1. Polska
 2. Wszystkie produkty 3M
 3. Kleje, uszczelniacze i podkłady
 4. Kleje strukturalne
 5. Kleje błyskawiczne
 6. 3M™ Scotch-Weld™ Klej cyjanoakrylowy do powierzchni trudnych do klejenia SI1500, 20g

3M™ Scotch-Weld™ Klej cyjanoakrylowy do powierzchni trudnych do klejenia SI1500, 20g

 • Numer części 1793514
 • 3M ID 7100040836
 • UPC 04046719933303,04054596802339

Niewrażliwość na rodzaj powierzchni sprawia, że świetnie klei skórę, korek i drewno

Duża lepkość sprawia, ze klej nie przecieka przez łączenia i pęknięcia

To świetny klej do wypełniania luk i dziur, reagujący z wieloma różnymi materiałami

Zobacz więcej szczegółów
Często przeglądane zasoby
Arkusz danych dotyczących bezpieczeństwa (PDF, 0B)

Specyfikacja

Szczegóły

Najważniejsze cechy
 • Niewrażliwość na rodzaj powierzchni sprawia, że świetnie klei skórę, korek i drewno
 • Duża lepkość sprawia, ze klej nie przecieka przez łączenia i pęknięcia
 • To świetny klej do wypełniania luk i dziur, reagujący z wieloma różnymi materiałami
 • Pojedyncza kropla może wytrzymać siły rzędu 2900 psi
 • Jedna kropla zapewnia wytrzymałość na rozciąganie do 19 MPa

Aby rozwiązać problem klejenia unikalnych i niestandardowych powierzchni, stworzyliśmy niewrażliwy na rodzaj powierzchni klej błyskawiczny 3M™ Scotch-Weld™ SI1500. Duża lepkość tego błyskawicznego kleju sprawia, że świetnie spaja szorstkie, porowate, zanieczyszczone czy kwasowe powierzchnie, w tym drewno, karton, okleiny, tkaniny, korek oraz skórę. „Klej błyskawiczny” jest dobrym wyborem przy wypełnianiu niewielkich przerw, a krótki czas wiązania pozwala szybko przekazać klejone materiały do następnego etapu produkcji

Klej błyskawiczny 3M™ Scotch-Weld™ niewrażliwy na rodzaj powierzchni SI1500 to cyjanoakrylowy klej niewrażliwy na rodzaj powierzchni. Klej błyskawiczny niewrażliwy na rodzaj powierzchni jest idealnym rozwiązaniem dla problematycznych i trudnych do sklejenia materiałów i powierzchni. Niektóre powierzchnie, jak np. niektóre typy drewna, są z natury kwasowe lub zasadowe, co może sprawić, że standardowe kleje cyjanoakrylowe nie będą wiązać w sposób prawidłowy. Standardowe kleje cyjanoakrylowe wiążą wyłącznie w środowisku neutralnym (pH). Nasz produkt nie polega na wilgoci powierzchniowej tak, jak większość klejów cyjanoakrylowych a duża lepkość zapewnia znakomite właściwości wypełniające. Krótki czas wiązania sprawia, że ten klej idealnie nadaje się do procesów produkcyjnych, w których etapy następują po sobie bardzo szybko. Czym są kleje błyskawiczne? Kleje błyskawiczne to szybkoschnące substancje na bazie cyjanoakrylu, tworzące silne łączenia, wykorzystywane w aplikacjach przemysłowych i domowych. Ogólnie rzecz biorąc, są akrylową lub inną żywicą chemiczną, która błyskawicznie polimeryzuje w środowisku wodnym (zwłaszcza jonów wodorotlenkowych), tworząc długie, mocne łańcuchy, spajające łączone materiały. Cyjanoakrylaty zazwyczaj mają dość krótki okres przydatności. W stanie płynnym, klej cyjanoakrylowy składa się monomerów, które z kolei składają się z molekuł cyjanoakrylowych. W zależności od wybranego sposobu lub w celu ułatwienia aplikacji, klej cyjanoakrylowy może mieć w składzie różne dodatki, np. koloidalną krzemionkę, dzięki czemu konsystencja kleju zbliża się do formy kleistego żelu. Ponieważ klej zaczyna wiązać pod wpływem wilgoci, ekspozycja nawet na standardowy poziom wilgotności w powietrzu sprawia, że klej w ciągu kilku sekund formuje cienką „skórę”, a która znacznie wydłuża reaktywny proces wiązania. Jeśli spoina ma się utwardzić w dość krótkim czasie, tworząc mocne i trwałe połączenie, klej cyjanoakrylowy należy nakładać bardzo cienkimi warstwami, zapewni to bardzo gwałtowną i szybką reakcję. Błyskawiczne kleje 3M można aplikować bezpośrednio z pojemnika. W temperaturze pokojowej bardzo szybko osiągają wytrzymałość manipulacyjną. Jedna kropla na cal kwadratowy tyle wystarczy. by nasz klej błyskawiczny 3M™ Scotch-Weld™ niewrażliwy na rodzaj powierzchni SI1500 związał większość tworzyw sztucznych, tworzyw gumowych, metali i wiele innych substratów, z odpornością na rozciąganie rzędu 2900 psi.

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu właściwego produktu do swojego projektu? Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz porady technicznej dotyczącej produktu lub zastosowania albo chcesz podjąć współpracę ze specjalistą technicznym z 3M

Wyślij nam wiadomość

Dziękujemy za zainteresowanie firmą 3M. Aby pomóc nam skutecznie zarządzać Twoim zapytaniem i odpowiedzieć na nie, uprzejmie prosimy o podanie niektórych kluczowych informacji, w tym danych kontaktowych. Podane przez Ciebie informacje zostaną wykorzystane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu przez przedstawiciela 3M lub jednego z naszych autoryzowanych partnerów biznesowych, którym możemy udostępnić Twoje dane osobowe zgodnie z polityką prywatności 3M.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Wyślij wiadomość

Dziękujemy za kontakt z 3M

Otrzymaliśmy Państwa wiadomość i obecnie przetwarzamy zapytanie
Jeden z naszych przedstawicieli skontaktuje się z Państwem telefonicznie lub za pomocą poczt e-mail

An error occurred.