości druku fleksograficznego. Szukasz kogoś więcej, niż tylko dostawcy. Zależy Ci na partnerze, który zaoferuje rozwiązania i spojrzy na wszystko z szerszej perspektywy, tak jak Ty. Eksperci w dziedzinie fleksografii firmy 3M dokładają wszelkich starań, aby przekazać swoją wiedzę i doświadczenie na wszystkich etapach procesu drukowania.

 • pomarańczowy pasek z napisem Montaż płyty

  Montaż musi być idealny: właściwe zamontowanie płyty na cylindrze/tulei wymaga koncentracji i umiejętności. Pomagamy robić to właściwie.

 • pomarańczowy pasek z napisem Podczas drukowania

  Twoje doświadczenie i znajomość maszyny pozwala Ci kontrolować jakość druku. Dzięki naszym rozwiązaniom proces przebiegnie bezproblemowo.

Rozwiązania Post-press - baner

Post-Press

Demontaż po zakończeniu pracy jest kluczowym etapem. Za sprawą naszych rozwiązań płyty rzadziej ulegają uszkodzeniom, a pracownicy nie muszą używać siły podczas tego procesu.

Dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach

Portfolio taśm fleksograficznych 3M

Wyświetl wszystkie taśmy montażowe do płyt fotopolimerowych

Wszystkie taśmy 3M do montażu płyt zapewniają mocne trzymanie krawędzi, dzięki czemu zapobiegają ich unoszeniu się. Charakteryzują się niskimi tolerancjami grubości, co sprawia, że koniec rolki ma taką samą grubość jak jej początek. Pianki montażowe posiadają dodatkowo technologię uwalniania powietrza, która pomaga zapobiegać powstawaniu pęcherzyków. Taśmy są dostępne w wersjach o różnej twardości, aby sprostać potrzebom różnych zadań drukowania.


Zalety

 • Niezadrukowane podłoże na maszynie drukującej

  Optymalność

  Do każdego zadania potrzebujesz odpowiedniej taśmy fleksograficznej. Może to być pianka o niskiej twardości w celu precyzyjnej reprodukcji punktów rastrowych lub wysokiej w przypadku prac aplowych. Oferujemy szeroki zakres twardości taśm, dzięki czemu możesz wybrać rozwiązanie, które dokładnie odpowiada potrzebom konkretnego zadania.

  Dowiedz się, jak pomagamy znaleźć optymalne rozwiązanie do każdego zadania, poprzez wybór właściwej twardości pianki podczas montażu oraz odpowiedniego kleju, który ułatwi demontaż.

 • Pracownicy przechodzący obok maszyny drukującej

  Powtarzalność

  Każda kolejna odbitka powinna wyglądać identycznie. Stosujemy jedne z najmniejszych tolerancji grubości w branży, dzięki czemu masz pewność, że taśma fleksograficzna ma zawsze taką samą grubość, niezależnie od tego, czy pochodzi z początku, czy z końca rolki (albo też z innej rolki).

  Dowiedz się, jak możemy pomóc w zapewnieniu niezmiennie wysokiej jakości: od technologii pomagających wyeliminować pęcherzyki powietrza podczas montażu po kleje zmniejszające uszkodzenia płyt w czasie demontażu.

 • Pracownik demontujący taśmę fleksograficzną z cylindra

  Produktywność

  Pęcherzyki powietrza i zjawisko unoszenia się krawędzi są niekorzystne — zakłócają proces drukowania i ograniczają produktywność. Taśmy montażowe do fleksografii naszej firmy mogą pomóc, gdy pojawia się ten problem. Zapewniają one uwalnianie pęcherzy powietrza i pewny montaż, dzięki czemu maszyna działa bez zakłóceń.

  Dowiedz się więcej, jak pomagamy zwiększać wydajność dzięki właściwościom kleju i pianki mającym korzystny wpływ na cały proces — od montażu po demontaż. Ogranicza to uszkodzenia płyt i skraca czas pracy.

Zobacz taśmy do montażu płyt fotopolimerowych firmy 3M™ w akcji


 • Logo przedstawiające firmę 3M jako członka stowarzyszenia Flexographic Technical Association
  FTA

  Stowarzyszenie FTA skupiające się wyłącznie na branży druku fleksograficznego.


