1. Polska
 2. Motoryzacja
 3. Transport
 4. Samochody osobowe
Motoryzacja

Samochody osobowe

Autonomiczne, lżejsze i wygodnieszje samochody osobowe i dostawcze. Jak połączyć trudne tworzywa, wyciszyć wnętrze, uniknąć wtrąceń podczas lakierowania?

W ciągu każdej sekundy na całym świecie produkowanych jest kilkaset samochodów, w których zastosowana została technologia 3M. Sfery szklany- ultralekki wypełniacz zmniejsza masę detali, kleje struktutalne używane są do ich mocownia, taśma aktylowa AFT błyskawicznie mocuje uszczelki w drzwiach a idealny wygląd lakieru zapewnia szerokie portfolio materiałów ściernych i lakierniczych. Wiemy jak ważna jest wydajność i pewność- dlatego do Twojej dyspozycji oddajemy zespół inżynierów, którzy pomogą na każdym etapie projektowania i produkcji. Twój indywidualny doradca dostarczy wymagane dokumenty i pomoże w opracowaniu skutecznego systemu dostaw.

Przygotowanie powierzchni

Powierzchnia materiału, który ma być przetwarzany, jest obrabiana. Celem najczęściej jest przygotowanie do kolejnego procesu- lakierowania, klejenia, etc. W procesie tym materiał może być poddawany obróbce chemicznej, mechanicznej (materiały ścierne), anodowanie, koronowanie, itd..


Lakierowanie i nakładanie powłok

Materiał pokrywany jest w celu zapewnienia ochrony przed korozją, bądź innymi czynnikami (ścieranie, UV, etc) bądź w celu zapewnienia odpowiedniego, oczekiwanego wyglądu powierzchni.

 • Lakierowanie elementów pojazdu

  W sytuacji lakierowania karoserii lub elementów zewnętrznych (zderzaki , spoilery itp.) czy paneli wewnętrznych na dwa kolory lub konieczności odcięcia obszarów które nie mają być pomalowane niezbędne jest użycie taśm maskujących.


  Produkty:

  taśmy maskujące (301E, 401E, 501E)
  taśmy winylowe (471, 471 , 4737)


  Dlaczego 3M?

  Taśmy maskujące papierowe 3M latwo się aplikują z rolki, dobrze przylegają do powierzchni, zapewniają wyraźną linię odcięcia, nie przesiąkają. Przy usuwaniu nie zrywają się, nie strzępią, nie pozostawiają śladów kleju. Dostosowane do suszenia farb nawet w temp. do 160 C (taśma 501E). Do wyklejanie skomplikowanych kształtów linii maskowania idealna jest taśma winylowa 471 (471+). W celu uzyskania wyraźnej, precyzyjnej linii odcięcia przy suszeniu farb w wysokiej temp. do 150C zalecane jest użycie taśmy winylowej 4737. We współpracy z naszymi konwerterami możemy dostarczyć taśmy docięte w kształty.

 • Proste szlifowanie: 61-5002-8408-8
  Elektronarzędzia 3M, środki scierne i akcesoria: 61-5002-8217-5
  Scotch-Brite 7447/7448 PRO: 61-5002-8360-3


  Produkty:

  Random Orbital Sanding Discs
  Scotch-Brite™ Discs
  Sheets, Rolls
  Hand Pads


 • Każdy zakład OEM i dostawca Tier dysponuje obszarem, gdzie dokonywane są naprawy punktowe. Accuspray™ doskonale nadaje się do wykonywania precyzyjnych napraw punktowych, oferując łatwe czyszczenie i konserwację. Jeden pistolet do wielu powłok samochodowych.


  Produkty:

  System 3M™ Accuspray™ z wymiennymi dyszami 1.4, 1,8, 2.0 pracujace z kubkami PPS™
  Scotch-Brite™ Discs
  Sheets, Rolls
  Hand Pads


  Dlaczego 3M?

