Naprawa lakieru za pomocą systemu 3M Finesse-it
Przemysł motoryzacyjny: Naprawy po montażu i poza linią produkcyjną

Przemysł motoryzacyjny: Naprawy po montażu i poza linią produkcyjną

 • Niektóre zadania są zbyt duże lub czasochłonne, aby można je było wykonać na linii montażowej. Naprawa lakieru na dużej powierzchni wymaga usunięcia defektów, przygotowania powierzchni i może wymagać maskowania powierzchni przed nałożeniem i wykończeniem powłok lakierniczych. Firma 3M dysponuje wydajnymi narzędziami, materiałami eksploatacyjnymi i procesami na każdym etapie naprawy, co pozwala wykonać naprawę w możliwie najkrótszym czasie przy minimalnych stratach.


Typowe etapy procesu

 • Narzędzia do napraw poza linią produkcyjną
  1. Przygotowanie powierzchni
   Zwykle podczas naprawy poza linią produkcyjną powierzchnie są szlifowane w celu wygładzenia defektów i czyszczone, aby zapewnić optymalną przyczepność
  2. Naprawa dużych powierzchni
   Następnie powierzchnia jest maskowana i nakładane są podkłady, lakiery bazowe i bezbarwne
  3. Obróbka wykończeniowa powierzchni lakierowanej
   Następnie następuje polerowanie w celu poprawy jakości lakieru i fabrycznego wykończenia.

Polecane zastosowania do napraw po montażu i poza linią produkcyjną

 • Operator wykonuje szlifowanie za pomocą 3M Finesse-it
 • Przygotowanie przed lakierowaniem

  Przygotowanie przed lakierowaniem lub przygotowanie powierzchni często obejmuje różne formy szlifowania i wykańczania, zapewniając optymalne przygotowanie podłoża pod kątem przyczepności farby lub powłoki.

  Poniżej możesz dowiedzieć się więcej o naszym nowym bezpyłowym systemie ściernym przygotowania do lakierowania.

 • Nasze szlifierki mimośrodowe z serii 3M Xtract™ zapewniają moc i funkcje, których potrzebujesz w procesie przygotowania i wykańczania powierzchni.

 • Ten wysokiej jakości dysk na podłożu siatkowym umożliwia praktycznie bezpyłowe szlifowanie, zapobiegając zapychaniu, zwiększając produktywność i zapewniając czystsze środowisko pracy. Rewolucyjna technologia precyzyjnie kształtowanego ziarna 3M zapewnia szybkie szlifowanie i długą żywotność. Szlifuje do 2 razy szybciej niż konwencjonalne materiały ścierne i gwarantuje usuwanie pyłu do 99%.


 • Zastosowania do maskowania lakieru samochodowego
 • Maskowanie

  Skuteczne maskowanie wymaga niezawodnego krycia i przyczepności, aby uzyskać ostre linie kolorów i ochronę powierzchni. Produkty do maskowania 3M są zaprojektowane tak, aby mocno przylegały do wielu różnych podłoży, wytrzymywały temperatury cyklu wygrzewania, a następnie były usuwane bez śladu, aby pomóc utrzymać wydajność produkcji.

 • Regulowany aplikator do taśm maskujących 3M Adjustable Paint Masking Applicator
  Regulowany aplikator do taśm maskujących 3M™ Adjustable Paint Masking Applicator

  Maskowanie do odpowiedniej głębokości może stanowić różnicę między lakierowaniem idealnym a takim, które wymaga poprawek. Regulowany aplikator do taśm maskujących 3M™ Adjustable Paint Masking Applicator to solidne narzędzie do aplikacji taśm do precyzyjnego maskowania Scotch® (o grubości do 19 mm) na skomplikowanych powierzchniach, takich jak linia dachu lub tylna klapa pojazdu.

 • Ta krepowana taśma papierowa jest idealna do zastosowań w motoryzacji, pojazdach specjalistycznych i w branżach przemysłowych, gdzie wymagana jest odporność na wodę, wilgoć i rozpuszczalniki.

 • Precyzyjna taśma maskująca odporna na wysokie temperatury Scotch® 4737TL ma warstwę klejącą z naturalnego kauczuku, który niezawodnie przylega do konturów powierzchni. Jej gładki, winylowy nośnik idealnie dopasowuje się do złożonych kształtów i zakrzywionych powierzchni. Dzięki specjalnie opracowanemu nośnikowi taśma ta jest odporna na unoszenie się w rogach lub w zagłębieniach.

