Wdrożenie Programu Ochrony Dróg Oddechowych

Wdrożenie Programu Ochrony Dróg Oddechowych

4 proste kroki

Jak wdrożyć Program Ochrony Dróg Oddechowych

Wybór i określenie parametrów technicznych odpowiedniego sprzętu do ochrony dróg oddechowych mogą wydawać się bardzo trudne, biorąc pod uwagę liczbę czynników, jakie należy rozważyć oraz ilość dostępnych rozwiązań. Korzystając z metody 4 prostych kroków, łatwo wybierzesz odpowiedni poziom ochrony i komfortu.

 • Określ niebezpieczeństwa

  Określ zagrożenia

  Każda branża charakteryzuje się specyficznymi zagrożeniami i ryzykami, które należy w pierwszej kolejności zidentyfikować. Czy pracownik jest narażony na cząstki lub niebezpieczne gazy i pary? Przygotuj listę wszystkich zagrożeń związanych z ochroną dróg oddechowych. 3M posiada wiele systemów pomiarowych, które mogą okazać się pomocne w tym zakresie.

 • Oceń ryzyko

  Oceń grożenia

  Następnie oceń istniejące zagrożenia dla dróg oddechowych. Jakie jest prawdopodobieństwo każdego z nich? Jak wielu pracowników jest narażonych na ryzyko i jakie są potencjalne konsekwencje istniejących zagrożeń? Oceniając każde zagrożenie, możesz określić odpowiedni system ochrony. Weź pod uwagę ochronę skóry, wzroku, twarzy, głowy i ciała.

  • 3M™ EVM to zestaw do zaawansowanego pomiaru jakości powietrza i cząstek stałych.
  • Mierniki par organicznych 3M™ mierzą indywidualne narażenie na ryzyko.
 • Wybierz odpowiednią maskę

  Wybierz odpowiednią ochronę

  Teraz, kiedy już znasz ryzyka i zagrożenia, na jakie narażeni są Twoi pracownicy, możesz wybrać odpowiednie maski i systemy ochrony dróg oddechowych. 3M oferuje szeroką gamę masek jednorazowych i wielokrotnego użytku oraz systemów ochrony dróg oddechowych. Dysponujemy rozwiązaniem odpowiednim do każdego ryzyka i zastosowania.

  Oprócz poziomu ochrony istnieją także dwa inne czynniki determinujące wybór odpowiedniego systemu: wygoda i wydajność. Dzięki zaawansowanej technologii filtrowania, ergonomicznej konstrukcji i wyjątkowemu zaworowi wydechowemu 3M™ Cool Flow™, 3M umożliwia komfortowe oddychanie i wysoką wydajność masek.

   

 • Dopasowanie w praktyce

  Dopasowanie w praktyce

  Ochrona dróg oddechowych to kwestia indywidualna, ponieważ każda praca jest związana z innym zagrożeniem, a każde miejsce pracy jest inne. Upewnij się, że wiesz, jak stosować i konserwować środki ochrony dróg oddechowych, by zapewnić ich skuteczne działanie.

  Przedstawiciele handlowi i dział aplikacji i rozwoju 3M pomogą określić potrzeby szkoleniowe oraz udzielą porad dotyczących wszystkich aspektów ochrony dróg oddechowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

   


Jak możemy pomóc

W 3M dysponujemy szeroką gamą narzędzi i usług wsparcia, które mogą pomóc w przeprowadzeniu niezbędnych procesów walidacji. Przedstawiciele 3M służą pomocą w celu doboru właściwej ochrony dróg oddechowych, byś miał pewność, że Twoi pracownicy są odpowiednio chronieni w miejscu pracy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Poznaj nasze produkty