Miniatura filmu przedstawiająca instalację dużej anteny na tle panoramy miasta.
Stwórz wyjątkowe połączenie

Przyszłość infrastruktury telekomunikacyjnej już tu jest — 3M pomoże Ci odnaleźć nowe możliwości.

Rozwiązania 3M wspierające infrastrukturę telekomunikacyjną sieci 5G

Prędkość sieci 5G przynosi nowe i ekscytujące możliwości globalnemu biznesowi, transportowi, ochronie zdrowia, rozrywce i nie tylko. Od domów i miejsc pracy połączonych z Internetem rzeczy IoT po rozszerzoną rzeczywistość wirtualną i rzeczywistość rozszerzoną, czeka na Ciebie wiele nowych udogodnień.

Infrastruktura telekomunikacyjna 5G mierzy się z wieloma wyzwaniami — zakłócenia elektromagnetyczne (EMI), transmisja sygnału, rozpraszanie ciepła, stratność elektroizolacyjna i w końcu estetyka — a my mamy rozwiązania, które mogą Ci w tym pomóc. Łączymy podstawowe technologie i ponownie wykorzystujemy istniejące możliwości, takie jak wieloletnie rozwiązania do kontroli zakłóceń elektromagnetycznych w elektronice, aby wspomóc siłę i integralność sygnału — a to dopiero początek.

Od taśm przewodzących po rozwiązania do zarządzania wymianą ciepła w serwerach brzegowych, produkty 3M obejmują wiele krytycznych zastosowań infrastruktury telekomunikacyjnej. Zobacz, w jaki sposób nasze produkty mogą zapewnić Tobie i Twoim klientom nowe możliwości teraz i w przyszłości.


Obszary zastosowania

  • Anteny będą musiały stać się częścią wielu różnych środowisk, aby przyspieszyć wdrożenie sieci 5G. Materiały firmy 3M mogą pomóc w umieszczeniu anten w większej liczbie lokalizacji — zwłaszcza w pomieszczeniach — bez utraty siły sygnału. Teraz możesz stosować anteny transparentne, aby uzyskać lepszy zasięg sieci w budynku. Możesz również owinąć kopułki anten naszą folią kamuflażową, zachowując integralność sygnału, nawet przy wysokich częstotliwościach fal.

  • Kontrolowanie zakłóceń elektromagnetycznych i redukcja intermodulacji pasywnej (PIM) ma kluczowe znaczenie dla wdrażania infrastruktury 5G. Firma 3M posiada rozwiązania pozwalające zoptymalizować infrastrukturę sieci 5G, w tym kluczowe zespoły i komponenty najbardziej narażone na zakłócenia elektromagnetyczne. Materiały obejmują rozwiązania w zakresie uziemienia, ekranowania i absorbery, a także innowacyjny zewnętrzny zestaw redukujący intermodulację pasywną stosowany na masztach i wieżach stacji bazowych — wszystko po to, aby pomóc Ci poprawić wydajność i pojemność sieci.

  • Łączność z infrastrukturą 5G, taką jak serwery brzegowe, stacje bazowe i nadajniki musi być zoptymalizowana pod kątem opóźnienia, integralności sygnału i zanieczyszczenia środowiska. Materiały opracowane pierwotnie w celu poprawy łączności w centrach danych mogą pomóc w zapewnieniu niezawodnego połączenia również na elementach infrastruktury zewnętrznej. Obejmują one kable wysokiej transmisji danych pozwalające na składnie bez utraty jakości transmisji oraz złącza z technologią rozbudowanej soczewki optycznej zapewniającą pondaprzeciętną odporność na zanieczyszczenia.


Grafika liniowa pejzażu miejskiego na różowo-fioletowym gradientowym tle.
Blog na temat infrastruktury sieci 5G

Zobacz, jak firma 3M może pomóc Ci sprostać różnym wyzwaniom związanym z infrastrukturą komunikacyjną.

ODWIEDŹ BLOG 3M 5G (angielski, USA)

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej?

Masz pytania lub chcesz coś dodać? Potrzebujesz pomocy? Skorzystaj z formularza, aby skontaktować się z naszym specjalistą Podaj jak najwięcej informacji, abyśmy mogli szybko udzielić dokładnej odpowiedzi.

Dowiedz więcej o produktach od firmy 3M