 • 3M™ Purple Folia maskująca Premium Plus to wysokiej jakości folia z tworzywa sztucznego o dużej gęstości, zapobiega odciskom wilgoci lub śladom mapowania na powierzchniach lakierowanych. Została zaprojektowana w taki sposób, aby można było zmieniać położenie taśmy bez jej rozrywania, a także jest łatwiejsza do przycięcia w celu lepszego dopasowania do konturów nadwozia. Wierzchnia strona folii jest specjalnie przygotowana, aby zapewnić doskonałą przyczepność zarówno do lakierów rozpuszczalnikowych, jak i wodorozcieńczalnych, unikając problemów z łuszczeniem się podczas procesu lakierowania.


 • Operator korzystający z pistoletu natryskowego
 • Aplikacja powłok lakierniczych

  Jako lider w branży rozwiązań do aplikacji farb i środków ochrony indywidualnej, firma 3M nieustannie wprowadza innowacje i zmienia sposób aplikacji farb i innych powłok.

 • 3M™ Performance przemysłowy pistolet natryskowy to rozwiązanie do przemysłowego natryskiwania produktów lakierniczych, które pomoże zredukować zmienność procesu i zwiększyć wydajność, zapewniając technikom łatwiejszy sposób natryskiwania.

 • Dzięki szybko wymiennym głowicom w zakresie od 1.1 do 2.0 z każdą nową dyszą działa jak całkiem nowy pistolet natryskowy.

  * Dostępne zarówno dla systemów ciśnieniowych i grawitacyjnych

 • Jednorazowe rozwiązanie typu „wszystko w jednym” do odmierzania, mieszania, filtrowania i nanoszenia powłok lakierniczych.


 • Naprawa defektów lakieru za pomocą gąbki polerskiej 3M Finesse-it
 • Naprawa dużych powierzchni

  Firma 3M dysponuje wiedzą ekspercką i łatwym w użyciu systemem, który pomoże Ci uzyskać wykończenie wolne od defektów.

 • Nasze szlifierki mimośrodowe z serii 3M Xtract™ zapewniają moc i funkcje, których potrzebujesz w procesie przygotowania i wykańczania powierzchni.

 • Jedno z naszych narzędzi do polerowania o największej mocy, jest powszechnie stosowane w lakierniach AOEM do dużych prac polerskich przy dużych naprawach lakieru bezbarwnego.

 • Używaj ich do szlifowania warstwy wierzchniej w celu ujednolicania oraz usuwania wtrąceń i nadmiaru skórki pomarańczowej na powłoce nawierzchniowej przed ponownym malowaniem lub polerowaniem. Dyski można łatwo zdjąć z podkładek mocujących. Są szybsze i łatwiejsze w użyciu niż dyski do matowania, a także szybsze i czystsze niż szlifowanie na mokro. Użyj do matowania powierzchni przed lakierowaniem.

 • Materiały ścierne 3M™ Trizact™ oferują technikom najlepszą możliwość do szybszego polerowania poprzez wygładzenie zarysowań po szlifowaniu, co pozwala im osiągnąć najlepsze możliwe wykończenie.


 • Pracownik nakładający folię ochronną do podłóg
 • Ochrona powierzchni

  Rozwiązania 3M do ochrony powierzchni pozwalają chronić ściany i podłogi warsztatu, a także obszary pojazdu, które nie będą lakierowane.

 • Doskonale nadaje się do tymczasowej ochrony wielu rodzajów powierzchni przemysłowych. Warstwa nieprzepuszczająca cieczy chroni powierzchnie robocze przed wodą, olejami, rozpuszczalnikami i innymi czynnikami.

 • Samoprzylepny materiał ochronny 3M™ Dirt Trap to specjalnie opracowany materiał, który chroni i rozjaśnia ściany i podłogi kabin lakierniczych. Włóknina zatrzymuje pył i odkurz, a jej jasny odcień bieli zapewnia lepszą widoczność dla techników i przyjemniejszy wygląd warsztatu dla klientów korzystających z napraw blacharsko-lakierniczych.

Dwóch pracowników w zakładzie branży motoryzacyjnej
Skontaktuj się z ekspertem ds. procesów 3M

Porozmawiajmy o Twoim procesie montażu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Informacje podane przez Państwa posłużą do udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania drogą elektroniczną lub telefonicznie, przez przedstawiciela 3M lub przez jednego z naszych partnerów biznesowych, któremu udostępniliśmy Państwa dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności 3M