Wybierz odpowiednie okulary ochronne do pracy

W zależności od tego, gdzie pracujesz i co robisz, Twoje oczy mogą być narażone na ryzyko uszkodzenia przez liczne zagrożenia. Rozpoznanie tych zagrożeń pomoże Ci określić odpowiedni rodzaj okularów ochronnych. Zobacz katalog produktów.

zbliżenie pracownika noszącego okulary ochronne
 • Uderzenie — cząstki unoszące się w powietrzu lub przedmioty w powietrzu

  Nie daj się zwieść słowom „cząstki” — mogą być małe, ale cząstki unoszące się w powietrzu mają wystarczającą masę i prędkość, aby potencjalnie przebić lub przeciąć Twoją niczym niechronioną siatkówkę. Poruszające się maszyny i uderzające obiekty stałe są również powszechnymi zagrożeniami dla oczu w miejscu pracy.

   

 • Materiały obce

  Nawet jeśli nie pracujesz bezpośrednio z materiałami niebezpiecznymi, mogą one pozostawać w powietrzu w twoim miejscu pracy. Cząsteczki pyłu, materiały topnikowe stosowane w niektórych procesach oraz opary metali i dym ze spawania łukowego zawieszone w powietrzu mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla oczu.

 • Kontakt z chemikaliami

  Niebezpieczne chemikalia stanowią zagrożenie dla oczu w wielu miejscach pracy — nawet jeśli nie pracujesz z nimi bezpośrednio. Przypadkowy kontakt w wyniku zachlapania stwarza ryzyko narażenia na kontakt z wodą, farbą i innymi chemikaliami.

 • Promieniowanie optyczne

  Źródła zagrożeń związanych z promieniowaniem optycznym (ultrafiolet (UV) i podczerwień (IR)) obejmują spawanie, lutowanie, cięcie, piece, obróbkę cieplną, sztuczne i naturalne źródła światła o wysokim natężeniu oraz lampy ultrafioletowe (UV).


Działamy w Twojej branży od dziesięcioleci

 • ikona cegieł i kielni
  Przemysł budowlany

  Od drapaczy chmur po remonty kuchni, zbudowaliśmy naszą ofertę ochrony oczu, bazując na wiedzy o zagrożeniach dla oczu, na jakie narażeni są pracownicy budowlani w każdym aspekcie procesu budowlanego.

 • Nie są nam obce stocznie, platformy wiertnicze i wszystko pomiędzy. Wykonaliśmy ciężką pracę i znamy wyjątkowe zagrożenia związane z ochroną oczu, na jakie narażeni są Twoi pracownicy.

 • ikona pigułki
  Przemysł farmaceutyczny

  Jeśli chodzi o unikalne zagrożenia, na jakie narażeni są pracownicy sektora farmaceutycznego, jesteśmy dokładnie z tym, co zalecił lekarz, aby pomóc chronić oczy pracowników działu badań, rozwoju i produkcji.

 • Ochrona oczu jest kluczowym elementem bezpieczeństwa pracowników branży spożywczej i napojów. Dlatego właśnie byliśmy na linii produkcyjnej, rozmawialiśmy z Twoimi pracownikami i poznaliśmy Twoje procesy, aby dostarczyć rozwiązania, które spełnią Twoje wymagania.

Platforma do okularów 3M™ SecureFit™
Zamów bezpłatną próbkę!

Gdy niezbędny jest całodzienny komfort, nie szukaj dalej niż innowacyjna platforma do okularów 3M™ SecureFit™, która zapewnia komfortowe wyrównanie nacisku, pozwalając zausznikom zginać się i samoczynnie dopasowywać do rozmiaru i kształtu głowy użytkownika.

ZAMÓW PRÓBKĘ