Szaro-fioletowy pociąg

Projektowanie pojazdów szynowych - rozwiązania 3M

Pomożemy Ci stawić czoła niektórym wyzwaniom oraz tworzyć lżejsze, szybsze i bardziej aerodynamiczne konstrukcje.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Odpowiednia konstrukcja ma kluczowe znaczenie dla powodzenia każdego projektu kolejowego

Podróż pociągiem nigdy nie była tak popularna. Inwestycje w tabor kolejowy nigdy nie były tak wysokie.Współczesne pociągi są lżejsze, szybsze, bardziej aerodynamiczne i bardziej energooszczędne niż kiedykolwiek wcześniej.

Jednak ten sukces wiąże się z nowymi, trudnymi wyzwaniami stojącymi przed rynkiem kolejowym.

 • Technik
  Od standardowej konstrukcji po przełom techniczny – wszystko jest w zasięgu ręki.
  • Oferujemy rozwiązania dopasowane do każdego etapu procesu produkcji pociągów, od budowy i montażu podwozia, przez lakierowanie i wykończenie, po konserwację i naprawę.

   Obejmują one nasze zautomatyzowane rozwiązania do szlifowania i polerowania, które pomagają zwiększyć produktywność; kleje strukturalne, które pozwalają na znaczne obniżenie masy konstrukcji; nasze środki ochrony indywidualnej, które chronią Twoich pracowników podczas pracy; a nasza oferta folii graficznych i okiennych zapewnia pasażerom komfort jazdy i pozytywny odbiór Twojej marki.

   Nasze podejście opiera się na partnerstwie. Chcielibyśmy rozpocząć współpracę, aby sprostać niektórym z najbardziej naglących wyzwań Twojej branży i pomóc Ci w budowaniu konkurencyjnego biznesu, który będzie odnosił sukcesy w przyszłości.

   Pobierz broszurę na temat rozwiązań do pojazdów szynowych (PDF, 7,4 MB)


Rozwiązania 3M z zakresu klejenia i montażu dla przemysłu kolejowego

W firmie 3M nieustannie pracujemy nad innowacyjnymi produktami, aby pomóc zapewnić najwyższą jakość produkowanych pojazdów. Oferujemy różnorodne rozwiązania w zakresie klejenia, montażu, uszczelniania.

Firma 3M oferuje technologie klejenia, które mogą przyspieszyć procesy produkcyjne oraz zmniejszyć ciężar pojazdu. Nasze technologie są wykorzystywane do klejenia kompozytów, co umożliwia tworzenie lżejszych konstrukcji.


Chłodniejsze kabiny pociągów dzięki nowej powłoce 3M

 • Pasażerowie w pociągu w Indiach
  Produkt 3M pomaga obniżyć temperaturę w tych pociągach nawet o 15%
  • Powłoka odbijająca ciepło słoneczne 3M™ Scotchkote™ RG 700 odbija ciepło emitowane przez słońce, nie pochłaniając go, a jedynie skutecznie obniżając temperaturę wewnątrz pociągów i innych zamkniętych konstrukcjach, takich jak autobusy, szopy przemysłowe i zewnętrzne obudowy z elementami elektronicznymi. Specjalna pigmentowana formulacja odbija promieniowanie słoneczne i obniża temperaturę metalu, który jest nią powlekany. Skład chemiczny tej trwałej formulacji farby na bazie wody pozwala na zastosowanie na zewnątrz przy oczekiwanej żywotności na poziomie 10 lat.*

   *Jest to oczekiwana żywotność na podstawie wyników sztucznego przyspieszonego starzenia pogodowego, która odpowiada ponad 10 latom oczekiwanej żywotności.

   Dowiedz się więcej na temat rozwiązań kolejowych 3M, by ochłodzić wnętrze pociągu (PDF, 1,1 MB)


Szary baner „Skontaktuj się z nami”
Jak możemy Ci pomóc? Zapytaj nas o nowoczesne rozwiązania kolejowe.

Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz porady technicznej dotyczącej produktu lub zastosowania albo chcesz podjąć współpracę ze specjalistą technicznym 3M.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Rozwiązania graficzne dotyczące pociągu przyszłości

Obejrzyj nasze filmy przedstawiające udane instalacje graficzne przy użyciu folii 3M.

 • Obejrzyj cały wywiad z Deborah Elliott, kierownikiem ds. partnerstwa produktowego i wydarzeń w Eurotunnel, w którym wyjaśnia, w jaki sposób odświeżono wygląd 25-letniego wahadłowca przy zastosowaniu folii 3M Envision sygnowanej marką.