Optymalność

Znajdź odpowiedni produkt dopasowany do Twoich potrzeb

Bardzo dokładnie wybierasz najlepsze rozwiązania do zleconego zadania. Podczas montażu płyt należy dobrać właściwą twardość taśmy do danej pracy. Na maszynie drukującej potrzebujesz powtarzalnych wyników do samego końca. Po zakończeniu druku ważne jest zminimalizowanie ilości uszkodzonych płyt podczas demontażu.

Rozwiązania firmy 3M mogą pomóc w codziennych wyzwaniach. Oferujemy szeroki zakres twardości, dzięki czemu zawsze możesz dobrać odpowiednią taśmę do konkretnego zadania. Dodatkowo system klejący 3M™ Comply™ praktycznie eliminuje pęcherzyki powietrza. Dostępne mamy również różne rodzaje klejów, które ułatwiają demontaż po zakończeniu prac.

Rysunek procesu drukowania fleksograficznego - rozwiązania 3M Flexo - Optymalność

 

 • 1.

  Szeroki zakres twardości pianek pozwala dobrać odpowiedni produkt.

 • 2.

  Powtarzalne wyniki zapobiegają konieczności zwiększania docisku podczas procesu drukowania.

 • 3.

  W przypadku serii L i Pro łatwy demontaż minimalizuje uszkodzenia i koszty wymiany płyty na nową.


Zagadnienia dotyczące twardości taśm montażowych

Jeśli potrzebujesz równomiernego rozłożenia farby na apli i ostrych linii, wybierz twardą taśmę fleksograficzną. W przypadku pracy rastrowej, gdzie ważnym zagadnieniem jest dokładne odwzorowanie punktów, bardziej miękka taśma zoptymalizuje reprodukcję. Aby znaleźć odpowiednią taśmę fleksograficzną do swoich potrzeb, ustal jej wymaganą twardość.


Powtarzalność

Różne warunki, te same wyniki

Szczegóły mają znaczenie. Masz wiedzę, jak się dostosowywać, gdy zmieniają się warunki. Zwracasz uwagę na wszystko: prędkość maszyny drukującej, wilgotność powietrza, farbę, podłoże i wiele więcej. A przede wszystkim szukasz powtarzalności: od początku procesu do jego końca, w każdej pracy, a nawet w przypadku różnych maszyn drukujących.

Firma 3M służy pomocą: my zapewniamy powtarzalność po swojej stronie, dzięki czemu i Ty możesz ją osiągnąć. Stosujemy jedne z najmniejszych tolerancji w branży, dzięki czemu masz pewność, że taśma fleksograficzna użyta do zamontowania płyty dzisiaj będzie miała identyczne parametry, tak samo jak użyta jutro i za sześć miesięcy (nawet z innych rolek). Mikrokanały w kleju naszej firmy pomagają w eliminacji pęcherzyków powietrza w celu zapewnienia stałej wysokiej jakości. Klej zachowuje swoje właściwości podczas demontażu, dzięki czemu płyty i taśmy można łatwo odklejać.

Rysunek procesu drukowania fleksograficznego - rozwiązania 3M Flexo - Powtarzalność

 

 • 1.

  Technologia uwalniania pęcherzy powietrza 3M™ Comply™ pozwala na praktycznie całkowite wyeliminowanie pęcherzy podczas pracy z taśmami i płytami. Ogranicza wady na wydrukach i ułatwia montaż.

 • 2.

  Praca jest taka sama za każdym razem. Tolerancje spełniają wysokie wymagania związane z obowiązującymi regulacjami.

 • 3.

  Dzięki taśmom fleksograficznym 3M możesz liczyć na dłuższą żywotność płyt i całkowite usuwanie kleju bez pozostałości.


