Zabrudzona kabina lakiernicza po lewej stronie

Ochrona kabiny lakierniczej za pomocą materiału Dirt Trap

ZAPYTAJ EKSPERTA 3M

3M™ Dirt Trap system do ochrony kabiny lakierniczej

Czyść kabinę lakierniczą regularnie, kiedy jest to konieczne, a nie tylko wtedy, kiedy możesz wyłączyć ją na około 2 dni!

  • Mężczyzna nakładający materiał 3M Dirt Trap na ścianę kabiny lakierniczej
    • Firma 3M zastosowała prostą koncepcję ochrony powierzchni i zrewolucjonizowała ją, aby usprawnić proces lakierowania.

      3M™ Dirt Trap system do ochrony kabiny lakierniczej nie tylko doskonale zabezpiecza jej powierzchnie, ale dzięki zastosowaniu innowacyjnej strukturze włókniny wychwytuje również pył, brud i odkurz, co pozwala ograniczyć ślady zapylenia i konieczność konserwacji kabiny lakierniczej, a także chronić inwestycję i poprawić jasność w kabinie lakierniczej.

      Materiał 3M™ Dirt Trap zaprojektowany do ochrony powierzchni przed pyłem, zanieczyszczeniami i odkurzem lakierniczym wychwytuje zanieczyszczenia lotne, zapewniając czystość podczas prac naprawczych. Odkurz lakierniczy i pył osiadający na świeżo polakierowanych powierzchniach, musi zostać usunięty, co podnosi nakład pracy oraz koszty.

       
      • Biały nietkany materiał do ochrony powierzchni z samoprzylepnym podkładem
      • Chroni powierzchnie i wychwytuje pył, zanieczyszczenia oraz odkurz lakierniczy
      • Poprawia warunki świetlne w miejscu pracy
      • Nadaje się również do ochrony innych obszarów roboczych, takich jak: blaty stołowe, wagi lakiernicze, ściany i podłogi mieszalni lakieru
      • Pomaga wychwytywać zanieczyszczenia lotne, zapewniając czystość podczas prac naprawczych.

Dowiedz się więcej o systemie ochrony 3M™ Dirt Trap

Poznaj naszą ofertę materiałów Dirt Trap, które poprawiają ochronę kabiny lakierniczej, zwiększając produktywność i ogólną rentowność warsztatu lakierniczego.


Przewodnik krok po kroku dotyczący ochrony kabin lakierniczych

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu! Zawsze należy zapoznać się z krajowymi przepisami dotyczącymi odpowiednich środków ochrony indywidualnej (ŚOI), które należy stosować w celu unikania zagrożeń, w tym izocyjanianów. Przedstawione ŚOI mogą być niewystarczające lub nieodpowiednie do konkretnego zastosowania lub używanych substancji.

  • Pamiętaj:

    Pamiętaj! Przy pierwszym zastosowaniu materiału ochronnego Dirt Trap należy dokładnie oczyścić powierzchnię kabiny lakierniczej, wszystkie zanieczyszczenia i resztki lakieru należy usunąć, aby uzyskać gładką, czystą powierzchnię, do której ma przylegać materiał Dirt Trap. Im czystsza powierzchnia, tym lepsza przyczepność materiału ochronnego Dirt Trap!

    Najpierw zabezpiecz ściany białą włókniną Dirt Trap, a następnie okna kabiny lakierniczej przezroczystą folią Dirt Trap.

    Materiał ochronny do kabin należy wymieniać co 2-3 miesiące, należy oderwać materiał od ścian i zastosować nowy. Nasycenie włókniny cząsteczkami zanieczyszczeń powoduje obniżenie jego skuteczności, dlatego należy go regularnie zmieniać w zależności od stopnia zabrudzenia. Po 6 miesiącach na ścianach kabiny mogą pozostać resztki kleju warstwy samoprzylepnej materiału ochronnego. Nieużywany materiał przechowuj w suchym miejscu, najlepiej w temperaturze 20°C (nie wyższej niż 30°C).

  • Mężczyzna rozpoczynający nakładanie materiału Dirt Trap na ścianę za pomocą aplikatora

    Krok 1 — Pozycjonowanie

    • Ustaw aplikator w rogu i zacznij nakładać włókninę Dirt Trap w poziomych warstwach, zaczynając od dołu i posuwając się ku górze. Zawsze nakładaj go na całej długości/szerokości kabiny, nie stosuj łat. Kolejne pasma powinny zachodzić na siebie na zakładkę o szerokości ok. 2 cm.

      Rekomendowane produkty:

      3M™ Dirt Trap aplikatory do materiałów ochronnych

      3M™ Dirt Trap podajnik

  • Mężczyzna nakładający materiał ochronny Dirt Trap na ścianę za pomocą rakli

    Krok 2 — Nakładanie

    Po nałożeniu materiału na powierzchnię dociśnij go lekko raklą, posuwając się od środka ku krawędziom, aby wygładzić materiał i zapewnić jego dobre przyleganie do ściany. (Przyczepność pod wpływem nacisku).

    Nie naciągaj materiału podczas nakładania go na ścianę!

  • Mężczyzna czyszczący okno przy użyciu białej ściereczki

    Krok 3 — Czyszczenie

    Dokładnie umyj okna, usuwając wszelkie zabrudzenia i smary, aby zapewnić maksymalną przyczepność folii ochronnej Dirt Trap.

  • Mężczyzna umieszcza na szybie folię ochroną Dirt Trap

    Krok 4 — Pozycjonowanie

    Ustaw aplikator, tak aby umożliwić pionowe nałożenie folii.

