1. Polska
  2. Przemysł i produkcja
  3. 3M™ Cubitron™ II
Przemysł i produkcja
Ostrzeżenie

Ostrzeżenie

Znaleziono niepoprawną konfigurację. Skontaktuj się z administratorem.

 
Watch the 3M™ Cubitron™ II

Poznaj nowy wymiar szlifowania

Nowa formuła ziarna Cubitron™ II to rewolucja w procesie obróbki metalu. Ich unikalny, opatentowany kształt sprawia, że ziarna są stale ostrzone pod wpływem ścierania, dzięki czemu dłużej zachowują swoje właściwości. W trakcie szlifowania i cięcia powstaje niższa temperatura, a proces obróbki staje się szybszy i łatwiejszy. Właśnie dlatego możesz sprawniej wykonać zadanie.


Dowiedz się więcej o 3M™ Cubitron™  II i sprawdź jak działa


Zapoznaj się z technologią 3M™ Cubitron™ II

3MTM CubitronTM II Teknolojisi
  • Konwencjonalne ziarno na materiale ściernym ma nieregularny i przypadkowy kształt. Powoduje to, że zamiast czystej, mechanicznej obróbki, ziarna "rzeźbią" w powierzchni metalu, nagrzewając go i ścierając wolniej. Ziarna szybko ulegają "zatępieniu", co skraca ich żywotność.

  • Precyzyjne kształtowane ziarna Cubitron™II o unikalnym kształcie zostały kierunkowo ustawione za pomocą pola elektrostatycznego. W rezultacie, powstają samoostrzące się ziarna ścierne o trójkątnym kształcie, które pod wpływem ścierania tworzą nowe ostre krawędzie. Ponieważ Cubitron™II nie przegrzewa obrabianego materiału i dłużej zachowuje właściwości tnące, wytrzymuje do 4 razy dłużej w porównaniu do tradycyjnego nasypu z ziarnem ceramicznym.