Zalety klejenia

Nauka i technologia dot. klejów znacznie się rozwinęła w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci i stale się rozwija. Chociaż istnieje kilka sposobów projektowania i wytwarzania produktów, kleje i taśmy 3M oferują unikalne korzyści w porównaniu do spawania i mocowania mechanicznego.

 • Jedną z zalet klejów jest ich umiejętność wiązania materiałów o rożnych parametrach oraz materiałów trudnych do sklejenia. Zdjęcie ekspresu do kawy z klejonymi częściami z tworzywa sztucznego.

  Kleje wiążą materiały o rożnych parametrach oraz materiały trudne do sklejenia

  Kleje i taśmy stanowią barierę w celu zmniejszenia lub zapobiegania korozji bimetalicznej, do której często dochodzi pomiędzy różnymi rodzajami metalu.

  Kleje umożliwiają łączenie materiałów trudnych do sklejenia, takich jak tworzywa sztuczne o niskiej energii powierzchniowej, zaolejone powierzchnie metalowe i guma silikonowa.

 • Poznaj zalety stosowania klejów i ich zdolności do jednoczesnego klejenia i uszczelniania. Zdjęcie zegarka na rękę rozebranego na części pierwsze.

  Kleje jednocześnie sklejają i uszczelniają

  Zastosowanie klejów do połączenia dwóch powierzchni pomaga uszczelnić powierzchnię przed wodą, wilgocią, brudem i innymi otaczającymi zanieczyszczeniami. Ponieważ uszczelnienie ma właściwości klejące, nie ma potrzeby stosowania osobnego połączenia mechanicznego.

 • Kleje redukują koncentrację naprężeń w punktach mocowania śrub i nitów. Zdjęcie przedstawiające naprężenie ścinające działające na połączenie nakładkowe w mocowaniu mechanicznym.

  Kleje redukują koncentrację naprężeń w punktach mocowania śrub i nitów

  Połączenie mechaniczne wymaga wiercenia otworów, a mocowanie koncentruje naprężenia na każdym otworze. Ponieważ kleje oraz taśmy wiążą się z całym obszarem i nie dochodzi do koncentracji połączenia w jednym miejscu, rozpraszają one naprężenie na całym obszarze wiązania.

 • Włączenie klejów i taśm do procesu produkcyjnego może poprawić wydajność. Zdjęcie hali produkcyjnej.

  Kleje mogą usprawnić wydajność produkcji

  Włączenie klejów i taśm do procesu produkcyjnego może poprawić wydajność poprzez wyeliminowanie etapów procesu, wskaźników awaryjności i czasu montażu. Kleje i taśmy mogą przyspieszyć proces, obniżyć koszty, skrócić godziny pracy i usprawnić operacje.

 • Poznaj zalety klejów i dowiedz się, w jaki sposób mogą poprawić wygląd projektów produktów. Zdjęcie porównujące złącze usztywniające ze spawami, nitami i klejami..

  Kleje poprawiają wygląd

  Kleje zapewniają praktycznie niewidoczne mocowanie, aby powierzchnie były gładkie i czyste, bez widocznych wkrętów, łbów nitów lub wystających nakrętek i śrub. Kleje oszczędzają również czas i koszty usuwania śladów po spawaniu.

 • Kleje i taśmy mogą redukować wibracje, zużycie i hałas. Grafika przestawiająca wibracje złącza nakładkowego w naprężeniu ścinającym.

  Kleje i taśmy mogą redukować wibracje, zużycie i hałas

  Ponieważ kleje i taśmy są lepkosprężyste, pochłaniają energię i poprawiają udarność, pochłaniają wibracje oraz niwelują zużycie projektu.