Szlifowanie precyzyjne: Modyfikacja powierzchni w najlepszym wydaniu

Szlifowanie bezkłowe. Szlifowanie wgłębne oraz szlifowanie dużych naddatków (Creep- feed). Szlifowanie cylindryczne. Szlifowanie kół zębatych. Szlifowanie narzędzi. Każdy z tych procesów wymaga precyzji. A do uzyskania najwyższej precyzji potrzebne są najlepsze materiały ścierne. 3M oferuje materiały ścierne pozwalające osiągnąć wyższą jakość precyzyjnego szlifowania i wykańczania. Ponadto dysponujemy najnowocześniejszą specjalistyczną wiedzą techniczną i handlową, dzięki której możemy opracowywać niestandardowe rozwiązania specjalnie dla Ciebie.

Szlifowanie i wykańczanie precyzyjne: Specjalistyczne zastosowania

Wykorzystaj 3M do swoich celów.

Oferujemy rozwiązania, które zwiększają wydajność i precyzję operacji szlifowania – od szlifowania dużych naddatków aż po szlifowanie kół zębatych. Niezależnie od tego, czy Twoja firma produkuje narzędzia tnące, turbiny, koła zębate, czy łożyska, tarcze szlifierskie 3M pomogą szybciej wytwarzać części o wysokiej jakości.


Skontaktuj się z nami

 • ikona telefonu

  Porozmawiajmy o szlifowaniu. Jeśli potrzebujesz niestandardowych rozwiązań do szlifowania i wykańczania precyzyjnego 3M, skontaktuj się z nami. Nasi eksperci w dziedzinie materiałów ściernych służą wszelką pomocą, niezależnie od tego, czy chcesz się dowiedzieć więcej o konkretnym zadaniu szlifierskim, czy po prostu potrzebujesz pomocy w znalezieniu odpowiedniego produktu.

  Porozmawiajmy o szlifowaniu. Jeśli potrzebujesz niestandardowych rozwiązań do szlifowania i wykańczania precyzyjnego 3M, skontaktuj się z nami. Nasi eksperci w dziedzinie materiałów ściernych służą wszelką pomocą, niezależnie od tego, czy chcesz się dowiedzieć więcej o konkretnym zadaniu szlifierskim, czy po prostu potrzebujesz pomocy w znalezieniu odpowiedniego produktu.


Technologia w centrum uwagi | Precyzyjnie kształtowane ziarno

 • Nauka stojąca za precyzyjnie kształtowanym ziarnem w ścierniwach 3M Cubitron II

  Precyzyjnie kształtowane ziarno 3M to zaawansowana technologia stojąca za produktami 3M™ Cubitron™ II™. Działa to w taki sposób: Precyzyjnie kształtowane ziarno to trójkątna struktura z ostrymi krawędziami, które nieustannie się rozkruszają. W efekcie cały czas tworzą nowe, ostre krawędzie i nie stępiają jak tradycyjne materiały ścierne.

  Tną szybciej. Wytwarzają mniej ciepła.
  Te czyste, ostre krawędzie sprawiają, że materiał ścierny tnie szybciej, generuje mniej ciepła i zachowuje przydatność użytkową znacznie dłużej, niż konwencjonalne materiały ścierne. Tradycyjne materiały ścierne powodują kumulowanie się ciepła w jednym miejscu, podczas gdy ciepło wytwarzane przez precyzyjnie kształtowane ziarno jest rozpraszane bezpośrednio z obrabianego elementu do wiórów.

  Oszczędzaj czas i pieniądze.
  Znane powiedzenie mówi „czas to pieniądz”. Szybkotnące materiały ścierne 3M™ Cubitron™ II umożliwiają bardziej wydajną pracę, a 2-krotnie większa trwałość w porównaniu do produktów konkurencyjnych oznacza mniej czasu marnowanego na przezbrajanie.


3M oferuje produkty do wszystkich etapów obróbki precyzyjnej, od szlifowania aż po wykańczanie.

