Czasowe znaki drogowe i oznakowanie poziome związane z robotami drogowymi

Roboty i remonty drogowe z definicji zakłócają normalny przepływ ruchu, stwarzając nieoczekiwane i potencjalnie niebezpieczne warunki. Dobrze widoczne i rzucające się w oczy w dzień oraz w nocy wskazówki mają zasadnicze znaczenie dla ochrony kierowców i pracowników w pobliżu terenów budowy dróg.

Samochody pokonujące odcinki dróg, na których prowadzone są roboty drogowe
Upewnij się, że możesz pokonywać bezpiecznie odcinki, na których prowadzone są roboty drogowe.

Rozwiązania w zakresie poprawy bezpieczeństwa odcinków dróg, na których prowadzone są roboty drogowe

 • Pojazdy stosujące się do oznakowania i oznaczeń czasowych robót drogowych

  W przypadku tych tymczasowych środowisk, w którym prowadzone są prace i odbywa się ruch pojazdów, 3M oferuje szereg unikatowo zaprojektowanych rozwiązań, począwszy od materiałów odblaskowych stosowanych na znakach drogowych, pachołkach i ogranicznikach do odblaskowych oznaczeń drogowych.

   

  Wzrasta liczba działań na odcinkach, gdzie prowadzone są roboty drogowe i remonty infrastruktury drogowej, a dodatkowo komplikują je prace prowadzone w godzinach nocnych, których celem jest zmniejszenie wpływu na przepustowość drogi w ciągu dnia.

   

  Przyczynami zwiększenia złożoności i dezorientacji są słabe oświetlenie i chaos wizualny, rosnące natężenie ruchu, niesprzyjająca pogoda, wąskie pasy ruchu i piesi robotnicy pracujący w pobliżu poruszających się pojazdów.

Znaczenie wysokiej jakości dobrze widocznego oznakowania i oznaczeń czasowych robót drogowych

 • Ikona przedstawiająca drogę i tarczę

  Wyjątkowo trwałe

  3M oferuje pełną gamę usuwalnych taśm Stamark™ odpowiednich do każdego projektu, od konstrukcji z wypukłymi wzorami po taśmy płaskie — taśmy tymczasowe 3M oferują trwałe właściwości optyczne i powłokę, w połączeniu z naszym sprawdzonym klejem, co zapewnia długotrwałą widoczność.

 • Ikona stopera

  Szybkość i prostota nakładania i usuwania

  Łatwość i szybkość przyklejania i usuwania bez pozostawiania śladów kleju oznacza, że prace drogowe mogą być zakończone, a droga ponownie otwarta znacznie szybciej, co zmniejsza narażenie zarówno pracowników, jak i kierowców na zagrożenia na odcinku, na którym prowadzone są roboty.

 • Ikona oka

  Widoczność z wczesnym rozpoznawaniem

  Im wcześniej kierowcy i piesi rozpoznają, że wkraczają lub wjeżdżają na teren budowy lub prac, tym większe bezpieczeństwo na tym odcinku, zarówno dla użytkowników, jak i robotników.

   

  Warunki panujące na terenie robót często mogą mieć negatywny wpływ na ustawienie i widoczność urządzeń do kierowania ruchem. Lepsze, bardziej widoczne znaki i oznaczenia szybciej przyciągają uwagę kierowców, co pozwala na wcześniejszą ich interpretację i bardziej naturalną, szybką reakcję, zarówno innych kierowców, jak i przebywających w pobliżu pracowników.

Odcinek autostrady, na którym prowadzone są czasowe roboty drogowe

Popraw bezpieczeństwo na terenie budowy dróg już dziś

Chcesz zwiększyć bezpieczeństwo na swoich drogach i autostradach?

SKONTAKTUJ SIĘ Z EKSPERTEM 3M

Elementy wskazówek do skutecznego kierowania ruchem, które zapewnią wszystkim bezpieczeństwo.

Biorąc pod uwagę wyjątkowe potrzeby odcinków, na których prowadzone są roboty drogowe, wysoce widoczne technologie odblaskowe mogą zapewnić pozytywne wskazówki, zarówno w dzień, jak i w nocy. Wskazówki te mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pracowników. Skuteczne oznakowanie, tymczasowe oznaczenia chodników i urządzenia do kierowania ruchem mogą zapewnić lepszą widoczność i większe bezpieczeństwo, ostrzegając kierowców o zmianach warunków i miejscach prowadzenia robót drogowych, zmianie dopuszczalnej prędkości, układu drogi i innych.

 • Czasowe znaki drogowe i oznakowanie poziome dróg związane z robotami drogowymi

  Czasowe znaki drogowe

  Czasowe oznakowanie nie powinno być równoznaczne z niską jakością, dlatego nasza oferta folii odblaskowych do zastosowań tymczasowych zapewnia taką samą wysoką odblaskowość i jasność, jak nasze folie do zastosowań stałych. Materiały odblaskowe 3M pomagają zapewnić, że tymczasowe urządzenia do sterowania ruchem, takie jak stożki, pachołki, ograniczniki i słupki, są bardziej widoczne i trwałe, co pozwala poprawić bezpieczeństwo prowadzenia robót drogowych.

