Motoryzacja

Sprawdzone i dostosowane rozwiązania do produkcji autobusów

Zapytaj eksperta 3M

Autobusy

Miejskie, szkolne, turystczne, mini, maxi przegubowe i inne- jak obniżyć koszty produkcji, odciążyć konstrukcję, przyspieszyć proces lakierowania? Codziennie dostarczamy kilometry taśmy dwustronnej VHB do klejenia poszycia nadwozia, tysiące krążków ściernych do szlifowania polakierowanych elementów paneli a przy tym zapewniamy bezpieczeństwo pracownikom. Odkryj 55 tysięcy produktów 3M, które pomagają zrewolucjoniować produkcję. Projektujesz? Połącz nieskoenergetyczne tworzywa. Zarządzasz produkcją? Przyspiesz etap szlifowania nawet o 30% Odpowiadasz za zakupy- znasz inną firmę, która dostarczy kleje, materiały ścierne, BHP i inne produkty? Nasze nowoczesne laboratoria zlokalizowane w Polsce pozwalają na szybki dobór produktów i odpowiednie przetestowanie na profesjonanych urządzeniach pomiarowych. Na koniec możesz otrzymać raport i instrukcję stanowiskową. Do kompletu dołożymy raport porównujący wydajność i koszt różnych rozwiązań.


 • Zapytaj eksperta 3M - Jarosław Kleina - 3M Specjalista ds. kluczowych klientów w branży produkcji autobusów i pojazdów szynowych

  Jarek ma ponad 10 letnie doświadczanie we wsparciu klientów z branży produkcji środków transportu w zakresie klejenia i rozwiązań montażowych. Nasz specjalista chętnie podzieli się swoim doświadczeniem oraz wesprze Państwa na każdym etapie projektowania i produkcji.

  • Rozwiązania przyspieszające proces montażu, redukujące masę pojazdu, obniżające koszty produkcji.
  • Aplikacje z zakresu technologii klejenia.
  • Wsparcie techniczne, konsultacje, pomoc w doborze produktów.

  Zapytaj eksperta 3M


Przygotowanie powierzchni

Powierzchnia materiału, który ma być przetwarzany, jest obrabiana. Celem najczęściej jest przygotowanie do kolejnego procesu- lakierowania, klejenia, etc. W procesie tym materiał może być poddawany obróbce chemicznej, mechanicznej (materiały ścierne), anodowanie, koronowanie, itd..


Lakierowanie i nakładanie powłok

Materiał pokrywany jest w celu zapewnienia ochrony przed korozją, bądź innymi czynnikami (ścieranie, UV, etc) bądź w celu zapewnienia odpowiedniego, oczekiwanego wyglądu powierzchni.

 • Maskowanie przy lakierowaniu

  Maskowanie przy lakierowaniu
  Zabezpieczanie przy lakierowaniu paneli i innych powierzchni
  Lakierowanie indywidualne- wzory/ przejścia kolorów, odcięcia.


  Produkty:

  3M™ Taśmy maskujące wysokiej jakości (101, 201, 301, 401, 501)
  3M™ Taśma winylowa (471+)- uwaga: 6893- idealna do długich, prostych linii
  3M™ Taśmy maskujące specjalne (244, 6910)


  Dlaczego 3M?

  Mniejsza ilość poprawek- brak pozostawionego kleju, równa linia odcięcia, brak podciekania i przemakania taśmy. Znakomity efekt końcowy.
  Równe odwijanie się taśmy- łatwiejsza i szybsza praca a dzięki temu wyższa jakość.
  Taśmy dobrane do procesu tak, aby miały znakomitą przyczepność do różnych powierzchni, również do innych taśm, folii i papieru./p>

 • Proste szlifowanie: 61-5002-8408-8
  Elektronarzędzia 3M, środki scierne i akcesoria: 61-5002-8217-5
  Scotch-Brite 7447/7448 PRO: 61-5002-8360-3


  Produkty:

  Krążki ścierne Random Orbital
  Tarcze Scotch-Brite™
  Arkusze, koła
  Pady ręczne.


  Dlaczego 3M?