Zobacz rozwiązania 3M™ do szlifowania i wykańczania precyzyjnego (PDF, 2,1 MB)

3M to kompleksowy dostawca rozwiązań. Oferujemy ściernice, rolki mikro-ścierne do wykończenia precyzyjnego, obciągacze do ściernic oraz wszelkie narzędzia potrzebne do szlifowania precyzyjnego. Połączenie tego ogromnego wyboru produktów 3M ze specjalistyczną wiedzą branżową, obsługą lokalną oraz pomocą techniczną tworzy prawdziwie zwycięskie rozwiązanie dla naszych klientów.

 • Ściernica jednoprofilowa 3M™ Cubitron II™
  Ściernice konwencjonalne

  Szlifuj za pomocą ściernic 3M™ Cubitron™ II, a zapomnisz, co oznacza pojęcie „konwencjonalny”. Szukasz czegoś innego? Oferujemy również pełną gamę alternatywnych materiałów ściernych dostosowanych do różnych specyficznych potrzeb.

 • Ściernie z materiałów superściernych 3M™
  Ściernica z materiałów superściernych

  Do zastosowań wymagających połączenia wytrzymałości z precyzją przygotowaliśmy ściernice diamentowe oraz ściernice wykonane z polikrystalicznego regularnego azotku boru (CBN). Oferujemy kompletny asortyment ściernic z materiałów superściernych, które bardzo sprawnie obrabiają węgliki, stal hartowaną i podobne materiały.

 • Rolki mikro-ścierne do wykończenia precyzyjnego 3M
  Elastyczne rolki mikrościerne z nasypem diamentowe i folie do wykończenia precyzyjnego

  Rolki mikro-ścierne do wykończenia precyzyjnego 3M do części okrągłych takich jak wały korbowe i wałki rozrząd, elastyczne diamentowe rolki mikro-ściernie 3M stosowane do różnych trudnych do szlifowania materiałów w celu poprawy jakości wykończenia powierzchni.

 • Zewnętrzne pierścienie oporowe wrzeciona
  Przyrządy i narzędzia do obciągania ściernic

  Szybko i precyzyjnie profiluj ściernie za pomocą dedykowanych przyrządów i narzędzi 3M oraz korzystaj z kompleksowych rozwiązań oferowanych przez 3M.


Zobacz, jak nasze materiały ścierne upraszczają procesy szlifowania precyzyjnego.

Obejrzyj poniższe filmy i przekonaj się, dlaczego produkty 3M robią różnicę.

 • Ściernica szlifierska jednoprofilowa do kół zębatych 3M™ Cubitron II™
  Ściernica szlifierska jednoprofilowa do kół zębatych 3M™ Cubitron™ II

  Precyzyjnie kształtowane ziarno w naszych ściernicach szlifierskich jednoprofilowych 3M™ Cubitron™ II zapewnia szybkie skrawanie bez nadmiernego rozgrzewania obrabianego materiału. Technologia ta wprowadza prawdziwą rewolucję w szlifowaniu, w tym w skomplikowanych procesach szlifowania kół zębatych.

 • Ściernica do ślimacznic 3M™ Cubitron II™
  Ściernica szlifierska do ślimacznic 3M™ Cubitron™ II

  Po raz pierwszy w historii technologia precyzyjnie kształtowanego ziarna została wykorzystana w ściernicach szlifierskich profilowych. Zobacz ogromne korzyści, jakie przynosi połączenie tych dwóch przełomowych innowacji.

 • Szlifowanie narzędzi okrągłych
  Rozwiązania 3M do szlifowania narzędzi okrągłych

  W produkcji narzędzi obrotowych nieodzowne są zoptymalizowane procesy szlifowania. Zobacz, jak najlepsi specjaliści techniczni na świecie z 3M mogą pomóc opracować niestandardowe rozwiązania do szlifowania narzędzi okrągłych.


Zasoby

Szukasz dodatkowych informacji? Zapoznaj się z poniższymi materiałami zawierającymi dane produktów i specyfikacje techniczne, które pomogą ustalić, jak zaimplementować rozwiązania 3M do szlifowania i wykańczania precyzyjnego w swoim zakładzie.