1. Polska
 2. Wszystkie produkty 3M
 3. Materiały ścierne
 4. Ściernice tarczowe
 5. Ściernice do gratowania i wykańczania
 6. Włókninowa ściernica sprasowana EXL Scotch-Brite™ Roloc™ XL-DR

Włókninowa ściernica sprasowana EXL Scotch-Brite™ Roloc™ XL-DR

 • Dostępne opcje
 • | Wybierz opcje produktu dla identyfikatorów.

Mocna, sprasowana konstrukcja zapewnia skuteczne gratowanie i wykańczanie krawędzi

Duża gęstość zapewnia zachowanie profilu krawędzi, pomagając w utrzymaniu spójnego kształtu i cięcia

Włókniny o niskiej gęstości zapewniają dopasowanie i elastyczność przy wykańczaniu płaskich, profilowanych lub nieregularnych powierzchni bez uszkadzania obrabianego elementu

Zobacz więcej szczegółów
Często przeglądane zasoby

Szczegóły

Najważniejsze cechy
 • Mocna, sprasowana konstrukcja zapewnia skuteczne gratowanie i wykańczanie krawędzi
 • Duża gęstość zapewnia zachowanie profilu krawędzi, pomagając w utrzymaniu spójnego kształtu i cięcia
 • Włókniny o niskiej gęstości zapewniają dopasowanie i elastyczność przy wykańczaniu płaskich, profilowanych lub nieregularnych powierzchni bez uszkadzania obrabianego elementu
 • Sprasowana otwarta konstrukcja włókninowa i równomierny rozkład ziarna zapewniają jednolite cięcie
 • System mocowania 3M™ Roloc™ zapewnia szybką i łatwą wymianę dysków w wieloetapowych procesach wykończeniowych

Ściernica sprasowana Scotch-Brite™ Roloc™ EXL jest wykonana ze skompresowanej włókniny z równomiernie rozmieszczonym ziarnem. Nasze ściernice są wytrzymałe i skuteczne w różnych zastosowaniach obróbki metalu, w tym gratowaniu krawędzi i wykańczaniu.

Sprasowana ściernica Scotch-Brite™ Roloc™ EXL sprawdza się dobrze w różnorodnych zastosowaniach obróbki metalu i obrabianych maszynowo części, w których ważne są wąskie tolerancje. Użyj naszych ściernic, aby osiągnąć profesjonalne rezultaty w polerowaniu spawów, gratowaniu części samolotów lub ujednolicaniu i wykańczaniu różnych metali, tworzyw sztucznych oraz kompozytów. Ściernice są dostępne w różnych gradacjach, od drobnej, przez średnią po grubą. Zastosowano w nich materiał EXL w wyższych gęstościach ze względu na jego wytrzymałość i agresywną siłę cięcia w celu efektywnego gratowania krawędzi i narożników, bez uszkadzania części. Ściernice o niższych gęstościach są miękkie i dopasowujące się, dobrze sprawdzają się przy wykańczaniu powierzchni profilowanych. Szybko wymienne tarcze Roloc to mniejsze tarcze przeznaczone do łatwego i szybkiego mocowania na podkładkach Roloc*, umożliwiające wygodną wymianę tarcz pomiędzy różnymi zadaniami lub w wieloetapowych procesach wykańczania. System Roloc zapewnia bezpieczne mocowanie nawet w przypadku ciężkich zastosowań, a różnorodność dostępnych tarcz 3M Roloc pozwala operatorowi na zmianę zastosowania w ciągu zaledwie kilku sekund. Tarcze umożliwiają wykorzystanie zarówno krawędzi, jak i całej powierzchni bez przerywania pracy w celu montażu wyposażenia. Produkty Scotch-Brite do uszlachetniania powierzchni charakteryzują się materiałem ściernym na nietkanej włókninie nylonowej lub włóknach syntetycznych. Połączenie materiałów ściernych z włóknami tworzy system ścierny, który zapewnia spójne rezultaty przez cały okres użytkowania produktu. Materiał z włókniny o otwartej strukturze nie powoduje wytwarzania dużej ilości ciepła, co ogranicza przebarwienia i podcięcia elementów. Włókna są odporne na zaszlichcanie i utrzymują wysoką wydajność cięcia mineralnego materiału ściernego poprzez ograniczenie zapychania się włókien, co wydłuża tez żywotność produktu.

Cechy charakterystyczne

Zasoby

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu właściwego produktu do swojego projektu? Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz porady technicznej dotyczącej produktu lub zastosowania albo chcesz podjąć współpracę ze specjalistą technicznym z 3M

Wyślij nam wiadomość

Dziękujemy za zainteresowanie firmą 3M. Aby pomóc nam skutecznie zarządzać Twoim zapytaniem i odpowiedzieć na nie, uprzejmie prosimy o podanie niektórych kluczowych informacji, w tym danych kontaktowych. Podane przez Ciebie informacje zostaną wykorzystane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu przez przedstawiciela 3M lub jednego z naszych autoryzowanych partnerów biznesowych, którym możemy udostępnić Twoje dane osobowe zgodnie z polityką prywatności 3M.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

 • Wyślij wiadomość

Dziękujemy za kontakt z 3M

Otrzymaliśmy Państwa wiadomość i obecnie przetwarzamy zapytanie
Jeden z naszych przedstawicieli skontaktuje się z Państwem telefonicznie lub za pomocą wiadomości e-mail


Odwiedź naszą platformę z webinariami na temat klejenia i montażu

Uzyskaj najnowsze informacje, praktyczne wskazówki i wiele więcej od wiodących w branży Ekspertów 3M i poszerz swoją wiedzę. Każde webinarium trwa 45 minut.

Poznaj nasze bezpłatne webinaria na żądanie

An error occurred.


Produkty Powiązane