1. Polska
 2. Motoryzacja
 3. Transport
 4. Łodzie i jachty
Motoryzacja

Sprawdzone i dostosowane rozwiązania do produkcji jachtów i łodzi


Łodzie i jachty

Aluminiowa łódka na ryby a może katamaran z włókna węglowego? Mamy sposoby na bezpieczną i przyjemną pracę z żywicami, idealnie gładką powierzhnię i brak delaminancji kompozytów.

Koszt delaminacji laminatu przy zastosowaniu niedopowiedniego kleju jest na tyle wysoki, że najwieksi producenci jachtów i luksusowych łodzi już dawno wybrali 3M. Na etapie projektu warto zwrócić uwagę na najmocniejsze kleje strukturlne, rzepy przemysłowe i folie graficzne. Niesamowity wygląd i rozsądny koszt produkcji to dwie cechy, które ułatwiają pokonanie konkurencji- wiemy o tym i dlatego oddajemy do Twojej dyspozycji pełne portfolio materiałów ściernych, mleczek polerskich, nieżółknących klejów poliuetanowych i unikalnych folii graficznych. Czy widziałeś dwódziesto metrowy jacht, który wygląda jak pokryty naturalną skórą? My też nie, ale dzięki folii dekoracyjnej Dynoc możemy osiągnąć taki efekt!


Przygotowanie powierzchni

Powierzchnia materiału, który ma być przetwarzany, jest obrabiana. Celem najczęściej jest przygotowanie do kolejnego procesu- lakierowania, klejenia, etc. W procesie tym materiał może być poddawany obróbce chemicznej, mechanicznej (materiały ścierne), anodowanie, koronowanie, itd..


Lakierowanie i nakładanie powłok

Materiał pokrywany jest w celu zapewnienia ochrony przed korozją, bądź innymi czynnikami (ścieranie, UV, etc) bądź w celu zapewnienia odpowiedniego, oczekiwanego wyglądu powierzchni.

 • Maskowanie w lakierowaniu na mokro

  Po zmontowaniu pojazdu lub łodzi nakłada się taśmy maskujące przed wstawieniem ich do kabiny lakierniczej lub pieca. By dobrze utwardzić lakier temp. wynosi 80 stopni Celsjusza lub więcej. Czasem taśma maskująca musi przetrwać wiele wysokotemperaturowych cykli.


  Produkty:

  Cykle utwardzania lakieru w podwyższonej temp. ( 301E)
  Cykle w wysokiej temp. (401E, 501E) 3M™ Taśmy konturowe precyzyjne ( 218, 471, 471+)


  Dlaczego 3M?

  Łatwe odwijanie może przyspieszyć nakładanie. Wyraźne linie odcięcia przekładają się na lepszy wygląd elelmentów lakierowanych . Mniejsze strzępienie się tasmy podczas odrywania umożliwia szybsze jej usunięcie z pojazdu. Czyste usuwanie ogranicza konieczność czyszczenia lub liczbę poprawek po usunięciu taśmy maskującej. Podsumowanie: dzięki ograniczeniu liczby poprawek klient może polakierować więcej elementów, zmniejszyć nakłady pracy i ograniczyć koszty.

 • Powłoka żelkotowa to twarda żywica, która stanowi najbardziej zewnętrzną warstwę laminatu. Powłoki mają różne kolory. Kiedy łódź jest wykonywana z żelkotem na różne kolory trzeba zastosować taśmę maskującą dla oddzielenia kolorów w formie. Taśmy są także stosowane do robienia łat i przygotowania przed


  Produkty:

  3M™ Taśmy konturowe (np. 471, 471 )
  3M™ Taśmy maskujące (np. 301E, 401E)
  Taśmy poliestrowe 8991, 8992


  Dlaczego 3M?

