Zwrotnica kolejowa

Firma 3M pomaga zapewnić bezpieczeństwo i produktywność firmie Bombardier

 • Iskry spawalnicze

  Analiza przypadku firmy Bombardier

  Utrzymanie ruchu pociągów w Wielkiej Brytanii to wymagające zadanie. Każdego dnia w ruchu jest ponad 22 000 pociągów, a każdego roku przewożonych jest prawie 1,7 miliarda pasażerów. Wyzwania stawiane przed branżą kolejową nieustannie rosną, ponieważ szybko wzrasta wykorzystanie sieci kolejowej zarówno do przewozu pasażerów, jak i towarów; Network Rail przewiduje kolejne 400 milionów przejazdów koleją rocznie do 2020 r., podczas gdy zapotrzebowanie na przewozy towarowe ma wzrosnąć o 30% w ciągu następnej dekady.

  Utrzymanie i serwisowanie pociągów w Wielkiej Brytanii jest realizowane przez sieć wyspecjalizowanych firm inżynieryjnych. Wśród nich pojawia się firma Bombardier, prawdopodobnie jeden z najbardziej znanych dostawców, produkujących zarówno dla branży lotniczej (samoloty, w tym znany Learjet), jak i kolejowej (szereg szybkich, lekkich kolei, metra oraz pociągów podmiejskich i regionalnych). Poruszają się one po wielu różnych liniach międzymiastowych oraz liniach metra, w tym nowej londyńskiej linii Elizabeth, na której będą eksploatowane najnowsze energooszczędne, lekkie i modułowe pociągi AVENTRA™.


Koncentracja na bezpieczeństwie

 • Koncentracja na bezpieczeństwie
  • Głównym obszarem zainteresowania było zmniejszenie drgań na ramię pracownika, ponieważ wielu pracowników zajmujących się konserwacją i naprawą regularnie używa narzędzi do ręcznego szlifowania, wiercenia, polerowania i natryskiwania. „Ustaliliśmy maksymalne wartości graniczne narażenia na drgania na ramię pracownika na poziomie zaledwie jednej czwartej limitu zalecanego przez Health and Safety Executive” - wyjaśnia Colin McCann. „Nie tylko chroni to naszych pracowników, oznacza to również, że podczas korzystania z tego typu sprzętu musimy być maksymalnie produktywni. Właśnie tam wkracza firma 3M”.
  • Firma 3M w ścisłej współpracy z firmą Bombardier starała się pomóc jej osiągnąć skuteczną równowagę między bezpiecznym środowiskiem pracy, a optymalnymi poziomami wydajności. Co ważne, firma 3M dostarcza swoje najnowsze szlifierki tarczowe oraz ściernice spojone i tarcze do cięcia 3M™ Cubitron™ II.
  • Ceramiczny minerał, z którego wykonane jest precyzyjnie kształtowane ziarno występujące w materiałach ściernych,                            3M™ Cubitron™ II umożliwia szybsze wykonanie każdego zadania, poprawiając w ten sposób produktywność przy jednoczesnym skróceniu czasu każdej z operacji. Steve Rose, kierownik ds. korozji, zauważa: „Produkt Cubitron II zapewnia szereg ważnych zalet, ponieważ szlifuje szybciej i pracuje dłużej podczas zadań, które musimy wykonać. Zwykle będzie to usuwanie obszarów korozji ze stalowych nadwozi. Oznacza to, że mój zespół może wykonać pracę szybciej, przy minimalnym narażeniu na wibracje, a następnie przejść do kolejnego etapu każdego remontu”.

  Dowiedz się więcej na temat poprawy bezpieczeństwa w miejscu pracy, klikając tutaj.