Oznakowanie poziome dróg

 • Oznakowanie poziome dróg

  Utrzymanie widoczności oznakowania dróg 24/7 niezależnie od pogody.

  Ryzyko wypadków drogowych jest trzy razy większe w wilgotnych, ciemnych lub deszczowych warunkach. W takim środowisku oznakowanie drogi szybko traci widoczność, w miarę jak woda na jej powierzchni uniemożliwia utrzymanie odblaskowości, co jeszcze bardziej utrudnia jazdę.

  Taśmy 3M zapewniają widoczność oznakowania dróg, nawet w deszczowych i ciemnych warunkach. 3M oferuje oznakowanie skuteczne w każdych warunkach atmosferycznych, które zapewni doskonałą widoczność w porównaniu do tradycyjnych technologii oznakowania poziomego. Unikalne elementy optyczne przeciwdziałają normalnemu efektowi wpływu wody na oznakowanie i zapewniają doskonałą jego widoczność dla kierowców, nawet na ciemnych i mokrych drogach.

  Tradycyjne technologie wykonania oznakowania poziomego wykonane za pomocą "odsłoniętych soczewek" mają mikrokulki szklane umieszczone na wierzchniej warstwie oznakowania. Wiele z nich dobrze sprawuje się w suche dni, ale podczas zanurzenia oznakowania w wodzie oświetlenie reflektorów jest przez nie rozpraszane zamiast odbijane. Rezultatem jest znikoma przydatność takich oznakowań w stanie zamoczenia. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod produkcji oznakowania poziomego, wszystkie prefabrykowane drogowe taśmy odblaskowe 3M są widoczne nawet podczas poważnej ulewy.

  W sytuacjach wymagających stosowania czasowego oznakowania dróg, nasze taśmy do czasowej organizacji ruchu zapewniają idealne rozwiązanie dla oznaczenia pasów ruchu podczas robót drogowych i zmiany organizacji ruchu. Oprócz taśm w kolorze żółtym, dostarczamy również taśmę czarną do maskowania istniejącego oznakowania, co oznacza, że ​​istniejąca organizacja ruchu może być szybko przywrócona, kiedy roboty drogowe zostaną zakończone. Łatwość i szybkość stosowania oraz usuwania sprawia, że ​​prace drogowe mogą być skończone, a normalny ruch przywrócony, o wiele szybciej.


Kategorie produktów

 • Drogowe punktowe elementy odblaskowe, tak zwane "kocie oczy", efektywnie wyznaczają krawędzie pasów ruchu, co jest niezwykle pomocne dla kierowców, zwłaszcza w godzinach wieczornych oraz w niesprzyjających warunkach pogodowych.

  Zobacz Nasz produkty

 • Produkty 3M do oznakowania dróg wyróżniają się łatwością stosowania i fantastyczną trwałością. Taśma 3M™ Stamark™ zdecydowanie upraszcza proces tworzenia oznakowania poziomego na drogach.

  Nasze trwałe taśmy do znakowania dróg udowodniły w całej Europie, że są efektywną i długotrwałą alternatywą dla termo i chemoplastycznego oznakowania dróg, także dla tych wykonanych farbą. Niezaprzeczalny jest również fakt, że dużo łatwiej wykorzystać nasze produkty niż jakiekolwiek alternatywne rozwiązania.

  Zobacz Nasze produkty