  System 3M™ Accuspray™ z wymiennymi dyszami 1.4, 1,8, 2.0 pracujace z kubkami PPS™. Jeden pistolet jest przystosowany do wszsytkich rozmiarów dysz. Wystarczy wymienić głowicę i użyć do kolejnej aplikacji. Udokumentowana oszczędność kosztów: System Accuspray™ ograniczy odpady rozpuszczalników, podkładów oraz lakieru oraz czas potrzebny na czyszczenie i serwisowanie. Filmy techniczne i instruktarzowe dostępne na stronie 3Mspraysolutions.com/Accuspray-system. Wszystkie pistolety natryskowe Accuspray™ i głowice są produkowane w USA! Wszechstronność zastosowań: system może być stosowany do dowolnej aplikacji powlekania (nie zastanawiaj się, tylko lakieruj!). Do bardzo gęstych powłok stosuje się model PN16587 Accuspray™ HG Pressure + ciśnieniowy kubek twardy ciśnieniowy z miękkimi wkładami PPS™ w wielkościach mini, standard i 850ml.

 • Zabezpieczanie ścian kabiny lakierniczej i posadzek przy jednoczesnym ograniczeniu ilości zanieczyszczeń w powietrzu, które mogłyby uszkodzić powłokę lakierniczą. Nakładaj produkty na ściany i posadzki za pomocą aplikatorów i skróć czas konserwacji kabiny lakierniczej


  Produkty:

  PN36852 – Dirt Trap biały do kabin- szerokość 71,5cm


  Dlaczego 3M?

  Materiał ochronny do kabin i zabezpieczania powierzchni ma na celu ograniczyć ilość zabrudzeń, kurzu oraz rozprysków, a jednocześnie skraca i ułatwia konserwację kabiny, obniża koszty prac serwisowych, dzięki dostarczonym narzędziom do aplikacji. Udokumentowane oszczędności kosztów mogą być potwierdzone za pomocą Narzędzia do Analizy Kosztów. Materiał ochronny może być stosowany jako tymczasowa ochrona powierzchni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kabiny. Materiały są dostępne w różnych szerokościach. Materiał ochronny jest także dostępny w kolorze szarym do stosowania na posadzki.

 • ateriał ochronny doskonale nadaje się do zabezpieczania powierzchni i zachowania ich w czystości. Stosuje się go głównie do posadzek zamiast papieru czy tektury, które wymagają użycia taśm maskujących (mocowania do posadzki lub substratu) oraz o które można się potknąć.


  Produkty:

  PN36851 – Biały Dirt Trap 35,5cm
  PN36852 – Biały Dirt Trap 71,5cm


  Dlaczego 3M?

  Materiał ochronny 3M™Dirt Trap™ doochrony kabin i zabezpieczania powierzchnironny ma na celu ograniczyć ilość zabrudzeń, kurzu oraz rozprysków, a jednocześnie skraca i ułatwia wymianę dzięki samoprzylepnemu materiałowi, obniża koszty prac serwisowych, dzięki dostarczonym narzędziom do aplikacji. Udokumentowane oszczędności kosztów mogą być potwierdzone za pomocą Narzędzia do Analizy Kosztów. Materiał ochronny może być stosowany jako tymczasowa ochrona powierzchni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kabiny, umożliwia zabezpieczenie ciągów komunikacyjnych, korytarzy wpojazdach oraz elementów tymczasowo narażonych na zanieczyszcenie i zabrudzenie. Materiały są dostępne w różnych szerokościach. Materiał ochronny jest także dostępny w kolorze szarym do stosowania na posadzki.

 • Przygotowanie substratu przed lakierowaniem często wymaga zastosowania szpachlówki. Ten dwuskładnikowy produkt jest mieszany, rozprowadzany i szlifowany. Szpachlówkę należy mieszać w proporcjach 50:1 ( trudno uzyskać takie proporcje), przy złych proporcjach być trudna do szlifowania


  Produkty:


  Dlaczego 3M?