  Zobacz folie odblaskowe

 • Czasowe znaki drogowe i oznakowanie poziome dróg związane z robotami drogowymi

  Czasowe oznakowanie drogowe

  Nasze taśmy pomagają kierowcom bezpiecznie poruszać się na odcinkach, gdzie prowadzone są roboty drogowe i zachować widoczność elementów odblaskowych zarówno podczas suszy, jak i w deszczu, w dzień i w nocy. Oprócz taśm do wyznaczania nowych pasów ruchu oferujemy również czarną taśmę do maskowania starych linii, dzięki czemu można szybko przywrócić istniejące oznakowanie drogowe.

   

  Łatwość i szybkość przyklejania i usuwania bez pozostawiania śladów kleju oznacza, że prace drogowe mogą być zakończone, a droga ponownie otwarta znacznie szybciej.

   

  Zobacz wszystkie produkty do czasowego oznaczania dróg

Baner miniaturki e-booka 3M Bezpieczeństwo na terenie robót budowlanych
Pobierz nasz e-book, by dowiedzieć się więcej
 • Poznaj wyzwania w strefach budowy dróg
 • Najnowsze trendy
 • Najlepsze praktyki
 • Kalkulator wpływu kosztów

 

POBIERZ E-BOOK O NAJLEPSZYCH PRAKTYKACH NA TERENIE ROBÓT (PDF, 2.1 MB)

Często zadawane pytania dotyczące czasowych znaków i oznakowania robót drogowych

Znajdź odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących terenu budowy dróg.

 • Taśmy 3M do czasowego oznakowania zwykle aplikuje się przy użyciu niewielkich, ręcznych urządzeń, co pozwala zapewnić robotnikom bezpieczeństwo w problematycznych miejscach obszarów robót drogowych. Po zakończeniu prac można je usunąć bez konieczności stosowania otwartego ognia.


  Szczegółowe opisy i zalecenia można znaleźć w dokumentacji technicznej.

 • Ponieważ wyróżniają się na tle otoczenia, gdzie panuje wizualny chaos. Bezpieczeństwo ruchu drogowego na terenie robót jest niezwykle istotne. Tereny robót budowlanych stanowią statystycznie jedynie niewielki odsetek kilometrów dróg, ale dochodzi tam do coraz większej liczby wypadków drogowych, w których co roku ginie ponad 1000 osób¹.


  Zagrożenie staje się jeszcze bardziej złożone z powodu dezorientacji, jaką mogą powodować światła oznaczające teren robót, nietypowe zmiany pasów ruchu i niespodziewane wymagania dotyczące jazdy. Już te powody wystarczą, by jednoznaczne znaki i oznakowanie kierunku stały się bardzo ważne. Badania sugerują, że jaśniejsze oznakowanie może przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków².


  Znaki, które są bardziej widoczne, przyciągają uwagę kierowcy, co pozwala mu je dostrzec i zareagować szybciej. Prawidłowa reakcja jest szczególnie ważna z punktu widzenia poruszania się po nieznanym terenie robót.


  • Laborers' Health and Safety Fund of North America, Road Construction Hazards Fact Sheet
  • Ripley, D., Howard R. Green Company, ITE AB04H313
 • Czasowe organizacje ruchu obowiązują o każdej porze roku i w każdych warunkach pogodowych.

  Oznakowanie typu 2, odblaskowe w warunkach zamoczenia, pozostaje dobrze widoczne w deszczu i gdy na drodze jest mokro. Ciągłe odblaskowe oznakowanie poziome wyznacza i podkreśla przy słabej widoczności konieczność zmiany pasa ruchu.


  Stosowanie odblaskowego w warunkach zamoczenia czasowego oznakowania poziomego może mieć kluczowe znaczenie dla bezpiecznego przejazdu przez teren robót drogowych – zwłaszcza podczas deszczu.


Gradientowy baner w kolorze zmieniającym się z czerwonego na pomarańczowy

Czy chcesz porozmawiać z ekspertem 3M w celu uzyskania dodatkowych informacji?

 • Ikona czatu na urządzeniu mobilnym

  Służymy pomocą!
  Nasz zespół ekspertów jest dostępny i gotowy pomóc Ci znaleźć odpowiednie produkty dostosowane do Twoich potrzeb.

   

  Podając swoje dane kontaktowe poniżej, umożliwisz nam skierowanie Cię do odpowiednich ekspertów w naszym zespole, którzy będą w stanie sprostać Twoim konkretnym potrzebom.

 • Informacje podane przez Państwa posłużą do udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania drogą elektroniczną lub telefonicznie, przez przedstawiciela 3M lub przez jednego z naszych partnerów biznesowych, któremu udostępniliśmy Państwa dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności 3M.

 • Wszystkie pola są wymagane, chyba że określono inaczej

 • Które rozwiązanie 3M Cię interesuje?

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Prześlij
Przepraszamy.

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych. Spróbuj ponownie później

Dziękujemy.

Formularz został przesłany


Nie możesz czegoś znaleźć?

 • Służymy pomocą! Skontaktuj się z naszymi ekspertami ds. bezpieczeństwa drogowego, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych produktów i rozwiązań.

 • Szukasz specjalisty wykonującego oznakowanie z certyfikatem 3M? Użyj naszego narzędzia lokalizacyjnego, aby wyszukać specjalistę blisko swojego miejsca zamieszkania.

 • Chcesz zapoznać się z naszymi innymi produktami i rozwiązaniami zwiększającymi bezpieczeństwo drogowe?