  Szeroka gama technologii i rozwiązań
  Innowacyjne rozwiązania, które zmniejszają liczbę poprawek lub eliminują je całkowicie
  Produkty wysokiej jakości
  Obniżenie zużycia środków ściernych i kosztów produkcji

 • Powierzchnie nieorganiczne: powierzchni metalowe, które były anodowane, ale nie były lakierowane czy powlekane podkładem.
  Powierzchnie organiczne: nałożono na nie lakier lub podkład, ale nie powłokę końcową


  Produkty:

  PMicro-Klean™ RB
  Betapure™ AU


  Dlaczego 3M?

  Filtry, które ograniczają ilość grudek, powodujących kratery i inne wtrącenia. Filtry są dopasowanie do określonych pigmentów.
  Lepsze wychwytywanie zanieczyszczeń, wyższa pojemność filtra, Kompatybilność z szeroką gamą substancji chemicznych
  Większa powierzchnia, dłuższa żywotność filtrów, Mniej częste wymiany filtrów, mniejsza ilość odpadów
  Wyższa wydajność, mniej poprawek spowodowanych zanieczyszczeniem, skrócenie przestojów.

 • Do wszystkich aplikacji w branży marine i przy produkcji pojazdów specjalnych, do których klient obecnie stosuje pistolet natryskowy z przymocowanym pojemnikiem. Jeśli klient natryskuje powłokę żelkotową, zalecamy stosowanie pistoletu na sprężone powietrze PN16587 Accuspray™ HGP


  Produkty:

  PN16577
  PN16587 do powłok żelkotowych


  Dlaczego 3M?

  System 3M™ Accuspray™ z wymiennymi dyszami 1.4, 1,8, 2.0 pracujace z kubkami PPS™. Jeden pistolet jest przystosowany do wszsytkich rozmiarów dysz. Wystarczy wymienić głowicę i użyć do kolejnej aplikacji.Udokumentowana oszczędność kosztów: System Accuspray™ ograniczy odpady rozpuszczalników, lakieru oraz czas potrzebny na czyszczenie i serwisowanie. Filmy techniczne i instruktarzowe dostępne na stronie 3Mspraysolutions.com/Accuspray-system. Wszystkie pistolety natryskowe Accuspray™ i głowice są produkowane w USA! Wszechstronność zastosowań: system może być stosowany do dowolnej aplikacji powlekania (nie zastanawiaj się, tylko lakieruj!). Do bardzo gęstych powłok stosuje się model PN16587 Accuspray™ HG Pressure + Kubek twardy zbiornik ciśnieniowy z miękkimi wkładami PPS™ w wielkościach mini, standard i 850ml.

 • Zabezpieczanie ścian kabiny lakierniczej i posadzek przy jednoczesnym ograniczeniu ilości zanieczyszczeń w powietrzu, które mogłyby uszkodzić powłokę lakierniczą. Nakładaj produkty na ściany i posadzki za pomocą aplikatorów i skróć czas konserwacji kabiny lakierniczej


  Produkty:

  PN36852 – Dirt Trap biały do kabin- szerokość 71,5cm 90m


  Dlaczego 3M?

  Materiał ochronny 3M™Dirt Trap™ do ochrony kabin lakierniczych i zabezpieczania powierzchni ma na celu ograniczyć ilość zabrudzeń, kurzu oraz rozprysków, dzięki czemu ogranicza ilość zanieczyczczeń na lakierowanej powierzchni a jednocześnie skraca i ułatwia konserwację kabiny, obniża koszty prac serwisowych, dzięki dostarczonym narzędziom do aplikacji. Udokumentowane oszczędności kosztów mogą być potwierdzone za pomocą Narzędzia do Analizy Kosztów. Materiał ochronny może być stosowany jako tymczasowa ochrona powierzchni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kabiny. Materiały są dostępne w różnych szerokościach. Materiał ochronny jest także dostępny w kolorze szarym do stosowania na posadzki.- do wyjaśnienia brak dostępności w Polsce tylko biały 71,5 cmX90m.

 • Materiał ochronny doskonale nadaje się do zabezpieczania powierzchni i zachowania ich w czystości. Stosuje się go głównie do posadzek zamiast papieru czy tektury, które wymagają taśmy maskującej (mocowania do posadzki lub substratu) oraz o które można się potknąć.


  Produkty:

  PN36851 – Biały Dirt Trap 35,5cm
  PN36852 – Biały Dirt Trap 71,5cm


  Dlaczego 3M?

