Oznakowanie ostrzegawcze pojazdów — w ukośne pasy odblaskowe

Oznakowanie ostrzegawcze pojazdu w ukośne pasy można stosować w przypadku pojazdów utrzymania dróg, w przypadku każdego pojazdu użytkowego, który parkuje na poboczu drogi lub jedzie powoli w celu wykonania określonej czynności. Odblaskowe pasy ukośne można również stosować w samochodach dostawczych i ciężarowych realizujących ostatni etap dostawy towaru do odbiorcy końcowego, aby umożliwić im bezpieczne krótkie postoje na ulicach.

Samochody dostawcze z oznakowaniem w ukośne pasy
Większa widoczność dla bezpieczeństwa drogowego

Chcesz zwiększyć widoczność swoich pojazdów o kilkaset metrów?

ZNAJDŹ SPECJALISTĘ WYKONUJĄCEGO OZNAKOWANIE

Czy Twoje pojazdy spełniają lokalne przepisy dotyczące oznakowania?

Oznakowanie ostrzegawcze pojazdu w ukośne pasy może być obowiązkowe w przypadku niektórych kategorii pojazdów lub dobrowolne, jeśli zezwalają na to lokalne przepisy. Można je montować na tył, przód i boki każdego pojazdu, aby poprawić widoczność w dzień i w nocy.

 • Samochód dostawczy zaparkowany na poboczu drogi z widocznymi oznaczeniami
 • Przykłady przepisów krajowych

  Francja: TPESC. Wszystkie pojazdy w strefach robót drogowych i pojazdy wolno poruszające się, które również często parkują na poboczu drogi, muszą być oznakowane folią odblaskową w czerwone-białe ukośne pasy (co najmniej klasy RA1 i RA2 na drogach szybkiego ruchu. Zdecydowanie zalecana jest klasa RA2). Dotyczy wszystkich typów pojazdów, samochodów osobowych, dostawczych i średniej wielkości ciężarówek. Oznakowanie w postaci czerwono-białych pasów ukośnych jest obowiązkowe w strefach robót drogowych i w przypadku pojazdów utrzymania dróg i są zalecane we wszystkich innych pojazdach służb, które zatrzymują się na poboczu (dostawcy wody i energii, podmioty realizujące obsługę posprzedażową i usuwające awarie, oferujące usługi w zakresie ogrodnictwa lub budowy, a także samochody dostawcze). Minimalna powierzchnia odblaskowa: 0,16 m² z przodu i z obu stron oraz 0,32 m² z tyłu.

  W Niemczech produkt musi spełniać wymagania normy DIN 30710 — oznakowanie w postaci czerwono-białych ukośnych pasów co najmniej klasy 2. Mocowanie z przodu i z tyłu: minimalna powierzchnia 0,16 m². Na większych pojazdach zalecane jest pokrycie większej powierzchni. Pojazdy, które będą widoczne z boku, powinny mieć również oznakowanie boczne.

  SKONTAKTUJ SIĘ Z EKSPERTEM 3M, BY UZYSKAĆ PORADĘ

Dlaczego warto wybrać oznakowanie ostrzegawcze pojazdu w ukośne pasy firmy 3M?

Firma 3M ma bardzo duże doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa drogowego i dostarcza łatwe w aplikacji rozwiązania zwiększające widoczność pojazdów każdej kategorii. W zależności od lokalnych przepisów lub specyfikacji 3M oferuje trzy rozwiązania odblaskowe — od oznakowania pojazdów 3M™ Diamond Grade™ zapewniającego bardzo wysoką widoczność po elastyczne pryzmatyczne taśmy do oznakowania 3M™ High Intensity Metalised Flexible Prismatic Vehicle Marking.

 • Ikona oka
  Doskonała odblaskowość w nocy

  Oznakowanie ostrzegawcze pojazdów w ukośne pasy na tył pojazdu firmy 3M są bardzo dobrze widoczne, chronią kierowców, pasażerów i pojazdy, nawet w środku nocy.

 • Ikona stopera
  Łatwe zakładanie

  Nasze zestawy oznakowania ostrzegawczego w ukośne pasy zapewniają ich bezproblemową aplikację na każdym typie pojazdu od samochodów osobowych po pojazdy ciężarowe.

 • Ikona „mniej napraw”
  Mniej wypadków, mniejsze koszty napraw

  Oznakowanie ostrzegawcze w ukośne pasy na tył pojazdu pomagają zapobiegać wypadkom śmiertelnym i obrażeniom oraz unikać kosztownych napraw.

Osoba zakładająca oznakowanie w ukośne pasy na samochód dostawczy
Znajdź specjalistę wykonującego oznakowanie ukośnymi pasami odblaskowymi na pojazdach

Chcesz zacząć stosować oznakowanie ostrzegawcze pojazdów w ukośne pasy na swoich pojazdach?

ZNAJDŹ SPECJALISTĘ WYKONUJĄCEGO OZNAKOWANIE

Wybierz taśmę do oznakowania ostrzegawczego pojazdu, która odpowiada Twoim potrzebom

Pokaż wszystkie taśmy odblaskowe na pojazdy

Często zadawane pytania dotyczące folii odblaskowych do oznakowania ostrzegawczego pojazdów

Znajdź odpowiedzi na niektóre z często zadawanych pytań na temat oznakowania ostrzegawczego w ukośne pasy na tył pojazdu.

Gradientowy baner w kolorze zmieniającym się z czerwonego na pomarańczowy

Czy chcesz porozmawiać z ekspertem 3M w celu uzyskania dodatkowych informacji?

 • Ikona czatu na urządzeniu mobilnym

  Służymy pomocą!
  Nasz zespół ekspertów jest dostępny i gotowy pomóc Ci znaleźć odpowiednie produkty dostosowane do Twoich potrzeb.

  Podając swoje dane kontaktowe poniżej, umożliwisz nam skierowanie Cię do odpowiednich ekspertów w naszym zespole, którzy będą w stanie sprostać Twoim konkretnym potrzebom.

 • Informacje podane przez Państwa posłużą do udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania drogą elektroniczną lub telefonicznie, przez przedstawiciela 3M lub przez jednego z naszych partnerów biznesowych, któremu udostępniliśmy Państwa dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności 3M.

 • Wszystkie pola są wymagane, chyba że określono inaczej

 • Które rozwiązanie 3M Cię interesuje?

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Prześlij
Przepraszamy.

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych. Spróbuj ponownie później

Dziękujemy.

Formularz został przesłany


Nie możesz czegoś znaleźć?
 • Szukasz specjalisty wykonującego oznakowanie z certyfikatem 3M? Użyj naszego narzędzia lokalizacyjnego, aby wyszukać specjalistę blisko swojego miejsca zamieszkania.

 • Służymy pomocą! Skontaktuj się z naszymi ekspertami ds. bezpieczeństwa drogowego, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych produktów i rozwiązań.

 • Chcesz zapoznać się z naszymi innymi produktami i rozwiązaniami zwiększającymi bezpieczeństwo drogowe?