1. Strona główna
 2. Technologia
Technologia-D

TECHNOLOGIA

 • Technologia-1

  BARIERA DLA WIRUSÓW I BAKTERII

  Rana, powstała na skutek skaleczenia czy będąca pozostałością po zabiegu chirurgicznym, jest bardzo delikatna i narażona na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Szczególnym niebezpieczeństwem są wszechobecne zarazki. Dlatego tak ważne jest zapewnienie jej bariery dla bakterii i wirusów*, dzięki czemu można zapobiec groźnym infekcjom.

  Dobrym rozwiązaniem są barierowe, wodoodporne opatrunki z warstwą chłonną Viscoplast Tegaderm +Pad, które umożliwiają stworzenie sterylnej ochrony przed zarazkami i zanieczyszczeniami. Przydają się w sytuacjach codziennych, do opatrywania niewielkich zranień, skaleczeń, oparzeń, otarć. Będą też nieocenioną pomocą w sytuacji, gdy trzeba zabezpieczyć cięcie pooperacyjne.
  Opatrunki Viscoplast Tegaderm +Pad są , wygodne, delikatne dla skóry, ale jednocześnie zapewniają właściwą przyczepność. Ponadto są oddychające w warunkach domowych mogą pozostawać na skórze do 4 dni. To także znaczna oszczędność czasu dla personelu medycznego, który może mieć pewność skutecznego zabezpieczenia rany pacjenta na dłuższy czas. Technologia umożliwia dopasowanie do kształtów ciała, przy czym warstwa chłonna nie przywiera do rany. Opatrunek jest wodoodporny, dlatego można w nim brać kąpiel, a bariera dla bakterii i wirusów* działa nadal

  *In vitro testing shows that the transparent film dressing provides a viral barrier from viruses 27 nm in diameter or larger while the dressing remains intact without leakage.

   

 • Technologia-1

  ZAMYKANIE RAN

  Zamykanie rany czy rozcięcia nie zawsze musi wiązać się z założeniem szwów. Technologia wykorzystana w paskach Viscoplast 3M Steri-Strip umożliwia zespolenie rany w sposób bezinwazyjny, nawet w domu czy na miejscu zdarzenia.

  Paski do zamykania ran Viscoplast Steri-Strip Clousers ograniczają , która zazwyczaj jest związana z zakładaniem szwów chirurgicznych. Nadają się do zamykania płytkich ran tuż po wypadku, a gdy w grę wchodzi zabieg lub operacja, mogą być wykorzystane albo zamiast szwów, albo jako dodatkowe zabezpieczenie, dzięki któremu szwy się nie rozejdą. Ich zaletą jest łatwe stosowanie: wystarczy oczyścić miejsce rozcięcia i odcinek skóry w promieniu 5 cm, a gdy wyschnie, delikatnie zbliżyć do siebie brzegi rany i prostopadle do niej naklejać paski, rozpoczynając od środka. Paski należy przyklejać bez naprężania i w odstępach 2-3 mm.

  Takie zabezpieczenie okazuje się delikatne i trwałe zarazem - paski są wykonane z wiskozowego podłoża i wzmacniane pojedynczymi włóknami z jedwabiu. Ponadto pozwalają skórze oddychać, co gwarantuje ranie warunki gojenia.

  Warto więc mieć je w podręcznej apteczce oraz przed planowanym zabiegiem chirurgicznym.

 • Technologia-1

  HYDROKOLOIDY

  Nowe buty, jogging, piesza wycieczka, noc spędzona na parkiecie – skutkiem tych przyjemności bywają bolesne i nieestetyczne pęcherze i odciski. Czy można przyspieszyć ich gojenie? Tak, dzięki zastosowaniu prostych w użyciu opatrunków z masą hydrokoloidową, takich jak plastry żelowe Viscoplast.

  Zastosowana w nich technologia przynosi ulgę i łagodzi dyskomfort. Stwarza idealne warunki do gojenia się pęcherzy i jednocześnie chroni przed czynnikami, które mogą pogłębiać problem, jak brud i zarazki.

  Na czym polega ich działanie? Masa hydrokoloidowa absorbuje wydzielinę z pęcherza i tworzy żel. Ten natomiast działa amortyzująco i ochronnie. Opatrunek– z czasem odczepia się sam lub można go łatwo usunąć.

