Baner C&M

Czyszczenie, pielęgnacja i konserwacja

Niektóre urządzenia 3M wymagają regularnych kontroli i konserwacji w celu zapewnienia optymalnej wydajności i ochrony użytkownika. Oprócz potencjalnego obniżenia poziomu ochrony słaba konserwacja może również skrócić efektywną żywotność sprzętu, co skutkuje dodatkowymi kosztami wymiany.

Jak dobrze dbasz o swój sprzęt ochronny?

Aby utrzymać poziom ochrony, zoptymalizować efektywną żywotność sprzętu oraz uniknąć dodatkowych kosztów wymiany, niezwykle ważne jest regularne kontrolowanie i przeprowadzanie czynności konserwacyjnych sprzętu do ochrony układu oddechowego (OUO). Nie wiesz, od czego zacząć? Te najważniejsze wskazówki od firmy 3M pomogą Ci zapewnić, że ŚOI Twojego zespołu będą utrzymane w doskonałym stanie.

 • ikona pola wyboru
  Lepiej poznaj swoje obowiązki

  W wielu krajach na firmy nałożono wymogi prawne zobowiązujące do konserwacji sprzętu OUO wielokrotnego użytku i do prowadzenia dokumentacji konserwacji. Upewnij się, że rozumiesz, co jest wymagane przez prawo, aby w Twojej firmie można było zaprojektować politykę konserwacji i utrzymania ŚOI w dobrym stanie technicznym, która będzie całkowicie zgodna z przepisami.

 • Instrukcje dotyczące konserwacji i utrzymania w dobrym stanie technicznym znajdują się w instrukcji obsługi produktu. Niektórzy producenci mogą również publikować dodatkowe zasoby, które pomogą Ci w zarządzaniu konserwacją i utrzymaniem w dobrym stanie technicznym oraz zapewnią szkolenie Twojemu zespołowi. Wsparcie w zakresie pielęgnacji i konserwacji produktów 3M można znaleźć w sekcji Zasoby na tej stronie.

 • Ikony Fuze 3
  Rozważ konserwację przy wyborze nowych ŚOI

  Istnieje wiele czynników, które należy uwzględnić podczas wyboru nowych ŚOI dla pracowników z Twojego zespołu, a budżet jest zwykle istotną pozycją. Pamiętaj, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji wziąć pod uwagę trwałość konstrukcji produktu, dostępność części zamiennych i łatwość przeprowadzania konserwacji – te czynniki mogą być ważniejsze niż różnice w cenie zakupu produktu.

 • Ikona maski
  Nie zapominaj o pochłaniaczach

  Filtry i pochłaniacze nie działają wiecznie. Gdy pochłaniacz zapewniający ochronę przed gazami i parami zostanie w pełni wykorzystany, nie będzie już gwarantował żadnej ochrony. Zbyt długo używany filtr cząstek stałych nadal może Cię chronić, ale oddychanie w nim będzie trudne, co może prowadzić do zmęczenia i zmniejszenia wydajności. Na żywotność pochłaniacza może wpływać wiele czynników, w tym jego typ, stężenie zanieczyszczeń w powietrzu, szybkość oddychania, wilgotność i temperatura w miejscu pracy. Najlepszą praktyką jest ustalenie harmonogramu wymiany – określonego czasu, po którym pochłaniacze będą wymieniane.

Materiały dotyczące konserwacji i użytkowania

Materiały dotyczące systemów z wymuszonym przepływem powietrza

Materiały dotyczące masek wielokrotnego użytku

Materiały dotyczące przyłbic spawalniczych

Szkolenia online w zakresie bezpieczeństwa

Szkolenia online w zakresie bezpieczeństwa

Zaktualizuj własną wiedzę, poznaj najnowsze fakty i dostań praktyczne wskazówki od głównych ekspertów 3M. Uzyskaj dostęp do specjalistycznej wiedzy branżowej za pomocą naszych webinariów (na żywo/na żądanie)

DOSTĘP DO SZKOLENIA W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA