Nakładanie powłoki ochronnej na samochód

Powłoki chroniące podwozie pojazdu przed kamieniami

Technologia 3M umożliwia w prosty sposób aplikację powłok chroniących podwozie przed kamieniami

W każdym warsztacie blacharskim czasami istnieje potrzeba zastosowania materiałów o wyższej lepkości, takich jak grubokryjące podkłady lub powłoki funkcjonalne. Ten proces zwykle nie jest zbyt przyjazny dla wykonawcy i wymaga dużego nakładu pracy związanej z czyszczeniem — a czyszczenie to praca, za którą nie można wystawić faktury.

 • Nakładanie powłoki ochronnej za pomocą pistoletu 3M Accuspray

  Zobacz, jak nakładać powłoki ochronne za pomocą naszego ciśnieniowego pistoletu lakierniczego 3M™ Accuspray™ HGP

  • Ciśnieniowy pistolet lakierniczy 3M™ Accuspray™ HGP i kubki lakiernicze 3M™ PPS™ są przeznaczone do powłok o wysokiej lepkości, takich jak powłoki do ochrony podwozia pojazdu, grubokryjące podkłady i powłoki chroniące przed czynnikami eksploatacyjnymi. Dzięki kontroli grubości i wykończenia, system minimalizuje straty produktu i czasu, dzięki czemu jest zarówno wydajny, jak i skuteczny, a dodatkowo ogranicza konieczność czyszczenia do minimum.

   Głowice 3M™ Accuspray™, ciśnienie i przepływ materiału, umożliwiają nakładanie różnych teksturowanych powłok, co oznacza, że w prosty sposób można dopasować tekstury nakładane przez OEM w trakcie produkcji, uzyskując wykończenie jakiego oczekujesz. Kubek 3M™ PPS™ pobiera powietrze z pistoletu natryskowego i zwiększa jego ciśnienie, aby zapewnić równomierne natryskiwanie materiału o wysokiej lepkości. Zwiększanie ciśnienia w zbiorniku pomaga w ściskaniu miękkiego kubka i uwolnianiu materiału o wymaganej teksturze za pomocą ciśnieniowego pistoletu lakierniczego 3M™ Accuspray™ HGP i kubków lakierniczych 3M™ PPS™.

   Kliknij przycisk odtwarzania na zdjęciu, aby obejrzeć film

   Skontaktuj się z ekspertem 3M


Korzyści wynikające ze stosowania ciśnieniowego pistoletu lakierniczego 3M™ Accuspray™ HGP do nakładania powłok ochronnych.

 • Powłoka ochronna przed odłamkami kamieni
  Krótszy czas natryskiwania zwiększa wydajność
  • Nie wymaga ponownego nakładania warstwy powłoki — wystarczy wybrać odpowiednie ustawienie.
  • Szybko osiągany efekt wymaganego wykończenia, szybka praca umożliwiająca wykonanie większej liczby zadań.
  • Szybkie i łatwe czyszczenie dzięki łatwo wyjmowanej dyszy jednorazowego użytku.
 • Accuspray HGP w użyciu
  Zmniejsz koszty, minimalizując ilość odpadów
  • 3M™ Accuspray™ HGP zapewnia większą kontrolę podczas nakładania powłok w porównaniu z konwencjonalnym pistoletem typu Schutz, zmniejszając w ten sposób straty materiału.
  • Minimalny odkurz.
  • Do czyszczenia potrzeba mniej rozpuszczalnika dzięki jednorazowym, wyjmowanym częściom (dysza i kubek miękki wewnętrzny).
 • Pistolet 3M Accuspray
  Popraw wykończenie
  • Kontrola przepływu umożliwia wybór pożądanej tekstury i grubości.
  • Konstrukcja pistoletu i zbiornik ciśnieniowy zapewniają pełne i równe pokrycie.
  • Kontrolowany wzór natrysku.
  • Powłoka ochronna na podwozie, którą można lakierować (zalecamy zagruntowanie powłoki przed nałożeniem bazy).

Produkty chroniące spód pojazdu

Poznaj naszą ofertę produktów do ochrony spodu pojazdu przed uderzeniami kamieni, aby uzyskać wysoką jakość i wydajność napraw w Twoim warsztacie.


