Zamknąć  
 • Wszystkie pola są wymagane, chyba że określono inaczej

 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Prześlij Prześlij

Przepraszamy.

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych. Spróbuj ponownie później

Dziękujemy.

Formularz został przesłany

Zdjęcie nagłówka przedstawiające kobietę korzystającą z urządzenia mobilnego w mieście nocą.
Projektuj anteny, które przyspieszają wdrażanie 5G

Anteny są sercem infrastruktury 5G. Zapewnij lepszy zasięg 5G dzięki materiałom do anten, które mogą pomóc w spełnieniu kluczowych wymagań w zakresie wydajności i estetyki.

Skontaktuj się z ekspertem 3M

Produkty do anten i sieci 5G

Komunikacja 5G to nowa era szybkości przetwarzania danych, bardzo niskich opóźnień i powszechnej łączności. Oznacza to, że będzie wymagana większa liczba anten do przesyłu danych, szczególnie w pomieszczeniach zamkniętych. Podstawowe problemy z jakimi spotykają sie projektanci to integralność sygnału sieci, lepsze wtapianie się infrastruktury w otoczenie, rozpraszanie ciepła przez krytyczne komponenty, ekranowanie zakłóceń elektromagnetycznych i redukcja intermodulacji pasywnej, a także potrzebujesz odpowiednich materiałów do pracy.

W 3M oferujemy rozwiązania, które pomagają zoptymalizować anteny i podzespoły sieci 5G. Rozwiązania, takie jak przezroczysta folia przewodząca, która pozwala na zakamuflowanie potężnych anten wewnątrz budynków, dzięki czemu możesz zapewnić silniejszy, bardziej niezawodny sygnał w większej liczbie lokalizacji.


Rozwiązania 3M opracowane do rozwiązywania problemów przy projektowaniu sieci 5G

Estetyka/kamuflaż

Estetyka/kamuflaż

Nowe anteny nie powinny być nieestetyczne. Materiały firmy 3M mogą pomóc w dopasowaniu anten 5G i zespołów stacji bazowych do różnych okolic zgodnie z projektem.

 • Minimalna ikona przedstawiająca ludzkie oko.
  • 3M™ Przezroczysta folia przewodząca
   3M™ Przezroczysta folia przewodząca wykorzystuje opatentowaną technologię, która pomaga w tworzeniu przezroczystych anten o mocy ciągłej 50 W. Możesz teraz projektować anteny, które pomogą przyspieszyć wdrażanie sieci i poprawić zasięg w budynkach, a wszystko to przy zachowaniu niskiego profilu wizualnego.

   3M™ Envision™ Folia graficzna
   W przypadku kopuł anten radiowych 3M™ Envision™ Folia graficzna jest drukowanym cyfrowo rozwiązaniem, które pomaga wtopić infrastrukturę bezprzewodową w otaczający obszar zabudowany. Rozwiązania są łatwe w instalacji i odporne na wodę, glebę, promieniowanie UV i graffiti, bez wpływu na transmisję sygnału, nawet przy wysokich częstotliwościach.

Ekranowanie zakłóceń elektromagnetycznych / redukcja intermodulacji pasywnej

Ekranowanie zakłóceń elektromagnetycznych / redukcja intermodulacji pasywnej

Zakłócenia EMI i PIM mogą negatywnie wpłynąć na wydajność sieci, zmniejszając zasięg sieci bezprzewodowej użytkowników końcowych. Rozwiąż problemy z zakłóceniami sygnału 5G dzięki innowacyjnym produktom do anten i podzespołów, które pomogą w redukcji EMI i PIM

 • Minimalna ikona przedstawiająca zakłócenia sygnału przez EMI/PIM.
  • Ekranowanie i uziemianie zakłóceń elektromagnetycznych EMI
   Zmniejsz zakłócenia i zobacz korzyści płynące z wyższych szybkości przesyłania danych i zwiększonej przepustowości sieci. W zależności od konkretnego problemu, firma 3M może pomóc w ulepszeniu uziemienia i ekranowania anten i podzespołów za pomocą taśm przewodzących i innych innowacji. Pomyśl o lepszym ekranowaniu szczelin między liniami, bardziej niezawodnych stykach z małymi obszarami uziemienia i nie tylko.

   Produkty stosowane do redukcji intermodulacji pasywnej
   Rozwiązania firmy 3M w zakresie PIM mają określony skład, który pomaga zredukować wewnętrzne i zewnętrzne PIM w antenach i podzespołach 5G. Możliwości wykorzystania jest nieskończenie wiele — zastąp śruby w antenach klejem przewodzącym, aby poprawić wyniki w zakresie PIM, a nawet ochronić przed korozją pobliskich konstrukcji metalowych — wszystko po to, aby uzyskać lepszy sygnał.

   Absorbery intermodulacji pasywnej

   3M™ Taśma elektrycznie przewodząca dwustronna 3304BC-S

   Zestaw redukcji PIM 3M™
   Zestaw do redukcji intermodulacji pasywnej 3M™ rozwiązuje problem łagodzenia intermodulacji pasywnej poprzez pochłanianie jej zamiast ekranowania, zapewniając jednocześnie możliwość łatwiejszej instalacji, zerowy czas przestojów w obiekcie i brak przeszkód w regulacji lub wymianie anteny. Absorbery magnetyczne są umieszczane w pobliżu źródeł zakłóceń (np. wsporników montażowych) i są chronione taśmami odpornymi na warunki atmosferyczne, dzięki czemu można przeciwdziałać zakłóceniom sygnału 5G, chroniąc przed wpływem warunków atmosferycznych.

