Nowoczesna, wygodna półmaska filtrująca wyposażona w zawór oddechowy 3M™ Cool Flow™ Comfort

 • 3M™ Aura™ serii 9300+Gen3 Zawór 3M™ Cool Flow™ Comfort
  • • Łatwiejsze o 37% otwieranie zaworu
  • • 36% większy przepływ powietrza
  • • Lepsze odprowadzenie ciepła i wilgoci
  • • Większy komfort
  • Zawór 3M™ Cool Flow™ Comfort został stworzony, by zapewniać jeszcze większy komfort oddychania w gorącym i wilgotnym środowisku. Zapobiega on kumulacji ciepła wewnątrz półmaski, co stanowi jedną z najważniejszych przyczyn poczucia dyskomfortu u użytkowników.

   Zawór Cool Flow™ Comfort otwiera się o 37% łatwiej niż oryginalny zawór 3M™ Cool Flow™, dzięki czemu odpowiednio 36%, 56% lub 185% więcej wydychanego powietrza przechodzi przez zawór w przypadku półmasek filtrujących serii 9300+Gen3 w porównaniu do poprzednich masek Aura™ 9300+ (wyniki porównania dla produktów FFP3, FFP2, FFP1).

   Z tego powodu zawór Cool Flow™ Comfort umożliwia oddychanie chłodniejszym powietrzem oraz większy komfort dla użytkownika, sprawiając, że półmaski filtrujące 9300+Gen3 wyposażone w zawór doskonale nadają się do długotrwałego użytkowania w szczególności w gorącym i wilgotnym środowisku pracy oraz podczas ciężkiej pracy fizycznej.

Widok z zewnątrz: większy komfort użytkowania dzięki zastosowaniu zaworu 3M™ Cool Flow™ Comfort

System termicznego obrazowania* pozwala ocenić zewnętrzną temperaturę powierzchni maski. Kolory na zdjęciach pokazują, jak zmienia się temperatura powierzchni maski podczas wdychania (niebiesko-fioletowy) i wydychania (żółto-czerwony) powietrza przez użytkownika.

 • 3M™ Aura™ serii 9300+Gen3 Widok z zewnątrz: większy komfort użytkowania dzięki zastosowaniu zaworu 3M™ Cool Flow™ Comfort

  9320+Gen3 bez zaworu     9322+Gen3 z zaworem

  Wdychanie:
  Elektretowa włóknina filtrująca z zaawansowaną technologią 3M AEM zapewnia mniejsze opory oddychania, dzięki czemu umożliwia łatwiejsze wdychanie powietrza z zewnątrz przez półmaskę.
  Kiedy użytkownik robi wdech, przepływające przez półmaskę powietrze obniża jej temperaturę powierzchniową, co ilustruje kolor fioletowy. Natomiast plastikowa obudowa zaworu oddechowego 3M™ Cool Flow™ Comfort zatrzymuje część ciepła powietrza wydychanego w cyklu oddychania, na co wskazuje niebiesko-zielony kolor termicznego obrazowania.

 • 3M™ Aura™ serii 9300+Gen3 Widok z zewnątrz: większy komfort użytkowania dzięki zastosowaniu zaworu 3M™ Cool Flow™ Comfort

  9320+Gen3 bez zaworu     9322+Gen3 z zaworem

  Wydychanie:
  Kiedy użytkownik wydycha powietrze, maska wypełnia się ciepłym i wilgotnym powietrzem, co pokazują kolory żółty i czerwony. Proszę zauważyć, że maska z zaworem Cool Flow™ Comfort na zdjęciu po prawej stronie uwalnia ciepłe, wilgotne powietrze, przez co temperatura powierzchniowa maski utrzymuje się na niższym poziomie.

  *Testy zostały przeprowadzone z wykorzystaniem symulatora oddechowego i przepływu 85 litrów powietrza na minutę przy zachowaniu temperatury powietrza wydychanego na poziomie 36°C i 90% wilgotności względnej.


 • 3M™ Aura™ serii 9300+Gen3 Chłodniejsze powietrze dzięki zaworowi oddechowemu 3M™ Cool Flow™ Comfort

  Chłodniejsze powietrze dzięki zaworowi oddechowemu 3M™ Cool Flow™ Comfort

  Niższe opory oddychania ułatwiają użytkownikowi wdychanie i wydychanie, co zwiększa komfort użytkowania półmaski. Półmaski filtrujące 3M wyposażone w zawór oddechowy 3M™ Cool Flow™ Comfort cechują się niższymi oporami dla powietrza wydychanego niż półmaski filtrujące 3M bez zaworów.*

  Tabela po lewej stronie pokazuje porównanie półmasek filtrujących 9300+Gen3 z zaworem i bez oraz wpływ zaworu oddechowego Cool Flow™ Comfort na początkowe opory oddychania.


Mniejsze zagęszczenie włókien w materiale filtrującym zapewnia ten sam poziom ochrony.

 • 3M™ Aura™ serii 9300+Gen3 Mniejsze zagęszczenie włókien w materiale filtrującym zapewnia ten sam poziom ochrony.
  Wyższy ładunek elektrostatyczny umożliwia skuteczniejsze przyciąganie cząstek…

  Dzięki zastosowaniu wyjątkowego procesu produkcji każde włókno elektretowej włókniny filtrującej z zaawansowaną technologią 3M AEM (Advanced Electret Media) ma wysoki ładunek elektrostatyczny, który umożliwia skuteczne przyciąganie cząstek z większego obszaru i efektywną filtrację powietrza.

 • 3M™ Aura™ serii 9300+Gen3 Mniejsze zagęszczenie włókien w materiale filtrującym zapewnia ten sam poziom ochrony.
  ...dzięki czemu potrzeba mniej włókien filtrujących, by zapewnić ten sam poziom ochrony.

  Wysoki ładunek elektretowej włókniny filtrującej z zaawansowaną technologią 3M AEM (Advanced Electret Media) zapewnia, że mniejsza liczba włókien jest w stanie skutecznie wychwytywać cząstki zanieczyszczeń. Wykorzystując tę zależność 3M stworzyło skuteczny filtr o dużo mniej zagęszczonej strukturze niż tradycyjne filtry elektretowe, co ułatwia przepływ powietrza.


 • 3M™ Aura™ serii 9300+Gen3 Technologia filtrów zapewniających niższe opory oddychania

  Technologia filtrów zapewniających niższe opory oddychania

  Półmaski filtrujące jednorazowego użytku 3M™ Aura™ 9300+Gen3 wykorzystują technologię filtracji 3M AEM (Advanced Electret Media), która pozwala obniżać opory oddychania, zapewniając wyższy komfort użytkowania i mniejszą uciążliwość stosowania.
  Tabela (lokalizacja) przedstawia wstępne opory oddychania półmasek serii 9300+Gen3 w odniesieniu do limitów określonych w normie EN 149.


Rozmowa z konstruktorem półmaski

 • 3M™ Aura™ serii 9300+Gen3 Rozmowa z konstruktorem półmaski

  Dowiedz się więcej na temat technologii wykorzystanej do stworzenia nowego zaworu oddechowego 3M™ Cool Flow™ Comfort od samego konstruktora.

  ZOBACZ FILM

   


Półmaski filtrujące 3M™ Aura™