  3M™ DMS Dynamic Mixing System to autorska technologia 3M™ stworzona, by ograniczać ilość odpadów, zminimalizować powstwanie dziurek na powierzchni otworów oraz zwiększać wydajność i szybkość pracy. Technologia aplikatora, kartridża zaierającego szpachlę i utwardzacz oraz dyszy miksującej umożliwia mieszanie szpachli w idealnych proporcjach bez dostępu powietrza. Należy zachować dokładne proporcje mieszania 50:1: należy się upewnić, że produkt dobrze się utwardza, co ułatwia jego szlifowanie i zmniejsza ilość poprawek spowodowanych nieodpowiednim zmieszaniem. Większa wydajność: pociągnij za spust i działaj - bez przygotowań, bez ręcznego mieszania, bez czyszczenia. Mniejsza liczba defektów: eliminuje proces mieszania ręcznego. Szpachlówki 3M™ dla DMS dostępne są w trzech rodzajach dostosowanych do potrzeb różnych aplikacji w kartridżach 276ml. Umożliwia łatwiejsze mieszanie, rozprowadzanie i szlifowanie. Kompleksowa oferta. 3M™ DMS to autorska technologia 3M stworzona, by ograniczać ilość odpadów, otworów oraz zwiększać wydajność. Należy zachować dokładne proporcje mieszania 50:1: należy się upewnić, że produkt dobrze się utwardza, co ułatwia jego szlifowanie i zmniejsza ilość poprawek spowodowanych nieodpowiednim zmieszaniem. Większa wydajność: pociągnij za spust i działaj - bez przygotowań, bez ręcznego mieszania, bez czyszczenia.

 • Lakier jest nakładany na karoserię samochodową (od wewnątrz i od zewnątrz) celem zapewnienia powłoki ochronnej przed korozją
  Jakość lakieru ED odgrywa kluczową rolę w całym procesie lakierowania. Defekty w powłoce ED będą widoczne na następnych warstwach; przyczyny powstawania defektów powinny być


  Produkty:

  PN3685DF Series
  Micro-Klean™ RT


  Dlaczego 3M?

  Lepsze wychwytywanie zanieczyszczeń, wyższa pojemność filtra
  Kompatybilność z szeroką gamą substancji chemicznych
  Większa powierzchnia, dłuższa żywotność filtrów
  Mniej częste wymiany filtrów, mniejsza ilość odpadów
  Wyższa wydajność, mniej poprawek spowodowanych zanieczyszczeniem, skrócenie przestojów

 • Woda użyta do ostatniej płukanki jest wykorzystywana na etapie lakierowania. Do zachowania odpowiedniej zawartości ciał stałych stosuje się UF, zapewniając najwyższej jakości wodę, dzięki recyrkulacji. Drogie systemy wymagają ochrony przed cząstkami, które zatykają membrany UF. Filtry 3M stosuje się do wydłużania żywotności kosztownych membran UF.


  Produkty:

  High Flow Series
  DF Series
  Micro-Klean™ RT


  Dlaczego 3M?

  Lepsze wychwytywanie zanieczyszczeń, wyższa pojemność filtra
  Kompatybilność z szeroką gamą substancji chemicznych
  Większa powierzchnia, dłuższa żywotność filtrów
  Mniej częste wymiany filtrów, mniejsza ilość odpadów
  Wyższa wydajność, mniej poprawek spowodowanych zanieczyszczeniem, skrócenie przestojów

 • Maskownica znajduje się na przednich i tylnich zderzakach oraz częściach przymocowanych na zewnątrz samochodu. Maskownice są zwykle lakierowane przez dostawców (Tier) przy wykorzystaniu podobnego procesu lakierowania na linii montażowej, jak w zakładzie produkującym samochody.


  Produkty:

  DF Series
  Micro-Klean™ RB
  Betapure™ AU


  Dlaczego 3M?

  Lepsze wychwytywanie zanieczyszczeń, wyższa pojemność filtra
  Kompatybilność z szeroką gamą substancji chemicznych
  Większa powierzchnia, dłuższa żywotność filtrów
  Mniej częste wymiany filtrów, mniejsza ilość odpadów
  Wyższa wydajność, mniej poprawek spowodowanych zanieczyszczeniem, skrócenie przestojów

 • Powierzchnie nieorganiczne: powierzchni metalowe, które były anodowane, ale nie były lakierowane czy powlekane podkładem.
  Powierzchnie organiczne: nałożono na nie lakier lub podkład, ale nie powłokę końcową


  Produkty:

  DF Series
  Micro-Klean™ RB
  Betapure™ AU


  Dlaczego 3M?