 • Obejrzyj cały wywiad z Timem Locke, dyrektorem ds. kolei w firmie Aura Graphics. Omawia, jak łatwo jest zainstalować folie 3M na wagonie.

 • Obejrzyj cały wywiad z Kevinem Eleyem, kierownikiem projektu w Porterbrook Leasing. Dzieli się doświadczeniem firmy w zakresie korzystania z folii 3M.

 • Obejrzyj w całości referencje firmy Swiss Tram. Dowiedz się więcej na temat korzystania przez nich z 3M Envision 48.


Fioletowy baner bestsellera ze zdjęciem pociągu

Wirtualna wycieczka 360° po zastosowaniach kolejowych

Wypróbuj nasze narzędzie o nazwie Wirtualna wycieczka, aby jak najlepiej zrozumieć rozwiązania kolejowe 3M.

WYPRÓBUJ OSOBIŚCIE NASZĄ WIRTUALNĄ WYCIECZKĘ
Pomarańczowy napis „Zarejestruj się” na banerze dotyczącym webinariów

Zarejestruj się na webinaria

Kliknij poniższy przycisk, aby zapisać się na nasze webinaria poświęcone rozwiązaniom dla branży kolejowej:

 • Nowe normy branżowe i technologie
 • Nowe rozwiązania dla przemysłu kolejowego
 • Poznaj ekspertów pracujących w naszym zespole 3M ds. przemysłu kolejowego
ZAREJESTRUJ SIĘ DO UDZIAŁU W WEBINARIACH DOTYCZĄCYCH ROZWIĄZAŃ 3M Z ZAKRESU PRZEMYSŁU KOLEJOWEGO

Projektowanie i produkcja pociągów przyszłości: Ekonomiczne systemy automatyzacji

Firma 3M może pomóc Ci w zautomatyzowaniu procesów produkcyjnych w celu zwiększenia wydajności i obniżenia kosztów.

 • Firma 3M jest zaangażowana w proces renowacji lakieru od czasu wynalezienia pierwszych samochodów. We współczesnym świecie usterki pojazdów są wykrywane w procesie ręcznej kontroli. Usuwanie materiału to proces pod ciśnieniem, który polega na znalezieniu odpowiedniej synergii między produktem a robotem. Zautomatyzowany system do renowacji lakieru 3M™ to kompleksowe rozwiązanie, które zapewnia prawidłowe przeprowadzenie każdego etapu procesu.

 • Automatyzacja procesów ściernych w akcji
  Automatyzacja procesów ściernych

  Zrobotyzowane gratowanie i wykańczanie stwarzają możliwości na zwiększenie produktywności i zniwelowanie wyzwań producentów związanych z redukcją siły roboczej. Jednak wiążą się z tym ryzyko, wyzwania i niewiadome. Firma 3M to zaufany lider w zakresie zrobotyzowanego usuwania materiałów. Jako lider w zakresie materiałów ściernych produkowanych z myślą o robotach i dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz współpracy z integratorami systemów i producentami robotów, możemy pomóc Ci zrozumieć tajniki procesu automatyzacji.


Pracownik mający na sobie środki ochrony indywidualnej

Rozwiązania bezpieczeństwa dla przemysłu budowlanego

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT ROZWIĄZAŃ Z ZAKRESU BEZPIECZEŃSTWA W BUDOWNICTWIE
Skontaktuj się z nami

Na Twój e-mail odpowiemy w ciągu 24–48 godzin roboczych.

Niezależnie od tego, czy masz pytanie dotyczące wyzwań związanych z projektowaniem kolei, produktów, testów, cen, próbek, dystrybutorów czy czegokolwiek innego, nasz zespół jest gotowy na nie odpowiedzieć. Skontaktuj się z nami.

 • Informacje podane przez Państwa posłużą do udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania drogą elektroniczną lub telefonicznie, przez przedstawiciela 3M lub przez jednego z naszych partnerów biznesowych, któremu udostępniliśmy Państwa dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności 3M.

 • Wszystkie pola są wymagane, chyba że określono inaczej

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Prześlij Submit

Bardzo dziękujemy za zgłoszenie.

Wkrótce skontaktuje się z Państwem jeden z naszych ekspertów ds. rozwiązań dla przemysłu kolejowego.

Przepraszamy.

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych. Spróbuj ponownie później