Jak skonfigurować pistolet 3M™ Accuspray™ HGP

Przewodnik krok po kroku przygotowania do montażu i nakładania powłok ochronnych

 • Podłączanie automatu dawkującego powietrze do pistoletu Accuspray

  Krok 1. Podłącz manometr do pistoletu.

 • Mocowanie dyszy do pistoletu Accuspray

  Krok 2. Załóż dyszę.

  • Wybierz głowicę rozpylającą 3M™ Accuspray w zależności od wykończenia, które chcesz uzyskać.

    
   • Głowica rozpylająca 1,4 mm do gładkich i  cienkich powłok.
   • Głowica rozpylająca  1,8 mm do powłok gładkich i o średniej teksturze.
   • Głowica rozpylająca  2,0 mm do powłok o średniej i grubej teksturze.

   Wciśnij spust pistoletu i przytrzymaj. Umieść dyszę na miejscu i upewnij się, że przyciski zwalniające są wyrównane z otworami zatrzasków. Dwukrotne kliknięcie sygnalizuje właściwe zamontowanie dyszy.

   Rekomendowane produkty:

   Dysze 3M™ Accuspray™

 • Mocowanie kubka lakierniczego do pistoletu Accuspray

  Krok 3. Przygotuj i zamocuj kubek ciśnieniowy.

  • Umieść kubek miękki 3M™ PPS™ w twardym kubku lakierniczym 3M™ PPS™ i wlej do niego wymaganą ilość materiału. Przygotuj pokrywkę 3M™ PPS™, w tym celu pociągnij za wypustkę filtra i usuń go z pokrywki. Nałóż pokrywę na kubek miękki i dociśnij, aby upewnić się, że jest zamocowana. Przykręć czarny kołnierz 3M™ PPS™ do kubka ciśnieniowego 3M™ PPS™.

   Rekomendowane produkty:

   Kubki ciśnieniowe 3M™ PPS™

   Pokrywy i kubki miękkie 3M™ PPS™

 • Podłączanie elastycznej rurki do pistoletu Accuspray

  Krok 4. Podłącz elastyczną rurkę.

  Podłącz elastyczną rurkę do boku korpusu pistoletu 3M™ Accuspray™ HGP, a następnie podłączyć przewód powietrza do manometru. Ustaw ciśnienie powietrza na 20 psi (1,4 bara) po naciśnięciu spustu i ustaw pokrętło strumienia natrysku z pozycji zamkniętej na otwartą, wykonując 1/4 do 1/2 obrotu. Pistolet jest teraz gotowy do użycia.


Chcesz porozmawiać z ekspertem?

Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz? A może chcesz umówić się na prezentację? Kliknij tutaj, aby się z nami skontaktować!


Jak uzyskać odpowiednią teksturę?

Ciśnieniowy pistolet lakierniczy 3M™ Accuspray™ HGP zapewnia doskonałą kontrolę nad tworzeniem tekstury. Wybierz rozmiar dyszy i dostosuj ustawienia pistoletu, aby uzyskać żądaną teksturę.

 • Dysze Accuspray
  Rozmiar dyszy
  • 1,4 mm: lekkie tekstury — rzadsze płyny
  • 1,8 mm: średnie tekstury
  • 2,0 mm: ciężkie tekstury — wyższa lepkość
 • Regulacja kontroli płynu w pistolecie Accuspray
  Kontrola płynów

  Każde 1/4 obrotu zmienia objętość płynu i ilość materiału — a tym samym uzyskiwaną strukturę.


Jak czyścić pistolet 3M™ Accuspray™ HGP

Przewodnik krok po kroku czyszczenia pistoletu 3M™ Accuspray™ w celu zapewnienia stałej wysokiej wydajności nakładania powłok ochronnych

 • Odłączanie przewodu powietrza od pistoletu Accuspray

  Krok 1

  Odłącz przewód powietrza, pociągnij spust i wypuść płyn z powrotem do kubka.

 • Zdejmij przewód powietrza i kubek PPS

  Krok 2

  Odłącz przewód powietrza i zdemontuj kubek 3M™ PPS™. W razie potrzeby użyj korka nasadki uszczelniającej, aby przechować produkt do późniejszego wykorzystania.

 • Przepłucz dyszę Accuspray

  Krok 3

  Odpowiednim rozpuszczalnikiem (lub wodą w przypadku powłok na bazie wody) wypłucz głowicę rozpylającą 3M™ Accuspray™, aby usunąć resztki materiału.

