Czy zdajesz sobie sprawę z zagrożeń w miejscu pracy, z jakimi na co dzień spotykają się Twoi pracownicy?

Czy posiadasz wiedzę pozwalającą chronić pracowników podczas pracy z materiałami ściernymi?

Chroń swoich pracowników przed długoterminowymi zagrożeniami dla zdrowia i bezpieczeństwa w miejscu pracy oraz dowiedz się, w jaki sposób możesz zapewnić swoim pracownikom bezpieczniejsze i bardziej produktywne środowisko pracy.

Używanie narzędzi i sprzętu ściernego może być niebezpieczne, ponieważ wiąże się z takimi zadaniami, jak szlifowanie, cięcie, usuwanie spoin, polerowanie i wykańczanie różnych materiałów, od metali po kompozyty wzmocnione włóknem. Każda firma powinna zarządzać ryzykiem, aby zrozumieć i zidentyfikować potencjalne zagrożenia dotyczące materiałów ściernych oraz określić działania mające na celu ich złagodzenie lub zastąpienie. Na przykład modyfikacja zadania lub sposobu pracy za pomocą alternatywnej metody, narzędzia lub produktu ściernego może pomóc obniżyć ryzyko.

Nasze materiały ścierne 3M™ Cubitron™ II zawierają technologię precyzyjnie kształtowanego ziarna 3M i mogą pomóc zredukować niektóre z zagrożeń związanych z pracą z materiałami ściernymi. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ciąć szybciej i dłużej, zmniejszać narażenie na pył, hałas i wibracje, jednocześnie zwiększając produktywność. Skuteczna strategia dotycząca BHP często idzie w parze z lepszą jakością i większą produktywnością.


Przejmij kontrolę nad zagrożeniami związanymi z materiałami ściernymi

 • Hierarchia środków zaradczych
  • Najlepsze praktyki w zakresie zarządzania BHP rozpoczynają się od dokładnej oceny ryzyka w celu identyfikacji sprzętu i czynności, które mogą nieść zagrożenie. Należy zrozumieć poziom ryzyka, na jakie mogą być narażeni pracownicy.
  • Zastosuj każdy poziom hierarchii środków zaradczych, które pomogą usunąć lub zredukować zagrożenia albo zarządzać nimi. Rozpocznij od fazy eliminacji, ponieważ jest to najskuteczniejszy środek zaradczy, a na ostatnim etapie (który jest uważany za ostatnią linię obrony) dobierz odpowiednie ŚOI.

   1. Eliminacja: modyfikacja zadania do wykonania lub miejsca pracy w taki sposób, aby zagrożenie już nie występowało
   2. Zastąpienie: zastąpienie niebezpiecznego materiału, sprzętu lub działania mniej niebezpiecznym
   3. Inżynieryjne środki kontroli: modyfikacja projektu lub specyfikacji narzędzi albo sprzętu w celu wyizolowania lub redukcji narażenia na zagrożenie
   4. Środki administracyjne: wprowadzanie praktyk i procedur pracy, które niwelują lub zmniejszają ryzyko
   5. Środki ochrony indywidualnej (ŚOI): zabezpieczenie pracownika odpowiednimi ŚOI
  • POBIERZ NASZ PRZEWODNIK OCENY BEZPIECZEŃSTWA, ABY UZYSKAĆ WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE ZARZĄDZANIA ZAGROŻENIAMI W MIEJSCU PRACY

Zagrożenia w miejscu pracy


Główne zasoby:

 • Pobierz e-book
  E-book dotyczący BHP materiałów ściernych

  Pobierz nasz e-book już dziś, aby uzyskać wgląd w zarządzanie zagrożeniami w miejscu pracy.

