Oznakowanie pionowe dróg

Firma 3M zapewnia odblaskowe folie, tusze i powłoki zewnętrzne pomagające wyprodukować wysokiej jakości znaki drogowe. Niezależnie od tego, czy używasz druku cyfrowego, czy tradycyjnych metod produkcji znaków drogowych, firma 3M ma dla Ciebie ofertę.

Odblaskowe znaki drogowe nad jezdnią
Widoczność dla życia na drogach dzięki znakom drogowym 3M

Problem z niskiej jakości znakami drogowymi

Infrastruktura drogowa powinna gwarantować maksymalny komfort i bezpieczeństwo kierowcom, zapewniając widoczność drogi i wskazówki zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

 • Znaki stopu
 • Starsi kierowcy potrzebują więcej czasu i światła, aby odczytać znaki i podjąć decyzję w porównaniu z innymi kierowcami, podczas gdy kierowcy pojazdów ciężarowych spędzający w drodze wiele godzin, siedzą znacznie powyżej poziomu świateł w swoich samochodach. Oznacza to, że aby znak drogowy był widoczny, stożek odbitego światła musi być znacznie szerszy.

  Pierwsza odblaskowa folia na rynku została wyprodukowana z użyciem kulek szklanych, za którymi umieszczono powłokę odbijającą światło. Powstały efekt optyczny powodował odbicie od 6 do 8% światła reflektorów, które padło na znak. 75 lat później technologia umożliwiła poprawę tego wyniku niemal dziesięciokrotnie. Od czasu powstania technologii mikropryzmatycznej odblaskowe znaki zwiększające bezpieczeństwo drogowe stają się coraz lepsze. Użycie twardszych polimerów również pozwala na wyprodukowanie bardziej trwałych i odpornych na warunki atmosferyczne folii odblaskowych.

  SKONTAKTUJ SIĘ Z EKSPERTEM 3M

Trzy ważne cechy odblaskowych znaków drogowych, które należy wziąć pod uwagę

Oprócz zwiększonego poziomu odblaskowości pryzmatyczne folie odblaskowe 3M mają liczne zalety w aspekcie ochrony środowiska w porównaniu z foliami na bazie kulek szklanych — podczas ich produkcji powstaje o 97% mniej lotnych związków organicznych, o 46% mniej odpadów stałych, a zużycie energii jest niższe o 77%.

 • Ikona odblaskowego diagramu
  Odblaskowość

  Firma 3M oferuje trzy różne klasy wysokiej jakości folii odblaskowych do produkcji stałych i czasowych znaków drogowych.

 • Ikona drogi i tarczy
  Trwałość

  3M zapewnia długotrwałą jakość i funkcjonalność. Oferujemy do 12 lat ograniczonej gwarancji pod warunkiem użycia wybranych elementów 3M i mamy dostępnych kilka poziomów gwarancji dla różnych klas folii odblaskowej, a także możemy zaproponować wiele metod przetwarzania.

 • Ikona oka
  Widoczność

  Folia odblaskowa 3M zapewnia najlepszy poziom odblaskowości w swojej klasie oraz dużą trwałość gwarantującą spokój ducha.

Drukowanie folii odblaskowej do produkcji znaków drogowych

Zwiększ bezpieczeństwo drogowe dzięki folii odblaskowej 3M do produkcji znaków drogowych

Chcesz zwiększyć bezpieczeństwo na swoich drogach i autostradach?

ZNAJDŹ PRODUCENTA ZNAKÓW DROGOWYCH

Wybierz folię odblaskową do produkcji znaków drogowych, która odpowiada Twoim potrzebom

Wydajność optyczna folii 3M zapewnia jasność i widoczność dzięki odbijaniu większej ilości światła, które wraca do kierowców różnych rodzajów pojazdów.

 • Odblaskowy znak drogowy w ciemności

  Folia odblaskowe do produkcji znaków drogowych 3M™ Diamond Grade™ DG³ serii 4090/4080

  • Folia 3M Diamond Grade, charakteryzująca się niemal dwukrotnie większą odblaskowością niż materiały na znaki 3M niższej klasy, pozwala wyprodukować lepiej widoczne znaki, a wykazano, że lepiej widoczne znaki przyczyniają się do ograniczenia liczby wypadków, do których dochodzi nocą, nawet o 46%¹.

   Uzyskaj znakomitą odblaskowość z bliskiej i dalekiej odległości dzięki technologii pełnych pryzmatów 3M. Zaleca się używanie tej folii odblaskowej do produkcji znaków drogowych do znaków znajdujących się w zasięgu głównego oświetlenia reflektorów i poza jego zasięgiem.


   • Wydłużony czas reakcji kierowców
   • Pomaga obniżyć koszty oświetlenia
   • Długotrwałe wyniki i niższe koszty konserwacji
   • Szerokie kąty obserwacji

   ODKRYJ DIAMOND GRADE DG³

Inne folie do produkcji odblaskowych znaków drogowych

Pokaż wszystkie folie odblaskowe

Oprócz folii Diamond Grade DG³ 3M oferuje inne folie do produkcji odblaskowych znaków drogowych, które pomogą w utrzymaniu jak największego bezpieczeństwa dróg i autostrad.