  LepFiltry, które ograniczają ilość grudek, powodujących kratery i inne wtrącenia. Filtry są dopasowanie do określonych pigmentów.
  Lepsze wychwytywanie zanieczyszczeń, wyższa pojemność filtra, Kompatybilność z szeroką gamą substancji chemicznych
  Większa powierzchnia, dłuższa żywotność filtrów, Mniej częste wymiany filtrów, mniejsza ilość odpadów

  Wyższa wydajność, mniej poprawek spowodowanych zanieczyszczeniem, skrócenie przestojówMontaż/ łączenie

Substraty/ elementy, po którymś z poprzednich procesów (lub obu) są łączone. Łączenie może być mechaniczne (nity, śruby) ale także spawane, klejone, spajane, zgrzewane itd.

 • Wyciszenie pojazdu (BSR)

  Wyciszenie pojazdu w celu zapewnienia komfortu pasażerów to obecnie jeden z priorytetów dla producentów. Można wygasić źrodło niechcianego hałasu albo wytłumić falę dźwiekową. Kleje i taśmy w sposób pośredni lub bezpośredni są jednym z najlepszych sposobów na rozwiązanie problemu.


  Produkty:

  daming foil 2552, błona 9569PC
  taśmy UHMW-PE 5425, 5430
  taśmy czarne "miękkie" 8581, 9343
  błony i taśmy z klejem 300MP, 300LSE
  taśmy dwustronne Low VOC 98010, 99015


  Dlaczego 3M?

  Taśmy tłumiące drgania płaszczyzn metalowych (np. 2552) lub służące do montażu przekladek antypiskowych (np. 9469PC) korzystają ze specjalnej formulacji kleju akrylowego o wysokiej skuteczności wygaszania wibracji. Czarna taśma flokowana (8581) lub elastyczna włókninowa (9343) to estetyczne i skuteczne wytlumianie halasu powstającego w wyniku stukania ruchomych plastikowych (itp) elementów wewnątrz kokpitu. Taśmy jednostronne wykonane z UHMW-PE (np. 5425 lub 5430) to doskonałe zabezpieczenie powierzchni i eliminacja pisków, gdzie dwa elemety ocierają się o siebie. Cienkie taśmy dwustronnie klejące i błony.

 • Panele drzwiowe, wykładziny podłogowe i boczne, płyty bagażnika to elementy składające się często z wielu części, których złożenie wymaga klejenia. Są to zrówno procesy laminacji warstw, jak i doklejanie akcesoriów i uzbrajanie elementów w niezbędne części


  Produkty:

  Błony klejowe i cienkie taśmy dwustronne z klejem 300LSE i 300MP
  taCienkie taśmy LowVOC (98010, 99015)
  Kleje wodne (FT1000, SW2000, SW30)
  Kleje hot-melt (3748, 3731, 6111HT)
  Kleje PUR (TS-230, TE-031)
  Kleje w aerozolu (74 do pianek, 90 do bardziej wymagających połączeń)


  Dlaczego 3M?

  Cienkie taśmy dwustronnie klejące i błony klejowe 3M to rozwiązanie kiedy trzeba przykleić piankowe, włókninowe lub inne miękkie warstwy w strukturze paneli. Kleje 300LSE w taśmach są dedykowane do skutecznego łączenia powierzchni trudnych (np. tworzywa LSE czy różnorodne pianki). Taśmy Low VOC spełniają wymagania surowych regulacji odnosnie emisyjnosci materiałów. Kleje wodne do klejenia większych powierzchni, łatwe w natrysku, wydajne, ekonomiczne - skuteczne. Kleje rozpuszczalnikowe w aerozolu - szybkie w działaniu i bardzo poręczne; do prac pomocniczych , akcji naprawczych. Mniejsze elementy i akcesoria przykleić można skutecznie klejami hot-melt lub PUR. W ofercie klejów hot-melt specjalistyczne rozwiązania do klejenia tworzyw LSE (3748, 3731) czy klej o bardzo długim czasie otwartym (6111HT).

