Polakierowane samochody na linii montażowej
Przemysł motoryzacyjny: Strefa usuwania defektów lakierniczych

Przemysł motoryzacyjny: Strefa usuwania defektów lakierniczych

 • Zapewnienie idealnej fabrycznej powłoki lakierniczej to niekończące się wyzwanie, a dodatkowe sekundy spędzone na drobnych naprawach lakieru i lakieru bezbarwnego mogą zadecydować o tym, czy osiągniesz cele produkcyjne, czy nie.

  Niezależnie od tego, czy Twój proces wykorzystuje ręczne, czy automatyczne systemy wykrywania defektów, rozwiązania firmy 3M z branży przemysłu motoryzacyjnego do strefy napraw defektów lakierniczych zapewniają niezawodne działanie w przypadku napraw małych powierzchni, na linii produkcyjnej, napraw powłoki lakierniczej i lakierów bezbarwnych dzięki wiodącym w branży rozwiązaniom do szlifowania i polerowania. Nasza oferta ułatwia wybór jednego systemu rozwiązań dla procesu, w którym liczy się każda sekunda.

Typowe etapy procesu

 • Samochody na linii montażowej
 • 1. Wykrywanie defektów lakieru

  Po lakierowaniu pojazdy są sprawdzane pod kątem jednolitości lakieru i lakieru bezbarwnego

  2. Naprawa i korekta lakierowania na małych powierzchniach

  Niedoskonałości korygowane są za pomocą systemu materiałów ściernych i środków polerskich

  3. Polerowanie

  Naprawiane powierzchnie są polerowane w celu usunięcia śladów szlifowania i przywrócenia lakierowi wysokiego połysku


Polecane zastosowania Strefa usuwania defektów lakierniczych

 • Naprawa defektów lakieru za pomocą systemu 3M Finesse-it
 • Ręczna naprawa defektów lakieru bezbarwnego i farby

  Ponieważ każdy pojazd na linii produkcyjnej ma wady, naprawa defektów lakieru bezbarwnego i farby jest jednym z najbardziej pracochłonnych zadań w zakładzie. Operatorzy pracują w niewielkiej odległości, aby zidentyfikować, wyszlifować i wypolerować niedoskonałości lakieru bezbarwnego, gdy pojazd przemieszcza się po linii.

  Szybkość, technika i wysokowydajne produkty mają tu kluczowe znaczenie dla zapewnienia ciągłości produkcji, dzięki czemu nasz prosty, dwuetapowy proces jest idealnym wyborem dla większości zakładów.

 • Miniszlifierka oscylacyjna 3M Elite
  Miniszlifierka oscylacyjna 3M™ Elite

  Miniszlifierka oscylacyjna 3M™ z serii Elite łączy w sobie wydajność naszych pneumatycznych ręcznych szlifierek oscylacyjnych w małym narzędziu, które idealnie nadaje się do szlifowania niewielkich defektów na lakierowanych powierzchniach.

 • Wszystkie korzyści, których operatorzy oczekują od produktów Trizact™ Finesse-it™: szybkie, jednolite szlifowanie z równomiernym wykończeniem. Dyski te pomagają usunąć niedoskonałości powierzchni z lakieru samochodowego bez zmiany budowy powierzchni, a konstrukcja mikroreplikacji zapewnia jednolite wykończenie i dłuższą żywotność.

 • Szara, piankowa gąbka polerska 3M Finesse-it
  Gąbki polerskie 3M™ Finesse-it™

  Gąbki polerskie 3M™ Finesse-it™ usuwają zadrapania powstałe w wyniku szlifowania, które powstały podczas usuwania drobnych defektów w samochodowych lakierach bezbarwnych. Nasze gąbki mogą być również stosowane w naszym systemie do renowacji lakieru 3M™ Finesse-it™ Trizact™ do farb i lakierów bezbarwnych AOEM.

 • Mleczko polerskie 3M™ Finesse-it™ Premium Series 300
  Mleczko polerskie 3M™ Finesse-it™ Premium Series 300

  Należy do serii specjalnie zaprojektowanych mieszanek i mleczek polerskich do stosowania na oryginalnych powłokach lakierniczych OEM oraz „refinish” w celu usunięcia rys po szlifowaniu oraz kolistych zarysowań i ma na celu uzyskanie najlepszych rezultatów przy stosowaniu polerki pneumatycznej lub elektrycznej wyposażonej w gąbki polerskie 3M™ Finesse-it™.

Sedan ze srebrnym lakierem
Prezentowane rozwiązanie: Broszura 3M™ Finesse-it™

Pobierz naszą broszurę produktu, aby dowiedzieć się wszystkiego o 3M™ Finesse-it™

POBIERZ BROSZURĘ (PDF, 866 KB)

 • Zastosowania zautomatyzowanej naprawy defektów lakierniczych
 • Zautomatyzowany system do naprawy powłok lakierniczych Finesse-it™ 3M™

  Producenci samochodów polegają na wysoko wykwalifikowanych operatorach, dzięki czemu naprawa defektów powłok nawierzchniowych jest jedną z najbardziej pracochłonnych operacji w zakładzie. Nie musi tak być.

  Zautomatyzowana naprawa lakieru jest więcej niż możliwa – to podstawa. Firma 3M, połączyła siły ze swoimi partnerami, aby dostarczyć kompletne rozwiązanie automatyzacji napraw defektów lakierniczych. Pozwól nam pomóc Ci zautomatyzować proces naprawy defektów.

Film dotyczący zautomatyzowanej naprawy lakieru
Prezentowane produkty: Zautomatyzowany system do naprawy powłoki lakierniczej Finesse-it™ 3M™
Pobierz broszurę (PDF, 3.7 MB)
 • Szlifierki mimośrodowe z serwonapędem 3M
  Szlifierki mimośrodowe z serwonapędem 3M™

  Szlifierka mimośrodowa 3M™ Servo zapewnia bardziej równą prędkość po zastosowaniu docisku niż narzędzie napędzane powietrzem.

 • Mimośrodowa polerka rotacyjna 3M z serwonapędem
  Mimośrodowa polerka rotacyjna 3M™ z serwonapędem

  Mimośrodowa polerka rotacyjna 3M™ Servo zapewnia bardziej równą prędkość po zastosowaniu docisku niż narzędzie napędzane powietrzem.

 • 3M Active Compliance Tool
  3M™ Active Compliant Tool

  Ten element, zwany także „force control”, jest mocowany do ramienia robota i zapewnia aktywne dopasowanie, które umożliwia narzędziom robota i materiałom ściernym utrzymywanie kontaktu z powierzchnią pojazdu pod określonym dociskiem.

 • 3M Paint Repair Controller
  3M™ Paint Repair Controller

  3M™ Paint Repair Controller jednocześnie steruje robotami i narzędziami, wykonując wbudowane procedury naprawcze.

Dwóch pracowników w motoryzacyjnym zakładzie montażowym
Skontaktuj się z ekspertem ds. procesów 3M

Porozmawiajmy o Twoim procesie montażu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Informacje podane przez Państwa posłużą do udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania drogą elektroniczną lub telefonicznie, przez przedstawiciela 3M lub przez jednego z naszych partnerów biznesowych, któremu udostępniliśmy Państwa dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności 3M