Bezpieczeństwo i mobilność w mieście

3M podejmuje działania na rzecz zapewnienia pomocy urbanistom i inżynierom ruchu w budowaniu bezpieczniejszych i bardziej wydajnych ulic przyszłości, w dążeniu do zmniejszenia liczby wypadków i poprawy mobilności na obszarach miejskich.

Fotografia ruchliwego miasta wykonane z lotu ptaka
Chcesz poprawić bezpieczeństwo i mobilność w swoim mieście?

Porozmawiaj z ekspertem 3M, aby omówić szczegóły projektu i odkryć nasze rozwiązania.

SKONTAKTUJ SIĘ Z EKSPERTEM 3M

Jak zapewnić bezpieczeństwo i mobilność w miastach przy ciągle zwiększającej się liczebności populacji?

Miasta całej Europy rozwijają się, a gęstość ich zaludnienia rośnie. Wyzwania związane z korkami na drogach, bezpieczeństwem szczególnie zagrożonych użytkowników dróg oraz zrównoważonym stylem życia w połączeniu ze zwiększonym naciskiem na aktywną mobilność stanowią punkt wyjścia zmian w środowisku ruchu drogowego. 3M podejmuje działania na rzecz zapewnienia pomocy urbanistom i inżynierom ruchu w budowaniu bezpieczniejszych i bardziej wydajnych ulic przyszłości i środowisk miejskich.

 • Rodzic i dziecko jadący drogą na rowerze

  Widoczne oznakowanie dróg w miastach

  Choć zwiększenie ruchu rowerowego jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na stworzenie bezpiecznego i zdrowego środowiska ruchu drogowego w obszarach miejskich dzięki własnej mobilności to im większa liczba osób korzystających z rowerów, tym bardziej widoczne są wady istniejącej sieci dróg rowerowych w wielu miastach.

  Dowiedz się więcej na temat widocznych oznakowania dróg, zapoznając się z białą księgą autorstwa Gernota Sautera, starszego specjalisty ds. regulacji w regionie EMEA w Laboratorium Działu Bezpieczeństwa Transportu 3M.

  POBIERZ BIAŁĄ KSIĘGĘ

Zamknij  
 • Wszystkie pola są wymagane, chyba że określono inaczej

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Prześlij Prześlij

Uprzejmie dziękujemy za zainteresowanie rozwiązaniami 3M.

Przy użyciu niniejszego odnośnika pobierz naszą Białą Księgę (PDF, 4,9MB)

Przepraszamy.

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych. Spróbuj ponownie później

Rozwiązania na rzecz bezpieczeństwa i mobilności w mieście

W nowoczesnym ciągle zmieniającym się projekcie infrastruktury miejskiej istnieje kilka obszarów, które mają znaczenie krytyczne dla bezpieczeństwa szczególnie zagrożonych użytkowników dróg i w których szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na zastosowanie właściwych materiałów zapewniających bezpieczną mobilność aktywną.

 • Chroniona ścieżka rowerowa na ulicy miasta
  Chronione ścieżki rowerowe

  Większa liczba przejazdów rowerowych zapewnia znaczące korzyści na obszarach miejskich, przyczyniając się do stworzenia bardziej aktywnej, zrównoważonej i zdrowszej mobilności. Jednak jazda rowerem w intensywnym ruchu miejskim może być ryzykowna dla rowerzystów.

  Chronione ścieżki rowerowe tworzą bezpieczną, wydzieloną przestrzeń dla rowerzystów i innych użytkowników mikromobilności.

 • Dzieci w wieku szkolnym przechodzące po przejściu dla pieszych
  Bezpieczeństwo w pobliżu szkół

  Co roku w Europie ginie ponad 700 dzieci poniżej 15. roku życia, w wypadkach drogowych, którym można było zapobiec¹. Choć cel zakłada, by więcej dzieci mogło bezpiecznie jeździć na rowerze lub chodzić pieszo do szkoły i z niej, wiele ścieżek na rozległym obszarze wokół szkół wymagałoby znacznej modernizacji, aby można było uznać je za bezpieczniejsze.