  Taśma nie pozostawia osadów podczas odrywania, co ogranicza czyszenie powierzchni i liczbę poprawek. 3M pomaga wyeliminować przeciekanie lakieru przez nośnik, co oszczędza koszty ponownej obróbki. Taśma mniej się strzępi, co przyspiesza jej usuwanie. Wyraźne krawędzie odcięcia zapewniają lepszą jakość końcową i mniej poprawek. Rozwiązania 3M pomagają ograniczyć liczbę poprawek, zmniejszyć nakłady pracy, materiałowe i koszty całkowite.

 • Proste szlifowanie: 61-5002-8408-8
  Elektronarzędzia 3M, środki scierne i akcesoria: 61-5002-8217-5
  Scotch-Brite 7447/7448 PRO: 61-5002-8360-3


  Produkty:

  Krążki ścierne Random Orbital
  Tarcze Scotch-Brite™
  Arkusze, koła
  Pady ręczne


  Dlaczego 3M?

  Szeroka gama technologii i rozwiązań
  Innowacyjne rozwiązania, które zmniejszają liczbę poprawek lub eliminują je całkowicie
  Produkty wysokiej jakości
  Obniżenie zużycia środków ściernych i kosztów produkcji

 • Do wszystkich aplikacji w branży marine i przy produkcji pojazdów specjalnych, do których klient obecnie stosuje pistolet natryskowy z przymocowanym pojemnikiem. Jeśli klient natryskuje powłokę żelkotową, zalecamy stosowanie pistoletu na sprężone powietrze PN16587 Accuspray™ HGP


  Produkty:

  PN16577
  PN16587 do powłok żelkotowych


  Dlaczego 3M?

  System 3M™ Accuspray™ z wymiennymi dyszami 1.4, 1,8, 2.0 pracujace z kubkami PPS™. Jeden pistolet jest przystosowany do wszsytkich rozmiarów dysz. Wystarczy wymienić głowicę i użyć do kolejnej aplikacji.Udokumentowana oszczędność kosztów: System Accuspray™ ograniczy odpady rozpuszczalników, lakieru oraz czas potrzebny na czyszczenie i serwisowanie. Filmy techniczne i instruktarzowe dostępne na stronie 3Mspraysolutions.com/Accuspray-system. Wszystkie pistolety natryskowe Accuspray™ i głowice są produkowane w USA! Wszechstronność zastosowań: system może być stosowany do dowolnej aplikacji powlekania (nie zastanawiaj się, tylko lakieruj!). Do bardzo gęstych powłok stosuje się model PN16587 Accuspray™ HG Pressure + Kubek twardy zbiornik ciśnieniowy z miękkimi wkładami PPS™ w wielkościach mini, standard i 850ml.

 • Zabezpieczanie ścian kabiny lakierniczej i posadzek przy jednoczesnym ograniczeniu ilości zanieczyszczeń w powietrzu, które mogłyby uszkodzić powłokę lakierniczą. Nakładaj produkty na ściany i posadzki za pomocą aplikatorów i skróć czas konserwacji kabiny lakierniczej


  Produkty:

  PN36852 – Dirt Trap biały do kabin- szerokość 71,5cm 90m


  Dlaczego 3M?

  Materiał ochronny 3M™Dirt Trap™ do ochrony kabin lakierniczych i zabezpieczania powierzchni ma na celu ograniczyć ilość zabrudzeń, kurzu oraz rozprysków, dzięki czemu ogranicza ilość zanieczyczczeń na lakierowanej powierzchni a jednocześnie skraca i ułatwia konserwację kabiny, obniża koszty prac serwisowych, dzięki dostarczonym narzędziom do aplikacji. Udokumentowane oszczędności kosztów mogą być potwierdzone za pomocą Narzędzia do Analizy Kosztów. Materiał ochronny może być stosowany jako tymczasowa ochrona powierzchni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kabiny. Materiały są dostępne w różnych szerokościach. Materiał ochronny jest także dostępny w kolorze szarym do stosowania na posadzki.- do wyjaśnienia brak dostępności w Polsce tylko biały 71,5 cmX90m.

