Pojazdy na linii montażowej
Rozwiązania 3M dla przemysłu motoryzacyjnego

Rozwiązania 3M dla przemysłu motoryzacyjnego

Przemysł motoryzacyjny: Materiały i narzędzia na każdym etapie montażu samochodów.

 • Proces produkcji samochodów jest złożony bardziej niż kiedykolwiek, przy czym postępy mierzy się w mikrosekundach, a produkcję liczy w setkach tysięcy. Dlatego potrzebujesz partnera, który dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania na każdym etapie procesu produkcyjnego. Rozwiązania 3M dla przemysłu motoryzacyjnego zostały zaprojektowane tak, aby pomóc wydobyć największe możliwości z najdrobniejszych szczegółów – pomagając zwiększać wydajność, optymalizować koszty, zwiększać jakość i produktywność na każdym etapie procesu produkcyjnego i montażowego.

  Rozwiązania 3M dla przemysłu motoryzacyjnego: uporządkowane, wydajne, zoptymalizowane dla Ciebie.


Rozwiązanie do każdego procesu.

Rekomendacja odpowiedniego rozwiązania to zrozumienie całego procesu montażu. Zapoznaj się z planem procesów montażowych w branży motoryzacyjnej, aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach 3M, które mogą pomóc zoptymalizować procesy w poszczególnych obszarach zakładu.


 • Dwóch pracowników na linii montażowej
  Wskazówki korzystania z karuzeli
  Wskazówki korzystania z karuzeli
Tłocznia

Tłocznia stanowi początek procesu w większości zakładów. Firma 3M oferuje rozwiązania od ciężkiej obróbki metali po lżejsze szlifowanie i wykańczanie.

Dowiedz się więcej
Wydział blacharski

Na etapie montażu nadwozia (BIW) wykonywane jest złożone połączenie procesów spawalnia, łączenia i klejenia. Rozwiązania 3M pomagają oczyścić i wygładzić spoiny i linie łączenia przed malowaniem.

Dowiedz się więcej
Lakiernia samochodowa

3M oferuje rozwiązania w zakresie wielu procesów na linii lakierniczej, w tym przygotowania i naprawy kataforezy i podkładu, a także skomplikowanych prac związanych z maskowaniem.

Dowiedz się więcej
Strefa usuwania defektów lakierniczych

Zanim pojazd przejdzie do ogólnych prac montażowych, lakier powinien być idealny. Poznaj rozwiązania 3M do drobnych napraw punktowych, nakładania i wykańczania lakieru bezbarwnego – zarówno w aplikacjach ręcznych, jak i zrobotyzowanych.

Dowiedz się więcej
Korekty po montażu

Niektóre zadania są zbyt duże lub czasochłonne, aby można je było wykonać na linii. Sprostaj tym zadaniom dzięki wiodącym w branży systemom pistoletów natryskowych i rozwiązaniom maskującym 3M.

Dowiedz się więcej

Przewodnik sprzedażowy dla przemysłu motoryzacyjnego

 • Broszura dotycząca przemysłu motoryzacyjnego

  Wskazówki ekspertów na każdym etapie procesu.

  Uzyskaj dogłębny wgląd w potencjalne rozwiązania 3M dla krytycznych etapów procesu produkcyjnego w branży motoryzacyjnej – od tłoczni po inspekcję ostateczną. Nasi eksperci ds. procesów motoryzacyjnych opracowali kompleksowy przegląd kluczowych etapów procesu, krytycznych zastosowań i zalecanych rozwiązań produktowych w oparciu o wieloletnie doświadczenie w branży.

  * Dostępność produktów może się różnić w zależności od lokalizacji

Nasze najnowsze rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego

 • Firma 3M wyeliminowała kompromis między odprowadzaniem pyłu a wydajnością dysku. Łącząc unikalną technologię precyzyjnie kształtowanego ziarna 3M z podkładem z siatki, dysk ścierny 3M Xtract™ Cubitron™ II 710W osiąga wiodącą w branży wydajność szlifowania, umożliwiając jednocześnie praktycznie bezpyłowy szlif.

 • Precyzyjna taśma maskująca odporna na wysokie temperatury Scotch® 4737TL ma warstwę klejącą z naturalnego kauczuku, który niezawodnie przylega do konturów powierzchni. Jej gładki, winylowy nośnik idealnie dopasowuje się do złożonych kształtów i zakrzywionych powierzchni. Dzięki specjalnie opracowanemu nośnikowi taśma ta jest odporna na unoszenie się w rogach lub w zagłębieniach. Jest odporna na temperatury do 149°C.

 • Regulowany aplikator do taśm maskujących 3M Adjustable Paint Masking Applicator
  Regulowany aplikator do taśm maskujących 3M™ Adjustable Paint Masking Applicator

  Odpowiednie maskowanie może wpływać na różnicę między lakierowaniem idealnym a takim, które wymaga poprawek. Regulowany aplikator do taśm maskujących 3M™ Adjustable Paint Masking Applicator to solidne narzędzie do aplikacji taśm do precyzyjnego maskowania Scotch® (o grubości do 19 mm) na skomplikowanych powierzchniach, takich jak linia dachu lub tylna klapa pojazdu.

   

 • Pistolet natryskowy to coś więcej niż tylko pistolet, ponieważ może pomóc zwiększyć zysk. 3M™ Performance przemysłowy pistolet natryskowy to rozwiązanie do przemysłowego natryskiwania produktów lakierniczych, które pomoże zredukować zmienność procesu i zwiększyć wydajność, zapewniając technikom łatwiejszy sposób natryskiwania.

Interesują Cię inne obszary branży motoryzacyjnej? Tutaj możesz zapoznać się z naszymi rozwiązaniami:

Dwóch mężczyzn pracujących w motoryzacyjnym zakładzie montażowym
Skontaktuj się z ekspertem 3M ds. procesów

Porozmawiajmy o Twoim procesie montażu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Informacje podane przez Państwa posłużą do udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania drogą elektroniczną lub telefonicznie, przez przedstawiciela 3M lub przez jednego z naszych partnerów biznesowych, któremu udostępniliśmy Państwa dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności 3M