Rozwiązania dla bezpieczeństwa dróg i autostrad

Niezależnie od tego, czy budujesz nową drogę, wymieniasz nawierzchnię czy planujesz budowę drogi w przyszłości, robisz to z myślą o bezpieczeństwie wszystkich użytkowników dróg. W 3M zależy nam na udoskonalaniu infrastruktury związanej z transportem i mobilnością. Nasze materiały wysokiej jakości w połączeniu z innowacyjnymi systemami i usługami pomagają w stworzeniu najlepszych systemów drogowych.

Drogi i autostrady przy słabym oświetleniu
Zapoznaj się z rozwiązaniami drogowymi 3M charakteryzującymi się dużą widocznością, mającymi na celu zwiększenie bezpieczeństwa każdego kierowcy. Każdego pojazdu. Każdej drogi.

Planujesz projekt nowej drogi?

ZAPYTAJ EKSPERTA 3M

Lepsze wskazówki drogowe tam, gdzie ludzie najbardziej ich potrzebują

Władze odpowiedzialne za drogi na całym świecie napotykają na różne wyzwania i złożone warunki, ale mają jeden wspólny cel: chcą osiągnąć najlepsze możliwe wyniki, jeśli chodzi o bezpieczeństwo ruchu drogowego. W ciągu dnia, a zwłaszcza w nocy lub w trudnych warunkach atmosferycznych, warunki do prowadzenia pojazdów mogą być trudne. Dobrze widoczne znaki i oznakowanie poziome pomagają zapewnić najwyższy komfort jazdy wszystkim kierowcom na drodze.

 • Technologia folii odblaskowej 3M

  Jaśniejsze znaki drogowe i oznakowanie poziome. Bezpieczniejsze drogi.

  Od najwyższej jakości pryzmatycznej, odblaskowej i fluorescencyjnej folii do produkcji znaków drogowych po zaawansowane oznakowanie poziome dróg — w tym charakteryzujące się właściwościami odblaskowymi na mokro — technologia 3M zapewnia kierowcom przyjazne, jednoznaczne wskazówki, których potrzebują, aby jeździć bezpieczniej. Dniem i nocą. We wszystkich warunkach atmosferycznych.

  Bezpieczniejsze drogi dla bezpieczniejszej przyszłości

  Technologia wykorzystywana do produkcji naszych najwyższej jakości folii i oznakowania poziomego dróg o właściwościach odblaskowych na mokro pomaga kierowcom i pojazdom autonomicznym poruszać się bezpiecznie po drogach. To oznacza, że infrastruktura, którą zbudujesz dziś dla współczesnych kierowców, sprawdzi się również w przyszłości w odniesieniu do pojazdów autonomicznych bez kierowców.

Technologie odblaskowe, które mogą wiele zmienić za dnia, a zwłaszcza w nocy.

 • Oferujemy trwałe rozwiązania zapewniające doskonały poziom odblaskowości zarówno w warunkach suchych, jak i mokrych, oraz idealną widoczność dla kierowców. Oznakowanie poziome dróg 3M pomoże zapewnić bezpieczniejsze warunki jazdy, zoptymalizować cykl prac konserwacyjnych przy znakach poziomych i zmniejszyć koszty tego rodzaju prac.

  ODKRYJ ROZWIĄZANIA Z ZAKRESU OZNAKOWANIA POZIOMEGO DRÓG

 • Optymalna widoczność i czytelność znaków drogowych w różnych warunkach pomoże ograniczyć liczbę wypadków oraz zmniejszyć koszty społeczne związane z transportem. Technologia oparta na mikroreplikacji i pełnych pryzmatach narożnych zapewnia doskonałą jakość folii odblaskowej, pomagając kierowcom prowadzić pojazdy w najbardziej złożonych warunkach drogowych.

  ODKRYJ ROZWIĄZANIA Z ZAKRESU ZNAKÓW DROGOWYCH

„Mniejsza o 50% jasność znaku powoduje, że potrzeba średnio o 20% więcej czasu na jego odczytanie, aby uzyskać ten sam poziom precyzji reakcji.”
Schell T, Yekhshatyan I., Daiker R., Konz J.,
Effects of Luminance on Information Acquisition Time and Accuracy from Traffic Signs. Journal of Transportation Research Board, 2008. UIWOA
Ruch na autostradzie z widocznymi mocno odblaskowymi znakami drogowymi

Niech jasność stanie się standardem

Uwzględnij w specyfikacji folię 3M™ Diamond Grade™ DG³, aby zapewnić jasne, widoczne znaki o dużej trwałości zarówno w mieście, jak i w obszarach niezabudowanych.

ODKRYJ FOLIĘ DIAMOND GRADE DG³
Gradientowy baner w kolorze zmieniającym się z czerwonego na pomarańczowy

Czy chcesz porozmawiać z ekspertem 3M w celu uzyskania dodatkowych informacji?

 • Ikona czatu na urządzeniu mobilnym

  Służymy pomocą!
  Nasz zespół ekspertów jest dostępny i gotowy pomóc Ci znaleźć odpowiednie produkty dostosowane do Twoich potrzeb.

  Podając swoje dane kontaktowe poniżej, umożliwisz nam skierowanie Cię do odpowiednich ekspertów w naszym zespole, którzy będą w stanie sprostać Twoim konkretnym potrzebom.

 • Informacje podane przez Państwa posłużą do udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania drogą elektroniczną lub telefonicznie, przez przedstawiciela 3M lub przez jednego z naszych partnerów biznesowych, któremu udostępniliśmy Państwa dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności 3M.

 • Wszystkie pola są wymagane, chyba że określono inaczej

 • Które rozwiązanie 3M Cię interesuje?

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Prześlij
Przepraszamy.

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych. Spróbuj ponownie później

Dziękujemy.

Formularz został przesłany


Nie możesz czegoś znaleźć?