 • Materiał ochronny doskonale nadaje się do zabezpieczania powierzchni i zachowania ich w czystości. Stosuje się go głównie do posadzek zamiast papieru czy tektury, które wymagają taśmy maskującej (mocowania do posadzki lub substratu) oraz o które można się potknąć.


  Produkty:

  PN36851 – Biały Dirt Trap 35,5cm
  PN36852 – Biały Dirt Trap 71,5cm


  Dlaczego 3M?

  MMateriał ochronny do kabin i zabezpieczania powierzchni ma na celu ograniczyć ilość zabrudzeń, kurzu oraz rozprysków, a jednocześnie skraca i ułatwia wymianę zabezpieczenia dzięki samoprzylepnemu materiałowi , obniża koszty prac serwisowych, dzięki dostarczonym narzędziom do aplikacji. Udokumentowane oszczędności kosztów mogą być potwierdzone za pomocą Narzędzia do Analizy Kosztów. Materiał ochronny może być stosowany jako tymczasowa ochrona powierzchni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kabiny. Materiały są dostępne w różnych szerokościach. Materiał ochronny jest także dostępny w kolorze szarym do stosowania na posadzki.

 • Powierzchnie nieorganiczne: powierzchni metalowe, które były anodowane, ale nie były lakierowane czy powlekane podkładem.
  Powierzchnie organiczne: nałożono na nie lakier lub podkład, ale nie powłokę końcową


  Produkty:

  Micro-Klean™ RB
  Betapure™ AU


  Dlaczego 3M?

  Filtry, które ograniczają ilość grudek, powodujących kratery i inne wtrącenia. Filtry są dopasowanie do określonych pigmentów.
  Lepsze wychwytywanie zanieczyszczeń, wyższa pojemność filtra, Kompatybilność z szeroką gamą substancji chemicznych
  Większa powierzchnia, dłuższa żywotność filtrów, Mniej częste wymiany filtrów, mniejsza ilość odpadów
  Wyższa wydajność, mniej poprawek spowodowanych zanieczyszczeniem, skrócenie przestojów

 • Lakierowanie natryskowe to technika polegająca na rozpylaniu powłoki za pomocą urządzenia (lakieru, tuszu, powłoki itp.) na powierzchnię. Najpopularniejsze typy urządzeń wykorzystują sprężony gaz - zwykle powietrze - do atomizacji i ukierunkowania cząsteczek lakieru.


  Produkty:

  Ochrona dróg oddechowych (np. S-657, BT-30, V-500 lub system Jupiter wesja IS)


  Kombinezony (np. 4535, 4540, 4545)
  Ochrona przed upadkiem z wysokości (np.szelki Delta Comfort, urządzenie samaohamownenp Selaed Blok punkty kotwienia,poziome& pionowe systemy zabezpieczające)
  Ochrona wzroku (np. 2890SA)
  Ochrona słuchu (np. 1100, EarSoft)


  Dlaczego 3M?

  Systemy ochrony dróg oddechowych z aparatami sprężonego powietrza zapewniają bardziej skuteczną ochronę dróg oddechowych i komfort termiczny dla pracowników, zwiększając ich wydajność.
  Kombinezony lakiernicze 3M oferują przepuszczająccą powietrze warstwę oddychającą SMS.
  Uprzęże 3M chroniące przed upadkiem z wysokości oferują maksymalny komfort, swobodę ruchu oraz łatwość użycia, dzięki innowacjom, jak klamra łącząca typu D-Ring czy "rewolwer" umożliwiającym regulację długości taśm.


Montaż/ łączenie

Substraty/ elementy, po którymś z poprzednich procesów (lub obu) są łączone. Łączenie może być mechaniczne (nity, śruby) ale także spawane, klejone, spajane, zgrzewane itd.

 • Laminowanie dużych powierzchni

  Dwa substraty o podobnych wymiarach ; miękkie lub sztywne są klejone lub laminowane, a większość powierzchni jest pokryta klejem. Przykładowe aplikacje: tkanina do pianki w fotelach, podłoga, klejenie laminatów HPL do blatów.


