Zautomatyzowane linie sortujące w magazynach

Przekraczanie kolejnej granicy w automatyzacji procesów produkcyjnych

Porozmawiaj jeszcze dziś z ekspertem 3M o zmianach w Twojej fabryce

POROZMAWIAJ Z EKSPERTEM 3M
 • Zdjęcie kamery widzenia maszynowego w fabryce

  Rozwiązania łączeniowe firmy 3M stosowane w automatyzacji procesów

  • We współczesnych fabrykach i centrach dystrybucyjnych dąży się do coraz większej efektywności kosztowej, podniesienia rentowności oraz do uzyskania odpowiedniej szybkości reagowania na zmiany następujące na poszczególnych rynkach. Systemy automatyzacji pomagają producentom i firmom logistycznym działać wydajniej przy jednoczesnym zwiększaniu skali działalności. Jak to możliwe?

   Dzięki współpracy z firmą 3M możesz wdrażać najnowsze technologie do istniejących systemów automatyki z poczuciem bezpieczeństwa, ponieważ zawsze możesz liczyć na nasze bezpośrednie wsparcie.

   Zapisz się, aby być na bieżąco

Ikona Biuletunu Technicznego

Wydajne systemy widzenia maszynowego

Wraz z tym, co uczeni nazywają czwartą rewolucją przemysłową, przemysł wytwórczy stale zmierza w kierunku automatyzacji, angażując sztuczną inteligencję do linii produkcyjnych w celu poprawy wydajności i lepszego wykorzystania umiejętności ludzkich. W tym zmieniającym się świecie, analiza obrazu stała się kluczowym elementem zwiększającym produktywność w wielu rozwijających się zastosowaniach.

Pobierz Biuletyn Techniczny (PDF,155KB)

Case study: Anywire i 3M współpracują w celu stworzenia przełomowego rozwiązania w zakresie automatyzacji fabryk.

Zobacz, jak technologia 3M łączy świat

 • Przełomowe systemy automatyzacji AnywireASLINK

  Zobacz, jak złącza 3M™ Link pomogły obniżyć całkowity koszt systemu i skrócić czas montażu złącza w sieci AnywireASLINK.

 • Grafika całkowitej redukcji kosztów systemu o 30%
  Całkowita redukcja kosztów systemu o 30%
 • Grafika oszczędności czasu montażu złącza o 80%
  Oszczędność czasu montażu złącza o 80%
 • Grafika redukcji kosztów komponentów (złączy) o 50%
  Redukcja kosztów komponentów (złączy) o 50%

zamknij  

Portfolio komponentów stosowane w różnych aplikacjach

Wyświetl wszystkie produkty przewidziane do automatyzacji produkcji

Nie wystarczy, że dzisiejsze systemy automatyki działają bezproblemowo zgodnie z pierwotnym projektem. Nawet tak skomplikowane sygnały jak dane kontroli wizyjnej czy dane kontroli ruchu przestrzennego maszyn muszą przepływać w czasie rzeczywistym — dodatkowo zmiany sygnałów następują w środowisku produkcyjnym. Firma 3M dostarcza złącza, przewody transmisji danych i układy łączeniowe do niezawodnej i zaawansowanej automatyzacji maszyn na każdym etapie procesu.

Technika łączeniowa

 • Zdjęcie komponentu Mini Stack

  Technika łączeniowa

  Czujniki to „układ nerwowy” procesu produkcyjnego, śledzący dane na temat ciśnienia, temperatury, wilgotności i innych warunków, które wpływają na wydajność produkcyjną. Zadbaj o zastosowanie odpowiednich systemów łączeniowych pracujących w sieci czujników i zapewnij płynny przepływ towarów dzięki technologiom nowej generacji firmy 3M.

  Złącza 3M™ Mini-Clamp, 3M™ Mini Stack i 3M™ Link zwiększają niezawodność i skuteczność działania systemów sterowania procesami produkcyjnymi. System Insulation displacement Contact (IDC) w złączach 3M Mini-Clamp i podwójne złącze IDC w 3M Mini Stack eliminuje konieczność usuwania izolacji z przewodów i stosowanie specjalnych narzędzi, dzięki czemu wzrasta niezawodność całego systemu zapewaniając minimalizację kosztów montażu i utrzymania sieci. Złącza jedno- i dwuczęściowe pozwalają na wykonanie większej liczby połączeń w trudno dostępnych przestrzeniach. Zmieniaj typ połączeń z równoległego na szeregowy, instaluj odejścia sieci i dodawaj urządzenia małej mocy bez dodatkowych linii sygnałowych i zasilających — ograniczasz koszty i analizujesz więcej danych.