    Rekomendowane produkty:

    3M™ Dirt Trap przezroczysta folia ochronna

     

  • Mężczyzna mieszający mydło w płynie z wodą za pomocą butelki z rozpylaczem

    Krok 5 — Pozycjonowanie

    Przy użyciu butelki z rozpylaczem z wodą z niewielką ilością mydła w płynie spryskaj powierzchnię okna pokrywając ją cienką warstwą wody. (Ułatwia to dopasowanie folii do powierzchni i zmniejsza ryzyko jej marszczenia).

  • Mężczyzna nakładający na okno folię ochronną Dirt Trap za pomocą rakli

    Krok 6 — Nakładanie

    Nakładaj folię od spodu aż do szczytu okna. Przy użyciu rakli dociskowej, ruchami od środka na zewnątrz, wygładzaj folię, aktywuj powierzchnię przylepną lekko naciskając i usuń pozostałą wilgoć.

    Porada: Nałóż równoległe arkusze folii bez zakładek.

    Porada: nie zapominaj o ochronie i czyszczeniu skóry i dłoni! Unikalny system pielęgnacji skóry 3M™ zapewnia szereg rozwiązań dla pracowników warsztatów blacharsko-lakierniczych.


Techniczne wskazówki dotyczące ochrony kabiny za pomocą materiału Dirt Trap

Przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek dotyczących konkretnych wyzwań związanych z ochroną kabin lakierniczych, w tym szybkie wskazówki dotyczące wymiany i konserwacji materiału ochronnego. Kliknij poniższy link, aby wyświetlić daną wskazówkę i uzyskać bardziej szczegółowe informacje.

  • Wyzwanie:
    Powłokę klejącą usuwa się zwykle po 2–3 miesiącach przy użyciu myjki wysokociśnieniowej i wody. Woda w kabinie lakierniczej musi najpierw wyschnąć, co wydłuża okres, w którym nie nadaje się ona do użytku. Dlatego czyszczenie kabiny wodą wykonuje się wtedy, gdy jest na to czas, a nie wtedy, gdy jest to konieczne.


    Porada techniczna:
    Materiał ochronny 3M™ Dirt Trap należy wymieniać po około 150 cyklach lakierowania lub co 1–2 miesiące poprzez ściągnięcie materiału ze ścian i zastąpienie go świeżym. Nasycenie włókniny cząsteczkami zanieczyszczeń powoduje obniżenie jego skuteczności, dlatego należy go regularnie zmieniać w zależności od stopnia zabrudzenia.

    Przestroga: Po 6 miesiącach na ścianach kabiny mogą pozostać resztki kleju warstwy samoprzylepnej materiału ochronnego.

  • Wyzwanie:
    Jeżeli używana jest powłoka klejąca, należy ją usunąć za pomocą wysokociśnieniowej myjki wodnej. Czyszczenie jest czasochłonne i trzeba również czekać na wyschnięcie wody w kabinie. Dlatego często czyszczenie odbywa się w piątki, kabina schnie przez weekend, a w poniedziałek nakładana jest nowa powłoka klejowa za pomocą pistoletu natryskowego. W ten sposób do minimum ogranicza się okresy przestoju kabiny w tygodniowym cyklu pracy.


    Porada techniczna:
    Po jednorazowym podstawowym oczyszczeniu kabiny i nabraniu wprawy w nakładaniu materiału ochronnego 3M™ Dirt Trap czas czyszczenia znacznie się skraca. Do przeprowadzenia procedury wystarczą 1-2 osoby, a oczyszczenie kabiny lakierniczej i nałożenie nowej warstwy materiału ochronnego zajmuje tylko około 1½–2 godzin.

    Materiał ochronny łatwo się usuwa i nakłada ponownie, dzięki czemu kabinę można czyścić częściej i nie zabiera to tak dużo czasu. Wielką zaletą jest również to, że w kabinie nie trzeba używać wody, która powoduje korozję i kosztowne uszkodzenia filtrów oraz innych elementów.

  • Wyzwanie:
    W zależności od wielkości kabiny lakierniczej i aby umożliwić odnawianie poszczególnych arkuszy materiału ochronnego 3M™ Dirt Trap, pozostały na rolce materiał może być przechowywany i wykorzystany do późniejszej wymiany.


    Porada techniczna:
    Niewykorzystany materiał ochronny 3M™ Dirt Trap należy przechowywać w oryginalnym kartonie w normalnych warunkach w temperaturze 21°C i względnej wilgotności powietrza 50%. Materiału nie należy przechowywać w temperaturze powyżej 29°C przez dłuższy okres czasu; należy trzymać go pod przykryciem i w czystości.


Gradientowy fioletowy baner z osadzoną białą ikoną telefonu komórkowego, tabletu i monitora

Oglądaj webinaria w dowolnym miejscu i czasie

Dołącz do centrum webinariów o naprawach blacharsko-lakierniczych firmy 3M i posłuchaj naszych ekspertów:

  • Nowe normy branżowe, nowe produkty i technologie
  • Zaktualizowane standardowe procedury operacyjne naprawy samochodów
  • Nowe rozwiązania do branży napraw blacharsko-lakierniczych
PRZEJDŹ TERAZ DO CENTRUM WEBINARIÓW

Dowiedz się więcej od 3M


Zapytaj eksperta w zakresie napraw blacharsko-lakierniczych
Informacje podane przez Państwa posłużą do udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania drogą elektroniczną lub telefonicznie, przez przedstawiciela 3M lub przez jednego z naszych partnerów biznesowych, któremu udostępniliśmy Państwa dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności 3M.