  Plastry żelowe, wchodzące w skład zestawów Viscoplast Na pęcherze oraz Plastry MIX Na stopę, zaprojektowano w estetyczny sposób, który minimalizuje ich widoczność. Są miękkie, komfortowe i łatwe do przyklejenia, a ich dodatkową zaletą jest wodoodporność. Opatrunek pozostaje na swoim miejscu nawet podczas ruchu i kontaktu z obuwiem, doskonale spełniając swoją ochronną rolę. Teraz żaden pęcherz nie jest w stanie zepsuć przyjemności związanej z uprawianiem sportu, tańcem czy zwykłym spacerem w piękny, słoneczny dzień. Dyskretne hydrokoloidy warto też stosować profilaktycznie i mieć pod ręką na co dzień, a tym bardziej podczas aktywnego wypoczynku.

 • Technologia-1

  AMORTYZACJA

  Nawet drobne skaleczenie, otarcie albo zacięcie może skutecznie zepsuć samopoczucie. Tym bardziej, kiedy złej jakości plaster słabo chroni skaleczoną skórę i krępuje swobodę ruchów. Dlatego dobrze jest mieć pod ręką dobre plastry, przeznaczone dla osób aktywnych i ceniących wygodę.

  Jeśli lubisz czynnie spędzać wolny czas, zaopatrz się podręczny zestaw profesjonalnych plastrów. Skaleczenia, otarcia czy pęcherze zdarzają się przecież każdemu, a dzięki tej podstawowej „pierwszej pomocy” nie musisz już rezygnować z ulubionej aktywności. Taki zestaw powinien obowiązkowo uwzględniać plastry amortyzujące. Dlatego właśnie w ofercie Viscoplast znajdziesz plastry piankowe, które zapewniają skaleczeniu skuteczną ochronę nie tylko przed zanieczyszczeniami, ale także uciskiem. Są grubsze niż klasyczne plastry, mają mięsistą, miękką strukturę i dlatego amortyzują dużo lepiej. Ich dodatkową zaletą jest wytrzymałość nawet w trudnych warunkach. Przyklejenie piankowego plastra łagodzi dyskomfort związany ze skaleczeniem dzięki amortyzacji i pozwala szybko o nim zapomnieć.

  Tego typu plastry znajdziesz w zestawie Sportowy Mix. Zalety nowoczesnych rozwiązań docenią jednak nie tylko zaangażowani sportowcy, ale też osoby aktywne, zabiegane na co dzień i o dużych wymaganiach.

 • Technologia-1

  WODOODPORNY

  • Wodoodporne opatrunki są niezbędnikiem w każdej podręcznej apteczce. W domu chronią skaleczenie podczas mycia i kąpieli, a dodatkowo sprawdzą się podczas uprawiania ulubionych sportów:. technologie wodoodporne chronią rany i stwarzają im optymalne środowisko gojenia.

   Często czynniki zewnętrzne, takie jak woda, brud lub zarazki utrudniają i komplikują proces gojenia się uszkodzonej skóry. Dlatego rany, skaleczenia czy otarcia wymagają szczelnej bariery. Aby uniknąć ryzyka podczas kąpieli , możesz sięgnąć po profesjonalne produkty z oferty Viscoplast. Barierowe, wodoodporne opatrunki z warstwą chłonną Viscoplast Tegaderm +Pad wykonane są z półprzezroczystej foli poliuretanowej, zapewniającej właściwe zabezpieczenie i równocześnie pozwalającej skórze oddychać. Zapewniają też ochronę większej ranie, również tej po zabiegu chirurgicznym. Dzięki nim rana ma zapewnione solidne zabezpieczenie wobec wilgoci ale też bakterii, wirusów* i zanieczyszczeń. Opatrunki nie blokują dostępu powietrza do skóry, łatwo jest je przykleić i usunąć, bo nie przywierają do rany, a podczas użytkowania pozostają na swoim miejscu nawet do 4 dni.

   Miłośnicy sportów wodnych mogą zaopatrzyć się w zestaw Viscoplast Wodoodporny Max. Plastry różnej wielkości umożliwiają dopasowanie do rozmiaru skaleczenia i stanowią skuteczną barierę przed wodą bez utrudniania skórze oddychania. Co ważne, zastosowany w nich klej jest hipoalergiczny daje więc nie tylko poczucie komfortu, ale i pełnego bezpieczeństwa.

   *In vitro testing shows that the transparent film dressing provides a viral barrier from viruses 27 nm in diameter or larger while the dressing remains intact without leakage.

DOŁĄCZ DO NAS
Wymienione marki są znakami towarowymi firmy 3M.
Zmień lokalizację
Polska - polski