  Produkty:

  Kleje natryskowe rozpuszczalnikowe (np. 1300L) i wodne (30, 2000)
  Kleje w aerozolu, lub w butlach/cylindrach
  Błony i taśmy do laminowania


  Dlaczego 3M?

  Wysoka zawartość cząstek stałych zapewnia lepsze pokrycie i niższe koszty całkowite na aplikację. Kleje o niskiej zawartości VOC i kleje niepalne mogą obniżyć koszty ubezpieczenia i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników. Systemy natryskiwania dostosowane do aplikacji klejów 3M zapewniają lepszy natrysk, wymagają mniej prac serwisowych oraz zapewniają lepsze pokrycie, co może obniżyć koszty. Spoiny klejowe odporne na wysokie temperatury ograniczają liczbę awarii i zapewniają wysoką jakosć połączenia w kazdych warunkach. Użycie błon/taśm samoprzylepnych nie wymaga żadnego oprzyrządowania i zapewnia natychmiastowy efekt działania.

 • Mocowanie elementu do powierzchni, przy czym element jest zwykle mniejszy niż powierzchnia, do której jest mocowany. W pojazdach: element mocowany do listwy wykończeniowej, plakietki z nazwą, odlewy boczne i mocowanie listw wykończeniowych do szafek.


  Produkty:

  3M™ Taśmy VHB™
  Kleje strukturalne 3M DP6310NS i DP6330NS, linia StAR, DP8407NS
  Uszczelniacze klejowe
  Błony i taśmy do laminowania
  Taśma do mocowania wiązek przewodów 3M™ 8777


  Dlaczego 3M?

  Rozwiązania 3M mogą ograniczyć problemy z wnikaniem wody, co przełoży się na lepszą jakość oraz wzmocni wizerunek marki . Rozwiązania 3M do mocowania mogą ograniczyć liczbę reklamacji i zwiększyć rentowność. 3M może pomóc w budowaniu silnego wizerunku marki poprzez podnoszenie jakości wyrobów. Kleje i taśmy mogą skrócić proces mocowania listw wykończeniowych i zapewnić bardziej estetyczny wygląd.


Wykończenie

W kolejnym procesie już prawie gotowy produkt jest uszczelniany, etykietowany, customizowany, polerowany, bądź jeżeli istnieją błędy produkcyjne- poprawiany.


Magazynowanie i transport

Ostatnim etapem jest zabezpieczenie powierzchni, pakowanie i przygotowanie do wysyłki lub przechowywania w magazynie. Każdy producent dba o to, by produkt dotarł do klienta w niezmienionym stanie.


 • Zawsze ostatecznego wyboru dokonuje klient, który potrzebuje rozwiązania spełniającego określone warunki technologiczne. Zawsze ważną przesłanką przy zakupie jest redukcja kosztów wytworzenia, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości. Wszystko, co robimy dla naszych klientów ma za zadanie ułatwić pracę, poprawić jej efektywność i jednocześnie zagwarantować przy tym stabilną jakość oraz obniżenie kosztów.


 • Doskonałym przykładem są maty podłogowe w lukach bagażowych na pojazdach DART bydgoskiej PESY. Naszym zadaniem było dopasowanie produktu w ten sposób, aby chronił wykładzinę podłogową i tym samym zapewniał kilkuletnią trwałość. Istotą sprawy było zminimalizowanie czasu potrzebnego na wymianę uszkodzonych fragmentów wykładziny i kosztów z tym związanych. Wykorzystaliśmy bardzo nietypowy laminat podłogowy, posiadający skrajne właściwości antypoślizgowe i grubą strukturę.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz właściwego produktu do swojego projektu? Skontaktuj się z nami jeżeli potrzebujesz produktu, porady technicznej lub aplikacyjnej.
Zadzwoń pod nr telefonu +48 22 739 60 09


Other Transportation

 • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

 • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

 • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

 • Pellentesque habitant morbi tristique senectus

  et netus et malesuada fames ac turpis egestas.