Folie odblaskowe do produkcji znaków drogowych 3M™ Diamond Grade™ DG³

Osiąganie jak najlepszych wyników w zakresie bezpieczeństwa ruchu rozpoczyna się od zastosowania folii 3M™ Diamond Grade™ DG³. Zapewnia jasność i widzialność przy najwyższej wydajności optycznej folii 3M, zapewniając lepszą widoczność kierowcom w różnych rodzajach pojazdów.

Ludzie w samochodzie nocą
Przechytrz ciemność dzięki najnowszej technologii 3M.
SKONTAKTUJ SIĘ Z INŻYNIEREM 3M DS. APLIKACJI

Folia DG³ zapewnia dwukrotnie wyższą jasność niż folie odblaskowe do produkcji znaków drogowych 3M niższej klasy

 • Wykres stożka odblasku DG3
 • Technologia odblaskowa „pełnych pryzmatów” 3M znacznie zwiększa widoczność znaków drogowych dla kierowców w różnych rodzajach pojazdów i w przypadku różnych kształtów znaków. Ulepszenie wydajności jest możliwe dzięki światłom odblaskowym z technologią „pełnych pryzmatów”, które zapewniają „w 100% aktywny obszar”, co podwyższa współczynnik wydajności w porównaniu do konwencjonalnej folii odblaskowej. Nawet znaki w najbardziej niekorzystnych lokalizacjach spełnią lepiej swoje zadanie po zastosowaniu folii Diamond Grade DG³.

  58% współczynnik wydajności odblaskowości (29% + 29%) jest idealny dla dużych i małych pojazdów. Zwiększenie ogólnej łącznej wydajności odblaskowości służy największemu segmentowi kierowców prowadzących nocą wszystkie rodzaje pojazdów².

  ZNAJDŹ PRODUCENTA ZNAKÓW DROGOWYCH

Dlaczego warto wybrać folię odblaskową DG³ do produkcji znaków drogowych?

 • Odblaskowe znaki drogowe w ciemności
  Maksymalizacja odbicia światła

  Technologia odblaskowa pełnych pryzmatów 3M jest bardziej wydajna i odbija więcej światła niż konwencjonalne ścięte pryzmaty stosowane w wielu typu 3 i typu 2 pryzmatycznego. Folia odblaskowa DG³ wykorzystuje światła odblaskowe, które zapewniają „w 100% aktywny obszar”, nawet na znakach położonych w mniej widocznych miejscach.

  Dowiedz się dlaczego nie wszystkie folie typu XI są sobie równe (PDF, 367 KB)

 • Odblaskowe znaki drogowe nad jezdnią na ruchliwej autostradzie
  Widoczne znaki zwiększają bezpieczeństwo drogowe

  Wyniki badania wykazały, że jaśniejsza folia pomogła zmniejszyć liczbę wypadków o 25–46% (w okresie trzech do sześciu lat) w miejscach, gdzie zamontowano więcej folii odblaskowych.* Folie trzeciego typu odblaskowości są jaśniejsze, bardziej odblaskowe i lepiej widoczne niż standardowe folie wyprodukowane w technologii mikrokulkowej (lub ...o niższej klasie). Dzięki temu kierowcy widzą i reagują na znaki drogowe szybciej i z większą pewnością siebie.

  *Ripley, D., Howard R. Green Company, ITE AB04H313.

  Pobierz raport na temat jasności znaków drogowych (PDF, 388 kB)

Filmy demonstracyjne na temat folii odblaskowej DG³ do produkcji znaków drogowych

Obejrzyj nasze filmy demonstracyjne, aby zobaczyć, jakie zalety ma folia odblaskowa do produkcji znaków drogowych Diamond Grade DG³.

 • Fluorescencyjny żółty znak drogowy
  Demonstracja technologii fluorescencyjnej

  Zobacz, w jaki sposób technologia fluorescencyjna zastosowana w folii DG³ przekształca niewidoczne światło w światło widzialne.

  Kliknij obraz powyżej, aby obejrzeć film (1:26)

 • Miniatura filmu o znakach drogowych
  Demonstracja widoczności znaku stopu

  Podwyższona pozycja siedzeń sprawia, że wzrok pada w stosunku do reflektorów z wyższego kąta. W tej demonstracji zobaczysz, jak podniesione pozycje siedzeń wpływają na widoczność znaków i jak wynikającym z tego problemom mogą zaradzić wydajniejsze folie odblaskowe do produkcji znaków drogowych.