Produktywność

Im mniej problemów, tym lepiej

Zatrzymanie maszyny jest dużym problemem i powoduje zmniejszenie produktywności druku. Wydajność opiera się na równowadze: ciągle trzeba dokonywać zmian, aby utrzymać optymalną konfigurację zapewniającą bezproblemową pracę przy największej możliwej prędkości, ale bez występowania defektów. Twoje doświadczenie mówi Ci, jak maszyna drukująca powinna zachowywać się podczas prawidłowej pracy — więc zauważasz, kiedy coś nawet minimalnie odbiega od normy. Wtedy ustalasz przyczynę. Ważne jest także maksymalizowanie produktywności w miejscu montażu płyt, aby kolejne zadania drukarskie były realizowane bez problemów, a po zakończeniu cyklu, płyty i cylindry/tuleje można było składować lub mieć je gotowe do kolejnych prac.

Chętnie podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie taśm i klejów. Dostarczamy taśmy fleksograficzne, które zapewniają pewny montaż zapobiegając unoszeniu się krawędzi płyt na tulejach i cylindrach, a system klejący 3M™ Comply™ pomaga ograniczać pęcherzyki powietrza. Nasze taśmy umożliwiają również prosty demontaż poprzez zmniejszenie siły odklejania, co ogranicza uszkodzenia płyt. Wszystko to sprawia, że cały proces przebiega sprawnie i zyskujemy dużą oszczędność czasu.

Rysunek procesu drukowania fleksograficznego - rozwiązania 3M Flexo - Produktywność

Rysunek procesu drukowania fleksograficznego z tekstem. „Jak fleksografia 3M pomaga na każdym etapie produkcji — produktywność. Przed drukowaniem: Pewny montaż poprawia wydajność: zapobiega unoszeniu się płyt na tulejach i cylindrach. Podczas drukowania: System klejący 3M™ Comply™ ogranicza pęcherzyki powietrza, co daje mniej przestojów i konieczności ponownego montażu. Po drukowaniu i poza tym procesem: Doświadczeni inżynierowie 3M specjalizujący się w konkretnych zastosowaniach mogą ocenić Twoje potrzeby i pomóc Ci utrzymać wydajność zespołu”.

 • 1.

  Pewny montaż poprawia wydajność: zapobiega unoszeniu się krawędzi płyt na tulejach i cylindrach.

 • 2.

  System klejący 3M™ Comply™ ogranicza pęcherzyki powietrza, co daje mniej przestojów i brak konieczności ponownego montażu.

 • 3.

  Doświadczeni inżynierowie 3M specjalizujący się w konkretnych zastosowaniach mogą ocenić Twoje potrzeby i pomóc Ci utrzymać wydajność zespołu.

Miniatury prezenterów podczas wirtualnej rozmowy wideo

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Nawiążmy współpracę.

Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz porady technicznej dotyczącej produktu lub zastosowania albo chcesz podjąć współpracę ze specjalistą technicznym 3M.


Skontaktuj się z nami
Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Potrzebujesz rozwiązań do wymagających aplikacji z użyciem klejenia w procesach montażu? Nawiążmy współpracę! Produkty 3M są nieustannie udoskonalane, by lepiej spełniać potrzeby klientów. Jeśli potrzebujesz znaleźć odpowiedni produkt do swojego zastosowania lub masz inne pytania dotyczące rozwiązań 3M, prosimy o kontakt pod numerem (22) 739 60 00.

Potrzebujesz rozwiązań do wymagających aplikacji z użyciem klejenia w procesach montażu? Nawiążmy współpracę! Produkty 3M są nieustannie udoskonalane, by lepiej spełniać potrzeby klientów. Jeśli potrzebujesz znaleźć odpowiedni produkt do swojego zastosowania lub masz inne pytania dotyczące rozwiązań 3M, prosimy o kontakt pod numerem (22) 739 60 00.

 • Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia do 3M. Informacje podane przez Ciebie w tym formularzu posłużą do udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie pocztą e-mail lub telefonicznie przez przedstawiciela 3M albo przez jednego z naszych autoryzowanych partnerów biznesowych, któremu udostępniliśmy Twoje dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności 3M.

 • Wszystkie pola są wymagane, chyba że określono inaczej

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Prześlij Prześlij

Dziękujemy.

Formularz został przesłany

Przepraszamy.

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych. Spróbuj ponownie później