  Trudnym orzechem do zgryzienia dla urbanistów jest fakt, że wielu rodziców odwozi dzieci do szkoły z powodów zarówno praktycznych, jak i związanych z bezpieczeństwem. Użycie fluorescencyjnych znaków wykonanych z dobrze widocznej folii oraz odblaskowej taśmy do oznakowania dróg 3M Diamond Grade DG³ może pomóc w stworzeniu bezpieczniejszych tras dla pieszych i rowerzystów w pobliżu szkół.

 • Osoby przechodzące na drugą stronę drogi na przejściu
  Przejścia dla pieszych

  Ofiarami większości wypadków śmiertelnych i innych z udziałem zagrożonych użytkowników dróg w miastach są piesi próbujący przejść przez jezdnię. Przejścia muszą być wyraźnie oznaczone i rozpoznawalne zarówno dla pieszych, jak i innych osób poruszających się po mieście. Zastosowanie odblaskowych, dobrze widocznych i trwałych materiałów do produkcji znaków i oznaczeń drogowych może pomóc w stworzeniu bezpiecznych, chronionych stref.

  Taśmy 3M do oznakowania czasowego lub trwałego to rozwiązania, które można szybko zastosować bez wstępnego podgrzewania, minimalizujące czas zamknięcia dróg podczas ich montażu.

 • Ruchliwa droga dojazdowa do miasta
  Obwodnice miejskie i drogi dojazdowe

  W obliczu projektowania bezpieczniejszych środowisk ruchu na węższych odcinkach miasta, zmniejszania liczby samochodów i większych pojazdów wjeżdżających do bezpośredniego sąsiedztwa centrów miast, obwodnice i drogi dojazdowe będą musiały przejąć większą liczbę pojazdów w bezpieczniejszy i bardziej efektywny sposób.

  Często tego typu drogi znajdują się na obszarach o wysokim stopniu zanieczyszczenia świetlnego, dlatego też wzrasta zapotrzebowanie na dobrze widoczne oznakowanie dróg i rozwiązania dotyczące znaków.

Zapoznaj się z wynikami badań i raportami zewnętrznych organizacji zajmujących się bezpieczeństwem drogowym

Pomarańczowy baner z miniaturą dokumentu PDF

Badanie zewnętrzne:
fakty na temat rowerzystów

Priorytet modalny oparty na zagrożeniu użytkowników dróg może poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego w miastach. Choć trend dotyczący wypadków śmiertelnych jest nieznacznie pozytywny w przypadku pieszych, ogólna krzywa dla śmiertelnych wypadków rowerowych rośnie od 2013 roku.

Dowiedz się więcej, pobierając pełne opracowanie Europejskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ERSO — European Road Safety Observatory)².

POBIERZ OPRACOWANIE (PDF, 1,2 MB)

Raport zewnętrzny sporządzony przez Europejską Radę Bezpieczeństwa Transportu (ETSC — European Transport Safety Council)³

Raport Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu (ETSC) analizujący najnowsze dane na temat aktualnych poziomów bezpieczeństwa ruchu rowerowego i pieszego.

 • Ludzie jadący na rowerach miejską drogą
 • Osoba dorosła i dziecko przechodzący przez jezdnię
 • Jak bezpieczne jest poruszanie się pieszo i na rowerze w Europie?

  „W okresie od 2010 do 2018 r. na drogach UE zginęło co najmniej 51 300 pieszych i 19 450 rowerzystów. 5180 pieszych i 2160 rowerzystów straciło życie w samym 2018 r.”

Osoba jadąca drogą na elektrycznym skuterze
Porozmawiaj z nami o swoim projekcie z dziedziny bezpieczeństwa i mobilności w mieście.

Chcesz poprawić bezpieczeństwo i mobilność w swoim mieście?
Porozmawiaj z ekspertem 3M, aby omówić szczegóły projektu i odkryć nasze rozwiązania.

SKONTAKTUJ SIĘ Z EKSPERTEM 3M

Rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprawiające bezpieczeństwo w mieście

Od ponad 80 lat firma 3M tworzy produkty z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, które są bardziej widoczne, bardziej wytrzymałe i bardziej wszechstronne, dzięki czemu znajdują zastosowania w większej różnorodności zastosowań i mogą sprawdzić się najbardziej w wymagających warunkach, aby najlepiej wspomóc poprawę bezpieczeństwa w miejskim ruchu drogowym.