  Kliknij obraz powyżej, aby obejrzeć film (2:00)

 • Porównanie światła laserowego
  Demonstracja z użyciem światła laserowego

  Ta demonstracja pokazuje, w jaki sposób mikropryzmatyczna folia fluorescencyjna 3M może znacznie poprawić widoczność krytycznego oznakowania w nocy. Większy stożek odblasku ilustruje, w jaki sposób kierowcy zarówno dużych, jak i małych pojazdów są bezpieczniejsi dzięki zastosowaniu folii Diamond Grade DG³.

  Kliknij obraz powyżej, aby obejrzeć film (1:58)

 • Porównanie współczynnika odbicia folii do produkcji znaków drogowych
  Porównanie wydajności folii odblaskowych do produkcji znaków drogowych

  Demonstracja w tym filmie porównuje folię odblaskową 3M DG³ z folią Engineer Grade sheeting i folią High Intensity Prismatic Sheeting.

  Kliknij obraz powyżej, aby obejrzeć film (2:57)

Folie odblaskowe do produkcji znaków drogowych 3M™ Diamond Grade™ DG³
Chcesz ulepszyć swoje rozwiązania dzięki folii odblaskowej DG³ do produkcji znaków drogowych?
SKONTAKTUJ SIĘ Z INŻYNIEREM 3M DS. APLIKACJI

Dodatkowe korzyści związane z folią odblaskową do produkcji znaków drogowych 3M™ Diamond Grade™ DG³

12-letnia żywotność Diamond Grade DG³ zapewnia dłuższą ochronę w porównaniu do folii odblaskowych do produkcji znaków drogowych 3M niższej klasy.

 • Drogowskaz na lotnisko Heathrow
  Wydłużony czas reakcji kierowców

  Jaśniejsze znaki zapewniają kierowcom więcej czasu na reakcję. W ciągu dnia, a zwłaszcza w nocy, folia odblaskowa DG³ może poprawić widzialność, czyniąc oznakowanie jaśniejszym i lepiej widocznym w porównaniu z naszą folią High Intensity Prismatic, co zapewnia kierowcom więcej czasu na reakcję.

  Jaśniejsze folie są lepiej widoczne dla kierowców i wykazano, że zwiększają bezpieczeństwo, pomagając zmniejszyć liczbę wypadków w nocy o 25 do 46 procent¹.

 • Odblaskowe znaki drogowe wskazujące drogę na lotnisku
  Pomaga obniżyć koszty oświetlenia

  „Dzięki najwyższym w branży poziomom wskaźników jasności i retrorefleksji, model Diamond Grade DG³ może bezpiecznie obniżyć koszty zainstalowanego oświetlenia drogowego nawet o $150 000 na km oraz koszty rocznej konserwacji oświetlenia nawet o $15 000 na km.”

  — The Handbook of Road Safety Measures, 2nd Edition. Rune Elvik, 2009.

 • Porównanie współczynnika odbicia znaków drogowych
  Długotrwałe wyniki i niższe koszty konserwacji

  Dzięki 12-letniej żywotności folia zapewnia dłuższą ochronę w porównaniu do folii odblaskowych do produkcji znaków drogowych niższej klasy. Może ona również ograniczać potrzeby w zakresie konserwacji i obniżać wydatki na prąd.

Pomarańczowy gradientowy baner

Dlaczego warto ulepszyć swoje rozwiązania i wybrać folię Diamond Grade DG³?

Różnica między foliami odblaskowymi do produkcji znaków drogowych High Intensity Prismatic i Diamond Grade™ DG³.

 • Porównanie folii do produkcji znaków drogowych
  • Jaśniejsze znaki, bezpieczniejsze drogi. W ciągu dnia, a zwłaszcza w nocy, folia odblaskowa 3M Diamond Grade DG³ może poprawić widzialność. Dzięki niej oznakowanie jest jaśniejsze i lepiej widoczne, co zapewnia kierowcom więcej czasu na reakcję.

   Folia High Intensity Prismatic Sheeting spełnia standardy wydajności klasy średniej i wymagania normy EN 12899-1 klasy RA2. Ta folia odblaskowa wykorzystuje technologię poliwęglanowych pryzmatów narożnych i jest często stosowana w odblaskowych znakach drogowych.