  Materiał ochronny do kabin i zabezpieczania powierzchni ma na celu ograniczyć ilość zabrudzeń, kurzu oraz rozprysków, a jednocześnie skraca i ułatwia wymianę zabezpieczenia dzięki samoprzylepnemu materiałowi , obniża koszty prac serwisowych, dzięki dostarczonym narzędziom do aplikacji. Udokumentowane oszczędności kosztów mogą być potwierdzone za pomocą Narzędzia do Analizy Kosztów. Materiał ochronny może być stosowany jako tymczasowa ochrona powierzchni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kabiny. Materiały są dostępne w różnych szerokościach. Materiał ochronny jest także dostępny w kolorze szarym do stosowania na posadzki.

 • Lakierowanie natryskowe to technika polegająca na rozpylaniu powłoki za pomocą urządzenia (lakieru, tuszu, powłoki itp.) na powierzchnię. Najpopularniejsze typy urządzeń wykorzystują sprężony gaz - zwykle powietrze - do atomizacji i ukierunkowania cząsteczek lakieru.


  Produkty:

  Ochrona dróg oddechowych (np. S-657, BT-30, V-500 lub system Jupiter wesja IS)
  Kombinezony (np. 4535, 4540, 4545)
  Ochrona przed upadkiem z wysokości (np.szelki Delta Comfort, urządzenie samaohamownenp Selaed Blok punkty kotwienia,poziome& pionowe systemy zabezpieczające)
  Ochrona wzroku (np. 2890SA)
  Ochrona słuchu (np. 1100, EarSoft)


  Dlaczego 3M?

  Systemy ochrony dróg oddechowych z aparatami sprężonego powietrza zapewniają bardziej skuteczną ochronę dróg oddechowych i komfort termiczny dla pracowników, zwiększając ich wydajność.
  Kombinezony lakiernicze 3M oferują przepuszczająccą powietrze warstwę oddychającą SMS.
  Uprzęże 3M chroniące przed upadkiem z wysokości oferują maksymalny komfort, swobodę ruchu oraz łatwość użycia, dzięki innowacjom, jak klamra łącząca typu D-Ring czy "rewolwer" umożliwiającym regulację długości taśm.


Montaż/ łączenie

Substraty/ elementy, po którymś z poprzednich procesów (lub obu) są łączone. Łączenie może być mechaniczne (nity, śruby) ale także spawane, klejone, spajane, zgrzewane itd.


Wykończenie

W kolejnym procesie już prawie gotowy produkt jest uszczelniany, etykietowany, customizowany, polerowany, bądź jeżeli istnieją błędy produkcyjne- poprawiany.


Magazynowanie i transport

Ostatnim etapem jest zabezpieczenie powierzchni, pakowanie i przygotowanie do wysyłki lub przechowywania w magazynie. Każdy producent dba o to, by produkt dotarł do klienta w niezmienionym stanie. • Zawsze ostatecznego wyboru dokonuje klient, który potrzebuje rozwiązania spełniającego określone warunki technologiczne. Zawsze ważną przesłanką przy zakupie jest redukcja kosztów wytworzenia, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości. Wszystko, co robimy dla naszych klientów ma za zadanie ułatwić pracę, poprawić jej efektywność i jednocześnie zagwarantować przy tym stabilną jakość oraz obniżenie kosztów.


 • Doskonałym przykładem są maty podłogowe w lukach bagażowych na pojazdach DART bydgoskiej PESY. Naszym zadaniem było dopasowanie produktu w ten sposób, aby chronił wykładzinę podłogową i tym samym zapewniał kilkuletnią trwałość. Istotą sprawy było zminimalizowanie czasu potrzebnego na wymianę uszkodzonych fragmentów wykładziny i kosztów z tym związanych. Wykorzystaliśmy bardzo nietypowy laminat podłogowy, posiadający skrajne właściwości antypoślizgowe i grubą strukturę.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz właściwego produktu do swojego projektu? Skontaktuj się z nami jeżeli potrzebujesz produktu, porady technicznej lub aplikacyjnej.
Zadzwoń pod nr telefonu +48 22 739 60 09Other Transportation

 • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

 • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

 • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

 • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.