 • Podsufitka ma wiele funkcji, ukrywa przewody, wygłusza dźwięki i zapewnia odpowiedni wygląd wnętrza. Njaczęściej struktura wielowarstwowa, tkaniny i pianka są laminowane od zewnątrz do płyty nośnej (lekki kompozyt), a wiązki przewodów, zaczepy, wzmocnienia mocowane do jej wewnętrznej strony.


  Produkty:

  taśma 8777
  kleje hot melt (3731, 3748, 6111HT)
  kleje PUR (TS230, TE031)
  kleje akrylowe 2K (StAR, DP8010B)
  Rzepy Dual Lock


  Dlaczego 3M?

  Powierzchnia płyty podsufitki to zwykle podłoże trudne do klejenia (nierówności , uzycie tworzyw LSE). Kleje 3M (hot melt i PUR) mogą spełnic wysokie wymagania skutecznego przyklejenia się do takiego materiału np. przy montażu zaczepów, rzepów, wzmocnień. Do przyklejanie wiązek przewodów na szczególnie trudnych materiałach może zadziałać specjalistyczna taśma jednostrona 3M 8777. System rzepów Dual Lock jest powszechnie uznanym wygodnym i efektywnym sposobem mocowania podsufitki do dachu.

 • samochodowego składa się z tapicerki, wielu warstw pianek, sensorów, mat które muszą być klejone. Stelaż foteli przednich to złożona ruchoma konstrukcja z oprzyrządowaniem które także może być klejone. Lakierowane konstrukcje stelaży mogą wymagać zabezpieczenia.


  Produkty:

  Kleje wodne (FT1000NF, SW2000, SW30), Klej 74
  klTaśmy dwustronne , błony (300LSE , 300MP, Low VOC), 9088-200
  Taśmy jednostronne UHMW-PE (5425, 5430)


  Dlaczego 3M?

  Do klejenia elementów piankowych można użyc klejów wodnych lub w aerozolu. Klej 74 w aerozolu - szybkie w działaniu i bardzo poręczne; do prac pomocniczych , akcji naprawczych. Łatwą, wygodną i szybką metodą jest zastosowanie cienkich taśm i błon klejowych, szczególnie przy montażu mat i sensorów w siedzisku. Kleje 300LSE w taśmach są dedykowane do skutecznego łączenia powierzchni trudnych (np. tworzywa LSE czy różnorodne pianki). Taśmy Low VOC spełniają wymagania surowych regulacji odnosnie emisyjnosci materiałów. Taśma 9088-200 może spełnic role tymczasowego przytrzymania w trakcie szycia pokrowca. Taśmy jednostronne UHMW-PE naklejone w newralgicznych miejscach stelaża bedą zabezpieczaly lakier przed starciem w wyniku pracy ruchomych elementów.

 • Niektóre miękkie elementy wnętrza pojazdu (np. zagłówki) produkuje się metodą wypełnienia wtryskowego pianką zszytego wcześniej pokrowca. Szwy muszą być szczelne żeby pianka pod ciśnieniem z nich nie wypływała.


  Produkty:

  plaster bez opatrunku Micropore (Polopor)

  Taśma uszczelniająca 8777


  Dlaczego 3M?

  Do klejenia elementów piankowych można użyc klejów wodnych lub w aerozolu. Klej 74 w aerozolu - szybkie w działaniu i bardzo poręczne; do prac poNa szwy które w procesie pianowania mają przepuszczać gazy idealnym rozwiązaniem są taśmy Micropore stosowane jako plastry - ich ogromną zaletą jest też klej o bardzo dobrej przyczepność do skóry. W sytuacji kiedy materiał uszczelniany jest bardzo trudny do klejenia , a nie ma wymogu przepuszczalności mozna użyć tasmy 8777.

 • Deska rozdzielcza, konsola środkowa, podłokietniki, itd to obecnie bardzo złożone struktury składające się z wielu elementów. Czesto jedyną lub najefektywniejszą metodą montażu podzespołów jest klejenie, zarówno z użyciem taśm dwustronnych jak i klejow.