 • Odłączanie dyszy od pistoletu Accuspray

  Krok 4

  Gdy upewnisz się, że dysza jest całkowicie czysta, odciągnij spust i wyjmij dyszę prosto z korpusu pistoletu. Wyjmij dyszę w ten sposób, aby uniknąć wygięcia iglicy cieczy.

  Wytrzyj iglicę do czysta i sprawdź, czy dysza nie jest uszkodzona. Jeśli dysza jest uszkodzona lub zużyta, wyrzuć i użyj nowej dyszy. Jeśli dysza jest dobra, można ją ponownie założyć i użyć przy następnej aplikacji.

  Utrzymywanie w czystości ciśnieniowego pistoletu lakierniczego 3M™ Accuspray™ HGP jest ważne dla zapewnienia jego żywotności i niezmiennie wysokiej wydajności.


Wskazówki techniczne dotyczące naprawy powłoki chroniącej podwozie

Informacje na temat specyficznych trudności związanych z naprawą powłoki chroniącej podwozie przed uderzeniami kamieni, w tym krótkie wskazówki dotyczące zapobiegania typowym problemom, takim jak …

 • Wyzwania:

  Trudno jest dopasować delikatniejsze tekstury, które można znaleźć w nowoczesnych pojazdach. Wielokrotne nakładanie warstw powłoki w celu uzyskania ostatecznej i delikatnej tekstury jest kłopotliwe i często nie prowadzi do pożądanego rezultatu.


  Porada techniczna:

  Lekką teksturę można uzyskać, stosując mniejsze głowice rozpylające 3M™ Accuspray™ o średnicy 1,8 mm lub 1,4 mm przy zalecanym ciśnieniu natrysku wynoszącym 1,4 bara. 1/2 obrotu załącza sterowanie strumieniem natrysku, 3/4 obrotu załącza sterowanie produktem i można natryskiwać pod dowolnym kątem, co pozwala uzyskać bardzo delikatne wzory.

 • Wyzwania:

  Aby uzyskać różne tekstury na pojeździe lub stopniowo zmieniać tekstury na jednym panelu, często potrzeba kilku etapów pracy, a czasem dodatkowego szlifowania pośredniego.


  Porada techniczna:

  Pistolet 3M™ HGP Accuspray™ zapewnia większą kontrolę podczas nakładania powłoki w porównaniu z konwencjonalnym pistoletem typu Schutz. Wystarczy zamaskować odpowiednie obszary i krok po kroku zmieniać ustawienia pistoletu, aby uzyskać stopniowo drobniejszą teksturę. Dzięki sterowaniu płynem i kontrolowanemu wzorowi natrysku możliwe jest teraz uzyskanie różnych tekstur w jednym kroku roboczym.

 • Wyzwania:

  W warsztacie blacharskim zwykle dostępny jest szereg materiałów o wysokiej lepkości, takich jak powłoki wykończeniowe chroniące przed odłamkami kamieni, powłoki ochronne spodniej strony pojazdu lub natryskiwane szpachle, a każdy z nich wymaga indywidualnego narzędzia do nakładania. Oprócz trudnych warunków nakładania, czyszczenie tych narzędzi jest również czasochłonne.


  Porada techniczna:

  Ze względu na dużą szybkość podawania materiału przez system kubków lakierniczych, można pracować z szeroką gamą materiałów o wysokiej lepkości i zwykle tylko jednym pistoletem do wszystkich zastosowań: natrysk szpachli, powłoki ochronnej przed kamieniami i materiałów zabezpieczających podwozie pojazdu.

  Zacznij od małego rozmiaru dyszy, aby uzyskać drobniejsze tekstury — od małej (dysza 1,4 mm) do dużej (dysza 2,0 mm). Żądany wzór można stworzyć wykorzystując technologię pistoletu (zmieniaj rozmiar dysz i / lub wzory natrysku). Każdy materiał należy zawsze stosować w temperaturze pokojowej.


Dowiedz się więcej od 3M


Zapytaj eksperta napraw blacharsko-lakierniczych

Informacje podane przez Państwa posłużą do udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania drogą elektroniczną lub telefonicznie, przez przedstawiciela 3M lub przez jednego z naszych partnerów biznesowych, któremu udostępniliśmy Państwa dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności 3M.