  Pobierz e-book

  Dec 1, 1901
 • Bezpieczeństwo materiałów ściernych – krótki przewodnik
  Bezpieczeństwo materiałów ściernych – krótki przewodnik

  Pobierz nasz krótki przewodnik, aby dowiedzieć się, w jaki sposób dysk fibrowy 3M™ Cubitron™ II 982C może pomóc w zapobieganiu zagrożeniom w miejscu pracy

  Pobierz przewodnik

  Dec 1, 1901
 • Plakaty dotyczące bezpieczeństwa materiałów ściernych
  Korzystanie z plakatów dotyczących bezpieczeństwa materiałów ściernych

  Informuj swoich pracowników o kwestiach związanych z bezpieczeństwem dzięki naszym plakatom informacyjnym

  Pobierz plakaty

  Dec 1, 1901
 • Przewodnik oceny bezpieczeństwa materiałów ściernych
  Przewodnik oceny bezpieczeństwa materiałów ściernych

  Pobierz nasz przewodnik dotyczący oceny bezpieczeństwa materiałów ściernych już dziś, aby dowiedzieć się, w jaki sposób materiały ścierne 3M™ Cubitron™ II mogą pomóc zredukować narażenie na takie zagrożenia, jak drgania na ramię pracownika, cząstki unoszące się w powietrzu i hałas.

  Pobierz przewodnik

  Dec 1, 1901
 • Analiza przypadku
  Analiza przypadku firmy Bombardier

  Dowiedz się, w jaki sposób firma 3M pomaga zapewnić bezpieczeństwo i produktywność w firmie Bombardier

  Uzyskaj dostęp do analizy przypadku

  Dec 1, 1901

Zobacz, w jaki sposób materiały ścierne 3M™ Cubitron™ II mogą pomóc zredukować zagrożenia i zwiększyć produktywność w miejscu pracy.


Materiały ścierne 3M™ Cubitron™ II

 • Materiały ścierne 3M™ Cubitron™ II
  • Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z materiałami ceramicznymi oraz w zakresie materiałów ściernych i technologii mikroreplikacji, firma 3M opracowała na nowo materiały ścierne w postaci produktów 3M™ Cubitron™ II. Ich sekret tkwi w rewolucyjnej technologii precyzyjnego kształtowanego ceramicznego ziarna stworzonej przez 3M. Trójkątne ziarno w miarę zużywania odłamuje się, stale tworząc nowe ostre krawędzie, które przecinają metal. Dodatkowo zużywa się równomiernie i zapewnia niezwykle długą żywotność i jednolitość pracy niezależnie od siły nacisku. Dzięki temu praca pasów, tarcz i ściernic spojonych 3M™ Cubitron™ II odbywa się w niższej temperaturze i jest nieprzerwana – pracują długo po tym, gdy konwencjonalne materiały ścierne zostałyby zatępione lub zeszklone i wyrzucone.
  • Przedstawiamy precyzyjnie kształtowane ceramiczne ziarno 3M


   Recepta na przyspieszenie.
  • Precyzyjnie kształtowane ziarno zawarte w materiałach ściernych 3M™ Cubitron™ II łączy unikalne właściwości ceramiki, z której wykonane jest ziarno z precyzyjnym kształtem, uzyskanym dzięki mikroreplikacji, co ma swoje początki w serii materiałów ściernych 3M™ Trizact™. W miarę zużywania, trójkątne ziarno rozkrusza się, tworząc nowe, ostre krawędzie.
  • Konwencjonalne ceramiczne ziarno ścierne ma nieregularny i bryłowaty kształt. Zamiast czystego skrawania, ziarno ma tendencję do „żłobienia” metalu, powodując gromadzenie się ciepła w obrabianym elemencie i materiale ściernym, co skutkuje wolniejszym cięciem, krótszą żywotnością i niepożądanymi efektami, takimi jak przypalenia.
  • Materiały ścierne 3M™ Cubitron™ II:

   • szybsze cięcie
   • zachowanie ostrości przez dłuższy czas
   • mniejszy nacisk
   • pomoc w redukcji zmęczenia operatora
   • większa wydajność
   • bezpieczniejsze użytkowanie

Produkty ścierne Cubitron™ II


Środki ochrony indywidualnej 3M™


Skontaktuj się z ekspertem

Skontaktuj się z naszym zespołem ekspertów w dziedzinie obróbki metalu

SKONTAKTUJ SIĘ Z EKSPERTEM