  Produkty:

  Kleje strukturalne 2K (StAR, DP490, DP8005/8010B)
  Kleje hot-melt (3731, 3748, 6111HT), PUR TS-230, TE-031
  Cienkie taśmy i błony (klej 300LSE, 200MP)


  Dlaczego 3M?

  Do tworzyw niskoenergetycznych 3M opracowało specjalne kleje strukturalne DP8005/DP8010B; jeśli kleimy tworzywa o wyzszej energii /powierzchnie malowane, a konieczny jest krótki czas wiązania można użyć kleju StAR DP8805 , W połączeniach mniej odpowiedzialnych (wzmacnianie, elementy dystansowe, zaczepy) najwygodniejsze będą kleje hot melt o bardzo szybkim działaniu. Niewielkie elementy dekoracyjne, płaskie wklejki wykończeniowe, uszczelki piankowe najdogodniej przykleić przy użyciu cienkich taśm dwustronnych / błon klejowych ze względu na wygodę i szybkość użycia.

 • Na etapie montażu nowego modelu samochodu bardzo często okazuje się, że części składowe nie współpracują idelanie jak zakładali konstruktorzy. Pojawiąją się szczeliny, luzy , brak sztywności, itp. które pogarszają estetykę lub funkcjonalność podzespołów, często jedyną metodą poprawy jest wdrożenie klejenia.


  Produkty:

  Kleje strukturalne 2K (StAR, DP8005/8010B)
  Kleje hot-melt (3731, 3748, 6111HT)
  Taśmy aluminiowe 363, 425


  Dlaczego 3M?

  Do elementów z tworzyw niskoenergetycznych 3M opracowało specjalne kleje strukturalne DP8005/DP8010B; jeśli kleimy tworzywa o wyzszej energii /powierzchnie malowane, a konieczny jest krótki czas wiązania można użyć kleju StAR DP8805 , W wielu zastosowanich najwygodniejsze będą kleje hot melt o bardzo szybkim działaniu, możliwości zalewania, wypełniania przestrzeni. W sytuacji gdzie plastikowe części znalazły się zbyt blisko źródła wysokiej temperatury i ulegają deformacji należy na nie nakleić taśmy aluminiowe, które będą odbijały i rozpraszały ciepło.

 • Niektóre elementy w konstrukcji pojazdu są już na etapie projektowania przewidywane do sklejenia. Klejenie stosuje się np. w produkcji karoserii , ale napotkać je można w wielu mniejszych częściach.


  Produkty:

  Kleje jednoskładnikowy 2214
  Kleje strukturalne 2K (StAR, DP490, 7240B/A DP8005/8010B)
  Cienkie taśmy i błony (klej 300LSE, 200MP, 100MP)


  Dlaczego 3M?

  W klejeniu niewielkich części metalowych gdzie wymagane jest sztywne, bardzo mocne i odporne na wysokie temperatury połączenie, rozwiązaniem jest użycie kleju 2214. Trwałe i wytrzymałe połączenie elementów metalowych (blachy, wporniki także malowane KTL) przy łatwości stosowania zapewni klej DP490. Do tworzyw niskoenergetycznych należy zastosować specjalne kleje strukturalne DP8005/DP8010B; jeśli kleimy tworzywa o wyzszej energii /powierzchnie malowane, a konieczny jest krótki czas wiązania można użyć kleju StAR DP8805 czy DP8405. Specjalne taśmy/błony z klejem 100MP umożliwiają montaż folii z obwodami drukowanymi z przylutowanymi diodami LED na radiatorach aluminiowych w lampach samochodowych).

 • Spawanie złączy (części metalowych lub elementów) poprzez podgrzeganie powierzchni do temp. topnienia za pomocą palnika, łuku elektrycznego lub innych metod oraz łączenie ich poprze ściskanie, zbijanie itp.


  Produkty:

  Przyłbica spawalnicza 9100XXi
  KleSystem z wymuszonym przepływem powietrza Adflo, półmaski filtrujące Aura/ 9925
  Ochrona słuchu (np. 1100, EARSoft)


  Dlaczego 3M?