Wybrane produkty automatyki łączeniowej

Złącza i przewody

 • Grafika złącza

  Złącza i przewody

  Złącza, przewody i czujniki to system szybkiej cyfrowej transmisji danych, będący rdzeniem każdej fabryki lub linii przemysłowej. Firma 3M oferuje solidne, niezawodne systemy połączeń typu Mini Delta Ribbon (MDR) i Shielded Compact Ribbon zgodnych ze standardem IEEE. Szeroka gama komponentów obejmuje elementy łączeniowe, osłony złączy i wiele innych. Rozbudowane portfolio zapewnia dostarczenie zasilania w niezawodny sposób w aplikacjach wizyjnej kontroli położenia, wymiany sygnałów w szafach sterowniczych i innych krytycznych funkcjach występujących w zautomatyzowanych układach przemysłowych.

  Ponadto firma 3M oferuje szeroką gamę sprawdzonych złączy do kabli taśmowych, złączy do łączenia płytek drukowanych oraz przewodów płaskich do różnorodnych zastosowań w automatyce przemysłowej.

Wybrane przewody i złącza

Przewody transmisji danych stosowane do maszynowych systemów wizyjnych

 • Zdjęcia przewodów do zastosowań przemysłowych

  Przewody transmisji danych stosowane do maszynowych systemów wizyjnych

  Najnowszej generacji kamery i systemy wizyjne stanowią integralną część nowoczesnych systemów automatyki, zapewniając odpowiednią jakość danych i umożliwiając reakcję w czasie rzeczywistym na to, co dzieje się z cennym produktem przemieszczanym do różnych miejsc w danym obiekcie.

  Przewody zaprojektowane do pracy w warunkach przemysłowych maksymalizują skuteczność analizy sygnału wizyjnego na kluczowych etapach takich procesów jak zaawansowane linie montażowe, operacje typu pick-and-place, kontrola wizyjna czy samochody autonomiczne.

  Przewody sygnałowe 3M obsługują główne branżowe standardy wizyjne takie jak Camera Link, USB3 VisionR.

Wybrane przewody stosowane w widzeniu maszynowym i analizie obrazu

 • Zdjęcie przewodów do zastosowań przemysłowych
  Zdjęcie wiązki przewodów do stosowana z kamerami przemysłowymi
 • Zdjęcie wiązek kablowych MDR i SDR
  Wiązki kablowe MDR i SDR

Złącza 3M Wire-to-Board, raster 1,27 mm (0,050 cala)

Złącza 3M Wire-to-Board, raster 1,27 mm (0,050 cala)

Zobacz, jak złącza 3M Wire-to-Board o rozstawie 1,27 mm (0,050 cala) pomogą Ci zoptymalizować wykorzystanie powierzchni bez kompromisów na liczbę sygnałów.

Obejrzyj wideo (2 minuty)

Zainteresowany systemem 3M przewód-płytka, złącze serii 451/452?

 • Gniazdo do montażu kabli taśmowych 3M™ z podziałką 1,27 mm (0,050 cala) z serii 451 umożliwia znacznie większą gęstość połączeń przy mniejszym zużyciu miejsca na płytkach. Gniazdo firmy 3M z serii 451 zwiększa elastyczność projektowania – jego niewielkie rozmiary pozwalają na umieszczenie go w gęstych lub kompaktowych przestrzeniach. Podziałka 0,050" pozwala na wygodną pracę w kompaktowej przestrzeni.

 • Osłonięte złącze boardmount 3M™ z serii 452 zostało zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować elastyczność projektowania przy jednoczesnym zminimalizowaniu używanej powierzchni płytki drukowanej dla połączeń kabli taśmowych. Złącze 3M z serii 452 pasuje do gniazda do montażu kabli taśmowych 3M™z serii 451 i zwiększa elastyczność projektowania – jego mały rozmiar pozwala na bardziej kompaktowe zakończenia.

zamknij  
Znak koperty na niebieskim tle
Dołącz do listy subskrybentów naszego newslettera i dokumentów branżowych

Bądź na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi trendami w branży i rozwiązaniami firmy 3M w zakresie automatyzacji fabryk.

Zapisz się, aby być na bieżąco
 • Inżynierowie przechodzą przez zautomatyzowany zakład produkcyjny

  Przewaga wynikająca z bezpośredniego wsparcia

  Niezawodny dostawca materiałów, zapewniający wsparcie, gdy tego potrzebujesz.

  Wybierając rozwiązania automatyzacji linii firmy 3M, otrzymujesz coś więcej niż tylko komponenty, którym możesz zaufać. Nasz zespół inżynierów ds. aplikacji będzie z Tobą współpracował na każdym etapie, kierując wdrożeniem i pomagając w pełni wykorzystać nasze rozwiązania. Bezpośrednia współpraca oznacza, że nasi eksperci stają się częścią Twojego zespołu, a spostrzeżenia, które uzyskujemy dzięki tej współpracy, pomagają ciągle udoskonalać nasze produkty.


Gotowi na automatyzację?

Nasz zespół inżynierów aplikacji służy pomocą.

zamknij  
 • Informacje podane przez Państwa posłużą do udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania drogą elektroniczną lub telefonicznie, przez przedstawiciela 3M lub przez jednego z naszych partnerów biznesowych, któremu udostępniliśmy Państwa dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności 3M.