Taśmy dwustronnie klejące

Bez względu na to, czy łączysz podobne, czy zupełnie różne powierzchnie, nasze dwustronnie klejące taśmy zapewniają wytrzymałość, dopasowanie, przyczepność i estetyczne wykończenie – wszystko, czego potrzebujesz, aby Twój projekt odniósł sukces.

ZAPYTAJ EKSPERTA
Zdjęcie taśmy 3M™ VHB™ gotowej do użycia w procesie montażu

Czym jest taśma dwustronnie klejąca?

 • Kadr z filmu obrazujący inżyniera 3M wyjaśniającego działanie taśm dwustronnie klejących
  Taśmy dwustronnie klejące mają klej po obu stronach nośnika, co umożliwia połączenie dwóch części za pośrednictwem taśmy między nimi.
  • Nośnik zapewnia różne zakresy: od cienkiej folii o grubości ułamka milimetra po grubą piankę, która pomaga stłumić wibracje.
  • Podobnie kleje mogą spełniać określone potrzeby: Od niskiej przyczepności, która pozwala na zmianę położenia, aż po trwałe wiązanie.
  • Dwustronnie klejąca taśma z nośnikiem może być wytwarzana z użyciem tego samego kleju po obu stronach lub z użyciem dwóch różnych klejów, aby spełnić wymagania dotyczące klejenia różnych podłoży.
  • Nasi eksperci ds. klejenia chętnie rozpoczną współpracę z Tobą w celu ustalenia, która z tysięcy naszych taśm najlepiej spełnia Twoje potrzeby.
   • Dwustronnie klejące taśmy mogą zostać dostosowane przez konwertera, co zapewni dokładny kształt potrzebny do ostatecznego projektu. Dowiedz się więcej na temat taśm 3M™ VHB™ i cienkich taśm samoprzylepnych 3M™, korzystając z poniższych linków lub klikając w określone produkty.
   • Uwaga: Ta strona dotyczy taśm dwustronnie klejących do zastosowań przemysłowych i produkcyjnych. Dwustronnie klejące taśmy do zastosowań konsumenckich można znaleźć tutaj.

    • Taśmy dwustronnie klejące mogą pomóc rozwiązać Twoje problemy!

  Pomimo różnorodności portfolio, w przypadku taśm dwustronnie klejących możemy wyróżnić następujące korzyści w procesie produkcji:

  Taśmy dwustronnie klejące mogą pomóc rozwiązać Twoje problemy!

  Pomimo różnorodności portfolio, w przypadku taśm dwustronnie klejących możemy wyróżnić następujące korzyści w procesie produkcji:

  Ikony przedstawiające zalety taśm dwustronnie klejących, które można kliknąć, aby dowiedzieć się więcej

Szybszy czas montażu

Taśmę można łatwo nałożyć ręcznie lub automatycznie i nie trzeba czekać na utwardzenie kleju ani mechaniczne połączenie. Wstępne oklejanie, a następnie dodawanie drugiej części w partiach może również przyspieszyć produkcję w niektórych przypadkach.

Elastyczność konstrukcji

Możliwość dopasowania, wypełnianie szczelin, niewidoczne linie klejenia – taśmy dwustronnie klejące zapewniają elastyczność konstrukcji, której potrzebujesz. Umożliwiają wstępne oklejenie elementów, a następnie odłożenie w oczekiwaniu na kolejne etapy.

Natychmiastowa wytrzymałość manipulacyjna

Taśmy dwustronnie klejące zapewniają natychmiastową wytrzymałość manipulacyjną bez czasu wymaganego na utwardzanie, co umożliwia błyskawiczne użycie zmontowanych części w następnej fazie produkcji.

Klejenie różnych materiałów

Konstrukcje często wymagają łączenia innym klejem po obu stronach taśmy. Posiadamy kleje, które dobrze wiążą się z materiałami o niskiej energii powierzchniowej (LSE), takimi jak tworzywa sztuczne i farby.