  Filtr 3M 9100XXi umożliwia lepsze rozpoznawanie kolorów, dzięki czemu spawacz może precyzyjniej i szybciej spawać . Przekłada się to na większą wydajność spawacza, ogranicza ilość poprawek i odpadów. System Adflo z przyłbicą spawalniczą Speedglas zapewnia efektywną i komfortową ochronę dróg oddechowych dla spawaczy. System zmniejsza ilość indywidualnych środków ochrony na pracownika z 5 elementów do 1, co ułatwia pracodawcom zarządzanie sprzętem. Asortyment produktów 3M do ochrony słuchu obejmuje różnorodne wkładki przeciwhałasowe.


Wykończenie

W kolejnym procesie już prawie gotowy produkt jest uszczelniany, etykietowany, customizowany, polerowany, bądź jeżeli istnieją błędy produkcyjne- poprawiany.

 • Etykietowanie/ znakowanie pojazdow

  WycisWiększość części i podzespołów samochodowych wymaga trwałego i wyraźnego oznakowania pozwalającego na pełną identyfikację elementu. Najtańszym i najłatwiejszym sposobem jest uzycie etykiety z odpowiednim nadrukiem.


  Produkty:

  Etykiety z TT3, Durable Print/Acetone Resistant
  Etykiety premium z klejem 350E/46 (7871EC, 7872EC)
  Etykiety do trudnych powierzchni z klejem SE100 (92200)
  Etykiety na plomby zabezpieczające


  Dlaczego 3M?

  Użyty w etykietach premium klej 350E zapewnia wysoką i trwałą przyczepność do większości tworzyw, jeśli jest nie wystarczający użyć należy etykiety z klejem SE100 (92200). W miejscach narażonych na benzynę, oleje przeznaczone są etykiety z warstwą drukowalną TT3, jeśli istnieje ryzyko ekspozycji na bardziej agresywne chemikalia (jak płyn hamulocowy) 3M proponuje warstwę Durable Print. Jeśli należy zabezpieczyć element przed nieautoryzowanym rozbieraniem można na zmknięciu użyc etykiet tzw. plombowych które wskażą próbę ich usunięcia.

 • Proste szlifowanie: 61-5002-8408-8
  Krążki ścierne Random Orbital
  Elektronarzędzia 3M, środki scierne i akcesoria: 61-5002-8217-5
  Tarcze polerskie 3M Trizact Finesse-it 61-5002-8411-4
  Filce polerskie 3M Finesse-it: 61-5002-8340-5


  Produkty:

  Krążki ścierne Random Orbital


  Tarcze Scotch-Brite™
  Arkusze, koła
  Pady ręczne


  Dlaczego 3M?

  Szeroka gama technologii i rozwiązań
  Innowacyjne rozwiązania, które zmniejszają liczbę poprawek lub eliminują je całkowicie
  Produkty wysokiej jakości
  Obniżenie zużycia środków ściernych i kosztów produkcji

 • Tarcze polerskie 3M Trizact Finesse-it 61-5002-8411-4
  System Perfect: 61-5002-8286-0
  Filce polerskie 3M Finesse-it: 61-5002-8340-5
  System naprawy powłok lakierniczych: 61-5002-8350-4
  Produkty do polerowania 3M Finesse-it: 61-5002-8394-2


  Produkty:

  Finesse-it™
  Trizact™
  Perfect-It™
  3M Elite Mini Orbital krażek ścierny
  3M Finesse-it™ Produkty do polerowania


  Dlaczego 3M?

  Szeroka gama technologii i rozwiązań
  Innowacyjne rozwiązania, które zmniejszają liczbę poprawek lub eliminują je całkowicie
  Produkty wysokiej jakości
  Obniżenie zużycia środków ściernych i kosztów produkcji

 • Do wykończenia powłok lakierniczych lub kompozytów zalecamy stosowanie Systemu Perfect-It™ III Colour Code , lub Perfect-It™ dedykowanego do powłok żelkotowych który umozliwają uzyskanie doskonałego połysku. Stosowany razem z krążkami ściernymi Trizact™ P1500,,3000, 6000), Perfect-It™ i Trizact™ oferuje klientom naszybsze wykończenie powierzchni.