 • Zapewnia długotrwałe właściwości odblaskowe i trwałość oraz ulepszone właściwości optyczne zwiększające bezpieczeństwo podczas jazdy w nocy. Unikalna konstrukcja pryzmatyczna folii zapewnia wysoki poziom współczynnika odblaskowości w wielu sytuacjach wymagających kontroli na drodze.


  • Spełnia wymagania określone dla klasy RA2 normy EN 12899-1:2007
  • Proces produkcyjny jest dużo łagodniejszy dla środowiska naturalnego niż proces produkcyjny folii wytwarzanych w technologii mikrokulek szklanych
 • Niemetalizowana mikropryzmatyczna folia odblaskowa stosowana do produkcji pionowych znaków drogowych w pierwszej klasie odblaskowości i poprawić widoczność oznakowania na drogach niższych klas w stosunku do powszechnie stosowanych folii odblaskowych wykonanych w technologii mikrokulkowej dzięki zdecydowanie lepszym zdolnościom odbijania światła.


  • Spełnia wymagania określone dla klasy RA1 normy EN 12899-1:2007
  • Lepsza jasność w dzień i w nocy niż w przypadku folii Engineer Grade wykonanej w technologii mikrokulkowej

„…można oczekiwać, że wzrost kosztów jednostkowych przy specyfikacji folii odblaskowej o wyższej klasie odblaskowości zwróci się z nawiązką dzięki zmniejszeniu liczby wypadków drogowych w niektórych przypadkach.”

Raport FEMA, 2009
 • Osoba pracująca na laptopie i drukarka do drukowania znaków drogowych

  Cyfrowy druk znaków drogowych

  • Drukowanie cyfrowe znaków drogowych ma wiele zalet. Nie tylko umożliwia to szybkie drukowanie niepowtarzalnych lic znaków na żądanie, przez co zwiększa wydajność pracy, ale dodatkowo w przypadku korzystania z produktów 3M zapewniona jest gwarancja 3M™ MCS™.

   Chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach druku cyfrowego?

   DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O DRUKU CYFROWYM ZNAKÓW DROGOWYCH


Często zadawane pytania dotyczące folii odblaskowych do produkcji znaków drogowych

Znajdź odpowiedzi na niektóre często zadawane pytania na temat odblaskowych znaków drogowych.

 • Folia odblaskowa Diamond Grade (DG³) spełnia wymagania określone dla klas RA3 i R3B normy DIN 67520 oraz klasy R3C aneksu UK National do EN 12899-1. Ta wysoce odblaskowa folia wykorzystuje w 100% wydajną technologię pełnych pryzmatów, przez co odbija prawie dwukrotnie więcej światła z powrotem w kierunku źródła jego emisji w porównaniu do folii High Intensity Prismatic.
 • Tę folię pryzmatyczną produkuje się w technologii ściętych pryzmatów narożnych. Odbija ona więcej światła niż folie typu Engineer Grade wytwarzane w technologii mikrokulkowej. Zapewnia natychmiastowy odblask i najlepiej odbija światło na krótkie odległości.
 • Spośród trzech technologii stosowanych obecnie na jezdniach folia mikropryzmatyczna wykonana w technologii pełnych pryzmatów jest najbardziej wydajna. Folia odblaskowa 3M™ Diamond Grade™ DG³ wykonana w technologii pełnych pryzmatów sprawia, że oznakowanie jest jaśniejsze i lepiej widoczne z dalekich odległości. Dzięki temu kierowcy mają więcej czasu na reakcję.

Gradientowy baner w kolorze zmieniającym się z czerwonego na pomarańczowy

Czy chcesz porozmawiać z ekspertem 3M w celu uzyskania dodatkowych informacji?

 • Ikona czatu na urządzeniu mobilnym

  Służymy pomocą!
  Nasz zespół ekspertów jest dostępny i gotowy pomóc Ci znaleźć odpowiednie produkty dostosowane do Twoich potrzeb.

  Podając swoje dane kontaktowe poniżej, umożliwisz nam skierowanie Cię do odpowiednich ekspertów w naszym zespole, którzy będą w stanie sprostać Twoim konkretnym potrzebom.

 • Informacje podane przez Państwa posłużą do udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania drogą elektroniczną lub telefonicznie, przez przedstawiciela 3M lub przez jednego z naszych partnerów biznesowych, któremu udostępniliśmy Państwa dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności 3M.

 • Wszystkie pola są wymagane, chyba że określono inaczej

 • Które rozwiązanie 3M Cię interesuje?

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Prześlij

Przepraszamy.

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych. Spróbuj ponownie później

Dziękujemy.

Formularz został przesłany


Nie możesz czegoś znaleźć?

 • Służymy pomocą! Skontaktuj się z naszymi ekspertami ds. bezpieczeństwa drogowego, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych produktów i rozwiązań.

 • Szukasz producenta z certyfikatem 3M? Użyj naszego narzędzia lokalizacyjnego, aby wyszukać specjalistę blisko swojego miejsca zamieszkania.

 • Chcesz zapoznać się z naszymi innymi produktami i rozwiązaniami zwiększającymi bezpieczeństwo drogowe?

 • Materiały pomocnicze
  1. Ripley, D.A, Howard R. Green Company, ITE AB04H313, Quantifying the Safety Benefits of Traffic Control Devices - Benefit-Cost Analysis of Traffic Sign Upgrades, 2005 Mid-Continent Transportation Research Symposium Proceedings.