   Dowiedz się więcej o redukcji intermodulacji pasywnej PIM i ekranowaniu zakłóceń elektromagnetycznych / EMI

Redukcja masy

Redukcja masy

Ponieważ w infrastrukturze 5G potrzebnych jest coraz więcej anten i podzespołów, należy rozważyć zmniejszenie wagi wszędzie tam, gdzie to możliwe. Materiały 3M mogą pomóc w zmniejszeniu wagi różnych konstrukcji i komponentów.

 • Minimalna ikona przedstawiająca pióro.
  • Uszczelki przewodzące
   Zredukuj wagę dzięki piankowym uszczelkom przewodzącym stosowanym w wielu różnych zastosowaniach 5G — od małych komórek po repeatery. Uszczelki 3M mogą zastąpić śruby, pomagając obniżyć koszty poprzez skrócenie czasu montażu.

Zarządzanie temperaturą

Zarządzanie temperaturą

Chroń swój sprzęt 5G przed wysoką temperaturą i popraw ogólną niezawodność sieci. Anteny i podzespoły mogą korzystać z rozwiązań zarządzania ciepłem firmy 3M, z których wiele jest dostępnych w różnych kształtach.

 • Minimalna ikona przedstawiająca termometr.
  • Taśmy przewodząca ciepło 3M™
   Taśmy termoprzewodzące, taśmy rozprowadzające ciepło i inne innowacyjne materiały mogą pomóc w klejeniu stali nierdzewnej, podłoży o niskiej energii powierzchniowej i nie tylko. Produkty są odpowiednie dla sprzętu 5G, w tym aktywnych anten, małych komórek, zdalnych jednostek radiowych, sprzętu do mobilnych serwerów brzegowych, repeaterów, urządzeń CPE i anten mikrofalowych P2P.


Kluczowe zastosowanie: przezroczyste anteny 5G

Przedstawiamy przezroczystą folię przewodzącą firmy 3M — przezroczystą, dopasowującą się, lekką i wysoce przewodzącą folię stosowaną do budowy transparentnych anten 5G

Wysoka przepustowość sieci 5G w połączeniu ze wzrostem znaczenia danych oznacza rosnące zapotrzebowanie na anteny wewnątrz budynków. Nasza nowa przezroczysta folia przewodząca 3M™ wykorzystuje opatentowaną technologię metalowej nano-siatki, aby pomóc Ci zbudować niewidoczne anteny o znacznej mocy. Anteny te, przeznaczone do użytku w miejscach pierwotnie uważanych za niedostępne ze względów estetycznych, umożliwiają dostawcom usług bezprzewodowych poprawę zasięgu sieci w budynkach. Teraz możesz przenieść prędkość 5G do większej liczby pomieszczeń.


 • Uśmiechnięty mężczyzna na białym tle.
  Webinarium: Przezroczyste anteny do zastosowań w infrastrukturze 5G

  Dowiedz się więcej o naszej nowej przezroczystej folii przewodzącej 3M i o tym, jak pomaga ona w tworzeniu wydajnych i transparentnych konstrukcji antenowych od Jeffa Tostenrude'a, specjalisty ds. rozwoju zaawansowanych zastosowań w firmie 3M.

 • Duże zbliżenie dwóch palców zginających przezroczystą folię przewodzącą.
  e-book: 3M™ Przezroczysta folia przewodząca

  Przeczytaj o zmieniającej się technologii 5G i o tym, jak możesz zapewnić lepszy zasięg w pomieszczeniach.


Ikona e-maila na fioletowo-niebieskim tle
Subskrybuj wiadomości, trendy branżowe i dokumentacje

Bądź na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi trendami branżowymi i rozwiązaniami 3M dla infrastruktury komunikacyjnej.

Subskrybuj, aby otrzymywać aktualizacje
Grafika liniowa pejzażu miejskiego na różowo-fioletowym gradientowym tle.
Blog dotyczący infrastruktury 5G

Zobacz, jak firma 3M może pomóc Ci sprostać różnym wyzwaniom związanym z infrastrukturą komunikacyjną.

ODWIEDŹ BLOG 3M 5G (angielski, USA)

Podcast: Widzisz antenę 5G ?

 • ikona słuchawek i mikrofonu

  Wdrażanie technologii 5G ma miejsce na całym świecie, jedno jest pewne: potrzeba będzie stosowania coraz więcej anten. A to oznacza wiele wyzwań nie tylko estetycznych — a może nie, jeśli Taesung Kim z 3M ma coś do powiedzenia na ten temat.

  Pracuje on nad wdrożeniem kilku nowych produktów związanych z szerszym wdrożeniem sieci 5G, a jeden z nich – przezroczysta antena – brzmi zupełnie jak science fiction.

  (czas trwania 16 minut)

  POSŁUCHAJ PODCASTU


Porozmawiajmy o antenach

Masz pytanie dotyczące rozwiązań w zakresie anten? Potrzebujesz pomocy? Skorzystaj z formularza, aby skontaktować się z ekspertem 3M. Podaj jak najwięcej informacji, abyśmy mogli szybko udzielić dokładnej odpowiedzi.

Dowiedz się więcej