1. Polsce
 2. Kariera w 3M
 3. Kultura Różnorodności
Kariera w 3M
3M Singapore Employees
W 3M działamy razem.

Kultura różnorodności i włączania w 3M

W 3M możesz pomóc w stworzeniu lepszego świata. Wykorzystujemy naukę aby poprawić codzienne życie. Jesteśmy ciekawską i twórczą grupą ludzi, których idee przekształcają przyszłość.

Firma 3M ma biura w ponad 70 krajach, z czego ponad 35 000 pracowników zatrudnionych w Stanach Zjednoczonych i blisko 55 000 w pozostałych częściach świata. Tworzymy przyjazne środowisko, w którym nasi pracownicy czują się bezpieczni, szanowani i doceniani.

W 3M różnorodność ma zasadnicze znaczenie dla innowacji. Poszukujemy różnic międzyludzkich - w zakresie sposobu myślenia, doświadczania, pochodzenia etnicznego, wieku, płci, wiary, osobowości i stylu. Różne kompetencje, doświadczenia i umiejętności naszych pracowników są tym, co nas napędza.

Różnorodność jest różnicą a integracja wykorzystuje te różnice.
Różnorodność jest motorem innowacyjności
 • Ludzie


  Poszukujemy różnic międzyludzkich - różnych sposobów myślenia, doświadczenia, pochodzenia etnicznego, wieku, płci, wiary, osobowości i stylów. Różne kultury, narodowości, pochodzenie, wygląd, cechy fizyczne i umysłowe naszych pracowników przyczyniają się do kreatywnych pomysłów. Różne umiejętności, doświadczenia i zdolności naszych pracowników są tym, co nas napędza.

 • Kultura


  Dbamy o środowisko sprzyjające integracji, w którym pracownicy czują się bezpieczni, zaangażowani w tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Integracja jest częścią naszego stylu zarządzania. Nasza kampania "I'm in", uruchomiona w 50 krajach, ma na celu wzmocnienie i rozwój naszej kultury integracji. Chcemy, aby wszyscy w 3M czuli się doceniani i mogli dumnie prezentować swoje prawdziwe ja.

 • Społeczność


  Ważnym elementem naszej działalności jest angażowanie się w życie społeczności lokalnej. Pozwala nam to uczyć się od innych i zaszczepiać naszą pasję do poprawy każdego życia.


3M Employee Inclusion Video

3M Italy Employees

Pozyskiwanie Różnorodnych Talentów

Aby mieć pewność, że nasi pracownicy reprezentują różnorodność:
 

 • Współpracujemy ze stowarzyszeniami zawodowymi oraz uniwersytetami w celu zidentyfikowania róznorodnych talentów
 • Nasze organizacje pracownicze uczestniczą w wydarzeniach rekrutacyjnych
 • Budujemy bazę różnorodnych talentów na poczet przyszłych potrzeb rekrutacyjnych

Raport Wpływu 3M

 • Student Reading iPad

  Z okazji 25-lecia 3M w Polsce firma doradcza Deloitte przygotowała Raport Wpływu, będący swoistym podsumowaniem tych długich lat obecności amerykańskiej korporacji w Polsce.

  W 25 lat udało nam się stworzyć innowacyjne przedsiębiorstwo, które realnie wpływa na kształt gospodarki w Polsce. O jakości naszej pracy mogą świadczyć dziesiątki nagród, które w tym czasie otrzymaliśmy. Brązowa statuetka Effie® za kampanię 3M Science. Applied to Life.™, piąte wyróżnienie tytułem Solidny Pracodawca czy Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy to tylko ostatnie z nich.

  Pełną wersję raportu znajdziesz pod poniższym linkiem:

  www.raportwplywu.pl3M Central America Infographic

Wolontariat

 • 3M Gives Volunteers

  Zaangażowanie 3M w wolontariacie zawsze było jednym z naszych największych wkładów w życie społeczności, w której żyjemy i pracujemy. Zachęcamy 3Mowców do dzielenia się swoimi talentami i umiejętnościami z otaczającymi nas ludżmi. Nasza praca wolontariacka wspiera szkoły, pomaga dzieciom z różnych środowisk osiągać sukcesy.


Nagrody 3M

Our Commitment to Diversity

In 2015, 3M was named to the Forbes list of Best Places to Work and was named one of Fortune’s Most Admired Companies. In addition to these broad awards, we have also received the following recognition for our commitment to diversity: