Proces polerowania i wynańczania z kodowaniem kolorami od 3M
Proces polerowania i wykańczania z kodowaniem kolorami od 3M
SKONTAKTUJ SIĘ Z EKSPERTEM 3M

 • Zobacz w akcji nasz system do polerowania z kodowaniem kolorami 3M Perfect-it!

  Zobacz w akcji nasz system 3M Perfect-it do polerowania z kodowaniem kolorami!

  • Aby uzyskać powierzchnie o wysokim połysku i bez defektów, dla lakierów bezbarwnych, dobrze utwardzonych lub bardziej usieciowanych zastosuj 3M Perfect-It™ system polerski z kodowaniem kolorami. Produkty zaprojektowano tak, aby wzajemnie się uzupełniały, a system kodowania kolorami gwarantuje zastosowanie środka z odpowiednią podkładką.

   Zobacz Film

Bezpieczeństwo przede wszystkim: zawsze stosuj odpowiednie środki ochrony indywidualnej - okulary, rękawice, środki ochrony słuchu i dróg oddechowych odpowiednie dla rodzaju i miejsca pracy!

Zobacz poniżej, aby dowiedzieć się, jak uzyskać najlepsze rezultaty

 • Pierwszy krok
  Pierwszy krok: usuwanie wtrąceń z drzwi przy użyciu tarcz 3M™ Finesse-it™ Trizact™ 466LA o gradacji 3000 na narzędziu do usuwania wtrąceń;
  Następnie oczyść obszar!
 • Drugi krok:
  Drugi krok: Usuwanie rys przy użyciu 3M™ Trizact™ Krążka do wykańczania o gradacji 8000, 75 mm na szlifierce oscylacyjnej;
  Następnie oczyść obszar!
  Teraz możesz zaczynać polerowanie!
 • Pierwszy krok

  Pierwszy krok: Szlifowanie obszaru przy użyciu dysku ściernego 3M™ Hookit™ 260L o gradacji P2000;
  Następnie oczyść obszar!

 • Drugi krok

  Drugi krok: Szlifowanie obszaru przy użyciu 3M™ Trizact™ Krążka do wykańczania o gradacji 3000, 150 mm na szlifierce oscylacyjnej, następnie oczyść obszar.

 • Trzeci krok

  Trzeci krok: Usuwanie rys przy użyciu 3M™ Trizact™ Krążka do wykańczania o gradacji 8000, 75 mm na szlifierce oscylacyjnej, następnie oczyść obszar.
  Teraz możesz zaczynać polerowanie!

Proces polerowania i wykańczania z kodowaniem kolorami
Uwaga
Krok pierwszy: Dodaj niewielką ilość środka polerskiego 3M™ Perfect-It™ Fast Cut Plus Extreme (zielona zakrętka) na zieloną gąbkę założony na polerkę obrotową.
Poleruj z prędkością obrotową 600–1500 obr./min.

Uwaga: Im miększa powłoka, tym konieczność zedukowania temperatury polerowania, a zatem również prędkość obrotowa.
Usuń nadmiar środka polerskiego i obejrzyj powierzchnię.

 

 

Krok drugi
Krok drugi: W celu kontroli wykończenia użyj 3M™ Finish Control Spray, wytrzyj powierzchnię ściereczką 3M™ z mikrowłókna lub ściereczką polerską

 

 

Krok trzeci
Krok trzeci: Zmień gąbkę na żółtą i nałóż na nią niewielką ilość środka polerskiego 3M™ Perfect-It™ Extra-Fine Plus (żółta zakrętka). Wypoleruj obszar i jego otoczenie (600–1500 obr./min). Usuń nadmiar środka polerskiego i sprawdź powierzchnię – większość kolorów wygląda dobrze na tym etapie.
Uwaga
Uwaga: W przypadku kolorów newralgicznych (bardzo ciemnych lub czarnego) – usuń hologramy przy użyciu środka polerskiego 3M™ Perfect-It™ Ultrafina SE i niebieskich gąbek polerskich.
Jeśli pad będzie zbyt suchy, zostawi koliste rysy! Nie wywieraj zbyt dużego nacisku – po prostu przesuwaj pad po powierzchni, rozprowadzając dużą ilość środka polerskiego.
Nałóż środek 3M™ Perfect-it™ Ultrafina SE (niebieska zakrętka) na niebieską gąbkę na polerce obrotowej i poleruj na wolnych obrotach.
Usuń nadmiar środka polerskiego.

 


Mamy dla Ciebie więcej! Dowiedz się, jak przyspieszyć usuwanie rys

 • Teraz uzyskasz idealne wykończenie jeszcze szybciej!

  Teraz uzyskasz idealne wykończenie jeszcze szybciej!

  • 3M™ Perfect-It™ Fast Cut Plus Extreme to nowy i ulepszony produkt polerski z serii 3M Zielonych korków. Czas usuwania rys jest znacznie krótszy.


Zapytaj eksperta od napraw blacharsko-lakierniczych
Informacje podane przez Państwa posłużą do udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania drogą elektroniczną lub telefonicznie, przez przedstawiciela 3M lub przez jednego z naszych partnerów biznesowych, któremu udostępniliśmy Państwa dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności 3M.