Przezroczysta konstrukcja i mniejszy rozmiar

Taśmy dwustronnie klejące zapewniają praktycznie niewidoczne linie łączenia. Zmniejszają wielkość produktu, przez usunięcie mechanicznych połączeń, jak i umożliwienie zastosowania cieńszych materiałów poprzez równomierne rozłożenie naprężeń na spoinie.

Zapobieganie przenikaniu wilgoci

Ponieważ nawet najcieńsza taśma zapewnia przyczepność do obu podłoży na całym obszarze klejenia, taśmy dwustronnie klejące mogą zapobiec przenikaniu wilgoci przez połączenie klejowe.

Różne rodzaje taśm dwustronnie klejących

Wszystkie taśmy dwustronnie klejące zapewniają powyższe korzyści, ale aby zawęzić wybór, można je podzielić na szerokie kategorie: taśmy piankowe, takie jak taśma 3M™ VHB™ i cienkie taśmy do klejenia. Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

 • Taśma 3M™ VHB™ zapewnia wysoką wytrzymałość i długotrwałe wiązania. Składa się ze specjalnej pianki akrylowej, która zapewnia lepkosprężystość i większą wytrzymałość pianki w przypadku wymagających zastosowań.

  Szczególne zalety taśm 3M™ VHB™ obejmują:


  • wysoka wytrzymalość
  • wypełnianie szczelin między podłożami
  • uwzględnienie różnych współczynników rozszerzalności cieplnej
  • tłumienie drgań
 • Cienkie połączenie klejowe umożliwia mocowanie różnych podłoży za pomocą mocnej, ale bardzo cienkiej taśmy, co pozwala zachować możliwie jak najcieńszy ogólny profil.

  Szczególne zalety dwustronnie klejących taśm 3M™ do cienkich połączeń klejowych obejmują:


  • niski profil gotowego produktu
  • mocowanie pianki lub tkaniny
  • dopasowanie się do powierzchni o nieregularnych kształtach
  • przezroczyste taśmy do paneli wyświetlaczy i grafiki

Zobacz, w jaki sposób taśmy dwustronnie klejące rozwiążą Twoje problemy

 • Cienkie taśmy do podłoży o wysokiej energii powierzchniowej
  Cienkie taśmy do położy o wysokiej energii powierzchniowej

  Jakie materiały mają zostać połączone? Zobacz niektóre sytuacje i podłoża, dla których stworzyliśmy klej akrylowy o wysokich parametrach 3M™ 200MP.

 • Cienkie taśmy do trudnych do sklejenia tekstur
  Cienkie taśmy do trudnych do sklejenia podłoży

  Więcej materiałów. Więcej możliwości projektowania – użyj taśm pokrytych klejem akrylowym 3M™ 300MP do pianki, tkanin, winylu, skóry i wielu innych trudnych do połączenia powierzchni.

 • Cienkie taśmy do podłoży o niskiej energii powierzchniowej
  Cienkie taśmy do położy o niskiej energii powierzchniowej

  Tworzywa sztuczne? Zakrzywione powierzchnie? Pianka? Kauczuk? Metal malowany proszkowo? Taśmy mają Taśmy z bardzo mocnym klejem akrylowym 3M™ 300LSE dzięki czemu łączenie trudnych powierzchni staje się proste.

 • 3M™ VHB™ Taśma z linii LSE
  3M™ VHB™ Taśma z linii LSE

  Te wytrzymałe, dwustronnie klejące akrylowe taśmy piankowe pozwalają szybko i łatwo stworzyć trwałe połączenie klejowe, które z czasem staje się jeszcze silniejsze. Nawet w przypadku materiałów o niskiej energii powierzchniowej.

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu odpowiedniej taśmy do Twojego projektu?

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu odpowiedniej taśmy do Twojego projektu?

Jeśli potrzebujesz znaleźć odpowiedni produkt do swojego zastosowania lub masz inne pytania dotyczące rozwiązań 3M, prosimy o kontakt od numerem (22) 739 60 00.
Jeśli potrzebujesz znaleźć odpowiedni produkt do swojego zastosowania lub masz inne pytania dotyczące rozwiązań 3M, prosimy o kontakt od numerem (22) 739 60 00.
ZAPYTAJ EKSPERTA