 • Folie odblaskowe 3M do produkcji pionowych znaków drogowych i urządzeń BRD poprawiają widoczność i dostrzegalność z większych odległości. Dostępna w kolorach fluorescencyjnych, wykonana z wysoce sprawnego materiału folia Diamond Grade DG³. Folia odblaskowa Diamond Grade DG³ spełnia wymagania określone dla klas RA3 i R3B normy DIN 67520 oraz klasy R3C aneksu UK National do EN 12899-1.

 • Nasze wysokiej jakości produkty do poziomego oznakowania dróg - w tym typu 2 widoczne na mokrej nawierzchni oraz symbole i legendy — pomagają przekazywać kierowcom, rowerzystom i pieszym ważne informacje nawigacyjne i wskazówki.

 • Taśma odblaskowa do oznakowania konturowego na dużych pojazdach, autobusach i autach ciężarowych to sprawdzony, ekonomiczny sposób na poprawę widoczności tych pojazdów, co pomaga zapobiegać wypadkom. Odblaskowe oznakowanie konturowe na rowerach, skuterach czy motocyklach pozwala zwiększyć widoczność tych szczególnie narażonych użytkowników dróg.

Dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach z dziedziny znaków drogowych i oznakowania poziomego dróg

Dobrze widoczne, odblaskowe znaki drogowe i oznakowanie poziome dróg mogą znacząco poprawić bezpieczeństwo na obszarach miejskich, zwłaszcza po zmroku lub w czasie deszczu.

Gradientowy baner w kolorze zmieniającym się z czerwonego na pomarańczowy

Czy chcesz porozmawiać z ekspertem 3M w celu uzyskania dodatkowych informacji?

 • Ikona czatu na urządzeniu mobilnym

  Służymy pomocą!
  Nasz zespół ekspertów jest dostępny i gotowy pomóc Ci znaleźć odpowiednie produkty dostosowane do Twoich potrzeb.

  Podając swoje dane kontaktowe poniżej, umożliwisz nam skierowanie Cię do odpowiednich ekspertów w naszym zespole, którzy będą w stanie sprostać Twoim konkretnym potrzebom.

 • Informacje podane przez Państwa posłużą do udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania drogą elektroniczną lub telefonicznie, przez przedstawiciela 3M lub przez jednego z naszych partnerów biznesowych, któremu udostępniliśmy Państwa dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności 3M.

 • Wszystkie pola są wymagane, chyba że określono inaczej

 • Które rozwiązanie 3M Cię interesuje?

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Prześlij
Przepraszamy.

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych. Spróbuj ponownie później

Dziękujemy.

Formularz został przesłany


Nie możesz czegoś znaleźć?

 • Materiały pomocnicze
  • ETSC https://etsc.eu/wp-content/uploads/PIN-FLASH_34.pdf (PDF, 2,47 MB)
  • Europejskie Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ERSO) gromadzi zharmonizowane informacje specjalistyczne na temat praktyk i polityki bezpieczeństwa ruchu drogowego w krajach europejskich.
   Metody oparte na dowodach stanowią podstawę najskuteczniejszych polityk bezpieczeństwa ruchu drogowego — popartych danymi dotyczącymi wypadków i innych kwestii związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. ERSO gromadzi szereg rodzajów informacji. Obejmują one szereg protokołów i metodologii gromadzenia danych, krajowe i szczegółowe dane dotyczące wypadków, dane dotyczące narażenia i wskaźniki skuteczności działania w zakresie bezpieczeństwa.
  • ETSC — Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu — to niezależna organizacja non-profit z siedzibą w Brukseli, której celem jest zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych i rannych w transporcie w Europie.
   Założona w 1993 roku ETSC stanowi niezależne źródło fachowych porad w sprawach bezpieczeństwa transportu dla Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i rządów krajowych. Utrzymuje niezależność dzięki finansowaniu z różnych źródeł, w tym ze składek członkowskich, Komisji Europejskiej oraz dzięki wsparciu sektora publicznego i prywatnego dla różnych działań.