1. Polska
 2. Coronavirus
Wspomagamy świat w walce z COVID-19

Wspomagamy świat w walce z COVID-19

3M walczy z COVID-19 na wszystkich frontach i obejmuje wsparciem wszystkie dotknięte pandemią strony

Podczas tego globalnego kryzysu priorytetem jest bezpieczeństwo naszych pracowników i społeczeństwa, w tym personelu służby zdrowia i pomocy przedmedycznej. Jesteśmy wdzięczni za pracę, jaką wykonują nasi pracownicy, aby wspomagać zdrowie publiczne. Jednocześnie podejmujemy stosowne działania w celu ochrony ich zdrowia i samopoczucia, co obejmuje — w miarę możliwości — pracę zdalną, a także specjalne procedury bezpieczeństwa w naszych obiektach.

Od stycznia firma 3M podwoiła produkcję masek N95/FFP2 do 1,1 miliarda rocznie w swoich zakładach produkcyjnych na całym świecie, w tym w USA, Azji i Europie. W ciągu najbliższych 12 miesięcy firma 3M ponownie podwoi produkcję do 2 miliardów rocznie.

Podczas obecnego kryzysu 3M doświadcza ogromnego wzrostu popytu na półmaski filtrujące N95/FFP2, a w przewidywalnej przyszłości popyt będzie przewyższać podaż. Dokładamy wszelkich starań w celu powiększenia produkcji, jednocześnie współpracując z rządami i innymi podmiotami w celu ustalenia priorytetów i planowania dostaw dla zaspokojenia najbardziej krytycznych potrzeb i obszarów. Firma 3M współpracuje również z innymi firmami w zakresie innowacyjnych rozwiązań chroniących pracowników służby zdrowia i osoby udzielające pomocy przedmedycznej.

 • Zwiększenie produkcji półmasek filtrujących FFP2
  Zwiększenie produkcji półmasek filtrujących FFP2
  • Podwojenie produkcji: Od wybuchu epidemii firma 3M podwoiła globalną produkcję półmasek filtrujących FFP2.
  • 24/7: Linie produkcyjne działają 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.
  • 2 miliardy: Firma 3M podjęła działania w celu zwiększenia globalnej produkcji półmasek filtrujących FFP2 do poziomu 2 miliardów sztuk rocznie.
 • Dostarczanie produktów tym, którzy najbardziej ich potrzebują
  Dostarczanie produktów tym, którzy najbardziej ich potrzebują
  • Pierwsza linia frontu: Większość półmasek filtrujących FFP2 w Polsce przeznaczona jest obecnie przede wszystkim dla pracowników służby zdrowia na pierwszej linii walki z COVID-19.
  • Kluczowe potrzeby: 3M współpracuje z rządami, dystrybutorami i innymi podmiotami na poziomie regionów, krajów i globalnie by priorytetowo zapewnić dostawy produktów dla kluczowych klientów i na potrzeby publicznej służby zdrowia.
  • Współpraca: Działania z rządami w celu znoszenia barier handlowych i dostarczenia półmasek filtrujących do najbardziej potrzebujących obszarów świata.
 • Przeciwdziałanie oszustwom, podróbkom oraz zawyżaniu cen
  Przeciwdziałanie oszustwom, podróbkom oraz zawyżaniu cen
  • Stałe ceny: Firma 3M nie podniosła cen półmasek filtrujących w czasie globalnego kryzysu.
  • Współpraca z organami ścigania: Podjęte zostały zdecydowane działania przeciwko tym, którzy próbują nielegalnie i nieetycznie wykorzystać pandemię koronawirusa do swoich celów. Nawiązano współpracę z organami ścigania na całym świecie.
  • Zgłaszanie prób wyłudzeń: Klienci 3M, którzy mają wątpliwości dotyczące potencjalnie nieuczciwych działań, mogą zgłosić je na stronie.
 • Bezpieczeństwo pracowników i utrzymanie ciągłości biznesowej
  Bezpieczeństwo pracowników i utrzymanie ciągłości biznesowej
  • Wsparcie: Wprowadzone zostały działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracowników 3M, kontynuowane jest monitorowanie miejsc pracy, by zapewnić wsparcie, jakiego mogą potrzebować.
  • Utrzymywanie aktywności biznesowej: 3M utrzymuje działalność biznesową na całym świecie dzięki zmianie modelu działania, kontaktom z lokalnymi ekspertami i rządami oraz globalnej współpracy.
  • Otwarta komunikacja: Zobowiązując się do obsługi naszych klientów, będziemy utrzymywać częstą i otwartą komunikację w tym dynamicznym środowisku.

OSTRZEŻENIE: Próby oszustwa i podróbki

OSTRZEŻENIE: Próby oszustwa i podróbki

Jeśli masz podejrzenia dotyczące potencjalnej próby oszustwa, zawyżania cen lub podrabiania produktów 3M, możesz je zgłosić za pośrednictwem poniższego linka:

 • 3M zaleca kupowanie produktów 3M wyłącznie od oficjalnych dystrybutorów 3M. Daje to największą gwarancję nabycia autentycznego produktu 3M.

  Jeśli potrzebujesz pomocy w identyfikacji oficjalnych dystrybutorów i dealerów 3M w Twojej okolicy, skontaktuj się z Centrum pomocy 3M.


Dowiedz się więcej o najważniejszych produktach 3M i 
uzyskaj dostęp do pomocnych zasobów

 • Właściwy dobór i dopasowanie są kluczowe dla skutecznego działania półmaski filtrującej w celu zmniejszenia narażenia na zanieczyszczenia z powietrza. Skorzystaj z biuletynów technicznych, filmów instruktażowych, materiałów dotyczących testów dopasowania i innych informacji, które pomogą Ci chronić pracowników oraz siebie.