  Produkty:

  3M Perfect-It™ linię produktów do żelkotu


  Dlaczego 3M?

  3M™ DMS Dynamic Mixing System to autorska technologia 3M™ stworzona, by ograniczać ilość odpadów, zminimalizować powstwanie dziurek na powierzchni otworów oraz zwiększać wydajność i szybkość pracy. Technologia aplikatora, kartridża zaierającego szpachlę i utwardzacz oraz dyszy miksującej umożliwia mieszanie szpachli w idealnych proporcjach bez dostępu powietrza. Należy zachować dokładne proporcje mieszania 50:1: należy się upewnić, że produkt dobrze się utwardza, co ułatwia jego szlifowanie i zmniejsza ilość poprawek spowodowanych nieodpowiednim zmieszaniem. Większa wydajność: pociągnij za spust i działaj - bez przygotowań, bez ręcznego mieszania, bez czyszczenia. Mniejsza liczba defektów: eliminuje proces mieszania ręcznego. Szpachlówki 3M™ dla DMS dostępne są w trzech rodzajach dostosowanych do potrzeb różnych aplikacji w kartridżach 276ml. Umożliwia łatwiejsze mieszanie, rozprowadzanie i szlifowanie. Kompleksowa oferta. 3M™ DMS to autorska technologia 3M stworzona, by ograniczać ilość odpadów, otworów oraz zwiększać wydajność. Należy zachować dokładne proporcje mieszania 50:1: należy się upewnić, że produkt dobrze się utwardza, co ułatwia jego szlifowanie i zmniejsza ilość poprawek spowodowanych nieodpowiednim zmieszaniem. Większa wydajność: pociągnij za spust i działaj - bez przygotowań, bez ręcznego mieszania, bez czyszczenia.

 • DGłówne środki ochrony indywidualnej stosowane w przemyśle motoryzacyjnym.


  Produkty:

  Ochrona wzroku (np. SF401AF, S1101SGAF-KT)
  Ochrona słuchu (np. 1100, EarSort, Optime)
  Ochrona dróg oddechowych (np.. Półmaska 7500 + pochłaniacze)
  Ochrona przed upadkiem z wysokości (np.szelki Delta Comfort, urządzenie samaohamowne, punkty kotwienia,poziome systemy zabezpieczenia Uni8 )


  Dlaczego 3M?

  3M™ DMS Dynamic
  Asortyment produktów 3M do ochrony słuchu obejmuje wkładki przeciwhałasowe o zróżnicowanym tłumieniu. Okulary ochronne 3M oferują najlepszą powłokę zapobiegającą parowaniu jaka


Magazynowanie i transport

Ostatnim etapem jest zabezpieczenie powierzchni, pakowanie i przygotowanie do wysyłki lub przechowywania w magazynie. Każdy producent dba o to, by produkt dotarł do klienta w niezmienionym stanie. • Zawsze ostatecznego wyboru dokonuje klient, który potrzebuje rozwiązania spełniającego określone warunki technologiczne. Zawsze ważną przesłanką przy zakupie jest redukcja kosztów wytworzenia, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości. Wszystko, co robimy dla naszych klientów ma za zadanie ułatwić pracę, poprawić jej efektywność i jednocześnie zagwarantować przy tym stabilną jakość oraz obniżenie kosztów.


 • Doskonałym przykładem są maty podłogowe w lukach bagażowych na pojazdach DART bydgoskiej PESY. Naszym zadaniem było dopasowanie produktu w ten sposób, aby chronił wykładzinę podłogową i tym samym zapewniał kilkuletnią trwałość. Istotą sprawy było zminimalizowanie czasu potrzebnego na wymianę uszkodzonych fragmentów wykładziny i kosztów z tym związanych. Wykorzystaliśmy bardzo nietypowy laminat podłogowy, posiadający skrajne właściwości antypoślizgowe i grubą strukturę.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz właściwego produktu do swojego projektu? Skontaktuj się z nami jeżeli potrzebujesz produktu, porady technicznej lub aplikacyjnej.
Zadzwoń pod nr telefonu +48 22 739 60 09Other Transportation

 • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

 • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

 • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

 • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.