Założenia firmy 3M

Improving every life

Zrównoważony rozwój jako podstawa działań 3M

Nasze działania obejmują miliony ludzi na całym świecie. Skupiamy się na ochronie środowiska i zdrowia, poprawie bezpieczeństwa oraz rozwoju edukacji. Działanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju przez ostatnie dekady odgrywało kluczową rolę w decyzjach biznesowych i wzroście firmy 3M w krajach regionu Europy Wschodniej (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Ukraina). Wprowadzając innowacje na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości jesteśmy zaangażowani we współpracę z naszymi klientami, partnerami biznesowymi i społecznościami lokalnymi.

Misją 3M jest: ulepszać każdy biznes, każdy dom i każde życie. Działając w zgodzie z tym przesłaniem, na przestrzeni kilkudziesięciu lat wprowadziliśmy wiele rozwiązań na rzecz rozwoju zrównoważonego. Zaczęliśmy już od 1975 r. realizując wiodący w branży program 3P (Polution Prevention Pays), którego zadaniem jest eliminacja lub redukcja źródeł zanieczyszczeń w produktach i procesach, a dziś prezentujemy cele 3M w zakresie zrównoważonego rozwoju do 2025 r.

Dowiedz się więcej o celach i rozwiązaniach 3M w zakresie zrównoważonego rozwoju. Zobacz Raport Zrównoważonego Rozwoju Regionu Europy Wschodniej.

 

 • 3M Science. Applied to Life. logo

   


Zobacz naszą markę w działaniu

 • lutego 04, 2020

  Gdzie jeszcze zaprowadzi nas wyobraźnia?

  Sprawdź, w jaki sposób pytanie „co jeśli?” prowadzi do odkrywania nowych sposobów rozwiązywania niepozornych problemów, czyniąc świat lepszym na tysiące sposobów.

  lutego 04, 2020 Gdzie jeszcze zaprowadzi nas wyobraźnia? Gdzie jeszcze zaprowadzi nas wyobraźnia?
 • marca 13, 2018

  Więcej mocy, mniej zakłóceń.

  Zastosowanie kompozytu na bazie aluminium w rdzeniu przewodu energetycznego, umożliwia przesyłanie dwukrotnie większej ilości energii elektrycznej przy redukcji masy przewodu o połowę — bez ingerencji w istniejącą infrastrukturę.

  marca 13, 2018 Więcej mocy, mniej zakłóceń. Więcej mocy, mniej zakłóceń.
 • lutego 13, 2017

  Magia mikrokulek.

  Mikropęcherzyki szklane 3M™ minimalizują ciężar i polepszają wytrzymałość statków, pojazdów i samolotów.

  lutego 13, 2017 Magia mikrokulek. Magia mikrokulek.
 • stycznia 13, 2017

  Czy uczucie pewności może być widoczne?

  My uważamy, że tak. Powłoka odblaskowa 3M™ Diamond Grade™ serii DG³ sprawia, że znaki drogowe są bardziej widoczne i wyraźniejsze. Dzięki temu kierowcy mogą szybciej i łatwiej zauważyć informacje oraz ostrzeżenia.

  stycznia 13, 2017 Czy uczucie pewności może być widoczne? Czy uczucie pewności może być widoczne?

Zobacz naszą markę w działaniu