Przewód połączeniowy z rozbudowaną wiązką światła optycznego 3M™ Expanded Beam Optical Interconnect
Zwiększaj możliwości.

Zobacz jak działają złącza i przewody z rozbudowaną wiązką światła optycznego 3M™ Expanded Beam Optical Interconnect.

Złącze kablowe stworzone dla współczesnego świata – złącza i przewody z rozbudowaną wiązką światła optycznego 3M™ Expanded Beam Optical Interconnect.

Duże zbiory danych są motorem napędowym transformacji cyfrowej – coraz więcej danych tworzy się i zużywa każdego dnia, co sprawia, że są one kluczowym elementem codziennego życia. Wraz z tą transformacją pojawia się zapotrzebowanie na więcej serwerów, przełącznic i połączeń działających na najwyższych prędkościach przy minimalnej potrzebie konserwacji i zredukowanej liczbie przestojów oraz jednoczesnym zapewnieniu elastyczności projektowania.

Firma 3M przeprojektowała technologię złączy światłowodowych, aby zredukować potrzeby konserwacji, czyszczenia i ingerencji człowieka, a jednocześnie zapewnić wyjątkową wydajność. Działanie konwencjonalnych złączy kablowych opierają się na kontakcie fizycznym i mogą być one podatne na przerwy w transmisji wynikające z zanieczyszczeń, takich jak kurz i drobne zanieczyszczenia organiczne. Konstrukcja stworzona przez 3M rozszerzyła wiązkę światła i zmieniła kąt padania światła w łączniku optycznym, rewolucjonizując sposób łączenia i działania kabli, jednocześnie zmniejszając ryzyko.

Rozpocznij współpracę z Nami, aby rozwiązać problemy związane ze złączami i przewodami! Skontaktuj się z nami.


Światłowodowe złącza kablowe spełniające oczekiwania stawiane centrom danych i serwerowniom.

Zobacz złącza i przewody z rozbudowaną wiązką światła optycznego 3M Expanded Beam Optical Interconnect
 • Parametry techniczne
  Zaprojektowane z myślą o wydajności.

  Wraz ze wzrostem prędkości sieci Ethernet centra przetwarzania danych muszą zapewniać szybszą i bardziej niezawodną wydajność w środowiskach o dużej liczbie kanałów. Złącza z rozbudowaną wiązką światła optycznego 3M™ Expanded Beam Optical Connectors zostały zaprojektowane w celu zapewnienia:
   

  • Konstrukcja rozbudowanej wiązki zoptymalizowaną pod kątem potrzeb centrum danych nowej generacji.
  • Stabilny poziom wydajności przy zastosowaniach z wieloma łączami.
  • Niska tłumienność i niski współczynnik odbicia w światłowodzie jednomodowym i wielomodowym.

   

   

   

 • Kurz
  Wyeliminuj kurz z połączenia. 

  Kurz w centrach danych może spowolnić produktywność i proces wdrażania, stwarzając ryzyko przestojów wynikających z potrzeby czyszczenia i konserwacji. Nasze złącza z rozbudowaną wiązką światła optycznego są mniej podatne na kurz i pomagają obniżyć koszty.
   

  • Technologia rozbudowanej wiązki zapewnia zmniejszoną wrażliwość na kurz.
  • Wydajność przy powtarzających się cyklach łączenie i przełączania.
  • Prosta konstrukcja złącza o niskiej liczbie części. 
 • Centra danych i serwerowni
  Złącza zaprojektowane w ten sposób aby umożliwić skalowalność.

  Ponieważ centra danych nowej generacji zmieniają się i ewoluują, przewody połączeniowe muszą być elastyczne i gotowe do szybkiego zwiększania skali. Optyczne złącza i przewody 3M zostały stworzony do konfiguracji i skalowania względem unikalnych potrzeb i wyzwań związanych z centrum danych.
   

  • Rozwiązania jednomodowe i wielomodowe, które mają za zadanie spełnić Twoje potrzeby w zakresie łączności.
  • Konstrukcja łącznika (12 do 144 włókien) z możliwością konfiguracji i skalowania.
  • Do zastosowań w szafach serwerowych i powiązanej infrastrukturze.

Zasoby


Technologia nowej generacji dla nowoczesnych centrów danych i serwerowni

 • Złącza i przewody wielowłóknowe

  System złączy z rozbudowaną wiązką światła optycznego 3M™ Expanded Beam Optical Connector System to system złączy wielowłóknowych opartych na nowej technologii rozbudowanej osłony (ferrule) prowadzącej wiązkę. Konwencjonalne złącza wielowłóknowe wykorzystują fizyczny kontakt między włóknami. Rozbudowana osłona (ferrule) prowadząca wiązkę światła optycznego 3M™ wydłuża wiązkę między łącznikami, zmniejszając wrażliwość złącza na kurz i redukując potrzebę częstego czyszczenia.

   

  System złączy zapewnia niską tłumienność i niski współczynnik utraty odbitego sygnału dzięki jednej technologii dla światłowodów jednomodowych lub wielomodowych. Krytyczne wyrównanie styków jest kontrolowane przez rozbudowany płaszcz prowadzący wiązkę bez użycia metalowych krańcówek wystających z końca złącza. System wykorzystuje hermafrodytyczną geometrię złącza z zatrzaskiem typu LC do połączenia adapterów zbiorczych. 


Pozostaw inne złącza.

 • Odporne na kurz złącza optyczne

  Rewolucyjna osłona złącza 3M, zaprojektowana w celu zapewnienia wydajności optycznej i odporności na zabrudzenia i kurz, oparta jest na technologii wiązki rozbudowanej. Rozbudowana osłona (ferrule) prowadząca wiązkę światła optycznego 3M™ Expanded Beam Optical Ferrule wydłuża wiązkę między łącznikami, zmniejszając wrażliwość złącza na kurz i redukując potrzebę częstego czyszczenia, dzięki czemu sprzęt będzie działał szybciej – szybciej generując przychody i obniżając koszty ciągłej konserwacji.


Technologia rozbudowanej wiązki (Expanded Beam Technology)
Nie ma rzeczy niemożliwych.

W oparciu o dziesięciolecia doświadczeń w branży złącz i przewodów wykorzystujemy najlepsze zasoby 3M Science w celu opracowania technologii napędzających przyszłość świata opartego na danych.

LET’S CONNECT

3M rozwija współpracę z doświadczonymi Partnerami w dziedzinie złącz i przewodów sygnałowych.

Roseberger OSI i Molex zostają partnerami w zakresie okablowania.


Narzędzia do kontroli światłowodów

 • Współpracownik

  3M współpracuje z dostawcami narzędzi do kontroli, takimi jak EXFO i Sumix, podczas opracowywania narzędzi, inspekcji opartych na obrazach oraz kryteriów kontroli. Dowiedz się więcej na temat narzędzi do kontroli złącz z rozbudowaną wiązką 3M Expanded Beam Connectors tutaj:

  EXFO

  Sumix