Rozwiązania z zakresu ochrony słuchu

Rozwiązania z zakresu ochrony słuchu

Urządzenia pomiarowe. Ochrona. Weryfikacja

Ochrona słuchu

Wiodący lider w obszarze pomiarów dźwięków i natężenia hałasu, ochrony słuchu oraz walidacji testów dopasowania - 3M dostarcza łatwe w użyciu i wszechstronne rozwiązania z zakresu ochrony słuchu.


Katalog produktów ochrony słuchu


Filmy


Problemy w obszarze ochrony słuchu

 • Ochrona
  Ochrona

  3M dostarcza szeroką gamę innowacyjnych środków ochrony słuchu, ułatwiając wybór odpowiedniego rozwiązania do danego typu pracy. Różne rodzaje i rozmiary wkładek przeciwhałasowych oraz ochronników słuchu pomagają pracownikom wybrać odpowiedni wariant dla siebie i zapewnić właściwy poziom ochrony do danej aplikacji. Nasze innowacyjne produkty są wygodne, trwałe i pomagają osiągać cele programu ochrony słuchu w miejscu pracy.

  Wybierz rozwiązanie ochronne

 • Weryfikacja
  Weryfikacja

  Włączenie testów dopasowania środków ochrony słuchu w Twój program szkoleniowy przyniesie korzyści wszystkim pracownikom; tym nowo zatrudnionym i tym narażonym na wysokie ryzyko. System weryfikacji ochrony słuchu 3M™ E-A-Rfit™ ułatwia dopasowanie odpowiedniej ochrony, przeszkolenie i zmotywowanie pracowników, jak również ocenę i długoterminowe zarządzanie programem ochrony słuchu.

  Przejdź do selektora produktów do ochrony słuchu


Materiały dodatkowe

 • Dlaczego warto chronić słuch?
  40 milionów pracowników jest narażonych na pracę w hałasie, a 13 milionów z nich cierpi z powodu ubytków słuchu pomimo przepisów obowiązujących w przemyśle *. Możesz zwiększyć skuteczność swojego programu ochrony słuchu, wdrażając spersonalizowane i kompleksowe podejście do ochrony słuchu. Pierwszym krokiem do znalezienia rozwiązania, które pomoże wprowadzić realne zmiany jest zrozumienie niebezpieczeństw, przepisów i dostępnych środków ochrony słuchu. * Źródło: Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pra
 • Kluczową rolę odgrywają testy dopasowania, dlatego też należy mieć pewność, że uzyskane wyniki są niezawodne. System weryfikacji ochrony słuchu 3M™ E-A-Rfit™ Dual-Ear mierzy skuteczność wkładki przeciwhałasowej wewnątrz ucha, dostarczając dokładnych ilościowych wyników. Ponieważ istnieje możliwość jednoczesnego testowania obu uszu, będziesz miał więcej czasu na przeszkolenie pracowników w zakresie znaczenia dopasowania i przestrzegania przepisów.

  • Dopasowanie

   Dopilnuj, by pracownicy chronili słuch

  • Test

   Podłącz do mikrofonów i rozpocznij test dźwięku głośnika

  • Oceń

   Używaj PAR do personalizacji sprzętu do ochrony słuchu

 • Najczęściej zgłaszany problem zdrowotny w pracy wg danych z Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy to utrata słuchu spowodowana przez hałas. Jest to najczęściej zgłaszany problem medyczny występujący w zakładach pracy w Unii Europejskiej. Jedna trzecia pracowników z Unii Europejskiej jest potencjalnie narażona na ryzyko utraty słuchu. Wg EU OSHA jedna trzecia pracowników w Europie jestnarażonana potencjalnie niebezpieczne natężenie hałasu
 • Zarówno w domu, jak i w pracy ważne jest, by zrozumieć, które dźwięki mogą spowodować utratę słuchu i kiedy wymagana jest ochrony słuchu.

  Główne wyzwania w procesie implementacji Programu Ochrony Słuchu: każe środowisko pracy jest inne, a pracownicy mogą być narażeni na różne natężenie hałasu podczas dnia pracy w różnych obszarach na terenie tego samego zakładu.

  Czynnik ludzki: każda z nas jest inny. Ze względu na to nie ma uniwersalnego systemu ochrony słuchu, dopasowanego do potrzeb każdego pracownika. Kluczem do zapewnienia optymalnej ochrony jest zagwarantowanie jak najlepszego dopasowania. Komunikacja między pracownikami: tam, gdzie pracownicy muszą się ze sobą porozumiewać lub słyszeć sygnały ostrzegawcze, należy zapewnić im odpowiedni do tego system ochrony słuchu.