   Folia odblaskowa Diamond Grade DG³ spełnia wymagania określone dla klas RA3 i R3B normy DIN 67520 oraz klasy R3C aneksu UK National do EN 12899-1. Ta wysoce odblaskowa folia do produkcji znaków drogowych wykorzystuje wydajną technologię pełnych pryzmatów, przez co odbija prawie dwukrotnie więcej światła z powrotem w kierunku źródła jego emisji w porównaniu do folii High Intensity Prismatic.

   SKONTAKTUJ SIĘ Z INŻYNIEREM APLIKACJI 3M POBIERZ TABELĘ PORÓWNAWCZĄ (PDF, 457 KB)

Dlaczego warto ulepszyć do DG³

 • Rodzina przechodząca na drugą stronę ulicy
  Bezpieczniejsze drogi

  Badanie wykazało, że w okresie trzech do sześciu lat liczby wypadków spadły o 25 do 46 procent w miejscach, gdzie zamontowano jaśniejsze znaki, takie jak znaki z folią odblaskową DG³.²
  Znaki drogowe poprawiają bezpieczeństwo w ciągu dnia, a zwłaszcza w nocy, dzięki zastosowaniu folii odblaskowej 3M™ Diamond™ Grade DG3.

 • Jasny znak stopu
  Jaśniejsze znaki

  Technologia pełnych pryzmatów 3M pozwala na produkowanie znacznie jaśniejszych znaków. Zapewnia ona optymalną wydajność w technologii odbijania światła, a elementy optyczne są efektywne prawie w 100%, dzięki czemu folia do znaków odbija prawie 60% dostępnego światła. Znaki są zauważalnie jaśniejsze i bardziej czytelne z dalszej odległości. 12-letnia oczekiwana żywotność poparta gwarancją 3M.

 • Znaki drogowe nad jezdnią na autostradzie
  Szerokie kąty obserwacji

  Technologia pełnych pryzmatów odbija światło pod szerokim kątem obserwacji, ułatwiając kierowcom w pojazdach różnej wielkości zobaczenie znaku.

Szukasz specyfikacji produktu?

Jeśli chcesz znaleźć specyfikacje produktów, użyj przycisków, aby przejść do naszego katalogu produktów.

Gradientowy baner w kolorze zmieniającym się z czerwonego na pomarańczowy

Czy chcesz porozmawiać z ekspertem 3M w celu uzyskania dodatkowych informacji?

 • Ikona czatu na urządzeniu mobilnym

  Służymy pomocą!
  Nasz zespół ekspertów jest dostępny i gotowy pomóc Ci znaleźć odpowiednie produkty dostosowane do Twoich potrzeb.

  Podając swoje dane kontaktowe poniżej, umożliwisz nam skierowanie Cię do odpowiednich ekspertów w naszym zespole, którzy będą w stanie sprostać Twoim konkretnym potrzebom.

 • Informacje podane przez Państwa posłużą do udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania drogą elektroniczną lub telefonicznie, przez przedstawiciela 3M lub przez jednego z naszych partnerów biznesowych, któremu udostępniliśmy Państwa dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności 3M.

 • Wszystkie pola są wymagane, chyba że określono inaczej

 • Które rozwiązanie 3M Cię interesuje?

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Prześlij
Przepraszamy.

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych. Spróbuj ponownie później

Dziękujemy.

Formularz został przesłany


Nie możesz czegoś znaleźć?

 • Służymy pomocą! Skontaktuj się z naszymi ekspertami ds. bezpieczeństwa drogowego, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych produktów i rozwiązań.

 • Szukasz producenta z certyfikatem 3M? Użyj naszego narzędzia lokalizacyjnego, aby wyszukać specjalistę blisko swojego miejsca zamieszkania.

 • Chcesz zapoznać się z naszymi innymi produktami i rozwiązaniami zwiększającymi bezpieczeństwo drogowe?

 • Materiały pomocnicze
  1. Ripley, D.A, Howard R. Green Company, ITE AB04H313, Quantifying the Safety Benefits of Traffic Control Devices - Benefit-Cost Analysis of Traffic Sign Upgrades, 2005 Mid-Continent Transportation Research Symposium Proceedings.
  2. Ripley, D., Howard R. Green Company, ITE AB04H313.
  3. Schell T, Yekhshatyan I., Daiker R., Konz J., Effects of Luminance on Information Acquisition Time and Accuracy from Traffic Signs. Journal of Transportation Research Board, 2008. UIWOA