1. Strona główna
 2. Technologia
Technologia-D

TECHNOLOGIA

 • Technologia-1

  ZAMYKANIE RAN

  Zamykanie rany czy rozcięcia nie zawsze musi wiązać się z założeniem szwów. Technologia wykorzystana w paskach Viscoplast 3M Steri-Strip umożliwia zespolenie rany w sposób bezinwazyjny, nawet w domu czy na miejscu zdarzenia.

  Paski do zamykania ran Viscoplast Steri-Strip Clousers ograniczają , która zazwyczaj jest związana z zakładaniem szwów chirurgicznych. Nadają się do zamykania płytkich ran tuż po wypadku, a gdy w grę wchodzi zabieg lub operacja, mogą być wykorzystane albo zamiast szwów, albo jako dodatkowe zabezpieczenie, dzięki któremu szwy się nie rozejdą. Ich zaletą jest łatwe stosowanie: wystarczy oczyścić miejsce rozcięcia i odcinek skóry w promieniu 5 cm, a gdy wyschnie, delikatnie zbliżyć do siebie brzegi rany i prostopadle do niej naklejać paski, rozpoczynając od środka. Paski należy przyklejać bez naprężania i w odstępach 2-3 mm.

  Takie zabezpieczenie okazuje się delikatne i trwałe zarazem - paski są wykonane z wiskozowego podłoża i wzmacniane pojedynczymi włóknami z jedwabiu. Ponadto pozwalają skórze oddychać, co gwarantuje ranie warunki gojenia.

  Warto więc mieć je w podręcznej apteczce oraz przed planowanym zabiegiem chirurgicznym.

 • Technologia-1

  HYDROKOLOIDY

  Nowe buty, jogging, piesza wycieczka, noc spędzona na parkiecie – skutkiem tych przyjemności bywają bolesne i nieestetyczne pęcherze i odciski. Czy można przyspieszyć ich gojenie? Tak, dzięki zastosowaniu prostych w użyciu opatrunków z masą hydrokoloidową, takich jak plastry żelowe Viscoplast.

  Zastosowana w nich technologia przynosi ulgę i łagodzi dyskomfort. Stwarza idealne warunki do gojenia się pęcherzy i jednocześnie chroni przed czynnikami, które mogą pogłębiać problem, jak brud i zarazki.

  Na czym polega ich działanie? Masa hydrokoloidowa absorbuje wydzielinę z pęcherza i tworzy żel. Ten natomiast działa amortyzująco i ochronnie. Opatrunek– z czasem odczepia się sam lub można go łatwo usunąć.

  Plastry żelowe, wchodzące w skład zestawów Viscoplast Na pęcherze oraz Plastry MIX Na stopę, zaprojektowano w estetyczny sposób, który minimalizuje ich widoczność. Są miękkie, komfortowe i łatwe do przyklejenia, a ich dodatkową zaletą jest wodoodporność. Opatrunek pozostaje na swoim miejscu nawet podczas ruchu i kontaktu z obuwiem, doskonale spełniając swoją ochronną rolę. Teraz żaden pęcherz nie jest w stanie zepsuć przyjemności związanej z uprawianiem sportu, tańcem czy zwykłym spacerem w piękny, słoneczny dzień. Dyskretne hydrokoloidy warto też stosować profilaktycznie i mieć pod ręką na co dzień, a tym bardziej podczas aktywnego wypoczynku.

 • Technologia-1

  AMORTYZACJA

  Nawet drobne skaleczenie, otarcie albo zacięcie może skutecznie zepsuć samopoczucie. Tym bardziej, kiedy złej jakości plaster słabo chroni skaleczoną skórę i krępuje swobodę ruchów. Dlatego dobrze jest mieć pod ręką dobre plastry, przeznaczone dla osób aktywnych i ceniących wygodę.

  Jeśli lubisz czynnie spędzać wolny czas, zaopatrz się podręczny zestaw profesjonalnych plastrów. Skaleczenia, otarcia czy pęcherze zdarzają się przecież każdemu, a dzięki tej podstawowej „pierwszej pomocy” nie musisz już rezygnować z ulubionej aktywności. Taki zestaw powinien obowiązkowo uwzględniać plastry amortyzujące. Dlatego właśnie w ofercie Viscoplast znajdziesz plastry piankowe, które zapewniają skaleczeniu skuteczną ochronę nie tylko przed zanieczyszczeniami, ale także uciskiem. Są grubsze niż klasyczne plastry, mają mięsistą, miękką strukturę i dlatego amortyzują dużo lepiej. Ich dodatkową zaletą jest wytrzymałość nawet w trudnych warunkach. Przyklejenie piankowego plastra łagodzi dyskomfort związany ze skaleczeniem dzięki amortyzacji i pozwala szybko o nim zapomnieć.

  Tego typu plastry znajdziesz w zestawie Sportowy Mix. Zalety nowoczesnych rozwiązań docenią jednak nie tylko zaangażowani sportowcy, ale też osoby aktywne, zabiegane na co dzień i o dużych wymaganiach.

 • Technologia-1

  WODOODPORNY

  • Wodoodporne opatrunki są niezbędnikiem w każdej podręcznej apteczce. W domu chronią skaleczenie podczas mycia i kąpieli, a dodatkowo sprawdzą się podczas uprawiania ulubionych sportów:. technologie wodoodporne chronią rany i stwarzają im optymalne środowisko gojenia.

   Często czynniki zewnętrzne, takie jak woda, brud lub zarazki utrudniają i komplikują proces gojenia się uszkodzonej skóry. Dlatego rany, skaleczenia czy otarcia wymagają szczelnej bariery. Aby uniknąć ryzyka podczas kąpieli , możesz sięgnąć po profesjonalne produkty z oferty Viscoplast. Barierowe, wodoodporne opatrunki z warstwą chłonną Viscoplast Tegaderm +Pad wykonane są z półprzezroczystej foli poliuretanowej, zapewniającej właściwe zabezpieczenie i równocześnie pozwalającej skórze oddychać. Zapewniają też ochronę większej ranie, również tej po zabiegu chirurgicznym. Dzięki nim rana ma zapewnione solidne zabezpieczenie wobec wilgoci ale też bakterii, wirusów* i zanieczyszczeń. Opatrunki nie blokują dostępu powietrza do skóry, łatwo jest je przykleić i usunąć, bo nie przywierają do rany, a podczas użytkowania pozostają na swoim miejscu nawet do 4 dni.

   Miłośnicy sportów wodnych mogą zaopatrzyć się w zestaw Viscoplast Wodoodporny Max. Plastry różnej wielkości umożliwiają dopasowanie do rozmiaru skaleczenia i stanowią skuteczną barierę przed wodą bez utrudniania skórze oddychania. Co ważne, zastosowany w nich klej jest hipoalergiczny daje więc nie tylko poczucie komfortu, ale i pełnego bezpieczeństwa.

   *In vitro testing shows that the transparent film dressing provides a viral barrier from viruses 27 nm in diameter or larger while the dressing remains intact without leakage.

DOŁĄCZ DO NAS
Wymienione marki są znakami towarowymi firmy 3M.
Zmień lokalizację
Polska - polski