Zdjęcie mężczyzny zakrywającego dłońmi uszy.

Hałas w miejscu pracy i rozwiązania w zakresie ochrony słuchu


Jak zmniejszyć hałas w miejscu pracy?

Ludzkie ucho jest tak wrażliwe, że może wykryć zmiany ciśnienia sięgające nawet 20 µPa, więc długotrwałe narażenie na nadmierny poziom hałasu w miejscu pracy może prowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia słuchu, którego można w pełni uniknąć, i które może znacząco wpłynąć na codzienne życie człowieka.

 • E-book dotyczący bezpieczeństwa i zdrowia

  Zarządzanie hałasem i ochrona

  Każde środowisko jest inne, a pracownicy mogą przez cały dzień napotykać hałas o zmiennym natężeniu. Pracodawcy są zobowiązani do podjęcia działań w celu zmniejszenia narażenia na hałas i zapewnienia najbardziej odpowiedniej ochrony słuchu.

  Pierwszym krokiem, który pomoże zmniejszyć narażenie na hałas, jest pomiar poziomu hałasu, na który narażeni są Twoi pracownicy, co pomoże dobrać odpowiednie środki zaradcze i środki ochronne wymagane do pracy. W miarę możliwości operacje powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby ograniczyć do minimum poziomy narażenia na hałas.

  Wybór materiałów ściernych stosowanych w miejscu pracy może również wpływać na poziom hałasu w miejscu pracy. Przejście na wysokowydajne materiały ścierne może pomóc zmniejszyć ogólne narażenie na hałas, umożliwiając szybsze wykonywanie prac.

   

 • W jaki sposób produkty 3M mogą pomóc obniżyć poziom hałasu w miejscu pracy

  3M Cubitron II zawiera precyzyjnie kształtowane ceramiczne ziarno 3M, które może pomóc zmniejszyć narażenie na hałas, ponieważ szlifuje szybciej niż konwencjonalne materiały ścierne, co oznacza krótszy czas pracy operatora z narzędziem, a tym samym zmniejszenie czasu ekspozycji na warunki szkodliwe w miejscu pracy. Przejście z konwencjonalnej ściernicy spojonej na dysk fibrowy Cubitron™ II lub tarczę lamelkową Cubitron™ II może pomóc zredukować poziom hałasu u źródła.


Produkty ścierne Cubitron™ II


Środki ochrony indywidualnej 3M™


Zasoby dotyczące ochrony przed hałasem:

 • E-book dotyczący BHP materiałów ściernych
  E-book dotyczący BHP materiałów ściernych

  Pobierz nasz e-book już dziś, aby uzyskać wgląd w zarządzanie zagrożeniami w miejscu pracy.

  Pobierz e-book

  Dec 1, 1901
 • Bezpieczeństwo materiałów ściernych – krótki przewodnik
  Bezpieczeństwo materiałów ściernych – krótki przewodnik

  Pobierz nasz krótki przewodnik, aby dowiedzieć się, w jaki sposób dysk fibrowy 3M™ Cubitron™ II 982C może pomóc w zapobieganiu zagrożeniom w miejscu pracy

  Pobierz przewodnik

  Dec 1, 1901
 • Plakaty
  Korzystanie z plakatów dotyczących bezpieczeństwa materiałów ściernych

  Informuj swoich pracowników o kwestiach związanych z bezpieczeństwem dzięki naszym plakatom informacyjnym

  Pobierz plakaty

  Dec 1, 1901
 • Przewodnik oceny bezpieczeństwa materiałów ściernych
  Przewodnik oceny bezpieczeństwa materiałów ściernych

  Pobierz nasz przewodnik dotyczący oceny bezpieczeństwa materiałów ściernych już dziś, aby dowiedzieć się, w jaki sposób materiały ścierne 3M™ Cubitron™ II mogą pomóc zredukować narażenie na takie zagrożenia, jak drgania na ramię pracownika, cząstki unoszące się w powietrzu i hałas.

  Pobierz przewodnik

  Dec 1, 1901
 • Analiza przypadku
  Analiza przypadku firmy Bombardier

  Dowiedz się, w jaki sposób firma 3M pomaga zapewnić bezpieczeństwo i produktywność w firmie Bombardier

  Uzyskaj dostęp do analizy przypadku

  Dec 1, 1901

Zagrożenia w miejscu pracy

 • Stosowanie ręcznych narzędzi ściernych lub narzędzi mocowanych na stole oraz trzymanie w dłoniach obrabianych elementów może narazić operatora na wibracje przekraczające bezpieczny poziom.

  Zminimalizuj ryzyko, używając odpowiednich materiałów ściernych, które pozwolą szybciej wykonać wymagające zadania przy mniejszym nacisku.

  Drgania na ramię pracownika

 • Ekspozycja na pył powstały w procesach ściernych może wywołać stany zapalne, reakcje alergiczne i problemy układu oddechowego.

  Dowiedz się, w jaki sposób technologia 3M™ Cubitron™ II może pomóc zmniejszyć narażenie na pył przenoszony w powietrzu.

  Zapylenie i zagrożenia dla układu oddechowego

 • Praca ze sprzętem ściernym może spowodować urazy w wyniku bezpośredniego lub pośredniego kontaktu. Zawsze należy używać osłon na maszyny i odpowiedniego produktu do danego zastosowania oraz upewnić się, że materiał ścierny jest prawidłowo zamontowany, a także stosować odpowiednie ŚOI.

  Materiały ścierne, które szlifują szybciej i w niższej temperaturze, pozwalają na pracę z mniejszym dociskiem operatora i mogą pomóc w zapewnieniu bezpieczniejszego miejsca pracy.

  Ochrona przed urazami


Skontaktuj się z ekspertem

Skontaktuj się z naszym zespołem ekspertów w dziedzinie obróbki metalu

SKONTAKTUJ SIĘ Z EKSPERTEM